Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.11.2010, 23:57   #21
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Polako, polako. Ako ti u BIOSu prijavljuje sve hard diskove i CD/DVD uredno onda nije hardverski problem, dzabe ces nositi to u servis, to jest neces dzabe, izmislice kvar i naplatice ti debelo.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 16.11.2010, 18:08   #22
Jazz
Drugar foruma
 
Jazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.08.2006
Mjesto: Bosnia and Herzegovina
Postovi: 67
Downloads: 687
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Interesi: svirka uzivo
Jazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jazz pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

da ti pravo kazem pravi razlog zasto hocu da formatiram PC jeste taj sto ni jedan CD ne radi, odnosno ne mogu si pustiti niti jedan CD/DVD jer mi u MY Computer nema onih ikonica od CD-a ... pa sam mislio da kad ga formatiram da ce mi sve biti ok. ceprkao sam nesto u regedit-u i izbrisao jedan elemenat mislim onaj najgornji evo redoslijeda:
- hkey_current config
- current control set
- control
- class
- e ovdje ima onaj najgornji ali sa zavrsetkom 318 s tim brojevima ? nisam 100% sure, e taj sam izbrisao jer sam na netu nasao ko to bi moglo biti rjesenje pa da pc kad se restartuje automatski prepozna ponovo CD-ove ali u mohunama posle toga postupka valjda sam izbrisao nesto sto i dan danas buni sistem pa ne moze da pronadje CD drivere ili vec sta. Inace comp radi mislim onako ok. sluzim se netom i ostalim radnjama nego samo je ta mana oko CD-ova. A da radi pokazao je Boot CD jer njega sistem prepozna i pokrene ga. Eto nema se bas pino vremena da se posvetim oko ovog problema ali oreko vikenda je ili on ili ja , hehe. Hvala jos jednom pa se cujemo!
__________________
Jazz

Promijenjeno od Sejox (16.11.2010 u 22:17 sati)
Jazz je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2011, 09:07   #23
rale016
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.08.2010
Postovi: 30
Downloads: 245
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
rale016 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da ja pokušam da pomognem. Mislim da se ovde radi o SCSI ili SATA diskovima čiji driveri koji nisu sastavni deo default procedure za instalaciju Windows XP, pa zato instalaciona rutina ne prepoznaje hard disk.
Na netu postoje programi kojima možeš da očitaš hardver tvog računara, skini neki od njih i pročitaj verziju matične ploče i chipset. Zatim odi na sajt proizvođača i pokušaj da u specifikacijama matične ploče pronađeš sekciju koja se bavi čipsetom i diskovima. Skini drajvere i nasnimaj ih na floppy disketu. Zatim pokreni proceduru instalacije sistema i kada wizard dođe do sekcije u kojoj se traže diskovi, ti stisni taster F6 i ubaci floppy disketu u disketnu jedinicu, kako bi instalaciona rutina mogla da preuzme potrebne drajvere i prepozna tvoj disk. Nadalje procedura ide klasično.
A postoji i drugi način instalacije, a to je da probaš da na netu nađeš prilagođeni instalacioni disk u kome su sadržani driveri za tu vrstu hardvera koju poseduješ, i da sa tom instalacijom pokušaš da rešiš problem.
Ovakva situacija se ranije često javljala korisnicima koji imaju laptopove i koji su želeli da postave Windows XP na njima. Uglavnom su svi ti laptopovi imali SATA hard diskove. Noviji operativni sistemi su ovaj problem uglavnom rešili.
rale016 je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2011, 10:22   #24
Jaskodr
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.01.2011
Mjesto: Holandija
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Jaskodr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moguce je da si nesto promjenio u biosu sto netreba

Odi na load default settings i vrati bios na fabrichko stanje pa pokusaj ponovo ako ne odjavi HD iz biosa i pokreni istalaciju nakon sto ti prvi put restaruje kompjuter nakon instalacije ponovo udji u bios i prijavi Hd trebalo bi biti ok

Sretno
Jaskodr je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2011, 11:58   #25
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@Jazz
Ja to jednostavno rijesim sa Windows XP bootable CD koji u sebi ima integrisan brdo SATA driver-a. Imas na netu da skines sebi WinXP+SATA SP2 i SP3 i nikada vise neces imati problema prilikom instalacije. Probaj ga naci preko micro torrent. Posto vidim da si u BiH, mogu ti poslati CD postom ako hoces. Pozzz
DinO74 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije