Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.04.2012, 10:08   #271
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@gerag - tako se to radi, jedino ovako ima smisla bilo što komentirati. Nakon preslušanih snimaka ostajem pri svom mišljenju kao i prije kada sam komentirao prvi demo koji si postavio. I što se tiče sounda, ali isto tako i "preskakanja".
Slažem se s Milan$-ovim mišljenjem da je sound drugačiji i ja ne bih rekao da je različit, nego da je bolji. Naravno, to je moj ukus i nemam ništa protiv onih koji se sa mnom ne slažu. I da budem potpuno precizan, ne radi se "drastično boljem soundu koji je par stepenica iznad konkurencije" kao što se ovdje govorilo. Radi se o malom pomaku u soundu i meni se on sviđa.

Ali i u ovim snimkama se čuje onaj problem "kašljucanja". Poslušaj demo 7/8 - 0,25 ili još gore na bit - 0,6. To je ono što sam čuo "na prvu" i što je vrlo primjetno, nisam se trudio previše analizirati. Da ne postoji niti jedan drugi problem sa Audyom, ovaj koji pominjem je dovoljan razlog da ga ja ne bih kupio. Ali to je opet samo moj stav.

Moj komentar na demo snimke se odnosi samo na Audyu, nikako na usporedbu s Korgom. Mislim da nije korektno na ovaj način uspoređivati klavijature. Očigledno je da su svi korišteni stylovi maximalno prilagođeni Audyi i da su samo "ubačeni" u Korga. Uostalom, svi znamo da Korg može zvučati mnogo ozbiljnije nego što to pokazuje tvoj snimak. Da netko od poznavaoca Korga (a ovdje ih na forumu svakako ne nedostaje) malo uredi ove stylove onda bi usporedba imala barem nekakvog smisla. Ovako .....
I još jedna stvar zbog koje ovakva usporedba nije korektna. Nivo i gustoća audio zapisa jasno pokazuje da je način snimanja drugačiji kod Audye i Korga. Jasno je to vidljivo na slici (demo 7/8) koji postavljam ali i na ostalim snimcima koje si postavio.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 2012-04-28_090620.jpg (94,6 KB, 47x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
milepsr (28.04.2012)
Star 28.04.2012, 12:00   #272
gerag
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.12.2008
Mjesto: Vranje i Beograd
Postovi: 66
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Gitara,Aranzer i pevam
Interesi: Dobra muzika i zene
gerag befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

"Casper" ja mislim da je sve ovo u sustini sizifov posao.Prava slika i kvalitet nekog instrumenta se ne moze steci na ovaj nacin-moze samo priblizno.Treba imati pored sebe i jedan i drugi instrument i jedino na taj nacin se moze oceniti realan kvalitet jednog i drugog.Ja imam mogucnost da to sebi priustim i iznosim "LICNI" stav i normalno je da ga i branim jer na kraju krajeva imam tridesetogodisnje muzicko iskustvo iza sebe znam sta je dobar zvuk i ne treba niko da me to uci(kao neki sveznajuci pojedinci sa foruma).Ja i Tyros 2 sa foruma ispadosmo cne ovce i neznalice zato sto izgleda jedini imamo Audyu i iznosimo "REALNO MISLJENJE" a neki sve znaju a nisu Audyu videli uzivo!!!Ja koristim Audyu za "LIVEEEEEEEEE" i to radi odlicno,da nije tako sigurno je ne bi drzao vec bi otisla na dobos i kupio bih drugi aranzer bio on Korg,Yamaha ili bilo koji drugi za koji "JA" licno smatram da je bolji.Savet cu uvek potraziti,poslusati i prihvatiti ako mislim da je "ok" ali necu dozvoliti bilo kome da mi soli pamet.Rekao sam vec da po meni nijedan aranzer nije savrsen i da su minimum duplo skuplji od svoje realne cene i ko je hteo mogao je to da procita u mojim predhodnim postovima,a ove klipove koje sam postavio su radili moji prijatelji pa ne bih da ulazim u pricu o jacini snimka i slicno,samo znam da su ritmovi konvertovani od Korga za Ketron i da je jedan zaljubljenik u Korga pa3x a drugi u Audyu 5.I na kraju sta je sustina?Meni se saund Audye svidja i ja na njoj radim i osecam se lepo ali ne tvrdim ni u jednom postu da je Audya drasticno bolja,najbolja,savrsena i slicno-naravno da ima nekih mana kao svi aranzeri ali one meni ne smetaju u toj meri da nemogu da na njoj sviram-naprotiv.Za mene je aranzer bilo koje marke nuzno zlo koje je sjebalo muziku definitivno jer je i Kurta i Murta dobio mogucnost da se bavi muzikom,uzimaju hleb pravim muzicarima pustaju matrice,fajlove a da neznju koja je koja dirka na tastaturi.Takvi i najvise pametuju i sve znaju.Za mene je bend zakon a Audya je najbliza tom zvuku "DEFINITIVNO"Pozdrav.
gerag je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gerag za ovaj koristan post:
tyros 2 (28.04.2012)
Star 28.04.2012, 13:02   #273
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Gerag, slažemo se u mnogo čemu. Čak nam je i iskustvo u muzici približno, naravno da u tih 30-tak ne računam onaj "nauk" koji je predgodio nastupu na bini.
Zato se nemoj vrijeđati kada ne dijelim isto mišljenje s tobom. Niti mislim da je netko crna ovca jer zastupa svoj stav. Poštujem ga bez obzira koliko je on različit od moga. Ali taj stav ne može biti "REALNO MISLJENJE", kako sam navodiš. To je samo tvoje viđenje stvari.

A sad pređimo na drugu riječ koju si uzviknuo, "LIVE".
Držim i dalje da je pouzdanost i stabilnost prva i osnovna karakteristika instrumenta s kojim se nastupa. Pogotovo za nas OMB. Na sreću, nikada nisam imao "nezgodu" da se klavijatura zbrejka, stane, zaštuca ili ne dao Bog, ugasi na nastupu. Ali imam vrlo dobre prijatelje koji su imali to neugodno iskustvo. Ja ga jednostavno ne želim iskusiti i pod svaku cijenu ga pokušavam izbjeći. Zato Audya ili bilo koji nasljednik ove firme neće doći u moje dvorište. Isto pravilo vrijedi za razne Lionstrack-ove, Open labs Neko-ove, ili razno-razna neprovjerena soft rješenja. Za mene po tom pitanju nema komprimisa.

I na kraju ću još dodati, "DEFINITIVNO" odustajem od ove teme.

P.S. Razmišljam već neko vrijeme o tome da otvorim jednu temu s ovim nazivom- "Svi nedostaci i manjkavosti Tyrosa4". Ovo nije šala, baš ozbiljno razmišljam o tome.

Promijenjeno od casper (28.04.2012 u 13:03 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2012, 14:37   #274
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3608
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Izvinjavam se sto upadam ovako. Gerag jesu isti semplovi i u Audyu i u Pa3 ?
nemanja 1982 je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2012, 17:33   #275
gerag
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.12.2008
Mjesto: Vranje i Beograd
Postovi: 66
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Gitara,Aranzer i pevam
Interesi: Dobra muzika i zene
gerag befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nemanja 1982 ako mislis na linkove koje sam postavio za youtube radi se o midi ritmovima.To su fabricke boje iz oba aranzera,u tim stilovima nema semplova.
gerag je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2012, 19:31   #276
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

'Ajd' da se malo prizemimo. Niko od kolega nije izjavio da Audyja 5 ne valja ili da je smece. Radilo se samo o tome da su ljudi dvoumili u opravdanost cijene a i u neki senzacionalni kvalitet. Ovo prvo je sigurno opravdano a i ovo drugo jos vise jer Ketron definitivno nije napravio instrument koji se izdize iznad konkurencije. Naprotiv. Da li ce ovo sto sam napisao konacno neko i da procita ili ce kao i do sada da se to jednostavno preskoci, vidjecemo.
Ne radi se ni o kakvoj teoriji u svim mojim postovima u ovoj temi vec o specifikacijama i stvarnim, znaci, fizickim osobinama instrumenta. Niko niti hoce, a niti moze zabraniti nekom da mu se dopada zvuk Audyje ali niko ne treba da pokusava da trazi od ostalih da se zanemare fakti koji govore puno o Audyji, njenom sound kvalitetu i performansama. Da napravim kratko poredjenje aktuelnih top aranzera, mozda ce pomoci u shvatanju razlika, prednosti ili hendikepa.

Audyja 5 ima prilicno siromasni editing a ni modulacioni matrix joj nije posebno bogat. Njene synthesizerske mogucnosti su minimalne. Sound je onakav kakav je i mnogo odmicanja od RAW Samplea (sirovog sampla) i nema, bas zahvaljujuci samo rudimentarnim editorskim mogucnostima. Jedan sound program kod Audyje se sastoji od maksimalno 3 Voicea i za svaki od njih stoje na raspolaganju osnovni parametri gdje spadaju Amp Envelope, Filter i njegova Rezonanca i LFO sa njegovim parametrima. To je vec sve.. Kvalitet fabrickih sounda je u prosjeku sasvim zadovoljavajuci. Audyja jednostavno nije zamisljena kao instrument koji treba da raspolaze velikim editorskim mogucnostima i njegove synth fihkcije su svedene na minimum. Efekti su sve u svemu prosjecnog do nizeg kvaliteta, posebno Reverb, ostali se mogu nekako "provuci". AD konverteri rade na 16Bit/44.1kHz i osrednjeg su kvaliteta. Sistem je nije posebno stabilan i ti "prekidi" koje pominje casper vec nekoliko puta, su evidentni. Kontrole za aranzer su vrlo nesretno postavljene, to sam vec napominjao ali ni to niko nece da procita. Veliki plus je 16 tasti na lijevoj strani iznad klavijature kojima se mogu dodijeliti razlicite funkcije. Sama klavijatura je vrlo pristojna, slobodno se moze reci i dobra, sto je rijetkost medju aranzerima. Na drugoj strani imamo Yamahu sa njenom AWM2 sintezom koja podrazumijeva maksimalno 8 multisamplova u jednom programu. Zahvaljujuci externom editoru (PC/MAC) koji je prilicno kompleksan, moguce je nesto detaljnije editirati sound, mada ovo sve nije na nivou koji bi mogao da se nazove odlicnim. Zahvaljujuci XG standardu moguce je uci u “duboki” editing ritam traka. Ovo je kazem, moguce ali za vecinu korisnika je to dosta nerazumljiv
Dodato:
Jedan kuriozitet, portamento kod Custom Voicea nije istog kvaliteta kao kod fabrickih Voicea jer tu nemamo klasicni legato portamento vec tzv. retriger portamento koji slijedecu notu bez obzira sto je odsvirana legato, startuje od pocetka, znaci sa attack fazom pa onda to umanjuje kvalitet portamento sounda. Modulacioni matrix je osrednje slozenosti i uglavnom zadovoljava osnovne potrebe. Yamaha je ipak ostavila taj editing kao privilegiju svojih workstationa. Ukupni sound je visokog kvaliteta a pogotovo kada se imaju na umu Super Articulation soundi sa svojim specificnim kontrolama. Veoma autenticno. Efekti su odlicnog kvaliteta, drugo se i ne ocekuje od Yamahe radi njenog velikog iskustva na ovom polju. AD konverteri rade na 16Bit/44.1 kHz i dobrog su kvaliteta. Klavijatura nije losa mada je daleko od kvaliteta klavijature koja je bila svojevremeno ugradjivana u 9000Pro. Korg PA3X je postavio domaci zadatak kada se radi o sintezi i editingu u jednom aranzeru. Jedan program se ovdje moze sastojati cak od 24 oscilatora (sjetimo se samo 3 Voicea kod Audyje) sa veoma kompleksnim matrixom i velikim brojem parametara kao i veoma dobrim portamentom i sirokim poljem za manipulaciju samplovima. Struktura sinteze kod PA3X je drasticno slozenija i mocnija nego recimo kod citave Triton serije istog proizvodjaca, ukljucujuci tu i Triton Extreme. Ovo je presedan u industriji elektronskih muzickih instrumenata jer je Korg jedini proizvodjac kod kojeg su sinteza i njene mogucnosti kod aranzera daleko bolji nego kod velikog broja sopstvenih workstationa. Ova sinteza je postojala vec i kod PA1X (poslije updatea) u cije vrijeme je Triton Extreme bio vodeci workstation sa mrsavim 4-layer sound programima. Tek pojavom Kronosa i nesto ranije Oasysa (koji radi svoje vrlo velike cijene nije bas uspio da zazivi) su se pojavili workstationi koji imaju slozeniju sintezu od PA3X aranzera. Efekti na PA3X su veoma dobrog kvaliteta a kada se tome doda Waves Maxx onda se moze reci da je PA3X jedinstven aranzer ili bolje reci workstation sa aranzer funkcijom. U taj workstation spada i TC-Helicon Voice Live 2 harmonizer, najbolji vokalist koji je ikada iko ugradio u jedan aranzer. AD konverteri rade na 24Bit/48kHz sto je klasa za sebe kada se govori o aranzerima.

Ovo je bilo samo kratko poredjenje osnovnih specifikacija vodecih aktuelnih aranzera gdje je teziste stavljeno prevashodno na kvalitet sounda i najbitnijie osbine instrumenata i nikakva suhoparna teorija kako neko rece. Razlike su veoma uocljive, naravno ko hoce da ih uoci.

Promijenjeno od tranzit (28.04.2012 u 19:39 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (29.04.2012)
Star 28.04.2012, 21:41   #277
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Tranzit volim te :-))
Jos bih dodao par sitnica na ovo tranzitovo izlaganje . . . Aktivni Touch screen displej koji daje mogucnost mnogo brzeg rukovanja i jednostavnijeg kontolisanja aranzera sto je vrlo bitan faktor kod jednog profesionalnog muzicara a i na boje bih se nadovezao da postoji vise mogucnosti pravljenja terci i ostalih zezalica bez kacenja midi kablova i tako to!Realan editing u toku svirke druma jos od Pa 1xPro i to promene tri razlicita dobosa ili kick-a itd . . . Da ne nabrajam jos tih sitnica jer je tranzit rekao mnogo vise od toga s i ja sam vec jednom pisao o tome ali mi je izbrisan post i cak sam dobio ban :-)) Nadam se da ce me sada zaobici :-))
Postovano sa mobilnog uređaja
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2012, 01:48   #278
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo kolega @tranzit je rekao srž ove tematike u nekoliko rečenica, a ko hoće da vidi ono što pročita videće, ko neće... kod nas se kaže "gluv zna za obojicu".....

i naravno da niko ne osporava zvuk i pozitivne stvari kod audya-e ali ako vi kao vlasnici iste niste u stanju da objektivno sagledate sve ovo što je napisano i kao kritika, onda ne vidim koja je poenta ove teme ako se samo pišu hvalospevi a ne gleda malo i sa kritičke strane.

A što se mene tiče, dovoljan argument je "štucanje" instrumenta koji košta kao prosečan porodični auto da ne kupim isti nit da uopšte i razmišljam o kupovini pa ma koje marke bio.

Realno cena ove igračke ne bi trebalo da pređe 1500e, što zbog manjkavosti, što zbog probijanja na tržište.....
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2012, 11:22   #279
tyros 2
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 16.12.2007
Mjesto: ......
Postovi: 19
Downloads: 40
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: ketron i kurzwaill
Interesi: tezga
tyros 2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tyros 2 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tranzit sve to sto si napisao ja sam citao pre kupovine klavijature i bio sam upoznat sa tim opcijam i svim tako reci kako ih Vi nazivate manama sve to kad se procita izgleda tako ja sam licno bio na prvoj prezentaciji i korga pa3 i tyrosa 4 u Frangfurtu ketron sam tad zaobisao u velikom krugu, ali posto sam imao godinu dana fore da cackam i gledam sve tri te klavijature (inace sam svirao na tyros 2 ) plus moja ja sam posle toga temeljno uzeo korg pa3 iz radnje mjesec dana svirao naravno u kuci na razglas i na monitore sve je bilo exstra
mislio sam da konacno to je to sto se tice kupovine onda sam odlucio da uzmem tyros 4 da probam pa sam i to na isti sistem odradio medjutim tyros mi je bolje radio fabrika me je odusevila super artikulacija mega voise u stilovima radi stvarno bolje od korga .Posle odredjenog vremena nisam imao love da kupim ni korga ni yamahu jer sam imao vandredne troskove a u medjuvremenu na tyrosu mi se pojavi linija na ekranu pa nakon mjesec jos malo vise pa onda sam morao da ga vezem eksterno na mali monitor i onda krlaganja nosenje kablova i stvarno sam se tad razocarao u yamahu (ali politika firme tj. ekonomija da ti proda robu koju ces morat nakon izvesnog vremena popravljati sa skupim dijelovima plus sto svake godine izadje novi model sinta) tu sam yamahu postavio u 2 plan kupovine posle toga sam naleteo na klip o ketronu i poceo sam se interesovati za taj sint koliko se sjecam u budvi sa Zeljkom Sasic je radio neki lik sa masterkom i ketronov modul je imao gore a neki Mirko je svirao bas na motifu i bubnjar i tad sam se sjetio boja kako u dobro izlazile i zvucale kod njega nije to bilo 50 boja razlicitih bilo je 10 ali to je to klavir je razvaljivao i malo po malo naletim na ketrona! Uzeo sam tu spravu prvo da probam kada sam cuo nisam vjerovao usima svojim da to tako zvuci mozete da pogledate na fb grupa muzicari muzicari Miljan Ivanovic Cuo sam jednom u diskoteci studiou Nisu jednog lika sa ketronom. prvo sam trazio da vidim gde je bubnjar, a kada sam shvatio da je to aranzer, morao sam da se popnem da vidim sta je. uzivo ovo cudoviste zvuci stvarno nerealno.
април 21 у 6:33по подне · Не свиђа ми се · 1 ovako je isto bilo i kod mene pa samo posle doneo korga pa 3 i ketrona zajedno uporedjivao i tad sam odlucio da uzmem ketrona sto sam i uradio ! Sinoc sam dosao sa svirke i sad ovo dok pisem stvarno mi je drago sto sam sinos imao taj sint posto sam mijenjao bend bas 2 klavijature bubanj gitara i gazda mi dosao posle svirke i kaze *koliko vas ima na pozornici muzicara * ja sam puko da se smejem zajedno sa pjevacom i pjevacicom na koima izraz lica posle sinosnje svirke je izgledao ovako ljudi mislim da nemamo potrebe vise komentarisati o nekim stvarima ima i korg svoje mane ima i yamaha kao i ketron pa nisu valjda ljudi tj. inzinjeri tolike ^BUDALE ^ da nam daju sve u jednom firma bi propala istog trenutka! Ovom pricom ne zelim nikog da vredjam ili kudi ili kritikuje samo kazem da mi je drago sto konacno zvucim drugacije bolje kvalitetnije za svoje uho mislim sad ako je moje uho vjerodostojno to da cuje . heheheheheh necu pisat koju diplomu imam ! pozzzz
tyros 2 je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2012, 11:25   #280
gerag
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.12.2008
Mjesto: Vranje i Beograd
Postovi: 66
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Gitara,Aranzer i pevam
Interesi: Dobra muzika i zene
gerag befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Gospodine "Tranzit" apsolutno se slazem sa vama u vezi vaseg poslednjeg posta gde navodite tehnicke karakteristike instrumenata o kojima govorimo i one jesu tacne,ali po meni "ISKLJUCIVO" samo na papiru koje navodi proizvodjac u svom propratnom katalogu od instrumenta!!!Ja tu superiornost prvenstveno u ZVUKU a zbog toga i kupujemo aranzere zar ne, apsolutno ne cujem uzivo-naprotiv?!?!?!?!Verujte mi bez ikakve trunke cinizma ili zle namere to govorim,govorim na osnovu onoga sto "CUJEM".Vi ste naveli prednosti Korga i Yamahe koji su ohoho puta veci i zastupljeniji brendovi u odnosu na Ketron dok suprotne niste pomenuli ali nebitno,zelim da nesto drugo kazem.
Izmedju ostalog kazeste:
"Ovo je bilo samo kratko poredjenje osnovnih specifikacija vodecih aktuelnih aranzera gdje je teziste stavljeno prevashodno na kvalitet sounda i najbitnijie osbine instrumenata i nikakva suhoparna teorija kako neko rece. Razlike su veoma uocljive, naravno ko hoce da ih uoci".

Da li biste bili ljubazni da nam konacno kazete ko je to poredio ukazete,pokazete ili okacite zvucni,video ili bilo kakav primer poredjenja i SUPERIORNIH razlika o kojima govorite da konacno "CUJEMO" ili "VIDIMO" to sto to tvrdite.Ja sam to vec u dva navrata ucinio za Audy sto ocekujem i od vas da uradite.Uverite nas da je Korg toliko superioran u realnosti znaci "LIVE" kao sto pise u prospektima.Jednostavno potvrdite to na takav nacin i ja cu vam se javno i od srca izviniti zbog svega sto sam ovde napisao i ako sam vas na bilo koji nacin uvredio,a naravno da cu odmah prodati Audyu i kupiti Korga pa3x koji je po specifikacijama koje su navedene apsolutni broj jedan od pomenutih aranzera.

Zelim vam sve najbolje.Odoh da sviram svadbu!!!
gerag je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije