Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Kurzweil

Kurzweil Vrhunski synthovi za vrhunske muzičare

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.12.2011, 13:46   #1
baltik79
Vredan član društva
 
baltik79's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Södertälje
Godina: 44
Postovi: 273
Downloads: 1074
Uploads: 39
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 45 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X i Kurzweil PC3K6
Interesi: Pjevanje i sviranje
baltik79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baltik79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Kurzweil PC3K6-transpoze terce

Kupio sam prije 2 dana PC3K6. Sa svim sam zadovoljan jedino sam izludio nakon sto sam uradio prvu tercu na njemu preko Layer-a; odem u MASTER i probam transponovati kad ono nece, tj. gubi strukturu. Imao sam K2000 koji je star ko Grcka i na njemu je moglo, do nedavno sam imao K2661 i na njemu je isto moglo bez problema. Poslao sam e-mail u Kurzweil i objasnio o cemu se radi-ocekujem odgovor. Nemogu vjerovati da nisu ubacili u ovaj novi OS (2.03) tu opciju. Mozda mi posalju nekakvu zakrpu ili nesto slicno . Po svim opcijama sam cackao i jednostavno nisam uspio. Dali je slucajno neko imao isti problem?
baltik79 je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2011, 00:22   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slabo ces ti od Kurzweila da dobijes odgovor na to jer ce te jos slabije razumjeti sta uopste trebas, nego da me poslusas pa da probas da transponujes preko Setup Mode sa Xpose- i Xpose+.

Promijenjeno od tranzit (13.12.2011 u 00:26 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2011, 00:43   #3
baltik79
Vredan član društva
 
baltik79's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Södertälje
Godina: 44
Postovi: 273
Downloads: 1074
Uploads: 39
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 45 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X i Kurzweil PC3K6
Interesi: Pjevanje i sviranje
baltik79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baltik79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo upravo sam pronasao nacin. Vec sam se utrtao. U SETUP-u sam umnozio ZONE i svakoj dodijelio raspon na klavijaturi, kao i donju tercu (u ovom slucaju). I napokon sam dobio ono sta sam htio. Cim uhvatim vremema napravicu i video tutorial da ostali vide kako se radi. Jedino me nervira sto ima samo 16 ZONA a na proslim verzijama KRZ-a sam imao 32 LAYER-a ali i to je sasvim dovoljno posto nisam "Virtuoz"
baltik79 je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2011, 00:44   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Rekoh ti ja ta odes do Setupa, tamo je rjesenje za tvoje probleme, jer kada transponujes u Setupu, ostaju cak i Splitovi tamo gdje su bili, znaci ne transponuje ti Split tacke vec samo sound a sve strukture ostaju onakve kakve su i bile.

Promijenjeno od tranzit (13.12.2011 u 00:47 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2011, 12:17   #5
beronjan
Vredan član društva
 
beronjan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 255
Downloads: 115
Uploads: 2
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 116 puta u 110 Postova
Instrumenti: Kurzweil Forte 7, Yamaha Montage 6, Kurzweil PC3K6, Kurzweil PC3
beronjan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja se izvinjavam zbog male digresije, ali zar prethodne verzije Kurzweila nisu imale 8 zona u SETUP i 32 layera u PROGRAM modu? PC3K ima 16 zona u SETUP i isto 32 layera u PROGRAM modu. Ne?
__________________
beronjan je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2011, 17:34   #6
baltik79
Vredan član društva
 
baltik79's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Södertälje
Godina: 44
Postovi: 273
Downloads: 1074
Uploads: 39
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 45 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X i Kurzweil PC3K6
Interesi: Pjevanje i sviranje
baltik79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baltik79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U pravu si, samo sto sam u dosadasnjim verzijama pravio terce u PROGRAM modu preko Layer-a i mogao sam ih transponovati, a kod pc3k6 nemozes transponovati u PROGRAM-u vec samo u SETUP-u (preko Zona kojih ima 16). I to sam se dobro preznojio dok sam nasao to rjesenje.Poslao sam u Kurzweil e-mail i opisao da je taj dio operativnog sistema bio bolji prije nego sad i da urade nekakav peč ili slično.
Dodato:
Problem:
Uradio sam tercu u SETUP modu koja koristi 14 ZONA. Samo mi je prva ZONA povukla efekte iz PROGRAMA a ostale su suve. Sta je u pitanju. Ulazio sam u FX. Evo i slike:
http://www.*******.com/photo/qgplIjLj/FX_online.html
I jos jedno pitanje. Kada se nalazim u SETUP modu i hocu da transponujem, cim kliknem na MASTER odmah se sint prebaci sa SETUP moda na PROGRAM mod. Jel to negdje ima u podesavanjima za srediti ili je tako kreiran OS?
Dodato:
Evo uspio sam rijesiti pitanje efekata tako sto sam otvorio AUXFX1 u SETUP-u i na Override prebacio vrijednost ON, pojavilo mi se CHAIN gdje se moze dodavati jos efekata po izboru i kontrolisati ih po zelji odmah ispod. Ako kome bude trebalo neka procita.
Sto se tice tice prebacivanja sa SETUP-a na MASTER prilikom transponovanja nisam jos nista provalio.

Promijenjeno od baltik79 (16.12.2011 u 01:12 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
baltik79 je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2016, 12:32   #7
Peri_95
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.03.2016
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Peri_95 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zdravo Baltik79,

Ne znam zasto koristis MASTER uopste. Ja sve radim na Setup-u i Program-u.
Sve transponacije mozes da uradis kad udjes u Setup i otvoris "KEYVEL" karticu. Tu imas "Transpose" i tu mozes da spustas i dizes po pola stepena.
To ti je vezano za jednu zonu. Kada otvoris drugu, imaces iste te opcije i za nju. Vjerovatno si se snasao s obzirom da si postavio post prije 5 godina, al' eto, mozda nekom drugom pomogne onda.

Sto se tice efekata, ne mozes da ih imas beskonacno, pogotovo ako korsitis KB3 program, odnosno orgulje. Ti programi uzimaju previse resursa, tako da ako na Setup-u imas KB3 program i jos klavir(sto ja volim nekad imati) ili/i bilo koji drugi Program, samo ces na KB3 moci imati efekt ili samo na ostalim programima.

U toj kartici za efekte sto si otvorio, mozes vidjeti koliko svaka od zona koristi resursa(pise ti gore). Uglavnom, kada predjes resurse, pojavi ti se na ostalim kanalima to (Y), sto znaci da ti je efekt za taj zone ukljucen al' ne funkcionise. Mozes onda taj da selektujes i okrenes onaj kolut da ga aktiviras. Iskljucice se zagrade i postace normalan "Y", al' ce se zagrade pojaviti zato na nekom drugom zone-u.

To mene malo izbija, al' realno, samo u slucaju kad koristim orgulje sa necim. Inace uglavnom bude dovoljno resursa za sve zone.

Generalno, Setup mode je meni prilicno jednostavan, tu ti mogu sve objasniti. Program mode me jos uvijek dosta zbunjuje, al' realno i nisam imao potrebe za njim puno. U svakom slucaju, ako je jos nesto nejasno, javi.

Pozdrav,
Peri_95
Peri_95 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije