Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.02.2009, 22:31   #11
hamso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 06.02.2007
Postovi: 71
Downloads: 833
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
hamso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Saki druže jako mi je drago šta se slažeš sa mnom,ima Saki njih još gorih i od Čortana samo ne smijem reći,jel bi me nabili na kolac.Dugo vremena sam mislio za jednog harmonikaša da vrh je vrhova,svira sa samom elitom i onda kasnije sam ga čuo kako svira neke jednostavne stvbari tipa hej evo me svira ko amater.Za pojam ako imaš volje poslušaj Dragana Bosanca ako češ htjeti objasniću ti zašto mi se sviđa
hamso je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2009, 22:47   #12
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dragan Stojkovic Bosanac je veliki majstor harmonike,uzivam slusajuci njegove aranzmane,i po meni je jedan od najboljih aranzera kod nas...jedino mi se od njega vise dopada Bane Vasic,koga bih mogao slusati neprestano,jer covek ubija kako svira,njegova tacnost i brzina na klavirnoj harmonici se granici sa perverznoscu,bar po meni.....a obojica su veliki ljudi,skromni i nisu medijski propraceni kao neki,sbe naj za njih dvojicu...pozdrav
mladenkom je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2009, 13:53   #13
glogin
Početnik forumacije!
 
glogin's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.01.2008
Postovi: 27
Downloads: 70
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
glogin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od saki1 Pokaži Post
Hamso ovo sad sto si napisao je u potpunosti istina.
te inprovizacije su sjedeci kuci nabildane do ludila, i nema sta da se kaze sve to dobro zvuci, nema zamerke, ali to postaje jako dosadno, jer kad ti u svakoj drugoj pesmi to radis, postajes dosadan, jedino klincima koji tek uce harmoniku nije dosadno.
ono sto se meni svidja tj stil sviranja mozete pogledati na youtube pod imenom Igor Rus (tezgarosh)
i mozete ukucati i eemir75 decko isto dobro svira.
mada je igor bolji ali je i profesionalac,
a eemir75 je amter.
to je sviranje, a ne nabildovati neku inprovizaciju i samo to znas i nista vise.
kao onaj klavijaturista mislim da je cortan, po meni bezveze svira nema emocija nema nista, dobar bi bio za cirkus jer te inprovizacije meni nikad nista ne znace.
ovo je samo moje misljenje i nista vise.
I ja preporucujem da poslusate Igora Rusa (tezgarosh).Extrrrra!
glogin je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2009, 14:08   #14
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

D. S. Bosanac je perfektan harmonikaš, jedan od najboljih, što se opčenio tiće tehnike na našim prostorima.
Što se tiće "bildera" iz videoklipa (Saška) mislim da oduvijek sve samo stvar viježbe. Ne da je on tanak na tuđem repertoaru nego jako je bitna činjenica da je previše uvježbo šablone iz različitih sviračkih pravaca, a neke zanemario. Primjerice neke legendarni stvari iz 80'-tih godina je danas puno teže odsvirati od današnjih hitova, jer na tezgi se uglavnom vrti i svira noviji repertoar, a stari se povremeno odsvira jednom u mjesec dana, ako netko naruči za pare. Bez obzira što su te stare stvari legendarne upravo zato što smo ih zanemarili se danas teže odsviraju iako smo ih prije 20 godina jeli za doručak ko od šale.
Danas nema savršenog harmonikaša jer je nemoguće u svim pravcima i stilovima biti dobar. Negdje si "zvijerka", a negdje si Teletabis i zbog toga ne treba razbijat glavu. Suština svega je budi svoj, ne kopiraj nikoga i potrudi se da razviješ svoj stil i način sviranja koji će se raji dopasti. "Papagiranjem" načina svirke je mnoge dobre i kvalitetne muzičare unazadilo.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2009, 17:01   #15
saki1
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 21.01.2009
Postovi: 32
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
saki1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ok. ja razumem da se nemoze sve odsvirati jer taj bi repertoar bio podugacak.
pa eto za znalce, sta se danas trazi na tezgama?
s,obzirom da je to sve mladja publika koja slusa nove stvari
pa predpostavljam da se to i trazi, ali pitanje je kako ce to biti odsvirano na harmonici, i kako skidati te stvari kad je to sve miksano u studiju.
saki1 je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2009, 17:32   #16
zsimonovic
Odomaćeni član
 
zsimonovic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.08.2007
Mjesto: gornji milanovac
Godina: 45
Postovi: 509
Downloads: 6502
Uploads: 39
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 26 puta u 24 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: racunari,lepe devojke
zsimonovic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
zsimonovic pošalji poruku preko MSN messengera zsimonovic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx -Makedonska muzika


to nikako nisi smeo da postavis

Promijenjeno od mykeli (20.02.2009 u 17:35 sati) Razlog: Pravilnik, pravilnik, pravilnik...sramota!!!
zsimonovic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije