Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.03.2012, 21:41   #11
koja
Vredan član društva
 
koja's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.10.2009
Mjesto: Tamo daleko gde cveta limun zut...
Postovi: 197
Downloads: 445
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 20 puta u 15 Postova
Instrumenti: Korg PA50sd & Roland GW-7
Interesi: muzika,sport,programiranje
koja ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma nisam.Potrazicu u gradu boju da pokusam da ih napunim,jer su novi.Mada ih dugo nisam koristio,pa se mozda boja i zapekla.Ako je tako da li treba mozda nesto da se uradi pre ponovnog punjenja?
__________________
ne stoji bezveze(kao sto neko ovde rece)
Koja & Korg(K & K)
koja je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2012, 00:49   #12
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne znam koliko je odnos kuna-evro, ali kod nas su novi kertridži od 25evra pa naviše.... a boja 2-3 evra i imaš za nekoliko punjenja.... pa nije baš mala razlika.....

ako su ti dugo stajali, nemoj onda kad ih puniš da staviš mnogo boje, nego samo malo, pa onda probaj da vidiš dal radi kertridž. Ako radi, onda ga puni do kraja, ako ne nosi u servis da probaju s onim ultrazvučnim kadicama da razbiju to što je zapeklo.... i to je to.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2012, 05:07   #13
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Taj epson i jeste toliko popularan zato što ima zamenske kertridže.Ovo 25 kn to ti je 3,5 evra max sad napamet ne znam tačno 1e=7,5 kn.
Znači radi se o celom kertridžu,a boju mislim da ne vredi da kupuješ jer oni imaju čip koji se može resetirati ali ima poseban uređaj koji možda imaju ali u punionici.Ako nije korišten često printer može da zapeče boja verovatno je to kod tebe onda moraš da sve boje izmeniš i ubuduće svakih mesec dana pusti neku slikicu sa svim bojama da isprinta tako će sve boje da upotrebi...
To 25e se radi o originalnim bojama koje ako ne radiš fotografije sa njim na foto papiru nisu bitne...
Ajd napiši dokle si došao koliko vidim boje si izvadio ove koje stavljaš nove imaju na omotu crtež koji pokazuje kako se stavljaju stavi ih i to je to.ono dugme kraj kapljice i rešen problem.
momo je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2012, 12:17   #14
koja
Vredan član društva
 
koja's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.10.2009
Mjesto: Tamo daleko gde cveta limun zut...
Postovi: 197
Downloads: 445
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 20 puta u 15 Postova
Instrumenti: Korg PA50sd & Roland GW-7
Interesi: muzika,sport,programiranje
koja ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala kolege na svim dosadasnjim odgovorima.Posto je danas nedelja i uglavnom nista neradi odnecu ih sutra u servis da razbiju tu zapeklu boju,jer je verovatno zapekla posto dugo nisu korisceni.Inace ovde kod nas ti ketridzi kostaju 10 e(komad),pa mi se nedaju bas 40e za nove.Da li neko zna otprilike koliko moze da kosta to razbijanje boje?Da li je neko imao iskustva sa tim?
__________________
ne stoji bezveze(kao sto neko ovde rece)
Koja & Korg(K & K)
koja je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2012, 13:56   #15
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ajde ti to malo zguglaj,to je puno para to su originali.Nema šanse da su zamenski toliko skupi ...vidi u Kompjuter shopovima.Kod vas je ili ista cena ili jeftinije nego u hr...
Vidi po toj šifri T... ZA SVAKU BOJU IMA NA NJOJ BROJ po tom broju.
Kod nas i u prodavnicama bele tehnike ima isto.E još nešto može se desiti od dugog stojanja da se i glava zapeče a to ako nemaš znanje i alat je posao za servis
momo je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2012, 15:42   #16
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Govorim ti iz iskustva, kertridži su skupi u Srbiji, zato ih i dopunjujemo....

razbijanje boje kadicom ne bri trebalo da košta puno, a na nekim mestima ne naplaćuju ako kod njih puniš boju. To moraš da se raspitaš u tvom mestu..... ako nisu dugo stajali ima šanse da ih osposobe, ali sve preko 5-6 meseci je pitanje.....

a kao drugo, što ti je bitan taj štampač, kad već imaš nove za 30evra sa sve kertridžima..... taman toliko ima da te izađe kupovina novih ako ne možeš da osposobiš te stare..... uostalom htelo smo potrošačko društvo, to je i poenta, da za par eura više imaš opciju da kupiš nov štampač.....

edit: boje nisu bitne šifre ja sam stavljao sve živo dok sam se mlatio s tim.... bitno da je ista boja, i da štampaš non stop, jer ako stoji kertridž ponovo će da ti zapekne.... imaš u knjižarama boje po 200-300 dinara.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.

Promijenjeno od nikadvisekorg (18.03.2012 u 15:45 sati)
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2012, 16:12   #17
koja
Vredan član društva
 
koja's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.10.2009
Mjesto: Tamo daleko gde cveta limun zut...
Postovi: 197
Downloads: 445
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 20 puta u 15 Postova
Instrumenti: Korg PA50sd & Roland GW-7
Interesi: muzika,sport,programiranje
koja ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pitao sam u svim kompjuterskim radnjama i cena ketridza se krece od 1000-1100 rsd,zato i hocu da ih osposobim(ako moze).Odnecu ih sutra pa javljam sta sam uradio.A boje nisu toliko skupe,a moze da se puni nekoliko puta.Hocu da zadrzim taj stampac,jer ima i skener i fotokopir.Znaci potpuno je nov.Nekoliko puta sam stampao na njemu a i dosta sam ga skupo platio.A da li postoji neka mogucnost da se ubaci samo jedan tetridz(crni) i da se stampa samo u toj boji a da se ovi ostali izvade?
__________________
ne stoji bezveze(kao sto neko ovde rece)
Koja & Korg(K & K)
koja je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2012, 16:33   #18
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno, napuni samo crni, ostale izvadi, i obavezno podesi štampač da ide sve crno belo, imaš to u podešavanjima, da ne bi nijanse izvlačio kolor kertridžima, već crnom bojom....
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2012, 17:01   #19
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja taj štampač imam i kod mene kad nedostaje neka boja nema šanse da radi.Broj mu treba da po broju nađe zamenski ,bar kod nas tako.
ti po 30eura ima i kod nas ali su skupe boje lexmark dosta se prodaju niko i ne pita pošto boja pa posle muke.
Printer mora da ima sve boje a ti onda možeš ove ostale da zapeknu a ti piči po crnoj.Ja sam na foto papiru radio slike sa njim i budu sasvim ok.
momo je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2012, 17:43   #20
koja
Vredan član društva
 
koja's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.10.2009
Mjesto: Tamo daleko gde cveta limun zut...
Postovi: 197
Downloads: 445
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 20 puta u 15 Postova
Instrumenti: Korg PA50sd & Roland GW-7
Interesi: muzika,sport,programiranje
koja ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koliko sam razumeo u stampacu moraju da se nalaze sva 4. ketridza(crni,plavi,zuti i crveni),ali nemoraju da budu svi puni(ako se samo stampa u crnoj boji).Na stampacu postoji dugme posebno za stampanje u crnoj i posebno za stampanje u boji(tako da verovatno oko toga ne mora nista da se podesava).Tacno je da mora da se zna broj ketridza,jer nisu svi isti.

Hvala vam drugari,stvarno ste mi puno pomogli.Odnecu ketridze,pa javljam sta sam uradio.Pozzzz
__________________
ne stoji bezveze(kao sto neko ovde rece)
Koja & Korg(K & K)
koja je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije