Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Pokaži Rezultat Ankete: Sta je bolje?
Korg Pa1x 40 78,43%
Audio PC sa aranzerom do 1000 € 11 21,57%
Glasač: 51. U ovoj Anketi ne možete više glasati

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.08.2006, 14:32   #1
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Audio PC-PA50 ili PA1x

Postovane kolege
Za manje od 14 dana treba da dobijem PA1x a vec sada razmisljam dali nisam poresio.
O tome sam poceo da razmisljam od prije par dana kada je chlan nikdejan pokrenuo opet temu sa PC i jednostavno vishe mi neda mira da ne razmisljam o kombinaciji PC-a sa nekim jeftinijim aranzerom kao PA50 ili cak Rolanda GW7 koji je jos duplo jeftiniji.Ko ima PA80 ili PA1x samo je tema semplovi,kako napraviti sve to da valja a da sve stane na 16 ili 32MB.Vecina od nas neiskoristi ni 20% fabrickih boja sa tih aranzera traze se samo semplovi,lupovi,boje itd...
Pitam se zasto nam treba tako skup Aranzer,pogotovo za mnoge od nas sto se muzikom bavimo iskljucivo iz hobija .
Mozda je bolje za istu sumu novca napraviti jedan mocan PC i kupiti jedan slabiji aranzer.
Na ebay mogu se naci sve sto je potrebno za jedan takav PC po dosta povoljnijoj cijeni nego u radnjama sto znaci ako uzmem PA50 mogu 1500 € da ulozim za PC.
Adrijan je vec sklopio mashinu kao sto rece za $1000 i sada hoce da reze Yamahu Psr9000 da bi mogao da ubaci mashinu .
Prije nego sto kupim PA1x pa kasnije pocnem da testeram i izbacujem sto mi netreba iz njega,sto moze lako nakon par godina da se desi,zamolio bih vas da mi pomognete pa da i to jednom skinem sa dnevnog reda.

Unaprijed se zahvaljujem!
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2006, 16:15   #2
blusa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 07.12.2005
Mjesto: Gdje?
Godina: 40
Postovi: 265
Downloads: 449
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG PA3X
Interesi: Ma hobi sta drugo..
blusa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
blusa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pa sto se mene tice PC nebih nikad uzeo.
Sta cu na zabavu nosati kompjutere tamo
i da me pitaju sta je to bla bla bla..
PC je samo za one sto u kuci koji rade a ne zabave
bar moje misljenje a da ga nosam iz kuce
i to nema sanse..

PA1XPRO uzmi i ne brini mani se ovih masinerija
jos cuj da rezem svoj sint ahaha hvala ipak ne.
blusa je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2006, 19:18   #3
versy333
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ja ipak mislim da je to do puno okolnosti svakog pojedinca.
Ko ima uslove i finansije, moze da uzme obadve varijante i tada ce sigurno na osnovu iskustva videti sta je bolje.
Ko od muzicara ne zna da radi sa kompjuterima, sigurno je da ce mu klavijatura biti pogodnija, nego da krene da uci iz starta - sta je mis i Windows,
Pa i da zna da radi sa kompjuterima, mnogima opet odgovaraju gotove klavijature, ne posvecuju mnogo paznje programiranju, nego najvise vremena posvecuju sviranju i vezbanju.
Drzi i to sto kaze Yu-Midi.
Master klavijatura, plus dobro sredjen audio PC.
Samo, za profesionalne svirke, zar ne bi tu sa kompom moglo biti i problema?
Windows, drajveri, moguci konflikti, hladjenje i jos mnogo drugih stvari.
Kada se radi o hobiju, u redu, ali ako se nesto desi na svirci, a ne moze odmah da se popravi?
Dobro, kvar moze da se desi i bilo kojoj klavijaturi, ali zar nije veci faktor rizika da se to desi sa kompom na svirci?
A sa druge tacke gledista, ima i stvari koje nikako ne treba izostaviti.
Nije tema o harmonikama, ali je bitna sustina.
Petar Ralchev je jedan u svetskim okvirima, a svira Supite i S4.
I to samo po sebi mnogo govori.
Ja bih licno uzeo master klavijaturu sa lap-topom, ali pored sebe, u rezervi, ipak bih drzao i aranzer.
Pozdrav.
  Reply With Quote
Star 25.08.2006, 20:19   #4
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zdravo druze, veoma je tesko dati savjet na pitanje gdje je novac ukljucen, pogotovo prijatelju...ali, da ti objasnim zasto sam ja odlucio na ovo sto sada imam, mozda ti pomognem


Prije nego sto sam poceo da sklapam Audio PC, za malo sam i ja kupio PA1X. Odustao sam od PA1X zbog sljedeceg. Kao prvo, PA1X ili PA1X PRO ne samo da su skupi, nego su i teski...Enver mi se zalio na ovo takodjer...Sto to meni treba da zbog jedne tezge sedmicno vucem aranzer od 20kg + (plus hard-case kofer) kao da idem da sviram za multi-million dollar koncert od Rolling Stones. Kao drugo, 32MB nije tolika razlika od 16MB ili novih 20MB sa PA80. Opet mi nije dovoljno da stavim sve sto mi treba, znam da bi nakon mjesec dana opet trazio novo rjesenje. Kao trece, i za ovaj PA1X bi morao sve da pravim iz pocetka (neka prica ko sta hoce, ali ono od PA80 sto imam ne bi sve isto bilo kada bi u PA1X ubacio)...Onda sam poceo da razmisljam sta da uradim (PA80 je super i imam potpuno sav materijala za njega ali nemam dovoljno memorije za samplove i zbog toga ritam sekcija mi zvuci siromasno, PSR9000 je super aranzer, ima finu ritam sekciju, ali samo 32 user boje moze da ima i nemam mnogo materijala za njega)...U medjuvremenu je Zlatko reklamirao svoje PCe na forumu i ja sam njega kontaktirao...covjek mi je objasnio kako te masine rade i rekao mi koliko bi mene to kostalo...Audio PC od njega nisam uzeo jer bilo me strah koliko ce mi carinu naplatiti (ne vole kad se privatno uvoze tehnicke stvari), plus postarina za masinu i plus Western Union (i ako preko banke saljem novac mnogo je skupo)...Onda sam razmisljao da kupim neku polovnu sampling masinu. Ali, ni one najbolje nemaju neku veliku snagu, nisu toliko lake za nastimati zbog malih ekrana i da li cu uopste naci gotove samplove koji meni trebaju za tu masinu (znaci opet pravi i sredjuj samplove za nekih 32MBa)...plus sto su i one polovne ovde oko $600. Onda sam se raspucao i downloadirao sam par muzickih programa sa internet-a da od prilike vidim na koji nacin Audio PC radi i kako to zvuci. Jedan od test programa je bio Kontakt 2, drugi FM7 i na jednome website-u za $20US sam kupio multilayer samplove akusticnih bubnjeva za Kontakt. Jednostavno kad sam to isprobao razlika izmedju svih aranzera i Audio PCa je bila k'o nebo i zemlja...nisam mogao da vjerujem svojim usima da samo taj PCev bubanj je izmjenijo mojoj lijepoj silver kanti, PA80, zvuk za 300%...onda sam se totalno zapalio na Audio PC...i eto tako je to pocelo


Miki, ja hocu samo da sam siguran da si ti shvatio da i za PC treba vremena da se ulozi...prvo treba PC napraviti od nule...pa onda u Windows OSu da se pogasi sve sto usporava kompjuter...trebaju svi audio programi da se instalisu i nastimaju da rade onako kako ti licno zelis...i zadnja stvar, trebaju samplovi, ili da ih kupis ili da sam pravis...trebaju ritmovi na aranzeru da se nastimaju da rade u GM standardu (vecina samplova sto su na prodaju su u GM standardu)...al kad jednom sve settings-e u PCu nastimas tu nema vise sta da se dira dozivotno, samo puni PC sa samplovima...

Kao masterkeyboard za Audio PC, dolaze u obzir svi aranzeri u koje moze veliki broj ritmova da stane i koji imaju dobar Midi routing...a to su vecina Yamahinih PSR aranzera (PSR3000, PSR1500, PSR9000)...od Korga sve PA serije...a za Rolanda ne znam (ne znam kakav ima Midi routing)...Miki, ako ne budes zadrzao tog PA1X i odlucis se na PC tebi bi preporucio ili PA80 ili PA50 zato sto vec imas sve za njega plus sto u Performanci kod PA80 ili PA50 mozes 3 boje da izmjesas a u manjim/jeftinim PSRovima (PSR3000, PSR1500) mozes samo 2 boje da pomjesas zajedno...ili ako vec hoces PSR onda PSR9000

Ukratko PC je dobar iz ovih razloga:
- Audio PC nije tezak (MiniPC je negdje oko 4kg tezine sa kutijom)
- velicina Hard Drive-a ti je granica broju i velicini samplova (zamisli da koristis bubanj od 200MB)
- VST instrumenata ima, ma ne znam ni ja koliko ...previse
- vecinu programa ne moras kupiti (moze se naci djabe )
- nema veze ako sutra kupis neki drugi aranzer, tvoji samplovi ce da ostanu isti
- Audio PC, ako ga znas nastimati, bolje zvuci od svih novih aranzera (Tyros 2, PA1X, G70)...nema niko da se ljuti
- mozes tekstove pjesama da citas sa monitora dok sviras, tako da ne moras papire da nosis sa sobom
- mozes MP3 da pustas na pauzi
- moze PC da zamjeni i Mixer totalno
- mozes se uzivo snimati dok sviras
- Vaxter je napravio perfektne terce za PC hahaha
- Uskoro, nadamo se, nas drug Vaxter ce da napravi i MultiPads za PC

...i jos razloga hiljade

Na "Live" tezgama su koristeni Akai, Emu itd. sampling masine koje su skupe, TESKE/VELIKE, 100 puta teze za nastimati, kontrolisati i nisu fleksibilne kao software sampleri (Emulator X, Kontakt 2)...pa sad vi koji tvrdite da PC nije za Live tezgarenja dajte mi neko bolje obrazlozenje za to, osim sto ce vam se mozda jedan gost u kafani nasmijati, ako uopste prepozna da je to PC ispod vasih nogu...jedini razlog da se PC izbjegava je ne znanje rukovanjem jedne takve azdaje...mislim da sam sve kazao
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2006, 21:41   #5
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Da se ovde ne ulazi u bezpotrebnih komentara, diskutacija, detalje, i sve komplikacije jedno najvaznije treba znati:

Da bi se PCjem radilo svirka uzivo kao ARRANGER, potrebno je taj PC da se ima sto amerikanci kazu FROM SCRATCH, od pocetka il od 0.
Sto znaci isto kao kad kupis novi PA80 il bilo koji arranger, kad nemas nista za njega. Mnogo je teze da imas PA1X il PA50 koji je vec donekle sredjen i da onda predjes na PC tu ima milion tih komplikacija da kad bi znao odma bi odustao.
Sad resenje je, uzmes MIDI controller i dobar PC i tek onda odnovo pocnes u PC, znaci svaki style ili boja mora bit na PC sredjivana, doterivana i konfigurirana.
Pusti ti te price da neko koristi nesto sa PA1X nesto sa PC ne ide to tako lako, naravno ako razumete sta kazem.
Mnogo je lakse kad ti je PC jedini arranger i solo sint nego te kombinacije, ne sto ce te zabolet glava nego neces nista nit postici.

Pozdrav
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2006, 21:42   #6
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Al verujte mi da nijedan PC od 1000$ nece taj posao zavrsit kako treba.
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2006, 22:17   #7
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa daj Nedime malo bolje objasni to brate. Od ZERO da moramo poceti sa PC to svi znamo. Nego de ti nama reci iskreno na kakve druge komplikacije mozemo da naletimo (u hardeware-u software-u itd)...daj reci nam nesto korisno brale, pomozi
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2006, 22:23   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Nedim
Al verujte mi da nijedan PC od 1000$ nece taj posao zavrsit kako treba.
To sto si napisao ne de je tacno nego je zakon i 11. bozija zapovijest. Pratim ove bajkice koje se pisu u ovom topicu o nekakvim kompjuterima od 600 i 1000 dolara i kako ce one da naprave cuda i svasta nesta jos. To su price za malu djecu pred spavanje i to nece da pije vode. Jedno je svirati solo par glasova a sasvim drugo vuci cijeli ritam sa PCa i uz to jos i svirati solo sa njega. Ispade da firme koje prave te audio PCe otimaju ljudima pare bez veze a oni toliko ludi pa to i ne primjecuju. Nego da se manemo corava posla. Jedan PC ili MAC koji treba da odradi taj posao profesionalno mora i da kosta. Donja granica bi bila oko 2000 dolara a gornja, gornja bi bila mozda jedan MAC PRO QUAD XEON 3G od 10.000 dolara pa na vise. Uz to treba mnogo vremena i iskustva da se to sve stavi u rad kako treba a to... to nema cijenu.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2006, 22:42   #9
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hmmmm bas interesantno $2000 donja granica, kako li se onda onima isplati za $1700 da prodaju totalno sredjen PC sa svim software-om (legalnim), samplovima i EMU audio karticom...al kao sto je tranzit rekao da se manemo corava posla, i dajte ljudi prestanite da nam odmazete nego pomazite.

Nego Nedime de ti meni brale malo bolje objasni Program Changes, kao primjer uzecu PA80 jer mu ti poznajes dusu. Kako mogu da znam da na primjer ako Grand Piano izaberem sa PA80 da ce mi program pozvati odredjenu boju. Drugim rijecima, kako mogu da znam PCG broj od Grand Piana sa PA80? Ili postoji neki laksi nacin za mjenjanje boja u programu preko aranzera?
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2006, 23:01   #10
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa eto da kazemo da je ta donja granica i tih 1700 dolara i to je veooooooma dobra cijena za jedan audio PC, ama nije ni 600 ni 1000 niti to sta moze da valja. Ne radi se o tome da to ti ili bilo ko drugi ne moze po uputstvu da sklopi nego ce doci pitanja i problemi kao sto je i ovo koje sad postavljas. Na njega cu ti odmah dati odgovor ali to te nece odvesti pretjerano daleko. Na PA80 ces izbrati taj Grand Piano koji ima program change 1 i on ce na softvare sampleru koji imas pozvati takodje program pod brojem 1 na svom midi kanalu. Ti u tom sampleru mozes tvoje programe da redjas kako ti padne na pamet tako da bez problema mozes sa PA80 da izaberes svaki ili bolje, skoro svaki od njih u zavisnosti od toga koji softvare sampler koristis.To je i najmanji problem u svemu tome. pogledaj malo po forumu bio je jedan topic o Brainspawn forte pa mozes i tu nesto o toj temi da procitas. Nije to sve bas tako jednostavno a ni lako a niti ce samo od sebe da ide.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
audio, ili, pa1x, pcpa50

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije