Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.05.2008, 21:21   #71
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln

Pa kolega Jager,
hvala na ublažavanju mojih simptoma , mislim da bi ovi zadnji postovi mogli ić pod temu * Hebo ludi zbunjenoga *. Audio Pro su ista firma sa zastupništvima u Zagrebu i Osijeku, i navodno ovi iz Zagreba nabavljaju opremu za ove iz Osijeka. I sad ovi tvrde da ga još nisu niti dobili ( al hvala Bogu, cijenu već znaju više od mjesec dana ) a u Osijeku ga već skoro i rasprodali!?

Pozdrav svima

Svirko
svirko je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 00:27   #72
Marsovac
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.05.2008
Postovi: 4
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Marsovac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E pa dok vi raspravljate ja sam ga danas kupio "Pa nek ide zivot" Aj pa nek mi je sa srecom!!!
Marsovac je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 00:28   #73
Darko88
Ovaj baš voli da kuca
 
Darko88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.02.2008
Mjesto: Petrovac
Godina: 35
Postovi: 348
Downloads: 1976
Uploads: 11
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x, Mark Bass Ninja
Interesi: MUzika
Darko88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Darko88 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ako brate nek je sa srecom. Jel mozes da mi nabacis neku svirku na marsu osecam da vise nisam za ovu planetu
Darko88 je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 02:37   #74
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Neka je sa srecom svima koji ga imaju.. Po meni je to jos jedna Korgova igracka. Uzasno i vise nego uzasno barem ono sto sam cuo od momka koji ga ima vec mjesec i mozda duze...Ubacio mu, meni vec poznate ritmove , ne znam ni ja ciji su ali to toliko plitko i lose zvuci da to nije normalno Live performance!...ma ni na mapi. Lose do bola...P.S. Nemojte me slusati sta pricam ..volim sirov i cvrst zvuk...ubitacnu ritam sekciju bez puno fabrickih elemenata a za solo...pa to radi drugi sint.. Pozz
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 09:36   #75
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln

E,sad ga hebi!!

Kolega Din074, sad si mi opet dao misliti.Neki kolegeopet kažu da je to stroj sa vrhunskim saundom ritmova i zvukova. I sad neka ja znam.

Pozdrav,

Svirko
svirko je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 11:33   #76
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Istina, ima tu dosta stvari da se zamisliš.

Sound tj boje su mu solidne i dadu se doraditi ono fakat do jaja.
Al ritam nit meni nije po ukusu. Ima na njemu posla oho-ho. Zvuči mi nijansu bolje od Pa50, ali miljama daleko od Pa80. Možda i zbog toga što sam uho naviko na sound 80-tke. Nije laž kad kažu da je to Pa-800 u malom, ali strašno jako puno je on daleko od jednog Pa80, a kamo li Pa-800. Može odradit posao, ali tih par perfektnih soundova u njemu ne opravdava tezu da je nijansu slabiji od Pa800 kako neki tvrde. Zagrijo sam se od početka za njega strašno, sad kad sam vidio i čuo što može, nekako sam hladan prema njemu. Nemogu to objasnit, al stvarno mi nema onu punoću koju očekujem s obzirom da se radi o novoj generaciji Pa KORG-a. Dao bog da se varam u stajalištu.
Isto tako što me smeta kod njega je ta hebena kartica za pohranu i učitavanje podataka. Recite mi koliko vas doma baš ima adaptere za taj tip kartice da je možeš obradit na PC-u ? Koji qrac mu onda nisu ostavili FDD koji iako je prastar ko biblija je još uvjek najzastupljeniji. Ili USB ? čemu mu služi ? Ispada samo za "kekse" tj MIDi fileove jer naravno, SET-ove vuče s kartice a ne s USB. USB mu je nešto kao HDD na Pa80, ali barem imam direct disk ritmove i linkove da ih pozivam. Ovako na Pa500 moram učitavat set po set. OK ima nešto više, ako se ne varam 80-tak performanci više i kako kažu u dučanu više od dva pošteno složena set-a ti nit ne treba. Ne znam, kod mene dođe točno 1.000 €, ali rađe onda stisnem remen pa dodam još kojih 600-700 € i kupljen malo rabljeni Pa800 koji je za Pa500 stvarno svemirski brod. Mada ... moja vječita nedoumica je da ako se da sve skockati na Pa500 kao na jednom Pa800 što se tiče ritmova uzet pride još jedan TR ili Extreme i nemaš beda. Sve 5 ! Makar sumnjam s obzirom da nema sample da Pa500 može upola dobro zvučat kao Pa800. Ma nije kako sam reko blizu nit Pa80. On je doslovce samo malo kvalitetniji Pa50 i ništa više.
Po meni synth je razočaranje.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 16:14   #77
ponedeljak
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.03.2008
Postovi: 26
Downloads: 260
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ponedeljak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jednom sam uporedjivao jedan pa50 i jedan pa800. NISU BILI OD ISTOG GAZDE! pa50 je zvucao 1000 puta bolje od pa800 iako je 1000 evra jeftiniji. Naravoucenije izvucite sami
ponedeljak je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 21:24   #78
BaK1
Početnik forumacije!
 
BaK1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.09.2007
Postovi: 24
Downloads: 121
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG i3
BaK1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od ponedeljak Pokaži Post
Jednom sam uporedjivao jedan pa50 i jedan pa800. NISU BILI OD ISTOG GAZDE! pa50 je zvucao 1000 puta bolje od pa800 iako je 1000 evra jeftiniji. Naravoucenije izvucite sami
lol, sve je stvar kako je koji uradjen
BaK1 je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2008, 09:19   #79
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slažem se s tezom sve je stvar kako je urađeno.
No ja ne gledam u tom pravcu, nego isključivo što mogu iz njega izvuč, tj kako će se čut kad uz njega prosjedim sate i dane i upicanim ga do kraja.
Nisam jedan od onih koji skinu tuđi set, upucam ga unutra i onda pametujem kolko valja. Ne ! Svoje setove i materijale isključivo pravim sam i tada dajem konačnu ocjenu za pojedinu klavijaturu.
Napomenuo sam da Pa-500 je s mojim najboljim setom od Pa-80 bez samplova i nakon sat-dva dorade na sounovima zvučio kako sam napiso gore (ništa specijalno), a i napomenuo sam da ne vjerujem da se i nakon dodatnog doštimavanja i dorade na efektima i performancama može puno bolje zvučat. Isti taj set na Pa-80 rastura. Na Pa-500 je sirov, siromašan, šupljikav. Ok. pristajem i da ga 6 mjeseci drilam i svakodnevno šminkam i obrađujem ritmove i boje do jaja, no opet tvrdim, sumnjam da će se ikad dobro čut kao Pa 80 a kamo li Pa 800.

@ Ponedeljak

Kolega, usporedba i navedeni primjer kako Pa50 zvuči bolje od Pa800 uopće ne drži vodu. To je usporedba između "vozača" u stilu "Znam da će Michael Schumacher brže vozit jednu Opel Astru nego ti Ferarri F50".
Znači u tvom primjeru ne govorimo o vozačevim sposobnostima tj koliko koji muzičar zna isprogramirat svoju klavijaturu nego koliko stvarno može neka klavijatura, pa da je isprogramiraju po našem čefu 5 najboljih od najboljih programera s prostora ex-Yu. To bi tada držalo vodu.

I na kraju, prestanite u ovakovim diskusijama upoređivat "vozače", nego uporedite aute, tj ne upoređuj klavijaturu preko svirača.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2008, 09:30   #80
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vidim da je tema još aktualna...Po meni je PA80 MAJKA još uvjek...Dakle džaba njima nova tehnologija,i RX bubanj,itd...DObro znam kako sam sredio PA80 i koliko me je poslužio...A što se tiče zvukova PA500 i PA800---Kad sam bio u trgovini,oni interni ritmovi meni su na slušalicama JEDNAKO zvučali i na PA800 i na PA500...Sad vi kritikujte i govorite da sam tele i neznalica,al vala po mm NEMA nikakve razlike između zvuka u ta 2 sintha...E sad sempler kod PA800...E to je druga priča,ali nisam još čuo na ozvučenji priklopljen PA800 da zvuči onako masno kao na zvučnicima...Suviše je plitak (opet govorim po mom ukusu)...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
istine, korgu, pa500, zablude


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije