Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Harmonizeri

Harmonizeri Da zvučite kao hor...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.05.2007, 18:23   #1
WUK013
Drugar foruma
 
WUK013's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.06.2006
Mjesto: usa(privremeno)
Godina: 55
Postovi: 62
Downloads: 138
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: sve sto ima dirke...
Interesi: muzika,muzika,muzika ...
WUK013 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard HARMONIZER ,ALI KOJI, I KAKO TO CUDO RADI ?

CAO RAJA !
GLEDAO SAM OVIH DANA DOSTA PO NETU A I NA OVOM OMILJENOM SAJTU U NADI DA CU POKUPITI NEKE INFORMACIJE O HARMONIZERIMA,VOCODERIMA I TIM CUDIMA ALI SLABA VAJDA.
U STVARI, POSLE PREGLEDA DOSTUPNIH INFORMACIJA DOSAO SAM DO ZAKLJUCKA DA JA U STVARI I NISTA NE ZNAM O TOME :oops: , A STVARNO BIH VOLEO DA TU MOGUCNOST ISKORISTIM POSTO U POSLEDNJE VREME CESTO MORAM DA RADIM SAM.
MISLIM DA BI ZA MNOGE BILO KORISNO DA SAZNAJU VISE O OVOJ TEMI,U STILU,KAKO TAJ UREDJAJ RADI KAKO SE PRIKLJUCUJE,PODESAVA,KOJE SU SE MARKE POKAZALE NAJBOLJE ZA NASU MUZIKU I TOME SLICNO...
E PA KOLEGE, TEMA JE OTVORENA PA IZVOLITE ,AKO IMATE VOLJE I VREMENA NAUCITE NAS KOJI NE ZNAMO O OVOME NISTA ILI SMO UBEDJENI DA ZNAMO A U STVARI :roll:
POZDRAV WUK 013 !!!
WUK013 je offline   Reply With Quote
Star 16.05.2007, 03:12   #2
WUK013
Drugar foruma
 
WUK013's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.06.2006
Mjesto: usa(privremeno)
Godina: 55
Postovi: 62
Downloads: 138
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: sve sto ima dirke...
Interesi: muzika,muzika,muzika ...
WUK013 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard HARMONIZER ,ALI KOJI, I KAKO TO CUDO RADI ?

CAO PRIJATELJI!
ZNAM DA JE VIKEND BIO NAPORAN ALI AJDE AKO SMO SE ODMORILI
DA NACNEMO OVU TEMU ,BAS ME JAKO INTERESUJE A NEMA NIKOG DA MI ODGOVORI.
AKO NISTA DRUGO BAR NEKA NEKO NAPISE GDE SE MOGU NACI PRAVE INFORMACIJE.
POZDRAV SVIMA OD WUKA 013!!!
WUK013 je offline   Reply With Quote
Star 16.05.2007, 09:03   #3
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

WUKO

Prije svega molio bih te da pišeš malim slovima, jer ovako ispada da vičeš na forumu :wink:
Što se tiće harmonizera iliti vocodera preporučam ti Digitech koji je vrlo kvalitetan, a pocijeni ne odskaće puno. Priključiš ga preko general midi kabla na output klavijature. Prethodno na vocoderu selektiraš kanal s kojeg češ dobivati informacije npr. 5 kanal. Na aranžeru podesiš da na MIDI output šalješ signal akorda na 5 kanal. MIDI output s aranžera priključiš na MIDI input vocodera. Mikrofon možeš direktno priključivati na vokoder ili preko mixera na AUX1 ili AUX2. Predhodno svoj mikrofon spojiš npr na 1 kanal mixera. Output s AUX1 pošalješ na ulazni kanal vokodera, a izlazni kanal s vokodera opet u mixer npr na 3 kanal. Svim mikrofonima koje želiš da se čuju preko vokodera na mixeru uključiš AUX1, a na ostalim kanalima koje ne želiš reproducirati preko mixera isključiš. Moraš samo paziti da istovremeno harmonizirani mikrafoni nisu u upotrebi. Ako ti pjevaš tvoj kolega samo "zijeva", ako on pjeva tada ti čutiš. Mislim nemaš nikakve mudrolije previše. Usto dobivaš uz svaki harmonizer i priručnik oko konekcije. Postoji još jedno 3-4 načina konektiranja i rada s vokoderpm/harmonizerom. Od vrhunskih vocodera/harmonizera preporučam ti i TC Hellicon, samo obično su duplo skuplji od Digitecha
kreso je offline   Reply With Quote
Star 16.05.2007, 09:11   #4
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Također imaš i modele koji rade isključivo na signal iz mikrofona i akord s gitare. Prethodno mu sam odrediš tonalitet iz kojeg želiš da pjevaš. To su stari modeli koji rade bez MIDI konekcije. Naprimjer vidi i potraži na netu podatke od Digitech Performera.

U idučem postu ću ti insertirati sliku vokodera.[/list][/list]
kreso je offline   Reply With Quote
Star 16.05.2007, 20:40   #5
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Kreso ti je fino sve objasnio nema potrebe za vise al mozda je zaboravio da ti kaze
da nikad ne mesas POJMOVE VOCODER i HARMONIZER, to su 2 razlicne masine
isto kao sint i gitara, mislim tolika je razlika.
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 17.05.2007, 02:33   #6
kezo777
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.12.2006
Postovi: 54
Downloads: 153
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
kezo777 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Re: HARMONIZER ,ALI KOJI, I KAKO TO CUDO RADI ?

bas kao sta kreso kaze uzmi digitech neces pogrijesiti,a neke novije klavijature imaju ga u sebi,mislim da pa 800 i pa 1x imaju,ja na g 70 imam malo je slabije radio dok nisam instalirao v3(zadnji update za g 70)sad je cista 5,kolega ima pa 800 kaze da ga nezna koristiti(tj. ne moze dobiti tercu)ako na vocal harmonistu(pricam za klavijaturu koja ga ima)ima auto mode,onda ti radi i na midi file,na nekim klavijaturama moras sam programirati sa kojeg kanala midi fajla da uzima podatke,na mojoj ne treba a vjerovatno ni na pa 1x,tyrosu ne treba,to je sve sto znam,pozzz
kezo777 je offline   Reply With Quote
Star 17.05.2007, 04:22   #7
WUK013
Drugar foruma
 
WUK013's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.06.2006
Mjesto: usa(privremeno)
Godina: 55
Postovi: 62
Downloads: 138
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: sve sto ima dirke...
Interesi: muzika,muzika,muzika ...
WUK013 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ok ,kao prvo HVALA SVIMA !
A drugo nemam nameru da vicem na ovako divnom mestu za druzenje i ucenje kao na ovom forumu,jedini razlog sto pisem velika slova je sto sam "CORAV "pa tako bolje vidim da pisem i citam sta sam napisao.
Jos jednom hvala a dalje se moram sam potruditi da ovu spravu iskoristim u prave svrhe!

Pozdrav svima i lepe svirke sa puno para zeli Vam Wuk 013 !!!
WUK013 je offline   Reply With Quote
Star 17.05.2007, 10:33   #8
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

4 kezo777
Nemaju samo neke novije.
Yamahe 9000pro i PSR9000 su iz '97 godine, a imaju ga...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 18.05.2007, 02:34   #9
kezo777
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.12.2006
Postovi: 54
Downloads: 153
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
kezo777 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ok nemam pojma o yamaha kljavama ali ako se 9000 i 9000 pro prodavala 97,onda su roland i korg malo zaostale firme,stvarno neznam mozda na yamahinoj web stranici mozemo vise saznati!?
kezo777 je offline   Reply With Quote
Star 18.05.2007, 10:32   #10
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kezo vidi, nije stvar o zaostajanju nego svaki proizvođač ima neki svoj štos koji drugi nemaju. Ima sad tu mali milijum primjera. Sve se svodi na to da li će muzičari prihvatiti novotariju, pa će je potom isfurati svi proizvođaći ili neće. KORG je primjerice prvi izbacio touch screen. Otpočetka smo svi pizdili na taj touch ekran jer smo navikli holdirati numerički dio tastature i raditi preko tipaka. Danas gotovo svaki novi synth ima taj famozni touch screen. Pa primjerice Kurzweil je izbacio ribon kontroler. Mnogi su gledali u njega ko tele u šarena vrata, i i još dan danas ga neznaju pametno iskoristit. Pa onda Style Touch Seting je Yamahin štos pod nazivom One touch seting iz legendarnih PSR-ki. Roland je ubacio prvi ZIP drive i linkove za njih, što je potom potaklo ostale proizvođaće da proširuju radnu memoriju i uvode HDD u aranžere itd. Ali kad bi ti proizvođaći napravili anketu i zakačili na forum stranice pitanje "Što biste željeli imati u našem novom aranžeru ?" vjerujte da novi model Pa2X :wink: G700 ili Tyros III nebi izašli narednih 10 godina da nam svima ispune želje. Zato oni napikavadu "zrno" ko čorava koka. Pa ako prođe, prođe. Stariji članovi ovdje će se sjetiti koliko dugo već vodimo borbu s KORG-om oko portamenta za Pa80. Na kraju su nas "OTPRDILI" i bacili pred nas novu "kosku" tj Pa800. Sad kad i njega izrešetamo uzduž i poprijeko te mu nađemo nedostatke, opet čemo pisat dajte na OVO ili ONO, a oni će tada mudro izbacit Pa2X, pa potom Pa2X Pro :wink: logički
kreso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
ali, cudo, harmonizer, kako, koji, radi

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:24


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije