Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software > AILU - Sve shto vas zanima

AILU - Sve shto vas zanima Bilo kakva pitanja, informacije i vezani za program

 
 
Alati tema Display Modes
Star 01.05.2006, 11:09   #11
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

sto se tice onoga uvezi kada ukljucim ritam na klavjaturi i radi kao terce itd...razgovarao sam na chatu sa yu-midi-jem
i rekao je da će provjeriti bas ga zanima jel na starijim modelima korga nema te opcije da se kanali posebno iskljucuju kao sto ima na pa80 itd...
rekao je da ce mi javiti
klavijaturista je offline  
Star 05.05.2006, 17:27   #12
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ovako...
Nije me bilo par dana, poshto sam bio na Zlataru, na zasluzenom odmoru!

@Doktor
Chim se klikne na konfiguraciju, ona se uchita!
Cilj je i bio da bude shto brze.
Chak i kad se pritisne slovo na tastaturi, i pokazivach skochi na naziv konfiguracije, ista se odmah uchitava.

@klavijaturista
I ako nema na starijim klavijaturama, moguce je dodati u program da se u njemu odabere sa kojim kanalima da radi.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Star 07.05.2006, 02:06   #13
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

to bi bilo dobro ali ja baš neću to koristiti za svirke to samo za snimanje ali valjalo bi to ubaciti jel trebati će nekome.hehe
klavijaturista je offline  
Star 09.05.2006, 11:41   #14
deki
Početnik forumacije!
 
deki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.06.2005
Mjesto: Pečuj, Mađarska
Postovi: 32
Downloads: 436
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6
deki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav Svima!

Ipak da pozdravim ovde svakog, pošto mi je ovo prvi reply.


Poštovani Vaxtere!

Instalirao sam tvoj program AILU, i moram da priznam da je stvarno super stvar. Ja se već dosta dugo mučim sa "Scalom", i jako sporo mogu da uradim svoje terce. Odradio sam nekoliko verzija (Hidjaz, miksolidijski modus itd.), ali teško da ih prebacim u drugu harmoniju. Ovaj program je pravo rešenje, jednostavno a ipak dobro. Svaka ti čast!

Test sam uradio sa NI FM7 i virtualnim midi kablom "midiyoke", a koristio sam demo verziju AILU.

Tom prilikom mi se pojavila jedna mala greška. Možda zbog demo verzije, ali mislio sam bolje da napišem. Kod nekih glasova mi se gase terce (E i G). Znači kod "Am,C" terce i na glas "E", i na glas "Es" daje trecu "G". E sad kad odsviram recimo triler E-Es-E bez puštanja glasa "E", vratim se na "E", nestaje mi terca. Kolko sam primetio, greška se javlja kod onih glasova kod kojih je za dva glasa definisana ista terca.

Druga stvar. Ne znam dali postoji mogućnost, možda je samo ja nisam pronašao, da se transpose (poluglasova i oktava) i menjane terci radi sa nekom kombinacijom na tastaturi, ili možda midi controllerom. Mislim na to da ako recimo menjam boju u FM7, a da mi istovremeno menja tercu sa "Am,C" na "D,Cm".

Ali najviše mi se dopada da imaš split point. Ovako nemoram da pravim 24 stepene skale, mogu da kombinujem dve stvari. Fenomenalno.

Za sada toliko, čeka me ručak.
deki je offline  
Star 09.05.2006, 20:21   #15
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Radim neshto, pa nikako da stignem da odgovorim...

Ovako...
Na ovaj problem sa trilerom josh nisam nailazio, ali predpostavljam o chemu se radi.
Sad nemam nishta od toga kod sebe, poshto sam u kancelariji, pa ne mogu da probam.
Pretpostavljam da je sledeca stvar u pitanju...
Kada jednom pritisnesh E, odsvira se G, i drzi to G sve dok ne pustish E.
Cheka signal za prestanak sviranja note.
Kad pritisnesh Es, on opet odsvira G.
U tom trenutku se ustvari i chuje 2 G, ali kad pustish jednu od tih dirki, shalje se signal za zaustavljanje note G.
Tada se zaustave oba G, poshto je poslat signal za zaustavljanje tog tona.

To je neshto shto se, na zalost, ne moze, ili teshko moze ispraviti...

Fora je do same klavijature, programa ili bilokog uredjaja na kome se note sviraju.

Oni ne tretiraju jednu istu notu na jednom kanalu kao poseban objekt klase, vec kao jedan isti objekt...

Probacu da vidim na klavijaturi kako to zvuchi, a probacu i na FM7 i josh par soft synthova...

Chisto da vidim shta se deshava...

Mozda i uspem neshto da uradim...



Dalje...

Ne postoji mogucnost da se transpose menja na tastaturi, ali nije problem da se ubaci...

Ako ima neko predloge na koju kombinaciju tastera da se stavi, moze lako da se ubaci...

Shto se midi kontrolera tiche...
Hm...
To nije nemoguce uraditi, ali problem je shto ima mnogo razlichitih kontrolera, programa i sl, a ne postoji nijedan standard, tako da je potrebno posebno raditi za svaki od njih...

Ideja je bila da napravim podrshku kontrole na svakoj klavijaturi, ali svaka ima razlichite mogucnosti...

Za Yamaha klavijature sam pocheo da radim kontrolu preko Multipadova, ali za ostale klavijature ne znam preko chega bih to izveo.

Nemam nishta osim Yamahe, da bih znao shta moze da se tako lako iskoristi...

Ko hoce, moze da donira klavijaturu...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Star 10.05.2006, 18:28   #16
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Proverio sam za ovaj problem sa gashenjem terce.
Javio mi se samo na FM7.
Na klavijaturi nije bilo problema.
Software na klavijaturi mi tretira svaku notu kao novi objekat klase, dok na FM7 tretira kao istu instancu strukture, tako da kad se ugasi jedno, recimo G,gasi se i drugo G koje je iste visine...

Nadam se da nisam previshe zakomplikovao sa ovim odgovorom, ali tako je kako je...

Prosto recheno, problem je do FM7...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Star 03.02.2007, 11:42   #17
nikdejan
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Upravo sam skinuo i isprobao Demo verziju Ailu programa. Program je vrlo koristan.
Jedino sto mu, po meni, nedostaje jeste MIDI komandovanje.
Vaxter, kazes da se to moze izvesti, ali da je problem to sto su sve klavijature razlicite.

Zasto ne napravis program tako da funkcionise univerzalno. Npr. das mogucnost da korisnik u Ailu izabere kojom ce se midi kontrolom aktivirati odredjena "terca". I to moze da bude univerzalno. Npr. desnim klikom na GmGornjaTerca dobijamo tri prazna polja. U prvo ukucavamo broj midi kanala, u drugo broj Controll, a u drugo Value. Ili umesto Control moze da bude i Patch Number. Ili cak note on komanda.

A najbolje od svega bi bilo da se terce mogu grupisati pa da
onda imas jednu komandu za grupu, a drugu za konkretnu tercu. Kako bi se to moglo primeniti? Na primer, u jednoj grupi su ti molske terce u drugoj durske u trecoj arabic, pa onda donja durska itd. I sad pritisnem jedno dugme na klavijaturi kojim pozivam odredjenu grupu, a onda posle toga imam par sekundi vremena da pritisnem neku dirku na klavijaturi koja mi odredjuje root key.
Uzgred, root key se kao opcija moze iskoristiti da bi se izbeglo pravljenje posebne terce za svaki tonalitet.
Recimo, u prozoru Editor konfiguracija, moze stajati Combo box sa Root Key-em. Kad se odredjena terca napravi sa odredjenim root key-em, onda se samo edituje tako sto se zameni root key, a sve ostalo ostane isto.
Jeste da je ovo izvoljevanje, ali, ko velim, program je dobar, pa sto da ne bude jos bolji.
Samo napred Vaxter.

ps

Sa ovakvim univerzalnim midi kontrolisanjem, radile bi sve klavijature, a u uputstvu bi se moglo napiseti koje podesavanje se preporucuje za pojedine poznatije klavijature. Tu bismo svi mogli da pomognemo time sto bismo isprobali program na nasim klavijaturama i preneli nasa iskustva sa odredjenim tipom klavijature. E onda ide prevod programa na Engleski, prodaja sirom interneta, jer nista slicno ne postoji, Vaxter postaje bogat, a mi se falimo kako smo ga poznavali, a niko nam ziv ne veruje!
 
Star 03.02.2007, 17:07   #18
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard



Sve je to izvodljivo, i bilo je planirano za verziju 2.
Problem je shto nikako da uhvatim vremena da to zavrshim...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
 

Favoriti

Oznake
ailu, pitanje

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije