Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mikrofoni

Mikrofoni Mesto za one koji vole da pevaju ;)

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 17.07.2020, 22:36   #1
Semčo1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.01.2020
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Semčo1 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Srednji tonovi na mikrofonu

Zdravo, interesuje me moze li mi neko ko je dovoljno strucan i iskusan obijasniti kako pravilno nastelovati srednje tonove mikrofona na mikseti.
Vioseke tonove i bass stelujem bez problema, medjutim srednje nisam nesto nikako stelovao, par puta eksperimentisao nesto i nije mi se svidelo. Uvijek ih drzim na sredinu. Neke pevace amatere sam pitao sta su srednji tonovi, nisu znali odgovor. Na neke malo ozbiljnije miskete imaju dva dugmica za stelovanje srednjih, jedno za normalno stelovanje a drugo dodano za fino stelovanje, sto znaci da su dosta bitni. Ja sam zadovoljan i ovako kako zvuci, koristim shure beta 58a zicani mikrofon koji mi se jako svidja i daje tonove kako treba, to jeste realnu sliku e sad me zanima moze li sa srednjim tonovima da se malo unaprijedi zvuk, da zvuci mocnije ?
Semčo1 je offline  
Star 17.07.2020, 22:57   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sjećam se da sam davno pisao o tome, pa eto nađoh temu. Prošlo je 9 godina od tada ... ali princip podešavanja je isti.


https://www.yu-midi.org/forum/showth...E6i#post193621
casper je offline  
Star 18.07.2020, 14:16   #3
Semčo1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.01.2020
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Semčo1 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Casper, hvala ali nema na ovaj post konkretan odgovor sta su sredni tonovi.
Na tvom postu ide generalno stelovanje mikrofona a mene interesuju iskljucivo srednji tonovi.
Kad hocu da pjevam visoke tonove, dodam malo basa a nikako ne povecavam visoke tonove. U kojem slucaju bi se dodavao srednji ili oduzimao ?
Znam da cu ovde nailazit na razlicita misljenja kao npr sto ima ljudi koji kad hoce da pjevaju visoko, dodaju visoke tonove to je po meni potpuno pogresno. Zato sam napisao i ponavljam jos jednom ljudi koji stvarno znaju o tome jer ne bih voleo da me neko pogresno nauci kao ni one koji ce citati ovaj post. Pozz

Promijenjeno od Semčo1 (18.07.2020 u 14:19 sati)
Semčo1 je offline  
Star 18.07.2020, 14:22   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisi dobro čitao niti razumio, objasnio sam podešavanje srednjih.
Koji mikser koristiš?
casper je offline  
Star 18.07.2020, 14:38   #5
Semčo1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.01.2020
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Semčo1 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Yamaha emx5014c, kada dodam malo sredniih tovonva dobijem malo ljepsi ton ali pri pjevanju su neka slova jako izraznena, npr s,z,ć,č i td. koja se cuju piskavo i smetaju. A kada oduzmem srednje
Kao da se ne razumijem bas lijepo. Mozda nisam navikao na izrazene srednje pa mi smetaju. Sad me interesuje sledece, znam da svaki mikrofon radi drugacije, neki ima malo povisene visoke a sredni i bas su ok. Kakva je situacija sa shure beta 58a da li su njemu srednji ok ili trebaju malo da se dodaju ili oduzmu ?
Semčo1 je offline  
Star 19.07.2020, 00:30   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imaš pravo, ako od mene naučiš krivo onda nećeš raditi pravo. Ja sam cijelo vrijeme mislio da ako pjevam visoke tonove da moram pojačavati visoke? Sad više nisam siguran, možda si u pravu da treba pojačavat duboke. Onda su visoki malo masniji, deblji... Daj objasni to s visokim i dubokim malo detaljnije, da i drugi nauče tu caku.
casper je offline  
Star 19.07.2020, 01:29   #7
Semčo1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.01.2020
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Semčo1 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E ovako, posto vidim da polako ulazimo u raspravu a to mi nije cilj, ovde sam da iznesem svoje misljenje i prihvatim tudje. Moje misljenje je sledece, ako pevas visoke tonove ali baš visoke, da ne bi sad isli u to koji ton,koja oktava i tako dalje. Npr pjevas visoki ton u falsetto
To zvuci piskavo da se grubo izrazim i na to piskavo odvrnes visoke tonove, to jeste pojacas visokotonce na sta ce to da lici, bice prepiskavo i tanko. To u sustini nece biti tvoj glas vec ces ici da uz pomoc miksete izvlacis tonove koje ne moze tvoj glas da izbaci sto vecina muzicara radi, odvrne visoke i peva lgano pa posle crkavaju visokotonci. Ja kad pjevam visoke tonove drzim visoke na sredinu, srednje na sredinu i dodam malo basa na 1 sat da bi upotpunio malo taj piskavi ton i lakse ispjevavao visoke tonove, to je moje licno misljenje i licno iskustvo. Ton izlazi mocni, npr kao na gitaru kad stavis 11 zice umjesto 10. Veliki pozdrav dobri ljudi. Nadam se da ce se ljudi okoristit mojim i tvojim savjetom pa sta im vise odgovara neka urade.
Dodato:
Casper izvinjavam se za ovo za raspravu sto sam napisao, nisam dobro prociato i shvatio bio sam u zurbu neku 🙂

Promijenjeno od Semčo1 (19.07.2020 u 01:51 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Semčo1 je offline  
Star 19.07.2020, 13:58   #8
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Probat cu to...ako kod tebe daje dobar rezultat ,zašto ne.
Ti se bavis muzikom duze vremena?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
romario je offline  
Star 19.07.2020, 15:59   #9
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zanimljivo...
Moje misljenje: kad pjevas falsetom, obicno ne pjevas lead vokal, već prateci. Kao prateci moras (!!) biti 20-30% slabiji od lead vokala pa nece izgorjeti visokotonac.
Sto se tice smanjivanja visokih kod pjevanja falseta npr., to bi morao podesavati u realnom vremenu, a iskreno ti si prvi od kojeg cujem da to radi ili zeli raditi.
Sto se tice srednjih, ja imam Yamahin power mix., 250-5k imam otvorenog do kraja, -15 +15 na 1 sat. Sve ostalo ovisi o kvaliteti razglasa.
Alen P je offline  
Star 19.07.2020, 17:10   #10
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da se mene pita, ja bi te srednje potpuno izbacio s mixera. Samo stvaraju pomutnju i kvare zvuk.
A ovo s poštelavanjem visokih dok pjevam visoko, dobra fora. Možda postoji nešto kao volumen pedala pa onda dodaješ gas kad si u refrenu... ?
Takozvani reli EQ.
casper je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije