Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Sampleri

Sampleri Hardwareski sampleri bez dirki

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.09.2010, 23:12   #1
STUDIOSOS
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 28.03.2009
Mjesto: Solothurn - SVICARSKA
Postovi: 73
Downloads: 306
Uploads: 6
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 10 puta u 10 Postova
Instrumenti: Klavijature Bubanj
STUDIOSOS befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
STUDIOSOS pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Akai s2000

Pozdrav svim ljudima dobre volje....
vec neko vrijeme sam u potrazi za nekim dobrim ili solidno dobrim semplerom, za sada sam naso jedan sempler ali neznam koliko se isplati nazalost nikada se nisam susreo sa proizvodima firme AKAI i zato trazim pomoc od ljudi koji imaju iskustvo narocito onih kojima je poznat sempler AKAI S2000
dali je dobra cijena od 150 EUR
koji mi je princip rada
kakve su mu boje
i dali moze posluziti oko narodne muzike
one tipicne karakteristike koji mu je kapacitet. cijena koliko kosta nov itd vec sam pronasao na netu ali me vise zanima necije misljenje ko ima iskustvo sa ovom stvarkom narocito zbog boja
STUDIOSOS je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2010, 00:19   #2
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 50
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

vidim da ti niko nece dati odgovor pa cu ja barem da pokusam, nadam se da si onu nasu malu diskusiju zaboravio - ja jesam

prvo da ti kazem da nisam koristio S2000 al imam S3000 kojeg dugo ne koristim vise jel nemam neke dobre samplove za njega a i mrzi me da ga povezem sa svim dodatnim hardverom bez kojeg je skoro "mrtav", a to su: externi SCSI-CD i SCSI-ZIP.

to je i odgovor na tvoje prvo pitanje: 150,- je mnogo ako ne dobijes jos barem ZIP il CD drajve uz njega. mislim (nisam siguran) da postoje cak i neki S2000 gde su ljudi koji ga imaju, izbacili FLOPPY i ubacili HD il ga dodali uz FD ... ako nadjes takav jedan sa HD onda nije losha cena.

princip rada: pa citaju samplove a i sampliraju sami. znaci prikljucis mikrofon il ides direktno sa kabal u njega i samplujes (snimas) zvukove koje te interesuju. sto vise samplova napravis od nekog zvuka (harmonika, gitara itd. ) to boljeg zvuka dobijes kad je sample gotov.

kakve su mu boje: ovo pitanje ti nije dobro, sampleri nemaju svoje boje (vecina njih nema tu funkciju) nego samplujes boje od drugih stvari, pa kako da mu budu boje?? tako kako ih samplujes il ucitas vec gotov sample.

posluziti za narodnu muziku: eto i ovo pitanje ti nije dobro ako logicno razmislis. samplerima je svejedno sta ti sviras, il narodnu il svabsku il francusku. znaci to sta samplujes - sa time sviras (i obrnuto)

kapacitet mu je kad je fabricki samo 2 mb a to znas i ti sam da nije bash mnogo. mislim da se moze ubaciti do 32 mb a to mu je vec kraj.

javit ce se sigurno josh neko koji ce ti dati ostale detalje ...

pozdrav
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio grandia za ovaj koristan post:
zarko73 (05.09.2011)
Star 17.09.2010, 13:22   #3
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da se onda i ja javim s obzirom da sam ga imao relativno dugo i na njemu ispekao zanat sempliranja.
Pored onoga što je granida rekao, ja bih jednostavno dodao da se te stvari danas gotovo pa više i ne isplate kupovati.
Nekoliko važnih brojki:
Akai S2000 prima maksimalno 32 Mb-a Rama. To je danas jako malo, ali za pojedine žanrove (narodna glazba) može biti dovoljno: nekoliko harmonika i sempliranih dx boja ili nešto slično.
Drugi problem jest da S2000 može u memoriji pohraniti maksimalno 256 pojedinačnih semplova. Opet, to može biti dovoljno, ali može i značiti da će netko prije ispuniti maksimalan broj pojedinačnih semplova nego što će iskoristiti 32 Mb-a Rama.
Glede Ram-a, mislim da je ista memorija koja ide i u Korgove, tipa Triton, Le, Tr.

Drugi problem jest da taj sempler nema (kao i večina drugih iz tog vremena) ugrađen efekt procesor. Dakle, zvuk koji izlazi je suh. Nema reverba ili delaya! Ili treba kupiti zasebnu efekt jedinicu, na primjer neku vanjsku (ja sam koristio neki yamahin multiefekt) ili na mikseti treba na kanalu dodati malo reverba.

Treći i najveći problem, osobito za one koji nisu frikovi s računalima jest transfer podataka. Kako Akai S2000 nije kompatibilan s računalom, transfer se mora obavljati uz pomoć specijaliziranih programa. Sve to košta i predstavlja puno muke.

Kao što je rečeno, bez scsi zip drive se stvar uopće ne isplati jer onda treba zvukove učitavati s floppy disketa koje su danas vrlo nepouzdane i rijetko dobavljive. A onda treba imati i još jedan zip drive za računalo koji ide na usb. To su sve dodatni troškovi i to se uopće ne isplati danas.
Pored svega toga, treba klavijaturu isprogramirati da komunicira sa semplerom i mijenja zvukove prema želji (program change), no to je u cijeloj priči najmanji problem.
Ukratko, po meni se sve to za tu cijenu ne isplati.
Bolje je još malo novaca dodati i onda kupiti neku rabljenu klavijaturu tipa Le ili Tr i koristiti njihovu opciju reprodukcije semplova. Em je više memorije i puno je lakše prenositi podatke s računala na klavijaturu. O tome da je za naveden klavijature dostupno jako puno gotovih semplova i programa da i ne govorim.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mojkarma za ovaj koristan post:
zarko73 (05.09.2011)
Star 17.09.2010, 21:26   #4
STUDIOSOS
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 28.03.2009
Mjesto: Solothurn - SVICARSKA
Postovi: 73
Downloads: 306
Uploads: 6
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 10 puta u 10 Postova
Instrumenti: Klavijature Bubanj
STUDIOSOS befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
STUDIOSOS pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav jos jednom i hvala vam za upute u ovaj sempler takodjer grandija i ja sm zaboravio sta se sve desilo nije ni bitno. u razlici te smo stvari ubijedjeni i vjerovatno tvrdoglavi ali STA JE BILO BILO JE necemo se vracati na staro. U svakom slucaju hvala ti za pojasnjenje o ovoj stvarcici

iskreno meni nije potreban ovaj sempler za tezgarenje koristim tritona TR, i Pa2xpo, ali mi je potrebna jedna solidna stvarcica u studiju da to sve lijepo upakujem u rack i da nemoram stalno da ga nosam kao sto se desava sa klavijaturama u isto vrijeme sam dovio jos jednu ponudu za AKAI S3000XL i za njega mi je cijen 200 EUR posto gospodin Grandija ima iskustva sa S3000 ili je to rijec o istom sempleru zamolio big ga da se ponovo ukljuci da mi komentira dali je ovaj sempler malo bolji i dali je vrijedan tog novca
i ono sto me najvise interesuje dali on ima USB da ga mogu povezati sa cubase ili to moram da radim sa MIDI kablom UNAPRIJED SE ZAHVALJUJEM
STUDIOSOS je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2011, 20:07   #5
zarko73
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.05.2008
Postovi: 15
Downloads: 41
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zarko73 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Daumen runter Zivim u neznanju.?!.

Citat:
Originalno postovano od mojkarma Pokaži Post
Evo da se onda i ja javim s obzirom da sam ga imao relativno dugo i na njemu ispekao zanat sempliranja.
Pored onoga što je granida rekao, ja bih jednostavno dodao da se te stvari danas gotovo pa više i ne isplate kupovati.
Nekoliko važnih brojki:
Akai S2000 prima maksimalno 32 Mb-a Rama. To je danas jako malo, ali za pojedine žanrove (narodna glazba) može biti dovoljno: nekoliko harmonika i sempliranih dx boja ili nešto slično.
Drugi problem jest da S2000 može u memoriji pohraniti maksimalno 256 pojedinačnih semplova. Opet, to može biti dovoljno, ali može i značiti da će netko prije ispuniti maksimalan broj pojedinačnih semplova nego što će iskoristiti 32 Mb-a Rama.
Glede Ram-a, mislim da je ista memorija koja ide i u Korgove, tipa Triton, Le, Tr.

Drugi problem jest da taj sempler nema (kao i večina drugih iz tog vremena) ugrađen efekt procesor. Dakle, zvuk koji izlazi je suh. Nema reverba ili delaya! Ili treba kupiti zasebnu efekt jedinicu, na primjer neku vanjsku (ja sam koristio neki yamahin multiefekt) ili na mikseti treba na kanalu dodati malo reverba.

Treći i najveći problem, osobito za one koji nisu frikovi s računalima jest transfer podataka. Kako Akai S2000 nije kompatibilan s računalom, transfer se mora obavljati uz pomoć specijaliziranih programa. Sve to košta i predstavlja puno muke.

Kao što je rečeno, bez scsi zip drive se stvar uopće ne isplati jer onda treba zvukove učitavati s floppy disketa koje su danas vrlo nepouzdane i rijetko dobavljive. A onda treba imati i još jedan zip drive za računalo koji ide na usb. To su sve dodatni troškovi i to se uopće ne isplati danas.
Pored svega toga, treba klavijaturu isprogramirati da komunicira sa semplerom i mijenja zvukove prema želji (program change), no to je u cijeloj priči najmanji problem.
Ukratko, po meni se sve to za tu cijenu ne isplati.
Bolje je još malo novaca dodati i onda kupiti neku rabljenu klavijaturu tipa Le ili Tr i koristiti njihovu opciju reprodukcije semplova. Em je više memorije i puno je lakše prenositi podatke s računala na klavijaturu. O tome da je za naveden klavijature dostupno jako puno gotovih semplova i programa da i ne govorim.
Ako sam dobro razumeo.?!.
Bez obzira sto imam scsi hard od npr: 10Gb, ja sam prakticno ogranicen na 2Mb Ram-a, na taj nacin, sto semplovi cija je velicina veca od 2Mb (uzmimo violinu za primer), nece moci da se ucitaju, ili ce mozda i raditi ali sa prekidima, stucanjima i drugim frcikecijama. ILi...? (prvi put dolazim u dodir sa semplerom, pa nemojte zameriti zbog ovakvog pitanja. Inace jos nisam uspeo ni da formatiram hard, jer ga sempler ne prepoznaje, pa ako imate nekoliko saveta oko najosnovnijih koraka pri spajanju semplera sa hardom i podesavanja, dobro bi mi dosli.)
Unapred se najlepse zahvaljujem!!!!!!
zarko73 je offline   Reply With Quote
Star 07.09.2011, 08:09   #6
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da. Veličina sempla koju možeš učitati u sempler ovisi jedino o veličini njegovog Rama. Veličina Harddiska nema veze. On je samo spremište gdje odlažeš semplove dok je uređaj ugašen. Kad ga pališ, možeš učitati onoliko, koliko Rama imaš. Nema tu štucanja i zastajkivanja. Ono što se može učitati, radit će normalno i bez prekida.
Za harddisk i formatiranje ne znam odgovor. Ja sam svojedobno koristio zip diskete.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mojkarma za ovaj koristan post:
zarko73 (07.09.2011)
Star 07.09.2011, 20:12   #7
zarko73
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.05.2008
Postovi: 15
Downloads: 41
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zarko73 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Daumen runter

Kako da na sempleru proverim koliko ima ram-a?
Bio sam vredan, pa sam otvorio uredjaj i unutra video da postoji jedna plocica za ram, ali na njoj ne pise od koliko je Mb.
Jel mozda postoji negde u globalu da se vidi koliki je ram i jos vaznije
kao se tacno zove Ram za akai s2000, za slucaj da po oglasima nadjem?
Puno hvala za odgovor!!!!!!
zarko73 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije