Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.07.2013, 09:51   #1
micobl1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 35
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 21
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000
Interesi: ex. strelac
micobl1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard promjena boje na G1000

dobar dan, makara je meni vec odavno svanulo.
moze li mi neko reci kako da na istom ritmu mjenjam boju u toku pjesme, jer cim promjenim boju automacki se promjeni i ritam.
micobl1 je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2013, 10:46   #2
just_be
Vredan član društva
 
just_be's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.12.2008
Postovi: 144
Downloads: 596
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 17 puta u 16 Postova
just_be befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Davnooo sam imao g-1000 ali koliko se sjecam na desnoj strani klavijature ima natpis crveni (narandzasti) ''performance memory'' odmah ispod imas taster ''style''. Dok je on upaljen nece ti se vise mijenjati ritam.
just_be je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio just_be za ovaj koristan post:
micobl1 (17.07.2013)
Star 17.07.2013, 14:38   #3
micobl1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 35
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 21
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000
Interesi: ex. strelac
micobl1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od just_be Pokaži Post
Davnooo sam imao g-1000 ali koliko se sjecam na desnoj strani klavijature ima natpis crveni (narandzasti) ''performance memory'' odmah ispod imas taster ''style''. Dok je on upaljen nece ti se vise mijenjati ritam.
puno hvala za info. Cim se vratim sa posla, palim masinu da probam.
micobl1 je offline   Reply With Quote
Star 17.07.2013, 16:28   #4
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da ne ispadne da kopiram post gore od kolege @just_be, samo da potvrdim to sto ti je on rekao....Tacnije, sa desne strane klavijature pod delom "Performance memory" imas 4 tastera: Style&Song, Tones, KBD Mode, Transposer. Na samom paljenju klavijature se obicno pale (zakljucavaju) ove opcije: Style&Song, KBD Mode i Transposer....U ovom slucaju, Style&Song je taster koji tebi treba koji sluzi da zakljuca tzv. brzu promenu boje bilo na tasterima "Down" i "Up" koji se nalaze odma levo od ovih tastera za zakljucavanje, bilo direktnim ukucavanjem....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]

Promijenjeno od AcaG600 (17.07.2013 u 16:30 sati)
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio AcaG600 za ovaj koristan post:
micobl1 (19.07.2013)
Star 18.07.2013, 14:06   #5
micobl1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 35
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 21
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000
Interesi: ex. strelac
micobl1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hvala vam na pomoci. to je TO.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od AcaG600 Pokaži Post
Da ne ispadne da kopiram post gore od kolege @just_be, samo da potvrdim to sto ti je on rekao....Tacnije, sa desne strane klavijature pod delom "Performance memory" imas 4 tastera: Style&Song, Tones, KBD Mode, Transposer. Na samom paljenju klavijature se obicno pale (zakljucavaju) ove opcije: Style&Song, KBD Mode i Transposer....U ovom slucaju, Style&Song je taster koji tebi treba koji sluzi da zakljuca tzv. brzu promenu boje bilo na tasterima "Down" i "Up" koji se nalaze odma levo od ovih tastera za zakljucavanje, bilo direktnim ukucavanjem....Pozdrav
Sve je kako ste objasnili, ali mi se na sve to nadovezala nova nepoznanica. Kada sviram akorde koristim ARR chord odnosno u njemu namjestim intelligent, tako da durske akorde sviram jednom dirkom odnosno molske sa 2. Kada god promjenim ili boju ili ritam ta opcija mi se iskljucuje odnosno vraca se na standard. Moze li se nekako memorisati da se postavka nevraca makar dok je klavijatura upaljena.

Promijenjeno od micobl1 (19.07.2013 u 20:41 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
micobl1 je offline   Reply With Quote
Star 21.07.2013, 22:45   #6
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Secam se dok sam imao G600 da kada se upali "inteligentni" rezim rada vezan za akorde, ako pritisnem jednu dirku, svirace pun akord kao i sto sam kazes, ali svirace sve dok klavijaturu ne ugasim, a ne dok ne promenim ritam ili boju....To sam 99% siguran....Nego sad mi malo nije jasno....Na G600 je taj fazon radio sve dok se klavijatura ne ugasi, a evo sam upravo sad probao i na svom Rolandu VA-5 da upalim inteligent mod za akorde i nije mi promenio na standard ni kada sam menjao ni ritmove, a ni boje....A ni prethodni G600 nije menjao....Hmmm....A da probas ovako....Upalis klavijaturu....Prvo sto uradis izaberes inteligent mod, izadjes, izaberes prvu boju iz performansi da ti ucita efekte ili taster za boje, nebitno, i onda uradis one Lock opcije o kojima smo vec pricali, pa da onda probas....Zanimljiv problemcic....Probaj ovo, pa ce da vidimo sta dalje....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio AcaG600 za ovaj koristan post:
micobl1 (22.07.2013)
Star 22.07.2013, 16:06   #7
micobl1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 35
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 21
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000
Interesi: ex. strelac
micobl1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Problem rjesen naravno uz tvoju pomoc
Na PERFORMANCE MEMORY je potrebno zakljucati KBD MODE

Veliko hvala
micobl1 je offline   Reply With Quote
Star 22.07.2013, 16:39   #8
Dragan Gagi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.06.2013
Mjesto: Beograd
Godina: 45
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Tyros
Dragan Gagi ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Taj problem se desava zato sto je u performansama memorisano da bude druga vrsta pratnje. Potrebno je da inteligent pratnju memorises u svaku perfomansu. Preko KGB tastera mozes ali u tom slucaju ako bi nekad hteo da promenis podesavanja vezano za split, lower, manual bas, aranger hold itd. i to memorises u perfomansu. Biranjem druge opet bi se vratila druga vrsta pratnje.
Dragan Gagi je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije