Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Vesti

Vesti Nova oprema, vesti iz sveta, zemlje (Ne ležati na zemlji, može da bude hladno)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.08.2017, 16:55   #61
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Stalno se spominje jazz, rock a sto je sa cajkama?
ffb je offline   Reply With Quote
Star 09.08.2017, 20:36   #62
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da,da sad je kao svima jasno a pre dva dana kad sam ja to pričao tamo mi o nekoj csrini, porezu, počeli pričati i držati predavanja!!!!
ja se pridržavam zakona pa neka je i nakaradan,ja ga nisam ni doneo a neću ga ni promeniti.
@Millan bravo za video!!!!!!Hvala!!!!!Celo vreme to pročam, ali i napo injem,da li je to dobro,hm!!!???

Promijenjeno od VUNIMRAV (09.08.2017 u 20:41 sati)
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 09.08.2017, 23:31   #63
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I dalje se ponavljam.... slušao sam 2 minuta ovog videa i nisam mogao dalje.... ovaj kao da je ispao iz nekog psiho krimića....
nebitno....
Prvo - gospodin je sam rekao da je predsednik SINDIKATA na početku....
pročitati moje prethodne postove.
Drugo - ovo što on tvrdi da je potrebno da se ima uverenje ili licenca je njegova tvrdnja i interne odluka njihovog UDRUŽENJA a on nije nikakav relevantni predstavnik države Srbije prema tome "licenca" nije validni dokument i kao takav ja ne mogu da ga prihvatim.
Treće - koliko znam niko osim policije nema prava da vam traži lične isprave prema tome...... uzdržaću se od komentara.

Pre bacanja para na licencu molim kolege iz Srbije da se dobro raspitaju kod ljudi koji su radili "uguvor o delu" da tako odradite svoj posao pošteno i namirite obaveze prema državi.
Ovaj ćoravi s videa nek se tera u ku*ac.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 10.08.2017, 06:48   #64
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dali to vazi i za fajlase i ove sa matricama mp3
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/


Promijenjeno od gagan (10.08.2017 u 06:49 sati)
gagan je offline   Reply With Quote
Star 10.08.2017, 13:15   #65
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ako se ne varam pre par godina su uhapsili jednog od tih muzickih inspektora u Beceju jer je navodno radio ilegalno i teroriso muzicare po restoranima ,nije priznavao Beogradske licence samo od nekog Subotickog udruzenja,a imao je uvek dva policajca u pratnji. Otkud mu policijska pratnja ako nije legalan ? Gde sad izvaditi tu 'licencu" u kom udruzenju ?

On ovde u videu proziva Andriju Bajica da je njihovo udruzenje nelegalno,a ukoliko ukucate u google savez estradno muzickih umetnika Srbije izbacice samo udruzenje u kom je predsednik upravo Andrija Bajic...
Kakav je to savez estradno-muzičkih umetnika Srbije "jedini vazeci" a nemaju ni svoju internet stranicu??? Ovde se ne zna ko pije ko placa...

Ovo o oporezivanju baksisa mislim da je cista glupost,ko moze da zna koliko si ti baksisa dobio,po toj logici bi i konobare morali da oprezuju za baksis..
sinisa je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sinisa za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (11.08.2017)
Star 10.08.2017, 15:42   #66
Millan
BANANOVAN na sopstveni zahtev!!!
 
Millan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.12.2004
Mjesto: Sabac
Postovi: 621
Downloads: 688
Uploads: 14
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 42 puta u 39 Postova
Millan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sinisa, pa bas prvo sto Google izbaci, je sajt Saveza estradno muzickih umetnika Srbije (SEMUS)...
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Capturesavez.JPG (131,5 KB, 65x skinuto)
Highslide JS
__________________
Ko peva zlo ne misli... A, ko misli, ne zna da peva!
Millan je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Millan za ovaj koristan post:
sinisa (10.08.2017)
Star 10.08.2017, 15:46   #67
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Gdje si Millane sto godina?
Nismo se vidili od 2011. u Šimanovcima i "Ko to buši most na reci"
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 10.08.2017, 16:01   #68
Millan
BANANOVAN na sopstveni zahtev!!!
 
Millan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.12.2004
Mjesto: Sabac
Postovi: 621
Downloads: 688
Uploads: 14
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 42 puta u 39 Postova
Millan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hahahhahaaa, gde se toga seti, aaaaaaaa, zaboravio sam to skroz
Tu sam ja, povremeno...
Evo, sad nas "buse" ovi sa "licencama"
__________________
Ko peva zlo ne misli... A, ko misli, ne zna da peva!
Millan je offline   Reply With Quote
Star 10.08.2017, 18:17   #69
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

https://www.youtube.com/watch?v=RUp33onZpHA Ovaj vuće vodu na svoj mlin. Kao da njegovi ćlanovi mogu da sviraju, a oni koji niso njegovi ćlanovi uopšte ne smiju da sviraju. Ma ha ha, svako u svakoj zemlji i u africi ima valjda pravo da radi. Možda je ovaj tip stvarno dobio od države neku KONCESIJU, pa je stvorio taj savez, što je isto kao i neko udruženje. I kod nas ima nekih društava, pa onda savez tih društva, i to ti je to. a neko društvo ne može da bude u savez. to je odluka njih. al to ne znaći da ne sme da svira ili nešto da radi. Ovaj tip ili malo muti vodu, i pokušava da navuće uz sebe što više članova tih udruženja ili to, ili ne razume. neki takvi SAVEZI više nekih udruženja, to je bez veze. kažem i kod nas ih ima. ali to je samo zbog članarine. Zato ja predlažem. Ako neko zna financijski neka na AGENCIJI ZAPRIVREDNE REGISTRE, potraži bilance i prihode novaca od tog Saveza odnosno od tog tipa a naravno i kuda je nvoac išao (njegova zarada, plata, i tako dalje). to se na APR u može sve videti. pa to su JAVNI PODACI. zato neka ih ovde stavi, Kad bi išlo na podatke ovde, ja bih ih okačio ovde. Po mome to što tip priča je na prostovoljnoj bazi, a on muti i to stavi pod uslov za neku svirku. Baš bih voleo da vidim njegove prihode od članarina, a koliko sakupi članarine, tolika je i plata, sigurno ništa ne ostaje. he he. A možda i taj tip i njegova kompanija rade i poreze za njegove članove, pošto muzičari to ne znaju , a ni ne trebaju da znaju, za to su drugi ta to učine. Baš je veselo. Može neko u njegov savez, ali to je ćisto osobna odluka. A svrat sigurno može i oni koji nije u tom savezu, u to nema dileme.
Dodato:
Nikadvisekorg, baš se slažem sa tobom. Možda onaj tip i njegov savez i ima neku koncesiju za muziku, ako sviraju preko tog saveza, valjda jim napravi i ugovor i plati porez, al to ne znači da drugi ne možejo da rade (sviraju), a porez mežejo da sami naprave, al ako ne znaju to im učini neki računovođa ili bilo ko. Članstvo u njegovom savezu nije potrebno za svirku. Al verujem da je možda i fino da je neko u tom savezu, pošto mu on i uradi porez i muzičari onda nemaju problema sa tim porezima, i oni mogu da se više angažuju na samoj muziki. Po mome je to ipak neka prednost. Al napominjem sigurno svirat može i oni koji nije u njegovom savezu!!

Promijenjeno od megane (10.08.2017 u 18:30 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
megane je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio megane za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (11.08.2017)
Star 10.08.2017, 21:45   #70
zona
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.08.2006
Postovi: 41
Downloads: 1599
Uploads: 32
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 9 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA2X PRO,Gem Genesys Pro,Guerini Superior III
zona befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Peosle godine sam i ja uzeo tu potvrdu i platio 7000 dinara,e sad koliko sam shvatio 3000 je clanarina i placa se udruzenju u koje se uclanite a koje je deo ovog SEMUS-a,a 4000 se placa nekakvom sindikatu kao reprezentativnom,a potvrda se prakticno izdaje bez naknade sto i pise na njoj.E sad vec je o tome i pisano,NIKO ne moze da me natera da budem deo sindikata a posebno necu da im placam clanarinu.A posebno sto njih samo zanima da vam uzmu novac i zabole ih vise za nas muzicare.Samo neko treba da im objasni da su osecanja uzajamna.A oni sto salju neke svoje kontrolotre i maltretiraju muzicare i traze da se placa nesto na licu mesta i ko zna kakve sve jos pretnje i ucene...Necu o ovde o tome sta bih radio takvima.A ovaj sa snimka(ne mogu ni da ga nazovem gospodinom)i njegovo ponasanje me podseca na onog harmonikasa koji je pre petnaestak godina obilazio gradove organizovao nekakve audicije,isto slao neke kao kontrolore da maltretiraju muzicare,i i uzeo sigurno vise desetina,a verovatno i stotine hiljade evra,i sta je posle bilo,pojeo vuk magarca.Ovo mi lici na tu pricu,samo onaj ne sme da se pojavi jer bi ga verovatno lincovali,pa potura ovakve kreature.
zona je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije