Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Vesti

Vesti Nova oprema, vesti iz sveta, zemlje (Ne ležati na zemlji, može da bude hladno)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.03.2020, 22:09   #211
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druže pročitaj malo to što sam okačio....zakon o radu stoji iza tog dokumenta koji se zove kolektivni ugovor i kojem podležu svi ugostitelji u srbiji bez obzira da li su članovi ili nisu....po tom kolektivnom ugovoru koji je objavljen u službenom glasniku i koji je pod dokument zakona o radu predviđeno je da muzičar koji svira u lokalu mora da ima ugovor i uverenje ili potvrdu....ovo ti je ukratko...sad ti meni objasni na osnovu čega misliš da ta inspekcija sindikata nema ovlašćenja da kontroliše lokale...?

I ne brkajte kontrolisanje muzičara jer muzičare ne kontrolišu direktno nego prilikom kontrolisanja objekta i vlasnika koji mora da ima ugovor sa muzičarima i njihove kopije uverenja ili potvrda ?

Šta dalje nije jasno aj da raspravimo i stavimo tačku na to....

To što kažeš da iz sindikata ne mogu da vas kontrolišu pa oni i ne kontrolišu muzičara, to već peti put objašnjavam. Oni kontrolišu objekat sa punim pravom i uz mogućnost da svoj zapisnik o nekom prekršaju koji je zatečen mogu da upute drugima, konkretno poreskoj inspekciji, inspekciji rada i svaka institucija će po službenoj dužnosti da postupi u skladu sa zakonom.

Ovde ne možete da dovedete u pitanje ovlašćenje kontrolora sindikata jer oni to imaju u skladu sa dokumentima koja sam već sto puta nabrajao....

Ajd da vidim gde vam je zapelo i šta ne razumete ili nećete da razumete. ?



Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Dodato:
I nemoj neko da misli da branim sindikat ili te papire koji su nam nametnuti, i ja sam dugo vremena bio ubeđenja kao i vi međutim kad sam seo sa prijateljem koji je inspektor sindikata čovek mi je od a do š lepo objasnio...obzirom da sam se i sam bavio zakonima i podzakonskim aktima prilično dobro znam šta pišem...jednostavno uredili su onako kako im odgovara i tu možemo samo da se švercujemo i krivinarimo kako ko može...ja ne mogu...treba mi taj dokument i neću zbog novca koji zaradim na jednoj najgoroj svirci sebi da pravim problem...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Promijenjeno od splendid (19.03.2020 u 22:18 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
splendid je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2020, 02:56   #212
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Lächeln

Jedno je 100 % sigurno.
Niko osim policije i komunalne policije ne moze da Vam trazi licna dokumenta a i oni samo sa posebnim papriom o asistenciji smeju da Vase podatke ustupe trecem licu [u ovom slucaju tkz muzickoj inspekciji] jerbo mozete Vi njima da pisete krivicnu prijavu ako zloupotrebljavaju data im ovlascenja da Vas legitimisu. Kazem KRIVICNU a ne prekrsajnu sto nije za zezanje i to oni znaju ili treba da znaju pa im predocite pa nek se ceskaju po glavi.
Moze samo vlasnik objekta u kome svirate da Vam onemoguci rad jer to je njegov objekat i njegova livada. On sve odlucuje, on je komandant, direktor, predsednik, sef, Hodza, bog......ma on je tu tata
Kakva muzicka policija qrci, palci.....nogu u dupe bas kao sto bi i nekom gostu pijanom Miloradu
To je to i da ne palamudimo vise

Promijenjeno od cleaner (20.03.2020 u 02:57 sati)
cleaner je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2020, 06:00   #213
Iggy Prince
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.03.2010
Mjesto: Arandjelovac
Postovi: 108
Downloads: 2326
Uploads: 18
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 10 puta u 10 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6
Iggy Prince befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Niko nama ne trazi licne isprave. Vec traze upravo te licence koje vadimo. Ranije je bio fazon, ako neko nema, imate tipa 7 dana da izvadite, ali to ne pije vodu, svaki put se moze izvaditi na to. A s' obzirom da zivimo u lopovskoj banana drzavi, svuda ce oni naci svoju rutu. Sada je fazon sa ugovorima, ako dodju i vide da ga nemas, tj da nisi dostavio ugovor gazdi restorana, to prijavljuju nadleznoj inspekciji za kontrolisanje restorana (sanitarnoj jelte), i ista pise gazdi restorana kaznu. U poslednjem slucaju koji sam imao, gazda je konkretno nagrabusio 400000 jer mi nismo imali potpisane ugovore sa gazdom veselja. Dakle, nismo mi u obavezi da potpisujemo ugovor sa gazdom restorana, vec sa tagarom... I sto je jos gora stvar, nismo ni to u obavezi, ali u sredini u kojoj ja zivim, gde inace nema posla veceg obima, svaki dinar je bitan, pogotovo nama koji samo od toga zivimo, i da bi prehranili sebe i svoje ukucane, moramo zbog tih gazda da radimo sve se trazi, kako bi nas te iste gazde primile u svoj restoran. Ja licno ne bih to nikada ni izvadio, da nisam izgubio enormno veliki broj svirki, zato sto nisam imao licencu.
Iggy Prince je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2020, 10:16   #214
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nek radi ko kako hoće, uglavnom, za kolege koji žele da se informišu i da ne žive u zabludi eto u prethodnim mojim postovima objašnjeno kako to funkcioniše....

Uglavnom ja bih ovde prilično zanemario te fore tipa "noga u dupe" jer svi dobro znamo da i običan šamar može kad dođe do suda da vas košta poprilično a ne napad na neko lice za kontrolu...

Uglavnom ne bih se više nastavljao po ovom pitanju mislim da dokumenta gore dovoljno govore, hvala bogu svi smo pismeni pa će svako sebi pronaći neku ulogu u tome...

Pozdrav.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2020, 15:08   #215
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od splendid Pokaži Post
Uglavnom ja bih ovde prilično zanemario te fore tipa "noga u dupe" jer svi dobro znamo da i običan šamar može kad dođe do suda da vas košta poprilično a ne napad na neko lice za kontrolu...
Malo sam se grubo izrazio sa tim "nogu u dupe" jer se danas za jedan samar dobiva velika novcana kazna ali to sam rekao onako u zargonu.
Ne vadite te papire tkz licence ako niste ugrozeni, ako Vas ne uslovljavaju gazde tj vlasnici objekata [nikako neki samozvani inspektori]
To je moj savet a Vi kako hocete....

p.s. necu ako ne moram detetu da opcigujem jednu pisljivu cokoladu da bi bio posten ka drzavi a kamoli 7 ili 12 hiljada
cleaner je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2020, 15:43   #216
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolega @splendid ja počinjem da razmišljam da si i ti u toj priči beka karika, jer svi koje sam do sad upoznao a da imaju slično gledište, uglavnom su u nekom sindikatu ili kontrolori....

Pazu ovako.... Udruženje muzičara može da registruje svako, čak i ti u APR (agencija za privredne registre) to je za obe koji hoće da uplaćuju doprinose da bi kasnije ostvarili penziju. U principu ono što si ti govorio sano nedorečeno može da se odnosi na njih da bi trebali da imaju neku dozvolu za rad.
Za nas koji radimo kao fizička lica i ne želimo da idemo preko APR, ti ne može da se odnosi. Po tvojoj logici bi trebao da "licencu" ima i onaj ulični svirač?
Kako npr. da u restoranu nastupi neki pevač amater kao gost koji nema stalni posao?
I njega bi naterao da bude u nekom udruženju?
Ne druskane ne ode to tako.
Lepo UGUVOR O DELU za taj dan i nastup sa lokalom/menadžerom i ćao. Može da dođe ko hoće, bukvalno mogu da ga povuku za q.....
A ti kako hoćeš, preporučujem ti da izvadiš u dva različita udruženja da budeš siguran kad ti dođu ", muzički kontrolori".

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nikadvisekorg za ovaj koristan post:
cleaner (20.03.2020)
Star 20.03.2020, 16:16   #217
Negoslav
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 28.07.2015
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 103
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Harmonika
Negoslav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Kolega @splendid ja počinjem da razmišljam da si i ti u toj priči beka karika, jer svi koje sam do sad upoznao a da imaju slično gledište, uglavnom su u nekom sindikatu ili kontrolori....

Pazu ovako.... Udruženje muzičara može da registruje svako, čak i ti u APR (agencija za privredne registre) to je za obe koji hoće da uplaćuju doprinose da bi kasnije ostvarili penziju. U principu ono što si ti govorio sano nedorečeno može da se odnosi na njih da bi trebali da imaju neku dozvolu za rad.
Za nas koji radimo kao fizička lica i ne želimo da idemo preko APR, ti ne može da se odnosi. Po tvojoj logici bi trebao da "licencu" ima i onaj ulični svirač?
Kako npr. da u restoranu nastupi neki pevač amater kao gost koji nema stalni posao?
I njega bi naterao da bude u nekom udruženju?
Ne druskane ne ode to tako.
Lepo UGUVOR O DELU za taj dan i nastup sa lokalom/menadžerom i ćao. Može da dođe ko hoće, bukvalno mogu da ga povuku za q.....
A ti kako hoćeš, preporučujem ti da izvadiš u dva različita udruženja da budeš siguran kad ti dođu ", muzički kontrolori".

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
Objasni to gazdama restoranima, ne nama. Mi razumemo sta ti pricas, ali oni ne. Boli njih uvo za ugovor o delu ili bilo sta. Gazda restorana trazi tu jebenu LICENCU, nista drugo ga ne zanima. Mozemo mi da teramo inat i da tumacimo zakon, sedecemo onda kuci. Jbg, protiv zakonito, ali iskusno nas da ne kazem sta. Ja sam u jednom postu napisao. Da nisam imao licencu, izgubio bih dosta para, i rasprodao klavijature i isao na mesalici da radim.
Negoslav je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Negoslav za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (20.03.2020)
Star 20.03.2020, 17:16   #218
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Kolega @splendid ja počinjem da razmišljam da si i ti u toj priči beka karika, jer svi koje sam do sad upoznao a da imaju slično gledište, uglavnom su u nekom sindikatu ili kontrolori....

Pazu ovako.... Udruženje muzičara može da registruje svako, čak i ti u APR (agencija za privredne registre) to je za obe koji hoće da uplaćuju doprinose da bi kasnije ostvarili penziju. U principu ono što si ti govorio sano nedorečeno može da se odnosi na njih da bi trebali da imaju neku dozvolu za rad.
Za nas koji radimo kao fizička lica i ne želimo da idemo preko APR, ti ne može da se odnosi. Po tvojoj logici bi trebao da "licencu" ima i onaj ulični svirač?
Kako npr. da u restoranu nastupi neki pevač amater kao gost koji nema stalni posao?
I njega bi naterao da bude u nekom udruženju?
Ne druskane ne ode to tako.
Lepo UGUVOR O DELU za taj dan i nastup sa lokalom/menadžerom i ćao. Može da dođe ko hoće, bukvalno mogu da ga povuku za q.....
A ti kako hoćeš, preporučujem ti da izvadiš u dva različita udruženja da budeš siguran kad ti dođu ", muzički kontrolori".

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
Ti imaš pravo da misliš šta god želiš na ovom svetu a ja sam objasnio u prethodnim postovima dal sam ili nisam u toj priči neka karika. To je isto kao kad bih ja rekao da si možda ti neka karika u tome pa ljude svesno dovodiš u zabludu kako bi se naplatilo više kazni...

To da registruješ neko udruženje u APR može ko hoće i ne samo udruženje nego sijaset drugih stvari ali pod malo drugačijim uslovima nego što ljudi misle samo odeš i samo registruješ...prvo moraš da ispuniš sve uslove kako bi se registrovao kao neko da kažem pravno lice.

Nemojte pričati o onome što ne poznajete i prepričavati priče drugih ljudi sličnog našeg razmišljanja kako ću da za*ebem državu...od te priče nema ništa još otkako je Robin Hud umro

Možete da mislite šta hoćete i kako hoćete ali ovde sam vam izneo tačne informacije iz zakonskih i podzakonskih akata države u kojoj živimo i to je to. Ko misli da nisam u pravu nek mi to slobodno dokumentuje nekim zakonom ili nekim drugim podzakonskim aktom a do tada je bolje da me saslušate jer sam ja proveo puno vremena dok sam ukapirao sve do tančina.

I dalje dosta ljudi deli vaše mišljenje ali vam tvrdim da to mišljenje na moju i vašu žalost ne stoji.

I ja ovo ne bih plaćao da ima nekog drugog rešenja ali reše je je jedino da vas niko ne "uhvati" na svirci.

Druga stvar je ugovor koji kažeš da se potpiše bez tog papira. Taj ugovor je propisan pod kojim uslovima može da se zaključi. Na osnovu čega neko da potpiše ugovor kako će da obavlja neku delatnost a nisi nigde dokumentovan kao neko ko to može da obavlja....to možeš da potpišeš sa nekim fizičkim licem...sa komšijom da mu istovaraš drva ili slično ali sa pravnim licem postoje neka pravila pod kojim neko pravno lice može da angažuje neko fizičko u obavljanju neke uslužne delatnosti...

Ne brkajte žabe i babe....

Opet koga šta konkretnije zanima dosta mogu da objasnim jer sam i ja sam proveo dosta dok sve nisam raščivijao.

Inače radio sam jedan prethodni period života kao inspektor u nekoj upravi i dosta stvsri mi je poznato.

Moj cilj ovog izlaganja ovde je da onom ko želi pojasnim kako ovaj naš najeb zvani licenca funkcioniše.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2020, 19:38   #219
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Reden

Da ne ponavljam ono isto sto sam vec i ponavljao u prethodnim porukama ali samo jedno moram :
I dalje mislim da kolega splendid radi za nekoga ko izdaje licence ili ih i on sam izdaje.
A mozda je samo posten i savestan gradjanin pravne drzave Srbije
cleaner je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2020, 19:54   #220
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolegu splendida svi mogu da upoznaju ko god dodje u Novi Sad a hvala bogu dosta muzičara me zna i zna dal sam il nisam....nema potrebe da me iko proziva zato što se ne slaže sa iznetim činjenicama i ko želi da ih ospori neka izvoli argumentima koji su adekvatni a ne da ono što sam rekao neko osporava sa čuvenim "aha ti mora da si ovaj ili onaj"....ovo radim ISKLJUČIVO da bih kolege upoznao sa ovom temom na mnogo kraći i jednostavniji način nego što sam ja sam sve ovo saznao.

Ne ljutim se ni na šta po ovoj temi osim što vam prilično drugarski iznosim činjenice i dajem čiste zakonske dokaze kako oni to rade a vi i dalje to poništavate nekim drugim argumentima koji nam baš nisu potrebni.

Sve što neko tvrdi drugačije od ovog što sam izneo neka obrazloži nekim pravnim dokumentom direktno.

Verujem da ima još muzičara sa dosta iskuatva po ovom pitanju pa neka ljudi procene, a verovatno na forumu ima sigurno i nekog iz sindikata ko sebe ne bi da etiketira i to razumem.

Jedini problem koji sam do sada po svirkama sreo je što u jednoj velikoj opštini i gradu u banatu (ne imenujem ovim putem) postoji kontrolor koji je zahtevao da se na žiro račun njihovog udruženja uplati 1000din po muzičaru koji svira u tom gradu u nekom renomiranom objektu i te novce niko nikad ne vidi od muzičara što je čist reket. Ostali da kažem su bili korektni i ne mogu da zamerim ljudima.



Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Dodato:
Nešto razmišljam....da nije ove *bene situacije ne bi se verovatno ni kuckali ovde na forumu

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Promijenjeno od splendid (20.03.2020 u 20:28 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
splendid je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije