Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.02.2014, 10:23   #61
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@tranzit ... u pravu si 1000% za to gore rečeno. Čitao sam par DIY varijanti sređivanja prostora i na kraju ljudi ulože brdo novaca, zapostavi posao i izgubi mnogo vremena na sobu a dobije na kraju mrtvu prostoriju koju onda mora čupati iz mrtvih sa binarnim difuzorima ili QRD skyline difuzorima. Samim time pada u još dublji ponor a mogao je novac uložiti u opremu ili na kraju krajeva, uopšte ga i ne potrošiti. Znam kada si mi rekao za dušeke i bilo bi super da sam ih našao ali na žalost , slabo se ovdje i bacaju a i kada ih neko baci to su obično dušeci kojima je duša uzeta a o izvoru zaraze da ne pričam. Ove što dovoze iz inostranstva cijene skupo tako da sam morao odustati od tog poduhvata. Da se vratim na @mr_eko i njegov budući studio... Ovaj način i svaki malo ozbiljniji način pregradnog zida kao i tretman kompletnih zidova, plafona i poda na žalost probija njegov budžet odmah u startu i momak stvarno treba naći kompromis uloženo-dobijeno. @mr_eko imaš zaduženje da obiđeš stovarišta građevinskog materijala i pogledaj cijene rigips ploča (pogledaj sve što se nude), kamene vune, letve, štafle i daske "colarice" neka je širina +10cm. Takođe potraži agro-filc (zimski ne ljetnji), mikrofiber platno. Kada je vuna u pitanju, pogledaj sve što imaju i zapiši koje su oznake. Traži i meku i tvrdo presovanu vunu. Kada nađeš sve, javi ... Pozdrav!
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2014, 11:06   #62
mr_eko
Ovaj baš voli da kuca
 
mr_eko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.08.2006
Mjesto: Mostar BiH
Godina: 36
Postovi: 455
Downloads: 1194
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: YAMAHA TYROS 5; Korg Extreme;
mr_eko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mr_eko pošalji poruku preko MSN messengera mr_eko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala tranzitu i dini danas idem u obilazak , pa vam javim
__________________
Ko pjeva zlo nemisli
mr_eko je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2014, 11:13   #63
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
.... Dalje, rade se vrlo nelogicne stvari kod nas, gdje covjek ulozi silni novac u izgradnju "apsolutno" izolirane i anti-reflekcione "gluhe sobe", a onda u njoj upotrijebi mikrofon od pedesetak eura kao glavni mikrofon za snimanje. Frapantno sarkasticna situacija. ......
He he he... Imaš pravo, ali tako ti je to kad se "zidar" želi baviti snimanjem.
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2014, 12:45   #64
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Obicno to u ovom poslu i biva. Nista sto bi trebalo da nas posebno zacudi ili iznenadi. Svi znaju sve. Tata proda dva vola i posalje sina kod mene na snimanje ali sin je, cuvajuci volove, naucio kompletnu tehniku pjevanja a povrh toga i audio tehniku do detalja, tako da odmah krece da dijeli savjete, kako bi se trebalo snimati, a kasnije u miksu da i ne govorim. Obavezno je sin ubijedjen da je najbolji pjevac na svim meridijanima i paralelama i da ce materijal koji upravo treba snimati, biti sve hit do hita. To je redovni scenario koji dozivljavam sa nasim cobanima. Medjutim, nakon godina i godina provedenih za mixpultom, naucis da je nejbezbolnije diviti im se i to bez prestanka i iz sveg glasa, tako da dobiju na samopouzdanju i da im nos poraste bar za dvije duzine, pa su onda i oni odusevljeni tobom kao ton majstorom i neprestano ponavljaju kako si najbolji jer si odmah primjetio o kakvom se talentu kod njega radi. Ponekad mi je jako zao sto ne ukljucim snimanje i prije snimanja jer tu ima "bisera" na pretek. Pocevsi od nebuloza da mu ne odgovara bas Neumann U87 ili neki od Blue Velveta koji stoji i ceka ga u sobi za snimanje i da bi mu glas bio daleko bolji kada bi se snimalo sa Shurom SM58 Beta, pa sve do toga da mu glas eto bas danas nije najbolji jer je sinoc prepio ili lose spavao. Sve u svemu, mogao bi se napisati jedan dobar roman koji bi garantovano bio bestseller, mozda sa naslovom "Od cobanina, do estradne mega zvijezde". Mnoge danasnje "mega zvijezde" bi se prepoznale u toj prici.

Promijenjeno od tranzit (18.02.2014 u 12:46 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2014, 13:04   #65
mr_eko
Ovaj baš voli da kuca
 
mr_eko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.08.2006
Mjesto: Mostar BiH
Godina: 36
Postovi: 455
Downloads: 1194
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: YAMAHA TYROS 5; Korg Extreme;
mr_eko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mr_eko pošalji poruku preko MSN messengera mr_eko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Obicno to u ovom poslu i biva. Nista sto bi trebalo da nas posebno zacudi ili iznenadi. Svi znaju sve. Tata proda dva vola i posalje sina kod mene na snimanje ali sin je, cuvajuci volove, naucio kompletnu tehniku pjevanja a povrh toga i audio tehniku do detalja, tako da odmah krece da dijeli savjete, kako bi se trebalo snimati, a kasnije u miksu da i ne govorim. Obavezno je sin ubijedjen da je najbolji pjevac na svim meridijanima i paralelama i da ce materijal koji upravo treba snimati, biti sve hit do hita. To je redovni scenario koji dozivljavam sa nasim cobanima. Medjutim, nakon godina i godina provedenih za mixpultom, naucis da je nejbezbolnije diviti im se i to bez prestanka i iz sveg glasa, tako da dobiju na samopouzdanju i da im nos poraste bar za dvije duzine, pa su onda i oni odusevljeni tobom kao ton majstorom i neprestano ponavljaju kako si najbolji jer si odmah primjetio o kakvom se talentu kod njega radi. Ponekad mi je jako zao sto ne ukljucim snimanje i prije snimanja jer tu ima "bisera" na pretek. Pocevsi od nebuloza da mu ne odgovara bas Neumann U87 ili neki od Blue Velveta koji stoji i ceka ga u sobi za snimanje i da bi mu glas bio daleko bolji kada bi se snimalo sa Shurom SM58 Beta, pa sve do toga da mu glas eto bas danas nije najbolji jer je sinoc prepio ili lose spavao. Sve u svemu, mogao bi se napisati jedan dobar roman koji bi garantovano bio bestseller, mozda sa naslovom "Od cobanina, do estradne mega zvijezde". Mnoge danasnje "mega zvijezde" bi se prepoznale u toj prici.
hahahah....tako je to nažalost
__________________
Ko pjeva zlo nemisli
mr_eko je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2014, 14:10   #66
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

"...poso', kuća,
kuća, poso'..."

casper je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2014, 15:25   #67
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@tranzit U studiu nisam imao takva iskustva, ali u živoj svirci i te kako, kako sa lokalnim amaterima, tako i sa tzv. "zvezdama" estrade
Bilo je tu "solističkih koncerata" posle prvog "albuma" tj. kasete, koja je odradila posao, prvu turu stana A, drugu turu strana B a u trećoj kad se zapeva u živo hoće publika da lomi i instrumente...

Pa pijanih zvezda koje se ubiju kao letva posle prve ture od 10 pesama, koleginica iz priče je dobro poznata svima.

Pa od pojačavanja mikrofona do +10, traženja "širine" na eq, pa "daj mi malo GAIM" (valjda gain) , pa stavi taj eq "na V" tako je najbolje, i naravno, već standardno, "ne valja to, nije Dynacord" ili "neću ja da pevam ako nema EV sx300"

Ima toga na izvoz...


Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2014, 15:46   #68
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@sale_band
A ono: Hoces li i malo panorame ? Hocu, dodaj mi malo panorame!
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio milepsr za ovaj koristan post:
sale_band (18.02.2014)
Star 18.02.2014, 15:48   #69
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Haha... Katastrofa.

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 18.02.2014, 16:49   #70
mr_eko
Ovaj baš voli da kuca
 
mr_eko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.08.2006
Mjesto: Mostar BiH
Godina: 36
Postovi: 455
Downloads: 1194
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: YAMAHA TYROS 5; Korg Extreme;
mr_eko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mr_eko pošalji poruku preko MSN messengera mr_eko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo ovako, danas sam malo hodo i gledo za izolaciju. Našo jedino kamenu vunu Knauf DP3 http://www.knaufinsulation.hr/produc...ska-ploca-dp-3.

Cijena od 5cm po m2 je 4,3 KM, a od 10cm 8,2 KM. ?
__________________
Ko pjeva zlo nemisli
mr_eko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije