Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Harmonizeri

Harmonizeri Da zvučite kao hor...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.06.2019, 16:25   #11
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

aha, da nema ulaz za MIDI kabl već za bananu 6.35 mm, eo gledam sad baš na e bayu ima recimo Midi kabl sa jednim krajem koji je MIDI in/out a drugi kraj je mala banana 3.5 mm, nažalost ne mogu naći sa velikom bananom 6.35 mm, pa bi možda mogao samo onda na taj jack od 3.5 mm staviti nastavak za jack 6.35 mm, da li bi to funkcionralo tako? A eo vidim da ima i ovakav nastavak sa MIDI in/out i jack 6.35 mm, pa bih mogao uzeti običan midi kabl i samo staviti taj nastavak...
Grafički Fajlovi
File Type: jpg kk.jpg (146,8 KB, 97x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg ju.jpg (101,2 KB, 94x skinuto)
Highslide JS
Fekete je offline   Reply With Quote
Star 17.06.2019, 16:43   #12
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

kako bi shvatio razliku između MIDI i AUDIO priključaka moraš znati što je MIDI a što AUDIO. Ovo što je na gornjim slikama nema veze jedno sa drugim i to ne bi radilo u tvjem slučaju. Ako razumiješ engleski, pročitaj više o tome na donjem linku (ako mi admini dozvole objaviti link.)

https://www.audiomasterclass.com/new...audio-and-midi
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 17.06.2019, 18:27   #13
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

aha, hvala na pojašnjenju, sad mi je jasnije što se tiče razlike midi i audio, no znači u svakom slučaju onda ne bih mogao tu pedalu koristit na klavijaturi kad nema taj midi ulaz, šteta...
Dodato:
Sjetio sam se možda drugog načina kako bih to mogao izvesti, no ne znam da li se to može tako, imam uz pa80 i korg le, pa da li bih možda recimo mogao preko midi kabla poslati gitaru iz pratnje na korg le, pa onda iz njega ići van sa audio izlazom na out 1 ili 2 u vocalist, da li bi to funkcioniralo?

Promijenjeno od Fekete (20.06.2019 u 13:08 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Fekete je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2019, 13:50   #14
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U teoriji može ali je u praksi komplicirano. Kao prvo, ne bi mogao da koristiš programe na LE-u nego samo combi, jer u svakom tom combiju kojeg bi koristio, morati ćeš da odrediš track na kojem će biti gitara, pa onda svaki taj track u kombiju rutati na out 1 ili 2 i odrediti ulazni midi kanal...

Promijenjeno od Tomy (26.06.2019 u 13:51 sati)
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 27.06.2019, 14:24   #15
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da onda bih imao dosta posla oko toga da to sve sredim, ali ipak ja programe baš i ne koristim, najviše pet šest ovih kombinacija za solaže i tako to, što onda i ne bi bilo toliko puno posla, kolega veliko ti hvala na pomoći
Dodato:
još samo da pitam, kako se je pokazao taj TC HELICON VoiceTone H1 Vocal Harmony što se tiče narodnjačkih pjesamatj scala, vjerujem da za zabavno, rock i ostale stvari radi posao

Promijenjeno od Fekete (27.06.2019 u 15:17 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Fekete je offline   Reply With Quote
Star 27.06.2019, 16:07   #16
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nema terce niti skale. Ne možeš ga programirati. Imaš samo donji, gornji glas i dvoglas i kombinacije te tonalitet ili akord iz gitare i jačinu pratećeg vokala u odnosu na glavni i to je sve što možeš regulirati.

Promijenjeno od Tomy (27.06.2019 u 16:10 sati)
Tomy je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Tomy za ovaj koristan post:
Fekete (28.06.2019)
Star 01.08.2019, 17:05   #17
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav svima. Mene interesuje da li postoji harmonizer, ili vokalist ili sta god koji se ukljuci u klavijaturu, iz nje npr kad se pusti midi fajl sam vuce harmoniju ili intonaciju a da ja samo kliknem kad hocu gornju ili donju tercu. Ili kliknem kad hocu pratece vokale, ali da ne moram sad za svaku pesmu posebno da pravim presete, ili da razmisljam kod svake pesme odakle ide terca...jednostavno pevam pesmui na refren hocu pratece vokale stisnem dugme i cuju se, a da ne moram da razmisljamo harmoniji. i sta znaci ono u oglasima prodaje neko presete za neki vokalist...el to onda to da moze sve bez hiljadu klikova da radi?
psr je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2019, 21:39   #18
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ono što tražiš je recimo i
VOICELIVE 3 EXTREME

Što god da koristiš uvijek radi samo na jedan klik jedino treba znati kliknuti
casper je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2019, 23:52   #19
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa ne znam drugacije. ma salim se nisam mislio bas klik ali ne ni nesto de treba deset puta da se klikne dok nadjes sta treba pa da se pogubi covek.Ja sam hteo eto da imam neki dodatni harmonizer il vokoder il neki djavo da moze po nekad u refrenima da isprati ali citao sam ovde i sto vide citam manje znam. Kaze neko za svaku pesmu posebno preseti...il povezuj harmonije il sta ja znam redjaj terce a neko kaze samo ukljuci u klavijaturu. E sad, ovo je skupa sprava ako ima nesto sto je jeftinije a da moze da se lako koristi, ne mora to ni da bude neki wow kvalitet al da moze nekako da se lako upravlja njime dok se i svira. Inace ja nemam pojma zato i trazim nesto lkse za rukovnje pa dal onaj voice live tuch ili neki digitech il nemam pojma al bas ova trojka mi mnogo skupa
psr je offline   Reply With Quote
Star 02.08.2019, 00:03   #20
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zato sam je i predložio, jer je skupa. I da, može sve što ti treba, što si napisao.

S obzirom na tvoja dva pitanja i način na koji si ih napisao mogu s velikom vjerojatnošću predpostaviti da nikada nisi probao pjevati preko vocalista. Prije svega, to moraš iskusiti, probati i čuti kako zvuči pa onda krenuti u potragu za odgovarajućom spravom. Sve prije toga, prije osobne probe i doticaja s vocalistom je puko naglabanje i gubljenje vremena.
Generalno govoreći, niti jedan vocalist neće popraviti loše pjevanje već suprotno, dodatno će istaknuti nedostatke. Isto tako, dobrom pjevaču vocalist može pomoći ali u maloj mjeri koja za konačne slušatelje nije niti bitna.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije