Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Treba mi!!!(Ritmovi, samplovi, boje...) > Boje i semplovi

Boje i semplovi Za sve u vezi boja i sampleova pitajte ovde...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.12.2013, 23:04   #1
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Set za harmoniku Roland FR3X

Zamolio bi kolege ako neko ima solidan set za ovu harmoniku da mi posalje. Jedva je se skrpilo nekim pozajmnicama da se dodje do FR3X harmonike tako da sam za sada u nemogucnosti da kupujem setove koji se reklamiraju.U harmonicu sam dobio samo neka 2-3 registra koji su nesto malo iskoristivi za narodnjake pa vjerujte vec gubim i volju da sviram. Unaprijed zahvaljujem
svirac007 je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2013, 01:15   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ima FR3X malo vise od tri registra pogodna za muziku naseg podneblja, malo si pretjerao sa tim. Na netu i nema nesto posebno setova za FR3X, niti se ko ozbiljnije do sada pozabavio time. Set za FR3X, a da je bas visokog kvaliteta, tesko da ces dobiti na poklon. Nemas potrebe da gubis volju za sviranjem jer je FR3X jedan od najkvalitetnijih instrumenata iz svog domena. Treba samo imati dovoljno strpljenja, pa se pozabaviti sam editiranjem sounda. Nevjerovatno puno se moze izvuci iz tog instrumenta. Mislim da sam nekoliko sounda sa FR3X upotrebljavao u svojim demo snimcima. Poslusaj tamo, u toj temi, kako moze da se cuje FR3X harmonika.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2013, 12:12   #3
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Samo da demantujem: ja sam se dosta ozbiljno pozabavio time, samo sto mozda nije dovoljno poznato. Uglavnom dajem set svojim kupcima pa se mozda zato malo o tome zna. Imam odlican set za Fr3x ali, kao sto Tranzit kaze, ne delim ga besplatno posto sam dosta vremena i iskustva ulozio u to.
Upravo sam postavio na download jedan besplatan set za Fr3x koji je takodje jako upotrebljiv.
Pozdrav!
Morison je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Morison, za koristan post:
svirac007 (19.12.2013), worga (22.12.2013)
Star 19.12.2013, 13:26   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kao sto i sam potvrdjujes, veoma malo materijala postoji za FR3X, a i to malo sigurno nije besplatno. I sam, sam radio tri vrlo zahtjevna seta harmonika, koji su svi u sustini Dallape harmonike razlicitih tipova najviseg moguceg kvaliteta i naravno nisu besplatni setovi, a pojavice se u yu-midi shopu ovih dana, najvjerovatnije kao prvi proizvodi iz pozamasnog proizvodnog kontigenta Trans Audia. Radi se o harmonikama koje su do najsitnijih detalja, veoma precizno obradjene, gdje se pazilo na sve, od attack faze pa do odnosa pojedinih fasena u kombinovanim registrima i suptilnih efekata koji su dodani da bi se dobio adekvatni rezonator Dallape harmonika, tako da se zaista ima neodoljiv utisak da je u pitanju jedna od tri pomenute harmonike.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2013, 14:05   #5
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pricali smo ranije o tome, da li ti setovi mogu da rade bez da se harmonika bilo sta moduje (hardverski ili softverski) ?
Za ovaj set koji sam ja radio je potrebno da harmonika dodje do mene ali je modifikacija samo softverske prirode.
Morison je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Morison za ovaj koristan post:
worga (22.12.2013)
Star 19.12.2013, 14:17   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Iskljucivo softverska obrada sounda je u pitanju. Hardware se ne pipa u ovom slucaju. Dakle, samo pusti editing sounda. Pokusacu ovih dana, ako nadjem vremena, da snimim par registara... za nepovjerovati. Hardverske modifikacije se odnose na sasvim nesto drugo i to kada je u pitanju povecanje snage intgrisanog stereo pojacala snage, koje inace ima 2 x 11W, na citavih 2 x 40W i to sa D-Class pojacalom koje nista vise ne opterecuje akku baterije nego ovo koje je ugradjeno fabricki a naravno, mijenjaju se i zvucnici i to pored toga sto su trostruko snazniji, taman toliko su i kvalitetniji jer je Roland ovdje ubacio prilicno "tupe" 4 Zolla zvucnike, kojima nedostaje visokih i koji su u srednjem frekventnom opsegu (od 1.5 do 2.5kHz) previse izrazeni. Dalje, Trans Audio dodaje i 3-Band EQ sa Delayom, pa i tu su potrebne sasvim minimalne hardverske modifikacije. Tu su onda i Wireless Audio i Wireless Midi koji se ugradjuju u samu harmoniku, a ima jos nekoliko sitnica, kao sto je 7 Zolla Tablet kao Wireless Midi Controller... itd... itd...

Promijenjeno od tranzit (19.12.2013 u 14:20 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2013, 15:15   #7
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Morison hvala na setu jedva cekam da bude na down. ga skinem
Od kupovine FR3X muku mucim jer nemam prevedenog prirucnika (obacao ga je Tranzit odraditi) ,u harmonici sam dobio neki set ali tanak je. Poslije saznajem da bi FR3X zvucao kako valja trebalo bi ubaciti expanzije dalape ili alpine.
Mozete li da mi objasnite KAKO DA PROVJERIM dali u mojoj fr3x mozda imam vec ubacene te expanzije jer sam FR3X kupio polovnu od nasega covjeka a i on je jedva znao da samo upali FR3X.
svirac007 je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2013, 19:19   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jedina provjera je tvoje uho. Ako cujes da jedan od 4 moguca User Seta ima registre harmonike koji su za par klasa kvalitetniji od ostalih, mozes biti siguran da je Upgrade uradjen.
tranzit je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, tranzit, za koristan post:
svirac007 (19.12.2013), worga (22.12.2013)
Star 19.12.2013, 20:28   #9
musa08jl
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.08.2008
Postovi: 1
Downloads: 86
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
musa08jl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard roland fr3x

Citat:
Originalno postovano od svirac007 Pokaži Post
Zamolio bi kolege ako neko ima solidan set za ovu harmoniku da mi posalje. Jedva je se skrpilo nekim pozajmnicama da se dodje do FR3X harmonike tako da sam za sada u nemogucnosti da kupujem setove koji se reklamiraju.U harmonicu sam dobio samo neka 2-3 registra koji su nesto malo iskoristivi za narodnjake pa vjerujte vec gubim i volju da sviram. Unaprijed zahvaljujem
imam roland fr3x idallape exspanziju i radi super
musa08jl je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2013, 21:41   #10
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tranzit
Dali na FR3X moze da se izvede da se transpose nekako izmjesti (recimo postaviti umjesto neka 2 registra) da se nemora svaki puta ulaziti u meni/SET pa da se ceka 3-4 sekunde. Volio bi da TRANSP. bude pristupacniji kao sto je rijesena promjena OCTAVE (SET+VALUE)
svirac007 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije