Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.01.2007, 20:06   #1
Amelo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.03.2006
Mjesto: Nemacka
Postovi: 49
Downloads: 637
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Amelo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Roland EM2000

Pozz raja imam rolanda EM2000 do sada je bilo sve ok super je radio u zadnje vrijeme pocinje da mi ledi mislim da kad sviram ton ostane ako je neko svirao Yamahu Dx ili V serije pa kad se potrosi memory baterija isto tako je i kod mog rolanda.>Moje pitanje je da li neko zna da li roladn posedije takvu bateriju u sebi ili je ovo neki software problem.Za svaku pomoc sam zahvalan pozzzzz :cry:
Amelo je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2007, 22:09   #2
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pozdrav! Ja sam imao takav problem na svom Korgu 01W pa sam dobio info da bi trebao zamijeniti bateriju, sve kablove unutar klavijature otpojiti sa maticne ploce i ostalih ploca te ih ocistiti kontakt sprejom. Takodje sam morao vaditi i memorijske chipove da i njih ocistim. Uspio sam da ga osposobim ali tek toliko da ga mogu prodati pod "nepouzdan" sint . Desavalo mi se to i na G-800 kada se osteti disketa na kojoj su ritmovi ali to je do diskete. Uzmi izvijac..odvrni sve sarafe i malo pregledaj kablove...Pokusaj! :roll:
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2007, 22:13   #3
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Zaboravio sam ti reci da i ako postoji baterija u EM2000, prvo se raspitaj sta se moze izgubiti kada se ona izvadi odn. kakve posljedice mozes da imas. Kod Korga sam imao inicijalizaciju fabrickih sounda pa i nije bilo strasno sto sam ga resetovo vadjenjem baterije !!!
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2007, 22:19   #4
Amelo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.03.2006
Mjesto: Nemacka
Postovi: 49
Downloads: 637
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Amelo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala na odgovoru da li je to i na Em 2000 ko na korgu dje su rolandovci jel imao neko ovaj problem sta ce da se desi ako izvadim tu bateriju hocu li imati neke posledice na klavijaturi
Amelo je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2007, 22:33   #5
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav druže i dobro došo na Yu-midi!
Ja koliko znam kod DX i V-serije ako ode baterija napišu se neka bezvezna slova i sve nešto zuji ili krešti...Zamjeni se 3V baterija,isklopiš memory protect,naloadaš boje i imaš mir...E G-serija NEMA baterije...Dakle 100% smijem tvrditi da je nema jer sam ga lično otvaro...U njega je FLASH ROM i baterija je odviše,dakle ionako ritmove moraš svaki put kad ga upališ ponovo loadati...E sad kod mene se dešavalo da je G-800 zakočio,one lampice za ritam (kod točka) sve 4 svjetle i ništa ne svira...Rešenja nisam našo pa sam ga samo ugasio,upalio i naloado...Moraš znati prijatelju da su to stare klaviature i spojevi na elementima (zalotani kontakti) kroz par godina oksidiraju i nemaju više takvog kontakta ko na početku...Moguće je u tome problem ili jednostavno da je neki dio kontrolnog čipa odkazo...Stvarno ti nebi znao više napisati osim toga da ga prodaš polako i skontaš neki noviji sinth-da je kompjuter odmah bi znao...pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2007, 22:39   #6
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Djesi Alix stari As-u! To sam i ja rekao... meni je uspjelo na Korgu sa ciscenjem i ponovnim sigurnijim spajanjem konektora unutar klavijature i to je vjerovatno bio razlog tumbanja po kombiju prilikom transporta, ali ni ja nisam siguran za Rolanda. Evo iz znatizelje gledam po netu i ima objasnjen nacin resetovanja za masu Rolanda ali za EM2000 na svakom mjestu stoji broj ovlastenog servisa...Znaci ne treba se zaj....
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2007, 23:05   #7
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma da ali ipak staro je staro...Prelotavanje je jedno od rješenja al šta ti koristi kad Integracije (čipove) ne možeš da lotaš sa običnom lemilicom...Dakle SME (Surface Mounted Elements) se lotaju sa ekstra preciznim soldering-om i sa lupom za povećavanje a s običnom lemilicom samo napraviš kratki spoj između nožica jer je špica predebela...Amko kad budeš u prilici javi mi se na MSN...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2007, 23:28   #8
Amelo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 06.03.2006
Mjesto: Nemacka
Postovi: 49
Downloads: 637
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Amelo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Joj raja znam da je stara klavijatura ali nije to bas toliko imas starijih klaviatura od moje pa super rade ja sam jedva dosao do nje jer sam trazio da bude u dobrom i ocuvanom stanju tami se klavijatura svidja nebi da je menjam imao sam i Pa 80 ali ova mi je bolja nekako navikao sam na nju ritmovi su mi bolji od korga neznam mozda grijesim ali ja sam jednostavno navikao na tu klavijaturu evo moj msn pa ako ima neko jos neku ideju molio bi da mi se javi muzicar28_de@hotmail.com
Amelo je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2007, 00:08   #9
crni4
Drugar foruma
 
crni4's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.01.2006
Mjesto: Okolica SL. Broda
Postovi: 71
Downloads: 429
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: pa1x, pa800, pa2x
crni4 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
crni4 pošalji poruku preko MSN messengera crni4 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pogledaj sta ima na ovoj stranici za EM 2000 mislim da ce pomoci

http://www.rkca.be/engels.htm
crni4 je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2007, 10:06   #10
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

"Amelo"-Druže sinth je BOMBA!...Nikad ga nisam imo ali kolege mi kažu da je to G-1000 u malom formatu...Ionako je za mene pored PA1X G-1000 NAJBOLJI aranžer naokolo pa nek ko šta priča...A što se tiče starenja klaviaturi-zavisi jarane ko je imo klaviaturu i kako je čuvo instrument...Evo ja sam s jednim jaranom zamjnio V50 za PA50...Moja V50 je stara bila bar jedno 15godina a sve na njoj radilo jer sam je redovno čistio i čuvo...Njegova (sad moj) PA50 je star možda godinu i po a već mu ne rade programne tipke kod ekrana (za izabiranje ritmova i boja)...E sad kako je o logično?Ja mislim da nije bila čuvana već da se je nešto prosipalo po njoj il slično,al ko će znati...U svakom slučaju spojevi kod svakog sintha oksidiraju-e sad ako oksidira jedan odpor (što služi za stabilizacije tranzisora) onda nije neki problem kao kad bi neki ČIP ili druga integracija oksirala na kontaktu...Dakle nikad se ne zna...A ako ti nekad sinth zakoči-pa brate mili ugasiš,ponovo upališ i star završena,ja koliko znam G-serija ne omogućava FLASH-iranje ROMA preko floopy-ja kao i PA-serija tako da mislim da nije do software-a...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
em2000, roland


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:23


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije