Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Vesti

Vesti Nova oprema, vesti iz sveta, zemlje (Ne ležati na zemlji, može da bude hladno)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.03.2020, 21:42   #221
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Brate splendid, pa za takve koji glume mafiju i pokušavaju da reketiraju, zar ne postoji nešto što se uči u vojsi, tzv, "ćebovanje" u mračnoj ulici.... Ne podržavam nikakav vid nasilja da se razumemo, ali kad ništa drzgo ne preostane, uvek bolje prvi napasti iz iskustva vam govorim.
Najgore dugoročno da svi idemo linijom manjeg otpora, i da im kupujemo te licence....

Nego otvaranje sopstvenih udruženja koja će da se bore podnošenjem krivičnih prijava protiv ovih, napravite svoje udruženje tamo i sami sebi izdajte licence....
Meni je jednom prošle god upao inspektor, i ponudio sam ga pićem i pošto je bilo isto ko da si pričao zidu, zamalo da dobije po pi*ki i otišao je uz pretnje kaznama i nekim vrtoglavim ciframa.... dok sam mu se smejao u facu i pitao ga da li želi da pozovem ja policiju ili on?

Drugi slučaj je jedan iz drugog grada, koji me je zvao u 23h noću i pretio da će sve da nas kažnjava, jer sam sve ovo objašnjavao kolegama i odvraćao ih od uzimanja licenci, naravno nekom je dokur*ilo pa sam čuo da je dotični u "karantinu" jer je upao negde na veselje gde su ljudi znali šta sme šta ne....

Ja i u 2020. nemam nameru da vadim nikakve licence, već samo da popunjavam ugovor o delu.....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2020, 21:53   #222
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druže znam šta kažeš ali situacija je takva...sa druge strane ako pričaš o ugovoru o delu prilikom njegovog zaključenja zakon kaže sledeće:

Angažovani radnici primaju ugovorenu naknadu za svoj rad koja je oporezovana porezima i doprinosima i obavezno moraju biti plaćeni. To su:

porez na dohodak građana,

doprinosi za PIO,

doprinosi za zdravstveno i socijalno osiguranje.

Porez na dohodak građana i doprinos za PIO se uvek plaćaju, bez obzira da li je angažovani radnik zaposlen ili nije. Doprinosi za zdravstveno osiuranje se plaćaju samo za radnika koji nije zdravstveno osiguran.

O ovome možete po internetu svašta naći....

Još ne shvataš da je to što kontrolori tog sindikata rade ustvari zakonom prilično uređeno u njihovu korist i protiv toga na žalost teško šta možemo da uradimo...


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2020, 23:20   #223
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ugovor o delu mozda obavezuje poslodavca ali ne i radnika.
Penzioneri imaju sve dazbine placene pa sastavljaju ugovor o delu
cleaner je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2020, 23:30   #224
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da ti skratim, ajde evo recimo meni napiše taj tzv "kontrolor" kaznu što nemam licencu.... I ja neću da platim naravno nego odemo na sud... Na koji član Zakona će on da se poziva? I znaš li da u Zakonu o radu stoji da je članstvo u sindikatu neobavezujuće, dok isti taj SEMUS ili kako se već zovu ti prevaranti kad ih pozoveš kažu ne može sano licenca, mora i članstvo u njihovom sindikatu.
E sad oni su obično muzičko udruženje, i ako donesu interne akte i propise, a ja nisam člana njihovog udruženja da li misliš da će ijedan sudija da presudi u njihovu korist?
Iskreno hteo sam da mi neko od njih napiše kaznu, ali posle ovih mojih argumenata sve se svodilo na pretnje, kao kad malom detetu oduzmeš igračku a ne može ti ništa.
Ja razumem da oni hvataju na galamu, znam da su pisali "kazne" muzičarima i ovi plaćali....
Od mene taj film neće da dožive makar išao sam protiv svih!!!
Ne znam ko stoji iza tih prevarantskih udruženja ali činjenica je da su iskoristili neupućenost naših kolega, a bogami i neobrazovanost jednog dela da im pretnjama uteraju strah...
Ista fora kao ovi advokati pripravnici iz parking servisa koji preuzimaju zastarele slučajeve pa zovu redom i prete platićete toliko i toliko kaznu...

Napisao bi i jednima i drugima gde da me povuku, ali neću iz poštovanja prvo prema forumu, drugo prema ostalim kolegama sa foruma....
Ako prođe ovo prvi sam da nadjemo jednog boljeg pravnika i isteramo stvar do kraja a njima uteramo.


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2020, 23:33   #225
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Neće biti da ugovor o delu to pokriva...kad dođe do kontrole od strane onih koji ganjaju nas muzičare taj ugovor o delu nije u skladu sa opisom posla koji se obavlja odnosno nije u skladu sa odredbama posebnog kolektivnog ugovora koji obavezuje sve ugostitelje na teritoriji naše zemlje da postupaju u skladu sa njim....pročitajte taj dokument....biće vam jasnije neke stvari.....

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Da ti skratim, ajde evo recimo meni napiše taj tzv "kontrolor" kaznu što nemam licencu.... I ja neću da platim naravno nego odemo na sud... Na koji član Zakona će on da se poziva? I znaš li da u Zakonu o radu stoji da je članstvo u sindikatu neobavezujuće, dok isti taj SEMUS ili kako se već zovu ti prevaranti kad ih pozoveš kažu ne može sano licenca, mora i članstvo u njihovom sindikatu.
E sad oni su obično muzičko udruženje, i ako donesu interne akte i propise, a ja nisam člana njihovog udruženja da li misliš da će ijedan sudija da presudi u njihovu korist?
Iskreno hteo sam da mi neko od njih napiše kaznu, ali posle ovih mojih argumenata sve se svodilo na pretnje, kao kad malom detetu oduzmeš igračku a ne može ti ništa.
Ja razumem da oni hvataju na galamu, znam da su pisali "kazne" muzičarima i ovi plaćali....
Od mene taj film neće da dožive makar išao sam protiv svih!!!
Ne znam ko stoji iza tih prevarantskih udruženja ali činjenica je da su iskoristili neupućenost naših kolega, a bogami i neobrazovanost jednog dela da im pretnjama uteraju strah...
Ista fora kao ovi advokati pripravnici iz parking servisa koji preuzimaju zastarele slučajeve pa zovu redom i prete platićete toliko i toliko kaznu...

Napisao bi i jednima i drugima gde da me povuku, ali neću iz poštovanja prvo prema forumu, drugo prema ostalim kolegama sa foruma....
Ako prođe ovo prvi sam da nadjemo jednog boljeg pravnika i isteramo stvar do kraja a njima uteramo.


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
Član 246. Stav 4 Zakona o Radu.....da li si pročitao šta pie...kad pročitaš to nađi poseban kolektivni ugovor na kiji se taj član zakona odnosi. To ti je taj član zakona na koji misliš da ne mogu da se pozovu.

Tim članom zakona predviđen je dokument kolektivni ugovor. I ako dođe do suda šta misliš kome će sud da veruje i kome će da se obije o glavu. Muzičaru koji će sudiji da objašnjava kako su oni lopovi ili tom licu iz sindikata koje je predstavnik kontrole tih uslova odnosno odredbi ?

A članstvo u sindikatu nije obavezno...ali sindikat izdaje potvrde...pa kako da ti izda potvrdu neko ako nisi njegov član. Pazi to su smislili kurvanjski svaka im čast. Kako da ti biblioteka izda člansku kartu ako ti nisi član te biblioteke.

Država je propisala reprezentativna udruženja koja mogu da izdaju tu "licencu" i drugo udruženje neko da osnuje i da izdaje te papire neće da može...



Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Promijenjeno od splendid (20.03.2020 u 23:44 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
splendid je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2020, 23:54   #226
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Da ti skratim, ajde evo recimo meni napiše taj tzv "kontrolor" kaznu što nemam licencu....
Pa kako da ti taj neki kontrolor napise kaznu ako mu nedas svoja dokumenta ?
Prvo mi to kazi pa idemo dalje
cleaner je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2020, 00:02   #227
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Lepo već sam pričao dvaes' puta al ne slušate....kontrolor NE kontroliše muzičare....ako nešto nije u redu piše zapisnik o zatečenoj situaciji gde se navode informacije koje ima....a ima lokal i sve o njemu....kad bi došlo do toga ko od vas misli da bi gazda lokala platio kaznu od par stotina hiljada dinara a da ne otkrije ko je svirao tu...da ne navede ni lica koja su pravila proslavu...danas u 2020toj godini ? On, kontrolor, sa punim pravom može da pozove policiju i da vas oni legitimišu u njegovu korist na žalost. Čak i da osporite to, nema veze, policija pretpostavimo ne da podatke kontroloru. Kontrolor pošalje zapisnik inspekciji rada i vi mislite da inpekcija rada od policije ne može da traži zapisnik od te večeri...a kad dođe do suda pitanje je samo cifre koja će se platiti.

Ajmo dalje dečaci...da vidim....next...
splendid je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2020, 00:05   #228
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od splendid Pokaži Post
L On, kontrolor, sa punim pravom može da pozove policiju i da vas oni legitimišu u njegovu korist na žalost. Čak i da osporite to, nema veze, policija pretpostavimo ne da podatke kontroloru. Kontrolor pošalje zapisnik inspekciji rada i vi mislite da inpekcija rada od policije ne može da traži zapisnik od te večeri...a kad dođe do suda pitanje je samo cifre koja će se platiti.
A jel si cuo negde da je do toga doslo ?
cleaner je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio cleaner za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (21.03.2020)
Star 21.03.2020, 00:11   #229
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa aj sad da zovemo redom sve ugostitelje i muzičare i da istražujemo. Pre nekoliko postova gore kolega je izjavio da je gazda nekog lokala gde su svirali platio kaznu od 400.000din....mislim da tom gazdi nikad više niko neće svirati bez tog papira a verovatno ni u lokalima u njegovoj okolini...

Opet ponavljam...sve ovo što pričam sam dugo vremena tražio i gledao kako da za*bem sistem ali nisam našao jer sve priče, tipa prevaranti i nemaju pravo, padaju u vodu pred zakonom.

Jedina stvar koja ih koči u tome koliko mi se čini je ta da su ti kontrolori često neki sadašnji ili bivši muzičari, a i ako nisu, svi znamo da su ugostitelji uglavnom imućniji ljudi sa dosta veza i verovatno nikom nije u toj situaciji prijatno da dođe neko i odvali ti kaznu od par stotina hiljada dinara...balkan smo...
splendid je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2020, 00:15   #230
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od splendid Pokaži Post
Pa aj sad da zovemo redom sve ugostitelje i muzičare i da istražujemo. Pre nekoliko postova gore kolega je izjavio da je gazda nekog lokala gde su svirali platio kaznu od 400.000din....mislim da tom gazdi nikad više niko neće svirati bez tog papira a verovatno ni u lokalima u njegovoj okolini...
Sve je to bato moj rekla-kazala, pricaju babe po selu
Daj neko konkretno ko je kaznjen, zasto da se krije ?
cleaner je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije