Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Vesti

Vesti Nova oprema, vesti iz sveta, zemlje (Ne ležati na zemlji, može da bude hladno)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.03.2020, 16:23   #191
Negoslav
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 28.07.2015
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 103
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Harmonika
Negoslav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od splendid Pokaži Post
Pa na žalost ne možemo protiv zakona...u onom kolektivnom ugovoru koji sam spominjao lepo je definisan i ugovor a i piše da izvođači moraju imati uverenja ili potvrde...inspektori mogu ili ne mogu da te legitimišu totalno je ne bitno jer moraš imati papir da bi potisao ugovor i kad dođe inspektor gazda mora da mu pokaže ugovor i kopije licenci muzičara...tako da nije bitno dal može ili ne može da te kontroliše...ajd da ne ulazimo u to...ali ako hoćeš da ti je mirna glava lepo uzmeš papir i siguran si...do tad cekaj svaku svirku dal će biti ili neće problem...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
E sada je pitanje. Sta tebi ti sindikati i udruzenja nude za taj papir?
Negoslav je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2020, 16:25   #192
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od splendid Pokaži Post
D Ako misliš da si u pravu onda lepo svima to objasni ovde na forumu pa da ni mi glupi više ne plaćamo bezveze te papire.

Kad bolje razmislim prosto mi neverovatno da neko godinama svira i da mu nikad nije došla inspekcija pa pomišljam da ustvari imaš i ti licencu samo ovde pališ nas ostale ili sviraš u lokalima u koje inspekcija ne zalazi...





Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Nisam rekao da je iko glup a ko placa nek placa, njegov problem, njegova stvar.
Nikad mi ni u jednom lokalu nije dosla inspekcija niti ikome od kolega koje ja znam a zna me pola Beograda.
Cuo sam za jedan slucaj kao "pozudan" da su dva lika dosli u jedan lokal da traze licence muzicarima [necu da mu spominjem ime] i da su od gazde dobili nogu u dupe i da se nikad vise nisu pojavili
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od splendid Pokaži Post
Pa na žalost ne možemo protiv zakona...u onom kolektivnom ugovoru koji sam spominjao lepo je definisan i ugovor a i piše da izvođači moraju imati uverenja ili potvrde...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Taj kolektivni ugovor su sacinili oni koji prodaju licence, koji uzimaju pare kume moj

Promijenjeno od cleaner (18.03.2020 u 16:30 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
cleaner je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2020, 16:33   #193
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa...nude vruć vazduh....kao i obično kad nešto moraš da platiš....a Đura će da nam oprosti što nas je tukao...

Navodno je to da bi opet kolko tolko muzičari bili zastićeni u pogledu doprinosa i da imaju tu mogućnost.

Meni otprilike naleti inspekcija par puta godišnje. Prošle godine u ovo doba smo imali problem u Futogu jer su nam svima bile istekle"licence" a niko nije obnovio i imali smo rok od 7 par dana to da rešimo...da nismo rešili gazda lokala bi dobio kaznu sigurno a verovatno i mi neke...doduše ispeglali smo.



Sent from my SM-G965F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2020, 16:35   #194
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od splendid Pokaži Post
Pa...nude vruć vazduh....kao i obično kad nešto moraš da platiš....a Đura će da nam oprosti što nas je tukao...
Dobar ti je izgovor kad nemas argument
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od splendid Pokaži Post

Navodno je to da bi opet kolko tolko muzičari bili zastićeni u pogledu doprinosa i da imaju tu mogućnost.
Svi znaju i vide koliko smo zasticeni
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od splendid Pokaži Post

Meni otprilike naleti inspekcija par puta godišnje. Prošle godine u ovo doba smo imali problem u Futogu jer su nam svima bile istekle"licence" a niko nije obnovio i imali smo rok od 7 par dana to da rešimo...da nismo rešili gazda lokala bi dobio kaznu sigurno a verovatno i mi neke...doduše ispeglali smo.
Ti si bas maler a ja eto i moje kolege poznanici srecnici

Promijenjeno od cleaner (18.03.2020 u 16:38 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
cleaner je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2020, 16:43   #195
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Maler ili ne tako funkcioniše...i kolega i ja ti pričamo naša iskustva a ti sa nama razgovaraš ko da smo glupi, naivni ili šta već...to bi bilo isto kao sutra da dođeš da nam kažeš kako smo ludi što registrujemo kola jer ti godinama voziš neregistrovana....

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2020, 16:46   #196
Negoslav
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 28.07.2015
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 103
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Harmonika
Negoslav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od splendid Pokaži Post
Maler ili ne tako funkcioniše...i kolega i ja ti pričamo naša iskustva a ti sa nama razgovaraš ko da smo glupi, naivni ili šta već...to bi bilo isto kao sutra da dođeš da nam kažeš kako smo ludi što registrujemo kola jer ti godinama voziš neregistrovana....

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ja stvarno ne znam gde ko radi, ali potpisujem da u vecini Beogradskih ozbiljnih restorana i klubova ne mozes da radis bez licence.
Negoslav je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2020, 16:46   #197
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prijatelju @splendid ko si ti da nekome kažeš da lupa gluposti i da sarkasticno kažeš "u sve se razumemo"? Jesi li ti pravnik ili OSL pa da znaš proceduru?

Druga stvar, ajde pošto ti sigurno znaš više od nas, navedi nam član Zakona kojim je tk regulisano, i odgovori mi na pitanje, da li je interni propis nekog nazovi udruženja "stariji" od Zakona o radu?

Dakle ovako, pošto vidim da neki zaista mislite da ovi prevaranti (mislim na te iz "muzičkih udruženja") imaju neka ovlašćenja, pozovite slobodno policiju, i kažite da vas ometaju u radu i maltretiraju, kao i da traže lične podtke na uvid.

Da se razumemo, govorim šta da radite kad vam to traže ovi klovnovi iz muzički udruženja....

Dokumenta morate pokazati:
Komunalnoj policiji/inspekciji,
Znači svim OSL (ovlašćeno službeno lice), kao i poreskom i inspektoru rada, naravno kad vam pokažu legitimaciju....

Da bi mogli da vas povuku za qrac, uvek odradite Ugovor o delu kao fizičko lice sa menadžerom objekta gde svirate, i to pokažete ovim kojima sam naveo.

Pozdrav od nekog ko ne zna ništa.....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nikadvisekorg za ovaj koristan post:
cleaner (18.03.2020)
Star 18.03.2020, 16:49   #198
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od splendid Pokaži Post
Maler ili ne tako funkcioniše...i kolega i ja ti pričamo naša iskustva a ti sa nama razgovaraš ko da smo glupi, naivni ili šta već...to bi bilo isto kao sutra da dođeš da nam kažeš kako smo ludi što registrujemo kola jer ti godinama voziš neregistrovana....

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Navodis me da kazem da ste glupi Vi koji placate licencu ali to ne pije vodu, nisam i nikad necu reci da je neko glup.
A po zakonu auto moras regularno da registrujes a ne po nekom kolektivnom ugovoru od nekog tehickog pregleda koji bi da bi ti naplatio tehnicki.
Ajde osvesti se i daj mi reci gde pise u zakonu da muzicari moraju da imaju licence da bi radili ?
Pazi, pitam te u zakonu a ne u kolektivnom ugovoru nekog sindikata.

Znas li uopste sta znaci sindikat ?
cleaner je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio cleaner za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (18.03.2020)
Star 18.03.2020, 17:34   #199
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Izvinjavam se na toj opasci lupanje gluposti, nisam mislio da vređam nikoga ali na osnovu mog iskustva a koliko vidim i nekih kolega ovde ispada da neko od nas ovde ne priča istinu pa bi bilo dobro da vidimo ko ?

Nemam ništa protiv niti ulazim u to ko ima ili nema licencu ali nije u redu da ovde neko priča kako to ne treba i kako ne može niko ništa da ti radi zato što nemaš papir opšte poznat kod nas muzičara kao "licenca".

Prvo sindikat odnosno kontrolori sindikata NE kontrolišu muzičare nego lokale i druge objekte gde mi muzičari sviramo. U lokalu bi trebali da imamo sklopljen ugovor sa gazdom objekta ili eventualno sa drugim licem koje nas je angažovalo.

Drugo, na netu da ne bih kopirao linkove ovde imate "poseban kolektivni ugovor za radno angažovanje estradno - muzičkih umetnika i izvođača u ugostiteljstvu. Taj kolektivni ugovor koji nas se tiče objavljen je u "Službenom glasniku RS", broj 23 od 2. marta 2015 što znači da je pravno obavezujući i da stvarno postoji. Taj ugovor je donešen na osnovu prava koje mu daje zakon o radu svojim članom 246. stav 4. koji kaže "Poseban kolektivni ugovor za lica koja samostalno obavljaju delatnost u oblasti umetnosti ili kulture (samostalni umetnici) zaključuju reprezentativno udruženje poslodavaca i reprezentativni sindikat."

Tim ugovorom koji sad već na žalost teško možemo osporiti kaže se ovako:

Član 2.

Ovaj poseban kolektivni ugovor odnosi se na izvođača iz člana 1. ovog kolektivnog ugovora koji obavlja estradno-muzičku delatnost, što dokazuje uverenjem ili potvrdom izdatom od strane udruženja ili organizacije čija je reprezentativnost utvrđena u skladu sa zakonom, koja je potpisnik ovog ugovora.

Od 2018-te taj kolektivni ugovor je isto objavljivanjem njegovih izmena primenjuje se i na sve poslodavce na teritoriji Republike Srbije koji nisu članovi Unije poslodavaca Srbije i na muzičare koji nisu članovi reprezentativnih sindikata, a koji nisu učestvovali u njegovom zaključivanju. I to je objavljeno u službenom glasniku kao i to da je njegovo trajanje produženo do nekog meseca u 2021.godini tako da je taj ugovor itekako na snazi jer ga je Zakon o Radu dozvolio odnosno donešen je na osnovu ovlašćenja koje mu daje Zakon o radu.

Onda se vraćamo na početak gde ću opet reći da kontrolori kontrolišu vlasnike lokala a ne muzičare. Oni dođu kod vlasnika lokala i traže ugovor i kopije licenci. To je ono kako treba da ide i kako je u mojim slučajevima bilo.

E sad ću još jednom da se izvinem za ono što sam napisao lupanje gluposti a vi me ubedite u vašu priču i ja ću umesto da plaćam licencu vas dvojicu bar dvaput godišnje za te novce od licence da vodim na jagnjetinu i pivo

Poštujem i ovaj forum kao i sve njegove članove, ne vređam nikog ali ne mogu da pustim da pričate kako samo gazda nogom u dupe istera te kontrolore sindikata i slične priče. To možda može da prođe kod gazda koji su ko zna ko i možda u nekim drugačijim okruženjima kao što je neko manje mesto gde bi dobili batine i slično ali to nije predmet našeg razgovora.
Dodato:
ono je bila ćirilica kopirana iz akta pa se ne vidi....

tu je trebao da bude član 2 kolektivnog ugovora koji kaže

Ovaj poseban kolektivni ugovor odnosi se na izvođača iz člana 1. ovog kolektivnog ugovora koji obavlja estradno-muzičku delatnost, što dokazuje uverenjem ili potvrdom izdatom od strane udruženja ili organizacije čija je reprezentativnost utvrđena u skladu sa zakonom, koja je potpisnik ovog ugovora.
Dodato:
Ono što mi možemo da biramo kod tih "licenci" je da uzmemo onu po kojoj možemo da se prijavimo kao samostalni umetnici i da sebi plaćamo doprinose ili onu drugu koju uzimaju oni koji su već negde zaposleni ili koji ne žele da plaćaju doprinose i obaveze po ovom osnovu.

Promijenjeno od splendid (18.03.2020 u 17:43 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
splendid je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2020, 18:12   #200
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od splendid Pokaži Post

Taj kolektivni ugovor koji nas se tiče objavljen je u "Službenom glasniku RS", broj 23 od 2. marta 2015 što znači da je pravno obavezujući i da stvarno postoji. Taj ugovor je donešen na osnovu prava koje mu daje zakon o radu svojim članom 246. stav 4. koji kaže "Poseban kolektivni ugovor za lica koja samostalno obavljaju delatnost u oblasti umetnosti ili kulture (samostalni umetnici) zaključuju reprezentativno udruženje poslodavaca i reprezentativni sindikat."
Kazes zakljucuju reprezentativno udruzenje poslodavaca i reprezentativni sindikat.....da uprostimo, znaci zakljucuje vlasnik ugostiteljskog objekta sa sindikatom a sindikat je taj koji ce nama muzicarima tj njihovim clanovima da obezbedi posao jel tako ?
A clan bilo kog sindikata danas moze postati i moja baba da ne pricam o tome da su licencirani i oni koji pustaju fajlove i matrice, koji ne znaju da odsviraju ni Moravac a neki i ne znaju gde je ton C kad sednu za klavijaturu.
Nema komisije, nema polaganja, nema nista ali ima tkz licence ako das pare
Mrzi me da guglam i proveravam ali ako to sto ti pricas i stoji u zakonu kako ti kazes i ako bude zazivelo na neki posten i korektan nacin [da ne dobijaju licence i kurta i murta] izvadicu je i ja ali za sada sigurno ne. Vec sam ustedeo par stotina eura sto prethodnih godina je nisam vadio i bio neposten prema drzavi. Sigurno mi je bolje sto sam te pare preusmerio na decu, obnavljanje opreme i sl.
Aj da se vratim na tkz licence i da moze da ih dobije ko god pozeli : ja hocu licencu doktora i imam para da je platim pa mogu li je dobiti s obzirom da ne znam ni inekciju da dam ?
Nece to ako i postoji u zakonu jos zaziveti a di tad sviraj, pevaj i bori se, ne placaj ono sto ne moras.
Nisi mi rekao znas li sta znaci rec sindikat i sta znaci uopste sindikat ?
cleaner je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije