Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.08.2010, 17:05   #1
biba
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 25.09.2005
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 77
Downloads: 1751
Uploads: 18
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Pa3X, Dallape supermaestro
Interesi: muzika
biba befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard nacin povezivanja mikrofona, Korga PA2x i miksete

Znam za mogucnost da se mikorofon poveze sa PA2X i kablom u stereo kanal u miksetu , u mom slucaju Dynacord PM 1000-2, i na taj nacin koristi TC helicicon.
Molim, ko zna, da mi tacno objasni, postoji li mogucnost da mic idu u miksetu,kako normalno i ide, a onda izvuci taj mic signal sa tog ulaza iz miksete i uvuci ga u PA2x, provuci ga kroz vokoder, tj TC helicon, i putem izlaza na aranzeru vezat na mikser, tj. na drugi kanal i kontrolisatii ga po potrebi volumenom, naravno.Molim ko zna da mi objasni i podesavanje u aranzeru.
Na forumu nisam nasao nesto o ovome, pa bi mi valjala ako neko zna i link stranice.
Unaprijed hvala kolegama.
biba je offline   Reply With Quote
Star 06.08.2010, 17:45   #2
brckomusic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.04.2008
Mjesto: Brcko BiH/SFRJ/Atlanta, USA
Godina: 40
Postovi: 19
Downloads: 123
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Gitara
brckomusic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da to nema nikakve logike... sto bi pravili citav loop (koji je ja mislim nemoguc) kada ta klavijatura ima prakticno citavu mixetu za mikrofon u sebi....sa kojom mozete kontrolisat volume, effekte i sve zivo!
brckomusic je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2010, 00:24   #3
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4052
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

http://yu-midi.org/forum/showthread....utorial&page=2

Post br. #12.

Pozdrav
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio skoricnik za ovaj koristan post:
biba (07.08.2010)
Star 07.08.2010, 02:11   #4
biba
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 25.09.2005
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 77
Downloads: 1751
Uploads: 18
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Pa3X, Dallape supermaestro
Interesi: muzika
biba befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard nacin povezivanja mikrofona, Korga PA2x i miksete

skoricnik-u , hvala,
trudio sam se juce popodne po forumu da nadjem ovo ali zalud, a znao sam onako po secanju da je neko pisao o tome, ujutro odmah proba po tuturijalu.
jos jednom hvala
Dodato:
Sve povezao po skoricnik tutorijalu, shure u kanal 1 na pm 100-2, iz auxa 3 PM-a u pa2x u input 1, iz outputa 1 sa pa2x na kanal 2 Pm-a, snaga se regulise na plavom kliznom potenciometru za aux3.
Na kanalu 1 ton ok sa efektima normalno, a kad se pojaca plavi siber za aux 3, ima tona ali bez efekta i bez vokodera.
Podesavanja na Pax2-u, uradjena po tutorijalu, i ubacen set za vocoder za pa2x, skinut sa foruma.
Satima cackao i nula bodova, ima li pomoci,
Unaprijed hvala
Dodato:
Sve povezao po skoricnik tutorijalu, shure u kanal 1 na pm 100-2, iz auxa 3 PM-a u pa2x u input 1, iz outputa 1 sa pa2x na kanal 2 Pm-a, snaga se regulise na plavom kliznom potenciometru za aux3.
Na kanalu 1 ton ok sa efektima normalno, a kad se pojaca plavi siber za aux 3, ima tona ali bez efekta i bez vokodera.
Podesavanja na Pax2-u, uradjena po tutorijalu, i ubacen set za vocoder za pa2x, skunut sa foruma.
Satima cackao i nula bodova, ima li pomoci,
inaprijed hvala
Dodato:
Ponovo molim ako neko zna,
dakle, mic u arr PA2X, izlaz iz arr u drugi kanal na mikseti, uz podesavanje aranzera u globalu da mic ide na out 1 i 2, to sljaka, ALI
ovo gore navedeno u prethodnom postu, kad povezem po tutorijalu skoricnika, ne radi po tom principu. Zelio bih naime odvojiti mic i voc na dva kanala na mikseti, ako je moguce, a tvrdi se da jest.
Pozz i hvala vrednim clanovima.

Promijenjeno od biba (10.08.2010 u 10:36 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
biba je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2010, 13:01   #5
ELKO
Vredan član društva
 
ELKO's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.08.2009
Mjesto: Usa
Postovi: 102
Downloads: 1482
Uploads: 12
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 16 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
ELKO befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ELKO pošalji poruku preko ICQ messengera ELKO pošalji poruku preko AIM messengera ELKO pošalji poruku preko Yahoo! messengera ELKO pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Rjesenje za vokalist na pa2x pro

Pozdrav, posto i ja imam pa2x pro, razumijem o cemu govoris i mogu da ti ponudim rjesenje... Imas u globalu podesavanja za lead vokal, stavis panoramu na lijevu ili desnu stranu, zatim svoje terce stavis na suprotnu stranu i to je to. Jedino moze praviti problem ako koristis efekat sa tc helicon, to je vec druga prica. Ja idem iz klavijature stereo u miksetu, a bacio sam terce lijevo i desno tako da mi ne smetaju kada pjevam i odradjuju mi posao savrseno.
Elko...muzicar
ELKO je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2010, 14:39   #6
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4052
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Sve povezao po skoricnik tutorijalu, shure u kanal 1 na pm 100-2, iz auxa 3 PM-a u pa2x u input 1, iz outputa 1 sa pa2x na kanal 2 Pm-a, snaga se regulise na plavom kliznom potenciometru za aux3.
Na kanalu 1 ton ok sa efektima normalno, a kad se pojaca plavi siber za aux 3, ima tona ali bez efekta i bez vokodera.
Podesavanja na Pax2-u, uradjena po tutorijalu, i ubacen set za vocoder za pa2x, skinut sa foruma.
Satima cackao i nula bodova, ima li pomoci,
Kolega, kanal 1 mora da ti bude smanjen do kraja, i bez efekta.
Na kanalu 2 moras da dodas efekat i da ga pojacas.
Plavi siber drzi pojacan po volji, ali moras imati pojacan DRUGI KANAL jer je to izlaz sa klavijature (vocalista). Ja sam licno probao ovaj tutorial na mnogim PA800/2X i sve ok sljaka.

Pozdrav
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije