Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Harmonizeri

Harmonizeri Da zvučite kao hor...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.08.2019, 00:31   #21
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Priznajem nisam. Kupio sam neki stari vhm il nesto tako al komplikovan je a i cim se ugasi, odnosno crkne baterija mora ponovo da se steluje. A pevam, aj da se ne hvalim, bez greske, jer sviram sto godine vec pa sam milion puta cuo sve sto sviram i ne treba mi stvarno nesto ekstra nego eto kad treba da stisnem tercu gornju ili donju i eto po nekad samo pratece u refrenu. Ali vec kad bi trebalo da se bavim harmonijom i presetima, od toga sam operisan. A citao sam neki kazu lak je za rukovanje voice live tuch neki digitech al stvarno ne znam nista. Da li kod digitecha mozda jeste lakse jer stisnes npr G i picis (odakle sviras) ili kod nekog drugog a najsrecniji bi bio kad bi mogo da ubodem u klavijaturu i kad je npr midi fajl da odatle vadi odakle ide pesma i samo po nekad da iskoristim za refrene. Nista prezahtevno jer sam smotan za nesto teze
Ili jos bolje da moze sam omoj glas da prati bez ikakvih dodatnih podesavanja. Ako je to u opste moguce

Promijenjeno od casper (02.08.2019 u 09:31 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
psr je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2019, 08:47   #22
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Digitech VHM5 je odlična sprava, dosta stara ali od tog vremena se i nije ništa bitno desilo u svijetu vocalista. Ovi noviji su samo postali "brži i pametniji" i samo se čini da su "bolji" ali u stvari nisu, mnogi jeftinij modeli nemaju opciju skala koju ima VHM. To što tvoj nije držao memoriju zbog istrošene baterije je neka druga priča ali kad se dobro poštela, taj VHM je zakon. Vrlo je jednostavan za baratanje, mogu se raditi sve moguće skale, a da bi te on "pratio" potrebno je pristisnuti jedan ili maksimalno dva gumba.

Ne znam što bih ti više rekao i koji modele preporučio jer je na temi @Tomy uglavnom i spomenuto sve bitno. Jedino bih dodao da se AUDIO signal iz klavijature može iskoristiti sa phones, ako se vocalist želi koristiti tom modu. Najbolje bi ti bilo da odeš u prvi dučan koji ima takve uređaje i zamoliš trgovca za prijedlog. Lijepo ga spojiš na klavijaturu i isprobaš. Nakon isprobavanja jednog ili višđe modela će ti stvari biti dostaja čišće pa onda ovdje na forumu možemo prodiskutirati dojmove i odgovoriti na eventualna pitanja.
casper je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2019, 17:01   #23
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala ziv bio. Probacu onda opet sa vhm5 jer jos ga imam negde. Bas cu malo i da iscitam. Pozdrav
psr je offline   Reply With Quote
Star 23.08.2019, 01:31   #24
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ceo sam forum na ovu temu iscitao, puce mi glava i to je to...sad znam da nista ne znam. Kolko sam pohvatao u scale modusu najbolje rade vocalisti ali onda moras sam da odredjujes intonaciju pa aj to i nije problem ali moras da vozis skoro za svaku pesmu posebnu skalu ili posebni preset...komplikovano. Kad pustis na midi pa da prati preko akorda iz npr midi fajla onda moraju svi midiji da imaju na istom kanalu gitaru ili patos ili nesto odakle moze da se navata intonacija ali svaki midi je razlicit, i jedino je bubanj uvek na desetom kanalu. Digitech (ne svi) ima ono stisnes D i on pici iz D a TC Helicon ni to nema nego moras da vrtis i stiskas dok dodjes do odredjene intonacije ali je bolji kvalitet zvuka...i tako dalje, a ako sam dobro razumeo ni jedan ne moze ono sto sam ja hteo ili sam ja mnogo hteo a to je da sviram opusteno bez da razmisljam koje pre dugme da stisnem na vocalistu kad pevam nego da sve jedno samo ide drugi glas zamnom u refrenima ( ili kad ukljucim dvoglas ili troglas ili kako god) i ako moze terca po nekad i nista vise mi ne treba. Samo da mogu da stisnem dugme i da peva dupli glas a da ne razmisljam odakle i kroz koje sve harmonije mora da ide i da jurim presete. Ili npr kao TC Helicon samo da nogom mogu da menjam kad hocu ili necu pratnju a da ne misli koja je intonacija i skala nego da po mom glasu ide..da li je to ikako moguce?
psr je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2019, 07:30   #25
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve sto si napisao je samo djelomicno tocno. Predlozio sam ti skuplji model vocalista jer on (cijena uredaja) rijesava neke probleme kod rukovanja koje kompliciraju stvari i koje ti spominjes. Dakle, sto skuplja sprava, jednostavnije rukovanje. Ali to ne znaci da postoji uredjaj koji ce u svemu odmah funkcionirati kad da si postavio 5 zgodnih djevocica koji ti pjevaju pratece vokale. Svaki uredjaj tog tipa treba znati "isprogramirati". I da, na kraju se moze podesiti da ga potpuno zaboravis pa da on "pjeva" bas ono sto si zamislio, tj. da bez ikakve tvoje intervenje u svirci on radi posao. Za to je potrebno odlicno poznavanje mogucnosti vocalista kao i znanje oko pravilnog spajanja s klavijaturom. Medjutim, za to je potrebna priprema kod kuce, tj. programiranje za svaku pjesmu pojedinacno. Velik posao ali ako se koncepcijski pristupi na takav nacin, sve je to izvodljivo.

Sent from my XT1052 using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2019, 11:08   #26
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Steta sto jos nisu izmislili uredjaje koji citaju misli. Koliko bih onda imao slobodnog vremena Salim se malo nemojte mi zameriti.
@ psr ako znas svirati neki instrument najbrze resenje da spojis instrument sa vokalistom i da on zadaje akorde. A tako malo izgeda profesionalnije. Ili da napravis sebi repertoar od midija i krenes sa sredjivanjem istih. Svaki dan po deset midija i eto za 20 dana 200 pesama..

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2019, 14:42   #27
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma ne ljutim se druze ja mozda i previse smaram sa ovim ali ja stvarno pojm nemam kako to funkcionise a sto se prepravke tice, prvo sam ubacio midije bez teksta pa ubacivao tekstove sto godine, pa onda menjao instrumente da bolje zvuci, opet pola godine...onda sam naso Aganoviceve..sve sam zamenio...pa na njih promenio harmonike ubacio saksofone...menjao intonacije...crko sam, e onda sam kupio novu klavijaturu na kojoj sam imao bolje instrumente i naravno opet sve menjao...e sad kad sam ubacio semplove opet sve menjam jer se sa semplovanim instrumntima cuje ko nenormalna imam i linkove na YouTube nego ne znam dal smem da postavim ali hocu da kazem skoro dve ipo godine svaki dan otvaram jedne iste fajlove i sad ako opet treba da ih otvaram da bi npr gitaru pomerao...ne mogu vise mi se smucilo pa zato i pitam da li moze nekako drugacije. Mislio sam, a stvarno nista ne znam o tome, da moze da po glasu sam odredi pratnju ili kako vec ali izgleda da to ne moze. I da, ima po oglasima ljudi koji prodaju presete, da li to znaci kad kupim npr VL ili mozda 3 ili jer mala je razlika u ceni, i ukupim presete da je to sredjeno onako da moze bez dodatnih kopmlikovanja da radi ono sto hocu.
psr je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2019, 16:15   #28
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sav taj trud uzalud. Bolje da si se trudio dvije i pol godine da naucis svirati. I dosta bi naucio.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Dodato:
Nedavno mi se javio covjek koji je kupio Genos samo zato sto po njegovoj teoriji Genos ima dobre semplove pa ce ih on "umetnuti" u midi fajlove. Znaci nezna svirati, nego je kupio Genos radi semplova. Bez da se netko uvrijedi, ali onome kojemu pustis midi fajl njemu je svejedno jeli harmonika semplovana ili nije. On to ne cuje niti mu je vazno i zbog toga je taj trud uzaludan. I postoje puno jeftinije opcije playera od Genosa.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk

Promijenjeno od Tihotyros (25.08.2019 u 16:21 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2019, 17:16   #29
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve si u pravu. Inace ja sam svirao jos dok se DX 11 svirao pa i DX 21....soler sam..i znam sad ako je Am da prelaz ide F G pa Am ili da je dalje Dm ali slabo je to..ja sam naviko da imam iza ritam sekciju i zvuci mi suplje samo sa tri akorda a po meni je to veca prevara nego midi ako celu noc drndas pet ritma i cetri akorda, ali sad je nemoguce da se orkestar okupi, bar ovde kod mene jer jedva i za dvoje daju pare i da ne pricam da jos traze i da dovodis goste...samo sto jos ne konobarisem dok sviram pa onda i ono sto je jos veci problem svaki dan izadju sto nove pesme koje se zaborave za mesec dana ali kad izadju traze se...ko sve to da povata vise a i za koga. Da ima gde da se svira pa i da nije cela ritam sekcija iza nek je jos jedan sa klavijaturom koji drzi ritam i sa bubnjarem a da se to i naplati ja bi to najradije ali kazem ove kod mene toga nema vec 10god a i kad sviram npr mix u rumbu ili sa sa sve jedno neko dodje i kaze pusti onu..tako da svirao ne svirao isto je...pa onda sto bi se jebavao. A semplove sam ubacio koji su za Tyros4 i cuju se opasno, inace sviram na S770 i za solo po nekad ali sve manje nosim starog tritona tako da ne bi uzimao skuplju klavijaturu samo da u nju ubacim iste semplove i da se isto cuje ko ova sto je vec imam a jeftinija je tri puta. Po nesto i znam ali oko harmonizera nista ne znam zato pitam.I da..kad se na midi ubaci semplovani bas i dobar ibanez (stavicu neki link sa mog kanala ako je to dozvoljeno na forumu da cujes)...to stvarno dobro zvuci a gledao sam kod tebe na kanalu napravio si dobre presete VL 3 cini mi se i sve je super kad ga ti skockas pa me i to interesovalo a nisam hteo tamo na kanal da te smaram da li to tako spakovano (da kupim naravno presete) moze posle da radi bez neke velike komplikacije i sto menjanja kod svake pesme

Promijenjeno od psr (25.08.2019 u 17:20 sati)
psr je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2019, 17:22   #30
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kada se netko odluci nastupati kao OMB mora biti spreman na trajni rad. Malo iscrpljuje vracanje na isti repertoar, pogotovo kada se to odnosi na dosadnu obradu midi fajla. Ali ako se zeli izvuci maksimum i biti bolji, to je cijena koju se mora platiti. Slazem se da je uvijek bolja opcija uloziti vrijeme u vjezbanje i svirku ali svatko ima svoj pristup i vidjenje napredka.
No, da se vratim na temu i vocalist. Koristio sam ga davno prije, zadnjih desetak godina vise ne spajam taj uredjaj jer mi samo odvlaci paznju. Kada je bio u upotrebi, a koristio sam midi fajlove, radio sam na slijedeci nacin. Treca traka midija je imala odsvirane vokalne dionice koje sam zelio da se cuju. Recimo, ako je bio samo jedan prateci vokal, svirala je samo jedna melodijska linija. Trebalo je naravno sve to rucno odsvirati, pripremiti midi traku, dodjeliti program change. Ali kad slozis takvih 20 top stvari nije bilo greske, mogao si lezerno preko toga svirati sto zelis, midi je odradio svoje, vocalist je pjevao tocno ono sto pjesma zahtjeva. Kada kazem top, onda se to odnosilo na zahtjevnije stvari na kojima se "prodajes" kod gazde/klijenta. Ostale poskocice i jednostavnije melodije sam odradivao tako da je lijeva ruka preko midi kanala automatski pogonila programe na vocalistu koji su pjevali te lakse pratece dionice. Ovo je sve bilo upogonjenjo tako da nije iziskivalo posebne radnje tijekom svirke ali je meni iz nekog razloga dosadilo spajati vamjski vocalist, i jos par dodatnih kablova.

Kada govorimo o vocalistu vezanom za midi fajlove, postoji par nacima kako rijesiti problem, a da se ne moraju "preslagivati" trake. Sve ovisi o tome kakav vocalist se koristi. Poslije cu preciznije opisati koji su to nacini, a sad mi je uzasno vruce i idem se malo bucnuti u more ...

Sent from my XT1052 using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
psr (25.08.2019)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije