Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 29.06.2019, 23:07   #51
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja se nerugam niti se smijem,samo iznosim svoje misljenje koje sam donio citajuci postove na dva strana foruma.Velika vecina je razocarana.Za mene niti jedna klavijatura nije Sveti Gral da joj se klanjam.
ffb je offline  
Star 30.06.2019, 01:01   #52
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I šta kažu, zašto su nezadovoljni?
Pa popravili su "najveći bug" i sad se vide karaoke na vanjskom ekranu kada sviraju MP3-ce. Šta bi još željeli, ledenicu za hladit pivo.
casper je offline  
Star 30.06.2019, 08:01   #53
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Razocaranje / nezadovoljstvo je zbog prevelikog ocekivanja i zelja sto bi to Yamaha „ morala popraviti“
ffb je offline  
Star 30.06.2019, 09:04   #54
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Čitam strane forume na engleskom, njemačke ne. Manjina "glasnih" korisnika traži neke stvari koje nisu realne. Žale se što nije riješen problem fizičkih klizača. To nije moguće uraditi na softwerskoj razini. Traže recimo tkz. "reset tempo" na koji su navikli kod Korga. Neka u tu svrhu koriste SYNCH START, a ako im pjevač ne može prepoznati prvu dobu takta, neka ga pošalju ponovo u glazbenu školu. Traže da se može programirati 19 DSP efekata, a ne samo jedan kao što je tada slučaj. Ne znam čemu (im) to koristi osim da se "zujalica sampla" veličine 587 kb nabuđi tako da zuji ko pijani bubmar. Ne znam, ljudi su sve više generalno nezadovoljni, vide samo tamniju stranu medalje, čaša im je uvijek na pola prazna i skloni su se ljutiti na cijeli svijet zato što im se ona stvar više ne može dići kao kad su bili mlađi.

Naravno, to ne znači da nema mjesta za realne zahtjeve u poboljšanjima Genosa. Treba ih tražiti, lijepo argumentirati, objasniti, možda ih Yamaha jednom i ugradi. Ako ne u ovaj model, onda će to biti u Genos 2, 3 .... Do tada treba uživati u sviranju na ovoj klavijaturi, pravilno koristiti sve dostupne funkcije i veseliti se malim stvarima poput ugrađenog Beat Countera.
casper je offline  
Star 30.06.2019, 09:29   #55
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E to te ja pitam👍
Svi sto su nezadovoljni sa sadasnjim modelima raznih proizvodjaca neka razmisle dali mozda sami grijese😜
Zamisli ; covjek se ozeni i onda ocekuje za 1,5 godinu update za zenu da se popravi haha
ffb je offline  
Star 30.06.2019, 12:19   #56
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@ffb.....Prijo znam ja da si se ti samo šalio..pa sam sa našalio i ja...znaš ti mene!
No šalu na stranu...iskreno ja nisam ništa očekiva...najiskrenije sve šta meni treba (a vrlo sam zahtjevan) na ovoj klavijaturi ja mogu dobit (napravit) uključujuči i toliko opjevane terce a ovo šta smo dobili sa 1,4 "od viška glava ne boli"!
Pozdrav...pis (peace)!
Landison je offline  
Star 30.06.2019, 20:26   #57
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam generalno PREzadovoljan sa Genosm i do sada od svih Yamahinih aranzera koje sam imao a imao sam bogami podosta Genos mi je daleko najbolje "legao".

Ali ipak mislim da treba Yamahu "pritiskat" jer oni stvarno vazu na grame. Naravno "BUSINES" politika. A mislim da imamo i pravo jer mi njima dajemo novce i izlazimo im u susret kao kupci da njihova firma i dalje postoji. Cak stavise ubjedjen sam da im to odlicno dodje jer pored gomile "Bezveznih" prijedloga nadje se i neki koji ima smisla i oni onda ugrade prijedleg jednostavno koji su dobili dzaba.Mislim da u poslednje vrijeme kako je internet uzeo maha Yamaha ustvari sve prijedloge upakira u nove klavijature koju su FREE.

U ovo sam se i licno uvjerio posto sam u polednjim godinama bio najveci "Galamdzija" po stranim forumina za funkciju MONO-LEGATO. U mnostvo navrata sam im i licno pisao i u nekoliko navrata razgovarao sa "Customar service off Yamaha"

Reset tempo sam imao prilike da probam na KORG-u i mislim da uopce nije losa opcija za one koji koriste "slozene" ritmove.SYNCH START je za sad I najbolja opcija na Yamahi kao sto rece kolega Casper ali ukoliko bi Yamaha implementirala ovo za nijansu bi ipak bilo bolje.Ovo nije samo pozeljno u trenutcima kada se pjevac I klavijaturista za trenutak nemogu da nadju nego i kada imamo zahtjevne stylove za kolo pa recimo ponekad klavijaturista I npr. harmonikas nemogu da se u trenutku nadju I sl.U "LIVE" svirkama imamo svasta na tezgi od grljena pjevaca ,uzimanja mikrofona od strane gostiju zbog par rijeci da se otpjeva,stavljanja para na harmoniku i mnostvo slicnih stvari I sve ovo zna "pobrkati" orkestar...
Odlicna funkcija prilikom koristenja SONG ritmova takodje.

Kao sto sam i rekao prezadovoljan sam sa Gemosom i da nisu izbacili ovaj 1.4 update meni je GENOS I prije njega odlican bio I samo bih pozelio da me sluzi jos mnogo godina.

Takodje bi pozelio da ako ne u sledecim UPdateima a onda u novijim klavijaturama implementiraju
1- "Tercu" onako kako je na DX11 ili na Montage.
2- Vocalist kao na KORg-u npr ili Digitech...

Sve ostalo sto implementiraju dobro ce doci ali i ovakav kakav je Genos sad meni je odlican i bez ove gore dvije navedene stvari tesko da cu promjeniti ovaj GENOS u nekoj blizoj buducnosti.

Pozdrav

Promijenjeno od tyros2 (30.06.2019 u 20:29 sati)
tyros2 je offline  
Ćlan 3 Vam se zahvalio, tyros2, za koristan post:
casper (30.06.2019), Landison (30.06.2019), Tihotyros (30.06.2019)
Star 01.07.2019, 00:15   #58
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sto su ocekivanja manja to je razocaranje manje.Mnogi su pisali u Yamahu Rellingen sa zeljama za „poboljsanje“ ali nista od toga.Po mom misljenju Yamaha vec radi na Genos 3 a ovo je samo malo prasine u oci.I ne samo Yamaha vec svi ostali.Koliko dugo se proizvodi/ prodaje Ketron SD9 ?Jos dan danas nema sempler! Zalosno i tuzno,ali sto ocekivati od firme koja ima 20 zaposlenih zajedno sa cistacicom.Ponovo Ajamsonic ( kao i na Audya) pokusava nesto napraviti – navodno su pri kraju.Korg Pa 4?? Daj jos malo rama da stane sto vise sempova neka kupuje raja.Vrijema aranzera lagano ali sigurno dolazi svome kraju, isto kao i OMB.Uzimaju ljudi DJ. ili band.Vec prije mnogo godina su gosti govorili:daj pusti mi onu...
Na YT ima mnogo Genos prezentacija gdje onaj mladi Sadi Ric.prezentira iskoristivost i mogucnosti sa mp3 i slicno.Ciljaju na mladju generaciju i pokusali su napraviti aranzer/ workstation.Cini mi se da bas nisu uspjeli u tome.Mladi kupuju za band Montage,Kronos.Nord Stage....
Druga stvar; na svakom novom aranzeru svi promoteri se ubiju od uvjeravanja kako je dobar klavir—TATA SVIH KLAVIRA DO SADA.Mozes si misliti nekome tko svira aranzer treba klavir od 2 gb sempl—jednostavno FUJJJJ
Malo van teme ali to je samo moje misljenje bez namjere da nekoga uvrijedim.
ffb je offline  
Star 01.07.2019, 01:29   #59
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne slazem se ni malo. Jednostavno industrija je dosla do nekog vrhunca i nema sve vise sta pametno izmislit. Isto kao i npr s mobitelima. Jos ce proc 100 godina da pocnu projicirat nekakve holograme. Dotad tu smo di smo.
Citao sam neke strane testove Genosa i svi odreda daju zakljucak da ce proci jos punooo vremena orije nego li i sama Yamaha uspije nadmasit samu sebe i napravit nesto bolje.
I ako je Yamaha zamislila Genos kao skupi mp3 player, a recimo Montage je pravi instrument (bez namjere da obezvrijedim Montage, znam da je stroj), zasto je onda Genos skuplji od Montagea? Igracka skuplja od profesionalnog alata? To jos nisam vidio nigdje da postoji. Isto tako sigurno se Genos prodaje bolje vjerojatno cak deseterostruko bolje.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline  
Star 01.07.2019, 06:18   #60
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Predpostavljam da znam sa kojim djelom mog posta se posebno neslazes.Yamahini prodajni rezultati Montage/ Genos mi nisu poznati niti su relevantni a takodjer niti zasto je Montage jeftiniji.
Kaze jedna stara poslovica/ vic; nikad ne ozeni zenu cija se mama zove Nada��
Dodato:
Vrlo interesantno, zanima me zasto su mi kopirani postovi sa njemackog izbrisani?

Promijenjeno od ffb (01.07.2019 u 09:10 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ffb je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Oznake
firmware, genos v1.4, update genos

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije