Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Pojačala

Pojačala Ono što vam je potrebno da dobijete snagu

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.11.2012, 00:24   #11
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mirandes,hvala na ovim informacijama,uzecu u obzir i to oko serije xls 402,802....itd...a da li mozda znas nesto o seriji xti,ili serije cts...?

Promijenjeno od vane1 (16.11.2012 u 00:25 sati)
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 16.11.2012, 00:39   #12
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa mozda bi kolega matrix_mo (ako bude u mogucnosti) mogao napisati nesto o crownu xti seriji posto ih on posjeduje tj. njegov bend Neretva, ja sam ih cuo kako rade, to ubija koliko snage ima!!!
Mislim da cu cak uzeti uskoro crown xti 4000 od njih, tj. kroz par dana, pa mogu javiti utiske...
Meni sto je najbitnije kod xti serije je da je ona lagana (8.4 kg) a ima limiter i dsp i snaga mu je 2x1200w u 4 ohm-a 2x1600w u 2ohm-a, tako da snage za zx3 i 4 nece faliti sto posto

Kazem, ne mogu nista precizirati dok ga ne isprobam, a to ce biti kroz par dana...

Sto se tice cts, nisam isto nikad cuo... tako da, nadam se da ce netko od kolega se javiti tko je radio na njima.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (16.11.2012 u 00:42 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 16.11.2012, 00:44   #13
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vazi druze,sacekacu i tvoje utiske,posto sada ionako nije neka sezona i ne zuri mi se bas sa kupovinom...moram dobro i dovoljno da se informisem,ipak je to nesto sto se ne kupuje svaki dan...
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 16.11.2012, 00:52   #14
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Normalno, po meni je uvijek, bolje jos stotku skupit i kupiti kako treba, nego neku bezveznu stvar koju neces danas-sutra nikako prodati, a i ovo je tesko za prodati (stvar koja je dobra), kamo li nesto drugo a lošije...
Mislim da je crown jedna dobra zlatna sredina medju pojacalima, do sada mi nitko nije rekao da mu je crklo pojacalo ili slicno (mislim na ovu xti seriju). Tko nema lovu za Lab-a, ima za Crowna Javim kolega utiske, pozdrav.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2012, 17:39   #15
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mirandess...cekam utiske...ako imas vremena javi da cujem nesto novo
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2012, 20:52   #16
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od mirandess Pokaži Post
do sada mi nitko nije rekao da mu je crklo pojacalo ili slicno (mislim na ovu xti seriju). Tko nema lovu za Lab-a, ima za Crowna Javim kolega utiske, pozdrav.
Ja sam imao crown xti 1000, xti 2000 , xti 4000.

I iskreno nisam imao gora pojacala od njih.Zvucno su losa,konkretno xti 2000 radi krestavo na visokima , a xti 4000 mutavo na visokima ,po meni ta pojacala su upotrebljiva samo za bass.Sto se tice kvaliteta i izdrzljivosti cista 0! Crkavalo mi je xti 2000 , a kasnije lik kojem sam prodao je crklo i xti 4000 ( pojacala su mi bila nova! ) Cuo sam jos par kolega da su imali problema sa crkavanjima istih,od kvarova na xti 4000 najceseci je kvar na DSPu i prekid nekih flet kablova itd .
Jos jedna stvar koja mi je mnogo smetala kod njih je sto na mani napon nece da rade izbace error na displeju i smanje se na 10% snage i nema ih sanse pojacati ( da nisam imao par puta u rezervi crest ca9 likvidirali bi me gosti na terenu kada su poceli XTI da izbacuju error)

Sve u svemu pojacala koja vise nikad necu koristiti i ne bih posavetovao nikaome da ih kupi!

Imao sam od Crowna svasta od stare MA serije preko CLS , XTI , do digitalije XS i CTS serije ,jednostavno XTI je nesto najgore sto je crown napravio.

Do duse ruku na srce DSP xti serije je veoma interesantan ,upotrebljiv i lak za upotrebu ,limiteri su odlicni kao i crossover...

Sto se tice CTS serije ,posto vidim da je gore pomenuta e TO je vec odlicna sprava ,ta serija je zvucno odlicna i veoma mi se svidja.

POZZ

Promijenjeno od neshatomic (20.11.2012 u 20:56 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2012, 02:57   #17
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

nesatomic,sta bi mi ti toplo preporucio,posto imas jako i dugo iskustvo sa opremom sa miksetama sa snagasima...imam dakle pm-1000-1 i 4 zx-3 to bi uglavnom u 90% slucajeva radilo,sta je najpametnije resenje,eventualno gde bi mi trebale jos dve kutije imam i par zx-4 njih bi terao miksetom...i sta mislis o snagasu ev Q1212...hvala ti unapred
vane1 je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2012, 06:01   #18
GOKOARSOV33
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.07.2006
Mjesto: Macedonia
Postovi: 85
Downloads: 374
Uploads: 6
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 39 puta u 20 Postova
Instrumenti: trenutno Pa 800
GOKOARSOV33 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od vane1 Pokaži Post
nesatomic,sta bi mi ti toplo preporucio,posto imas jako i dugo iskustvo sa opremom sa miksetama sa snagasima...imam dakle pm-1000-1 i 4 zx-3 to bi uglavnom u 90% slucajeva radilo,sta je najpametnije resenje,eventualno gde bi mi trebale jos dve kutije imam i par zx-4 njih bi terao miksetom...i sta mislis o snagasu ev Q1212...hvala ti unapred
Pozz
Ako stvarno hoces da imas pravi snagator onda uzmi CREST AUDIO 8001 najbolji snagas koji postoi, ton koji izlazi iz njega je neverovatno realan i mocan, njegov max je 4KW = 4000w
Dok si ziv neces moici da ga opteretsi 100%. Taj se snagator koristi u Americi dosta dosta po koncertima.U Evropi mozda malo teze da se nadje ali u Americi nije tesko naci ga ali drzi svoju cenu poprilicno.800 - 900$ polovan.Veruj da DYNACORD moze samo vodu da mu nosi , znam jer sam ih licno testirao u servisu razlika je ogromna
GOKOARSOV33 je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2012, 11:49   #19
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pazi ,moras biti svestan da 4 zx3 i dve zx4 ne mogu da rade ni u nuzdi na jednom snagasu.

Sto se tice pojacala za cetriri zx3 iz mog iskustva sa zx5 kutijama koje su iste snage kao i zx3 te kutije traze sto jace pojacalo.Ja sam cak zx5 4 komada koristio sa pojacalom mc2 e45 2x 2250w na 4 oma i sve je bilo savrseno ok,ali naravno klip lampa nikako!

E sad realno zx3 ce raditi odlicno i sa 600w ,ALI ZDRAVIH 600w dakle 600w bez klipa.
Pojacalo npr koje se vodi npr na 2x1200w na 4 oma ,to je njegova maximalna snaga u punom piku sa 1% izoblicenja.Isto to pojacalo maximalnu snagu ali bez da zapikuje ne moze da izbaci vise od 2x 1000w na 4 oma.
Svi znamo da zvucnici nikada ne gore od vece snage pojacala nego upravo od klipa i tih 1% izoblicenja odnosno distorzije pojacala.Kada pojacalo pikuje ono pocinje da gura naizmenicni napon u kutiju i upravo ta struja ugreje namotaj i izgori ga bezveze.

Dakle sto jaci snagas i nikako kilp = maximalni kvalitet zvuka , dugotrajnost kutije!

Od pojacala koje sam posedovao ,a to je jedno 100 komada razlicitih posavetovao bih sledece :

i to ovim redom :

cacmo vortex 4
crown ma 3600vz
crown cts 3000
lab gruppen lab 2002
crest p 8002
crest p 8001
crest ca12
EV p 3000
Dynacord l2400
peavey gps 3400
ev cp4000
Qsc rmx 4050HD

itd itd

GOKOARSOV33

Slazem se sa tobom u vezi Crest 8001 ,ja imam taj snagas i to je mrcina teska,ali on nema 2x2000w kao sto ti kazes vec 2x 1250w na 4 oma.Imao sam prilike da ga uporedjujem sa mnogo jacim novijim coper snagasima cak i do 2x2000w na 4 oma i neces verovati da je od 90% tih vrhunskih i neverovatno skupih novih snagasa crest radio bolje i jace ako je skoro duplo slabiji na papiru.

O njegom kvalitetu dovoljno je reci da ga mnoge najvece rental kompanije u svetu i kod nas jos uvek koriste iako je tezak 36kg.Evo kod nas npr mega ton do pre par godina najjaca rental firma u Srbiji koristi lab gruppen fp 10000q za satelite ,ali na basovima jos uvek radi gomila starih crestova 8001.Slicna situacija je i sa rentalom SKY MUSICa ,samo oni imaju powersoft digam K seriju za satelite ( line array EAW KF 750) a za basove jos uvek rade strari crest 8001

Cela ta crestova P serija se mani najvise svidja, imam par komada 4801 , 7001 i 8001 .Sve mi to radi jedno 10ak godina i nikad nije stalo.Jednom recju to su tenkovi!
Desilo mi se da sam pre par godina radio tezgu u interantnim uslovima , u reku su mi bili crest 8001 za bas i crown xs 1200 za satelite.U toku veceri je crown poceo da svicka i pali neke crvene lampe koje nisam ni znao da ima i na kraju izbacio protekt i kraj,a 8001 nista ,odmah trknem kuci i donesem rezervni crest 7001 umesto Crowna xs 1200 i odradim tezgu do kraja bez problema.Na kraju veceri izmerim napon u uticnici i ima sta da vidim napon 260v

I tako niz drugih situacija ,gde god je stresna situacija i neki extrem tu su mnoga pojacala stajala i gaslila se ,a Crest tenkovi sljakali do kraja bez da stucnu.Nikad ni na jednom do sada nisam video da je upalio protekt iz bilo kog razloga.

Kad smo kod cresta ,imao sam i celu seriju cresta CA od CA6 do CA18 ,i to su odlicna pojacala ,ali ipak klasa ispod P serije.Izlazi stepen je skoro isti ,ali P serija ima vecu rezervu u napajanju.P serija se odlikuje malo boljim ( linearnijim zvukom ) i ima mnogo bolji clip limiter koji odlicno radi svoj posao u zastiti zvucnika.

pozdrav
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od vane1 Pokaži Post
i sta mislis o snagasu ev Q1212...hvala ti unapred
Koristio sam ,ne svidja mi se.

1. nema navedenu snagu ,brzo ulazi u klip
2. nezan je i vrlo sklon kvarovima

Promijenjeno od neshatomic (21.11.2012 u 11:51 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
neshatomic je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, neshatomic, za koristan post:
milepsr (21.11.2012), vane1 (21.11.2012)
Star 21.11.2012, 20:05   #20
vane1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.11.2007
Mjesto: Jagodina
Postovi: 136
Downloads: 1262
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: harmonika,klavijature
Interesi: sve o muzici
vane1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vane1 pošalji poruku preko MSN messengera vane1 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala neshatomic na svim ovim informacijama i iscrpnom savetu...
vane1 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije