Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.07.2010, 22:53   #11
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 50
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

razumem boki, al kako sam ja skontao kolega branko zeli da mu aranzer automatski svira i druge obrtaje iako drzi celo vreme npr. ceg ... znam da gitariste to cesto rade i vataju isti akord u vise obrtaja da bi pratnja zvucila zivlja
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Star 19.07.2010, 22:56   #12
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Brankocustom,ne mozes da pravis kako si nazvao progresiju u jednoj varijaciji,sa guitar modom,a inace sve ako pravis u Cubaseu i importujes posle u sint,ne znam kako radis onda guitar mod,guitar mod se radi samo na sintu,ili da ga posle snimis kao midi pa importujers nazad u sint,samo tako moze,ali onda to vise nije guitar mod fora nego obicna traka.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 19.07.2010, 22:56   #13
bokivelik
Donator
 
bokivelik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.04.2009
Mjesto: H 68° L 51
Godina: 41
Postovi: 193
Downloads: 684
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: KORG PA4
bokivelik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokivelik pošalji poruku preko MSN messengera bokivelik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ....

Grandia cela problematika je u tome sto hvat u guitar modu ostaje isti bez obzira koji obrtaj uhvatis jer je Cdur Cdur.
__________________

"Nemorate biti bolji od drugih budite samo najbolji sto mozete"



bokivelik je offline   Reply With Quote
Star 20.07.2010, 02:56   #14
brankocustom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2009
Postovi: 46
Downloads: 3
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: pa2xpro, e96,gw8,Tyros3
brankocustom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svrakane, to se radi ovim redosledom:
1. Kucas sve u Cubase-u (ili svejedno, u sekvenceru koji koristis,nema razlike) na odgovarajucem midi kanalu (naprimer ako zelis da ti gitara bude na AC1 u klavijaturi onda kucas sve na 12 midi kanalu u sekvenceru,i svi tonovi moraju biti na tom midi kanalu, a to proveravas u "List editor" prozoru). Vazno je raditi u sekvenceru, jer tako lako i pregledno vidis sve velositije i kvantizaciju da bi mogao postaviti promenu harmonije tacno na mesto koje zelis. Na klavijaturi je to vrlo nepregledno, skoro nemoguce,bar meni. Takodje, mora se kucati, jer je vrlo tesko svirati tako male velositije, jer se u najdubljoj oktavi, tamo gde odredjujes harmoniju necuje nikakav ton. Dakle, nemoze se svirati, nego kucas ton po ton u sekvenceru... Ono sto gitara svira,tonove, akorde, skripanje, lupkanje, to mozes da odsviras ako ti je lakse tako, ali moras posle u sekvencer....
napomena, u sekvenceru se necuje realan gitar mod, jer nemoze da salje takvu midi poruku klavijaturi, niti ova moze da je prima, cuje se samo neka luda zbrka, ali je bitno da ukapiras sta koji ton predstavlja...objasnio sam to malo detaljnije ranije, pa da neponavljam, procitaj gore...(ono sa oktavama)
2. kada zavrsis sve u sekvenceru, onda to importujes u klavijaturu (u StyleRec mod). zatim taj AC1(uzimam to kao primer, ali naravno moze na bilo kojoj traci) prebacis da bude "guitar" (ono gde odabiras da li ce traka da bude bubanj, perkusija, bas, akomparacija ili gitara...znaci ti postavi da bude gitara)
3. onda namestis boju koju hoces, i odaberes "capo" koji zelis.... e ja sam tu zapeo,haha...pa tako i nastade ova tema
to je to, mora tim redosledom, da nebi bilo zabune. Inace ovo je opasna fora, recimo kad sviras kolo, varijacija sama menja harmoniju, a ti se lepo zabavljas promenom boja, pusis cigaru,kucas SMS...jar ti je leva ruka slobodna. Malo se salim, ali zaista je dobar fazon, mozes tako i da snimas forspile na intro...
Dodato:
Grandia je razumeo sta mene zanima, samo sto nije rec o promeni obrtaja akorda (kvintakord,sekstakord, kvartsekstakord,itd...) jer gitara nesvira akorde na taj fazon, vec to radi klavir, harmonika, itd... a gitara menja poziciju na vratu, pa tako bas upecatljivo menja zvuk akorda.
Zato nam i jeste pojava Guitar mod-a konacno skinula brigu, i to je sjajno kako se tu imitira gitara...
Ali siguran sam da si razumeo sta me zanima, znas li kako se to radi, i da li uopste moze?

Promijenjeno od brankocustom (20.07.2010 u 03:04 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
brankocustom je offline   Reply With Quote
Star 20.07.2010, 08:25   #15
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E vidi sta mi palo na pamet ako tako radis,malo ce da traje al moze,uzmes povezes sint preko midija i onda u sekvenceru na jednu traku nakucas preko guitar moda akord sa jednom pozicijom kapodastera,pa pauziras promenis kapo na prag koji hoces i nastavis,posle samo metriku ispeglas pa importujes u sint i doradis,ne vidim drugacije kako bi moglo.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 20.07.2010, 16:21   #16
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hmmmm, nece da moci da se napravi promena Capo-a na jednu traku nikako. Jer kad ga promenis on ti promeni sve akorde koje si otkucao do tada. Jedino da upotrebis dve trake za ritma.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 20.07.2010, 23:19   #17
bokivelik
Donator
 
bokivelik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.04.2009
Mjesto: H 68° L 51
Godina: 41
Postovi: 193
Downloads: 684
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: KORG PA4
bokivelik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokivelik pošalji poruku preko MSN messengera bokivelik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

. Inace ovo je opasna fora, recimo kad sviras kolo, varijacija sama menja harmoniju, a ti se lepo zabavljas promenom boja, pusis cigaru,kucas SMS...jar ti je leva ruka slobodna. Malo se salim, ali zaista je dobar fazon, mozes tako i da snimas forspile na intro...

Sve to je meni mnogo lakse na samoj klavijaturi i taj fazon koriste 90% ljudi koji prave ritmove pogotovu forspile na into.
Mislim da ti necemo pomoci u tvojoj problematici.
__________________

"Nemorate biti bolji od drugih budite samo najbolji sto mozete"



bokivelik je offline   Reply With Quote
Star 21.07.2010, 01:20   #18
brankocustom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2009
Postovi: 46
Downloads: 3
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: pa2xpro, e96,gw8,Tyros3
brankocustom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znam da se to koristi, naravno, svi to radimo...ja sam samo napomenuo da je to moguce sa guitar mod-om, i to nas obogacuje u zvuku. A ono za cigare, SMS, itd...malo sam se salio
Cini se i meni da je odgovor na moje pitanje da je to nemoguce raditi (menjati poziciju na vratu gitare u toku jedne varijacije), nazalost...u svakom slucaju, hvala na trudu da pruzite pomoc
brankocustom je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:23


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije