Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.05.2008, 00:28   #31
rondzo4life
Drugar foruma
 
rondzo4life's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Postovi: 65
Downloads: 329
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
rondzo4life befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam ga par puta koristio i dobro se zeznuo! Svaki put sam zaboravio transponovati i solo klavijaturu, pa zamislite tog blama ! Na kraju sam odustao od transpose - funkcije.
rondzo4life je offline   Reply With Quote
Star 17.05.2008, 14:22   #32
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Zadnjih gotovo 10-tak godina sam radio sa jednim te istim pevacem i zaista nisam NIKADA koristio transpose... Pevao covek iz nekih standardnih tonaliteta, nikada na poluton. Valjda smo ga i mi navikli da peva tako...
E od kako ne radimo sa njim, desi mi se da uleti pevac koji obozava polutonove i insistira na njima... e pa ne bi mu ja sad lomio i prste i mozak kad izvuce neki F# mol ili C# mol...
Znaci, koristim i ja transpose, ali tek od nedavno i to iskljucivo +/- 1 i bogami se i moj basista cesto izbezumi
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline   Reply With Quote
Star 17.05.2008, 18:05   #33
E-L-D-A-R
Vredan član društva
 
E-L-D-A-R's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2006
Mjesto: Bosna i Hercegovina
Godina: 35
Postovi: 195
Downloads: 1493
Uploads: 5
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg Pa80, Yamaha DX11
E-L-D-A-R befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
E-L-D-A-R pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja slabo koristim tj. skoro nikako i trudim se da izvjezbam pjesmu iz svakog tonaliteta.. Jer par puta mi se desilo kad koristim transpose da zaboravim na sljedecoj pjesmi vratit..
E-L-D-A-R je offline   Reply With Quote
Star 17.05.2008, 18:26   #34
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od harisfaz Pokaži Post
ne znam hocul dobit bananu zbog ovog, al imate na downloadu fajl cveta pa800, odsavirana iz b-molla pa poslusajte...
Nema razloga za BANanu.
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 19.05.2008, 00:00   #35
weljko
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Pa ljudi moji...nebi ga ni stavljali da nije korisno....Naravno da treba da se vezba,i da se prsti cine spretnijim,ali ne vidim nista lose u tome....A i kao da je bitno..vazno da dobro zvuci..Ako znas da sviras,onda jednostavno znas!A ako ne znas,nece da ti pomogne ni transpozer,niti bilo sta drugo...
  Reply With Quote
Star 19.05.2008, 00:42   #36
fijuk pa800
Početnik forumacije!
 
fijuk pa800's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.04.2008
Mjesto: sokolac
Postovi: 12
Downloads: 185
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: pa 800
Interesi: tuning i styling
fijuk pa800 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ufffff. ne diraj u bolnu tacku....ma to je mi je postala takva ruzna navika i gore je od bilo kojeg poroka u muzici... dodje mi da je.ene dugmice izvadim i zacepim rupice,pa da mi vise ne pada na pamet da to pipkam....ali to je sigurno jedna od najkoristenijih opcija na masini kod mnogih kolega... ne znaci sad da nezna covjek svirati nego toliko razlijeni...... to je... koliko god je dobro 1000 puta je lose jer predje u zarazu... tacno mi dodje da posjetim nekog mizickog psihijatra... ili da idem na program odvikavanja od transpozera...
Al sta ces,tesko je nama koji smo gurali sami od pocetka bez casova,osnova i svega sto se uz savjete i casove kod iskusnih prof.muzike skonta za pet min,a samom ti treba za istu glupost par dana,a nekad i vise pa onda odsviras i napokon budes zadovoljan i onda negdje vidis kako treba pravilno pa ti se sve smraci...i hajd ispocetka. cujes Radeta Kosmajca i trazis gdje ima jeftino kupit strik ...skontas da ti je trebalo 5 godina da udjes u muzicku terminologiju klinaca iz nize muzicke...neznam...
Mozda ovo sto pisem vise lici na temu tipa SAM PROTIV SVIH ili tako nesto...al eto taj transpozer mi vrati film pa se onda sjetih da ga na dx 7 nisam koristio...ali ko ima ljubav za svirku,ima i nadu da ce to jednog dana to sto svira liciti na nesto... TRANSPOSER ima - i + ali taj MINUS je veci....
__________________
fijuk pa800
fijuk pa800 je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2008, 13:53   #37
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Samo me nešto zanima...da li će neko dobiti orden ako ne koristi transpose?
Pa postoje prstoredi koji su lakši i koji su teži za odsvirati neke pesme...mislim da nije "greh" koristiti takve olakšice...gomila pevača ili naročito pevačica dodje na svirku,pa im frka,nisu raspevani ili ko zna šta pa mi ladno umesto D kažu C#,ili umesto G kažu F#...e da vidim tog svirača koji će da na licu mesta pomera već sto puta odsviranu pesmu za polustepen dole da bi pomenutim "slučajevima" ispunili hir?
Zašto ne koristiti pogodnost koju instrument nudi?
  Reply With Quote
Star 21.05.2008, 14:01   #38
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ja ga koristim ponekad,kad vec dugo pevam i osetim da ne mogu da izvucem neke vislje tonove.Tada ga spustim na -1 ili -2!
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!
kuki je offline   Reply With Quote
Star 21.05.2008, 14:04   #39
Shwawko
Početnik forumacije!
 
Shwawko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.10.2006
Mjesto: Novi Sad
Godina: 37
Postovi: 34
Downloads: 479
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA-80
Interesi: Muzika...
Shwawko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Shwawko pošalji poruku preko ICQ messengera Shwawko pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@fijuk pa800
Aj kad se budesh prijavljivao za progrram odvikavanja, pozovi i mene....
Tolika sam lenjchuga postao, da sve zivo sviram iz Amola i samo pichim po transpozeru....
Odvratna navika.... I jednom prilikom sam se izbedachio kad sam upao u jedan lokal gde mi drugari sviraju ( ceo band) i kao da odsviram neshto s njima, kad ono gore Triton Le, pesma iz Fis mola, a transpozera nema.... Bash sam se smorio tada, ali ni to mi nije bilo dovoljno da odjebem vishe od tog transpozera.... Jbg, jako jako losha navika....
Mozze se uporediti sa cigaretama... Ako nisi karakter, nikad ga necesh ostaviti...
Jedino ako ubacim neki solo sint gore, koji nema transpozer, pa pochnem da lomim lepo odakle ide pesma i cao.... I mnogo vishe cenima muzichare koji svaki forshpil cepaju iz svakog tonaliteta, a ne kao ja.... malo - malo + .... bzvz....
__________________
The End Band
Shwawko je offline   Reply With Quote
Star 28.05.2008, 18:47   #40
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

ja nikako ne koristim transpose samo kad su u pitanju neke nezgodne crne dirke na koje nisam naviko sta cu mrsko mi zavlacit prste gore i malo se pomjeri za koji polustepen
harepa50 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
koristite, transpozer


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije