Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.10.2013, 19:35   #21
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Od kako je Apple prešao na Intel nema više smisla kupovati ni njihovu Pro seriju.
Identičnu konfiguraciju možeš spakovati za i do 10x manje novca.
Hakintoš može odraditi posao, li nikada to neće biti to jer su driveri za hakintoše uglavnom loše napisani.
U grafici se Apple još nekako gura, jer su većina dizajnera hipsteri koji se lože na Apple, ali u audiju nema šta više da traži, niti ih to zanima.
ProTools je svojevremeno bio zeznuta stvar jer je imao sve na jednom mestu.
Sada više nije ni blizu jer za Windows softver radi mnogo više kompanija.
Apple se sada bacio na consumer tržište i toga se drže.
Nekada su se takmičili i sudili sa Microsoftom, IBM-om i drugim velikim imenima oko patenata koji jesu bili revolucionarni.
Sada se tužakaju sa šljamsungom i ostalim mass consumer proizvođačima nazovi hardvera oko oblika telefona i sličnih gluposti.
Dok je Apple harao na pro tržištu harao je zato što niko drugi nije bio sposoban da napravi ono što su oni pravili, a pogotovo ne da tako nešto sklopi u kućnoj radinosti.
Sada to što Apple sklapa može za mnogo manje novca da sklopi malo bolji poznavalac trenutno aktuelnog hardvera, pa da na to bez problema instalira OS X, koji će na kraju, u slučaju Audio produkcije, zameniti Windowsom za koji ima daleko više softvera koji je daleko jeftiniji opet i koji je moguće naći po kod nas "narodno popularnim cenama".
Softver za OS X se poprilično teško nalazi po ovim cenama, čak i kada postoji.
Microsoft je lepo odigrao kada je trebalo i platio proizvođačima hardvera i softvera da se usredsrede na Windows kao platformu i tako sebi osigurao primat.
Isto ono što je i Google uradio na tržištu mobilnih telefona sa Androidom.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2013, 22:14   #22
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Taman tako i nikako drugacije. Nisi nista izostavio.


Citat:
Originalno postovano od Ace Pokaži Post
Sto se tice Audio obrade, Apple kaze...
Aco, Apple laze... sve to sto si nabrojao, to jest, sto je Apple nabrojao, sa tim se igra vec poduze vrijeme na Windows platformi, onaj kome je to posao. Nista revolucionarno tu nema, niti ce sta biti. Odavno se konfiguriraju audio masine sa Xeon procesorima sa puno, puno brzine i snage, pa i sa po dva procesora, sa puno radne memorije (i do 128GB) i sa puno hiljada GBa na SSD diskovima, sa brzinama protoka i po 4.000MB/sec (u striped modusu). Nema Apple nista novo da nam otkrije, sem svojih nebuloznih cijena. Sve u svemu, mnogo dima, nigdje vatre nema. Uostalom, vrijeme je ispred nas, vidjecemo, cucemo, sjetices se mojih rijeci iz ovog posta. Apple ce i dalje da se drzi svojih iPhona, iPadova i ostalih i... i... jer tu uzima novac, a na polju profesionalnog audija je zakasnio za sve vozove. Ni proizvodjaci softvera se sigurno nece posebno "trzati" da adresiraju softver za taj nekakav buduci Apple jer i oni od toga mogu imati samo gubitak, s obzirom na vec veoma dobro poznate Appleove astronomske cijene. Vec dugo je uobicajeno da je potpuno isti softver za MAC OS skuplji bar za 30% od onoga za Windows jer jednostavno nije rentabilno pisati softver za tako mali broj potencijalnih kupaca. Derfinitivno, Apple zna da napravi dobar uredjaj ali u medjuvremenu, zna to i masa ljudi koji se bavi tim poslom i to na platformi koja je za razliku od MAC OS-a, otvorena i spremna za sve moguce i nemoguce eksperimente i hardverske i softverske. Zasto bi neko davao dvostruko ili cak i trostruko vise novca, za istu (a vrlo cesto i slabiju) performansu, tek da bi na toj nekakvoj masini pisalo Apple ? Iz svih tih razloga, ne vidim ama bas nikakvu ruzicastu buducnost za Apple u ovom domenu, niti mislim da i Apple tome pridaje neki posebni znacaj.

Promijenjeno od tranzit (26.10.2013 u 22:21 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 04.11.2013, 15:48   #23
ЂолеПФК
Ovaj baš voli da kuca
 
ЂолеПФК's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2012
Mjesto: Leskovac
Godina: 29
Postovi: 356
Downloads: 19
Uploads: 17
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 45 puta u 45 Postova
Instrumenti: Korg PA60,Alexander Hermann
Interesi: Muzika,Partizan...
ЂолеПФК befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ЂолеПФК pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Imam problem sa instaliranjem drajvera za zvučnu karticu, kod verzije 8.1. Probao sam da skinem sa više sajtova, najpre sa Realtekovog sajta i kada pustim instalaciju kod prvog klika na next mi se pojavi poruka ,,No Driver was supposed in this driver package''. A kod svih ranijih sistema nisam imao problema sa drajverima za zvučnu. Kada uđem u System Information, za Sound mi piše High definition audio device. Takođe imam problem i sa konekcijom miša, uopšte ne prepoznaje miš sa onim običnim ulazom, samo USB.
ЂолеПФК je offline   Reply With Quote
Star 04.11.2013, 16:24   #24
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sto se tice Windows 8.1, ako ste osmicu instalirali po "balkanski" nemojte da vas zmija ujede pa da ga updateate iz Windows storea, ako ima negdje instalacija za to ne znam. Prvo sto ce vas odlogirat jer je kao ilegalna kopija i ugasice vam explorer. Onda se morate bakcat u konzoli radit scan i preko konzole brisat fajlove iz Windows Activation Technologiesa koji nije vidljiv iz obicnog filea managera.
Onda su mi se driveri pojebali za grafiku za koju kao da nisam dovoljno imao muke i na sedmici i na osmici, posto je na mom Dellu Inspironu switchable grafika odnosno Intel HD 4000 i diskretna AMD Radeon HD 7500 i jedva sam to rijesio preko Windows Updatea. Tako da moj savjet, ne dirajte nista...
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 04.11.2013, 18:04   #25
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 789
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Skineš si slimdrivers i neka on radi šta ima. Uglavnom nađe riješenje.
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 04.11.2013, 18:15   #26
ЂолеПФК
Ovaj baš voli da kuca
 
ЂолеПФК's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2012
Mjesto: Leskovac
Godina: 29
Postovi: 356
Downloads: 19
Uploads: 17
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 45 puta u 45 Postova
Instrumenti: Korg PA60,Alexander Hermann
Interesi: Muzika,Partizan...
ЂолеПФК befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ЂолеПФК pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Dell Pokaži Post
Sto se tice Windows 8.1, ako ste osmicu instalirali po "balkanski" nemojte da vas zmija ujede pa da ga updateate iz Windows storea, ako ima negdje instalacija za to ne znam. Prvo sto ce vas odlogirat jer je kao ilegalna kopija i ugasice vam explorer. Onda se morate bakcat u konzoli radit scan i preko konzole brisat fajlove iz Windows Activation Technologiesa koji nije vidljiv iz obicnog filea managera.
Onda su mi se driveri pojebali za grafiku za koju kao da nisam dovoljno imao muke i na sedmici i na osmici, posto je na mom Dellu Inspironu switchable grafika odnosno Intel HD 4000 i diskretna AMD Radeon HD 7500 i jedva sam to rijesio preko Windows Updatea. Tako da moj savjet, ne dirajte nista...
Dell, preko Skajpa se aktivira, ako ćemo u detalje
@Smuchac Hvala, pokušaću tako pa javljam.
Dodato:
Nije našao ništa preko Slimdrivers, sad pokušavam ručno da nađem preko HWiNFO.

Promijenjeno od ЂолеПФК (04.11.2013 u 18:26 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ЂолеПФК je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2013, 03:16   #27
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Time tek neces nista da nadjes. Ne znam koji je kompjuter, koja maticna, koji procesor, da li je Win 8 bio legalan ili ne... itd...itd... od svega toga zavisi da li ce se rijesiti tvoji problemi. Generalno, mani se tih "svemogucih" programa kao sto su na primjer, Slimdrivers, HWiNFO... i slicnih. Gubis samo vrijeme i nerve. To jednostavno ne ide i ne moze. Predpostavljam da ti je Win 8 bio narodna verzija i to Boga pitaj koja i kakva, a onda i na koji nacin si obavio Upgrade na Win 8.1. Kada je sve legalno i normalno odradjeno, bez obzira na hardware, sve ce biti uredu i sve ce funkcionisati iz prve. Na kraju ce ti ostati samo da uklonis predhodnu instalaciju, odnosno Folder pod nazivom Windows.old i proces zavrsen.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2013, 04:35   #28
ЂолеПФК
Ovaj baš voli da kuca
 
ЂолеПФК's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2012
Mjesto: Leskovac
Godina: 29
Postovi: 356
Downloads: 19
Uploads: 17
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 45 puta u 45 Postova
Instrumenti: Korg PA60,Alexander Hermann
Interesi: Muzika,Partizan...
ЂолеПФК befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ЂолеПФК pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Verovali ili ne, rešio sam upravo preko HWiNFO, sad mi ostaje sačo nejasnoća zašto ne može da registruje miša sa običnim priključkom.
ЂолеПФК je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2013, 05:24   #29
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

O tome ti i pisem bas u predhodnom postu. U sustini, nisi ti nista rijesio jer HWiNFO je samo obicni sistem monitor i informator o komponentama, temperaturama, naponima itd... i on nista ne rjesava, on iskljucivo informise. Ima dosta ozbiljnijih programa u tom domenu, kao sto je recimo Everest kojim bi dobio dosta detaljnije informacije. Ne bih da te plasim ali mislim da ce tu biti jos problema, koji ce se pojavljivati jedan po jedan, kao sto je i taj fundamentalni sa PS/2 interfaceom. Pokusacu da vidim sta mogu da ucinim u vezi sa tim, pa ako nesto nagazim javicu ti ili poslati Fix koji bi to rijesio. Nisi mi napisao nista u vezi sa kompjuterom sa kojim radis. Jesi li uspio da aktiviras Windows 8.1 ?

Promijenjeno od tranzit (05.11.2013 u 05:33 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2013, 05:44   #30
ЂолеПФК
Ovaj baš voli da kuca
 
ЂолеПФК's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2012
Mjesto: Leskovac
Godina: 29
Postovi: 356
Downloads: 19
Uploads: 17
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 45 puta u 45 Postova
Instrumenti: Korg PA60,Alexander Hermann
Interesi: Muzika,Partizan...
ЂолеПФК befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ЂолеПФК pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

AMD Athlon 64 x2 5200+ , nVidia GeForce 9600 GT, o matičnoj sam već pisao jednom na forumu, muke su bile ASRock N68C-GS FX, i na kraju 4GB RAM. To su te nekeo osnovne stvari. Aktivirao sam Win 8.1 preko Skajpa, a nema potrebe da se mučite oko bilo kakvog fiksa pošto sam ubacio drugi USB miš.
ЂолеПФК je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:24


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije