Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.01.2010, 09:42   #1
dakiyu
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.11.2008
Mjesto: Serbia
Godina: 56
Postovi: 29
Downloads: 54
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
dakiyu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Protect na Dinakordu?

Pozdrav!

25 godina aktivno sviram i svasta mi je od opreme proslo kroz ruke ali ovaj glupi protect na dinakordu powermate 1000 mk2 bas preteruje.
MK1 (1600) je bio malo bolji po tom pitanju ali kako je na kraju crko vise puta nije za spominjanje.Zamenio sam ga i doplatio za novi MK2 koji je sada star 18 meseci i naravno kako je garancija istekla sve se gore ponasa sa tim protectom.
Malo sam nervozan ali razumete kako je kad ne idete na svirku opusteno.

NAPOMINJEM,da nikada ne dozvoljavam peac,i uopste mi ne treba ta snaga koju pm1000 ima i sa tim sam zadovoljan.
Sve kablove(ukljucujuci i naponske) i jackove sam izmenuo i ne vredi.Regulator napona ne pomaze.
I kao nov je jedva radio na 6 kutija a najcesce mi treba 5 zvicnika i nekoliko meseci radi.Onda pali protect i na 5 pa posle nekiliko meseci i na 4 a neki dan je poceo i na 3 kutije da pali protect.
Jedino na 2 kutije nikada nije zakazao.Namerno iznajmim drugog PM i nemam problema sto znaci da nije do mojih instalacija ili instrumenata.Najcesce koristim 4 mackie c300,gitara,pa 800 i pevacica,zajedno smo 20 godina i nema sanse da se deremo ili opterecujemo mixer i nikada u crveno nismo isli.

Znam da treba na ciscenje i odnecu ga iako u satoru nikada ne sviram.Ono sto me muci je da SIGURNO problem nije sa grejanjem jer kada upali protect uopste nije vruc a i nikakva snaga nije u pitanju!Koliko znam ciscenje resava grejanje a ja ne verujem da je to problem mada mozda gresim pa vam se zato obracam da cujem iskustva.
Kolega sa istom miksetom mi kaze da mu se desava slicno ali vecinom po selima sa slabom strujom sto kod mene nije slucaj a on redovno radi na 6 kutija i prezadovoljan je.
Jos je jako interesantno da nekad ugasi protect posle par sekundi a nekad moram da ga iskljucim i posle toga bez da sam ista dirao ne pali vise protect tako da sam ubedjen da nije do mene jer ako protect upali zbog neispravnosti kako posle bez da sam ista dirao celo vece radi bez problema?

Molio bih da iznesete iskustva a ozbiljno se bavim mislju da majstoru kazem da mi izbaci taj protect.Imam stari yamahin slave i nije mi problem ukljucicu ga uz PM ali me interesuje sta je ovo jer imam utisak da fabrika preteruje sa nekim zastitama koje ne znam cemu sluze jer je sve ispravno.Ionako sam protivnik svirke na 2 oma sa 6 kutija jer to bas opterecuje pojacalo ali 4 zvucnika moraju biti idealna.Pa ljudi godinama sam sa 2 EV1530 i 2 bas bina radio na legendarnom dinakord 1040 po svim hotelima u Srbiji i NIKADA problem nisam imao a sada poludeh sa novim tehnologijama.

hvala
dakiyu je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2010, 11:33   #2
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav.
Nikad nikakvih problema slicnih nisam imao sa PM 600/2 a ni sa PM1000/2. Taj deo je posebno kod PowerMatea odlicno odradjen (i dynamic limiter i protekt). Nisam ni cuo do sad da je neko imao problema ni sa 1. a ni sa 2. serijom. Verujem da nije do tebe pa ti savetujem da ga pogleda neki majstor. Otklonice problem.

Pozzz
Dodato:
Za pocetak, vidi da li rade ventilatori (kad ga upalis moraju za sekundu-dve da rade u full brzini) i da kojim slucajem ne zatvaras prednje i zadnje luftere, mada, imas iskustva, te stvari znas...
__________________
JBL!

Promijenjeno od Beethoven (10.01.2010 u 11:40 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2010, 12:30   #3
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sigurno je nekakav kvar,a cuo sam da od stvaranja kondenza mikseta hoce da pali protekt bez razloga
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2010, 19:25   #4
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Buraz ponesi ga u ovlasceni servis i odma ce da vide gde je kvar,zakaci ga na kotrolni dzek i to je to!Verovatno je neka sitnica na ploci
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2010, 20:52   #5
dakiyu
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.11.2008
Mjesto: Serbia
Godina: 56
Postovi: 29
Downloads: 54
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
dakiyu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hmmm...naravno da stoji na otvorenom stalku i rade ventilatori,zato sam i zabrinut jer uopste ne deluje pokvareno a zuto(limiter) ni crveno mislim da nikada nije ni upalio jer stvarno vodim racuna o tome.Kondenz mozda moguc mada ja preferiram da pre svirke drzim mixer na stand by pa i satima...
Mozda najgore od svega sto uopste ne znam kada ce se to desiti i nema pravila ali me stvarno iritira i ubedjen sam da ce majstor a kaze da je sve ok...
Od cega sve treba da stiti taj protekt i da ga ja "ukinem" pa sta bude?
dakiyu je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2010, 23:30   #6
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

uh razmumem te,to je muka i ume da nervira samo tako da popizdis,a reci koje si sve kablove koristio koje debljine? ja dok sam koristio od jednog kvadrata imao sam problema i kad sam uzeo od dva kvadrata vise mi se nije desavalo tako da moze da bude i do toga
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2010, 00:30   #7
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To nikako nemoj raditi, skidati protekte. Osim ako ne mislis da smo pametniji od ljudi koji su ga napravili. Protekti imaju jos puno funkcija koje odradjuju. Kod paljenja mixera takodje. Mogu ti lepo poredjenje napraviti, sta ce nam osiguraci u kuci ili ako gori osigurac moze mu se staviti ekser i on vise nece goreti. To sto se pale protekti, postoji razlog. I trebas im se zahvaliti svaki put kad su upalili jer su oni zastitili i pojacalo i kutije. Reci ce ti svi korisnici PowerMatea ovde da je to redak slucaj i da ga mozemo okarakterisati kao kvar a ne kao gresku u projektovanju mixera. Ja se kunem u tu sigurnost PowerMatea. Pravac servis. Evo sta odradjuje protekt na PowerMateu i Dynacord snagasima:

ukratko na srpskom i jasnije malo : Visoka temperatura, kratak spoj, prejaka struja samog pojacala i sve ostale smetnje koje se mogu javiti a koje mi i cujemo i ne cujemo (visoke frekvencije, mikrofonije...). Svaki kvar koji se moze desiti na samoj kutiji, i moze napraviti havariju u snagasu, protekt i to stiti.


" All the protective circuits with which
the Dynacord 19” amplfiers are equipped are present here, including
protections against overheating, short-circuits and DC voltage and HF
and back EMF protection."

Ovde na forumu neces resiti problem u smislu da niko od nas ne moze otkloniti kvar, mozemo dati samo savete a najcesci ce biti: SERVIS.

Prema tome...

A tebi ostaje da javis sta si uradio.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2010, 01:57   #8
dakiyu
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.11.2008
Mjesto: Serbia
Godina: 56
Postovi: 29
Downloads: 54
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
dakiyu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da,hvala kolege na savetima,javicu...moram srpsku ng pregurati ali cu dodati slave...naravno kablovi su 2x2.5 mislim klotz ili slicno,skupo sam ih platio...
Ma da ona upali protect pa da ja vidim sta je iritira nego apsolutno nema pravila kada ce se to desiti i bukvalno nastavim istu strofu pesme posle gasenja od 3 sec i ne desi se vise...satima sam razmisljao ali ne mogu da nadjem nesto zajednicko kada se to desava kao da sama poludi...daj boze da je do grejanja mada ja pipnem onaj sraf ispod i jedva je mlaka...

Zamolio bih na PP nekoga da mi posalje adresu proverenog servisa u bg,ja imam jednog ali mi ne uliva poverenje,soba 2x2 razbacano sve...
dakiyu je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2010, 06:33   #9
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Nema veze kakva mu je soba.Bitno je da je on dobar majstor!Ako ga hvale razliciti ljudi,onda idi kod njega!
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2010, 11:16   #10
bardovci
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.11.2008
Mjesto: skopje mkd
Postovi: 17
Downloads: 58
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 2 Postova
Instrumenti: harmonika,sajzeri
Interesi: live performans
bardovci befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard iskusan

i ja sam kao dugogodisnji korisnik dynacorda imao slicnog problema na istom mixeru ali samo jednom kada je verovatno pao napon,medjutim veoma je diskutabilan kvalitet samog mixera koji ranije se nije javljao kod te firme.Naime ,ja sam imao dyncord psx-850 koji je radio samo kod mene kojih 1300 svadbi i slicna urlanja za nekih 5-6 godina (normalno i iznajmljivanja),i sta da kazem da se NIKO,AMA BAS NIKO NIJEDNOM NIJE POZALIO-sa pm 1000 koji mi je svirao samo sa dinac.zvucnicima,efekat je bio porazavajuci.najverojatnije globalizacija cini svoje pa i nemci nisu ono sto su bili-pozdrav p.s. imao sam 5 kompleta koji su radili iskljucivo na originalnim zvucnicima!
bardovci je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije