Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.01.2008, 16:23   #1
gorpet
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.07.2005
Postovi: 88
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
gorpet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Istine I Zablude O Korgu Pa500

Pozdrav za sve kolege. Verujem da mnogi vec dugo cekaju pa500. Posto se najzad pojavio, pojavile su se i neke nedoumice oko njega. Molio bih sve koji znaju, a posebno kolegu Nedima(citao sam na nekom forumu da se relativno povoljno izjasnio o ovoj spravi) da malo razjasne neke stvari. Siguran sam da svi oni koji ne mogu da plate pa800, zarko zele da cuju da li taj pa500 vredi nesto i koliko je zaista dobar (ili nije dobar). Da zanemarimo boju, oblik i ostale stvari koje su pitanje ukusa, pa da predjemo na sustinska pitanja:
-Kako Nedim rece na tom forumu, veliki broj ljudi koristi pa50 i LE, pa samim tim nije neki nedostatak to sto nema semplera na pa500, posebno kada se uzme u obzir koliko je jeftiniji od pa800. Ostaje da damo odgovor na sledeca pitanja:
1) Da li su farbe i ritmovi zaista isti kao na pa800?
2) Dirke sigurno nisu kao na pa800, ali da li su bolje nego na pa50, kakve su u odnosu na pa80?
3) Da li je pravljenje stilova na pa500 identicno kao na pa800?
4) Posebno interesntno je da znamo da li je broj oscilatora koji se koriste za pravljenje farbi isti kao na pa800? Koliko se moze ozbiljno racunati na editovanje boja na pa500?
5) Malo me brine to sto je ova klavijatura laksa oko 2 kg od pa50 (ako se ne varam). Da li je to posledica upotrebe lakse plastike ili je ova sprava imala "viska delova" u odnosu na pa50?
6) Da li i pa500 ima iste mogucnosti u pogledau EQ po kanalu kao i pa800?
7) Najzad, sa cime se vise moze postici na zivoj svirci: samo pa800, ili pa500 + neka sprava koja cita semlove kao sto je LE (a da cena te dve sprave bude ista ili cak niza od pa800).
Ima mnogo pitanja, ali sam se trudio da postavim ona koja su od sustinskog znacaja za izbor klavijature. Sigurno da ima jos stvari koje sam preskocio, pa ako se Nedim i ostale kolege necega sete-neka dodaju. Molio bih Vas da se na ova pitanja odgovori sto preciznije, jer sam ubedjen da ce odgovori mnogo uticati na konacni izbor pri kupovini kod mnogih kolega. Dakle, bez nagadjanja, dajte samo proverene informacije. Unapred se MNOGO zahvaljujem svima koji ce se potruditi da nam daju odgovore!
gorpet je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2008, 16:56   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

1-jesu jer Pa500 se bazira na istoj EDS sintezi kao i M3, PA800 i PA2X samo sto PA500 ima polifoniju od 80 voices
2-ocajne dirke bez aftertoucha, fuj, fuj
3-potpuno isto
4-ista sinteza, isti broj oscilatora i editing
5-upotrijebili jos goru plastiku pa je klavijatura laksa, fuj
6-ima
7-druga opcija, PA500 plus jedan LE a proci ces i jeftinije

Promijenjeno od tranzit (26.01.2008 u 16:59 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2008, 16:58   #3
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ...

Jedno je sigurno a to je da su boje,ritmovi,editovanje ritmova isto na obe klavijture!Ono sto bi meni smetalo na Korgu Pa500 kad bi ga koristio je sigurno to sto ima samo 2 izlaza L i R tako da nije moguce odvajati kanale nego sve ide u stereo vezi a sto se tice Eq i master Eq i inace postavke efekata je sve isto kao na Pa 800!
A sto se tice toga da li uzeti Pa 500 i Triton Le ili jedan pa 800 ja ti savetujem jedan Pa 800!Razlog?Pa 800 sigurno ima kvalitetniji zvuk na desnoj strani od tritona Le i plus dobijas sve opcije u u levoj ruci i zajebancije koje vec idu uz to na korgu Pa 800!Kvalitetnije zvukove imas na pa800,vrhunske gitare,klavire,duvace ojje rade bas zbogg tog after toucha dok triton Le o tome moze samo da sanja!Odnos cena stoji ovako Korg Pa 500 je oko 1000 evra i jedan triton le je oko 500 e a jedan polovan Pa 800 mozes da nadjes za 1600 e
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (26.01.2008 u 17:05 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2008, 18:19   #4
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Vrlo precizno.
No.1 je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2008, 20:13   #5
gorpet
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.07.2005
Postovi: 88
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
gorpet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard A dirke?

Hvala na odgovorima. Znaci, PA500 je onda neverovatna klavijatura za male pare, samo ne sme da padne da se ne raspadne (zbog jeftine plastike):-) Sa time mogu da zivim. Sto se tice izlaza, pa ni na pa50 nema vise nego 2. Lepo bi bilo da imam bar 8, ali sta je tu je. Samo nisam dobio direktan odgovor na pitanje oko dirki-da li su iste, malo bolje ili sasvim drugacije nego na pa50. Ja sam harmonikas i zaista mogu dobro da odsviram i na pa50 sve sto mi treba, iako je pa80 mnogo bolji. Molim Vas da mi sto preciznije opisete klavijaturu na pa500 i da je uporedite sa nekom vec poznatom. Dakle-ista, bolja ili losija nego na pa50.
Hvala jos jednom!
gorpet je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2008, 20:55   #6
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ...

E to ti burazeru ne bih mogao reci jer nisam video klavijaturu,sve sto sam ti rekao je iz onoga sto sam procitao o njenim specifikacijama!To ti je Pa 50,Tg1,Rx bojama,master efektom i TuchView displejom
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2008, 00:35   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od gorpet Pokaži Post
Hvala na odgovorima. Znaci, PA500 je onda neverovatna klavijatura
Ama nije PA500 nevjerovatna klavijatura, to ti je malo cvrsca plasticna torba sa malo elektronike u njoj a ima i prozor. Tastatura je ocajna kako ti i rekoh, a mozes je uporediti sa onom na PA50. Uzas boziji. Ne znam samo kako su uspjeli da nadju to groblje. Bas su se potrudili. Ni na PA800 nije mnogo bolja al sa ovom su bas pretjerali. E sad ako imas volje mozes je otezati al se spremi na malo posla.



Citat:
Originalno postovano od Marco7 Pokaži Post
To ti je Pa 50,Tg1,Rx bojama,master efektom i TuchView displejom
Nije marko, ovdje je EDS sinteza, ne RX a razlika je veeeeeeelika.

Promijenjeno od tranzit (27.01.2008 u 00:37 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2008, 01:48   #8
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Ama nije PA500 nevjerovatna klavijatura, to ti je malo cvrsca plasticna torba sa malo elektronike u njoj a ima i prozor. Tastatura je ocajna kako ti i rekoh, a mozes je uporediti sa onom na PA50. Uzas boziji. Ne znam samo kako su uspjeli da nadju to groblje. Bas su se potrudili. Ni na PA800 nije mnogo bolja al sa ovom su bas pretjerali. E sad ako imas volje mozes je otezati al se spremi na malo posla.





Nije marko, ovdje je EDS sinteza, ne RX a razlika je veeeeeeelika.

EVO DRUZE AKO JA LAZEM FABRIKA NE LAZE!!!

For the musician, composer, performer and entertainer, the interactive Pa500 is the perfect musical partner. Like its big brothers - the Pa800 and the Pa2XPro - the Pa500 uses our RX (Real eXperience) technology to deliver a sound unprecedented in an arranger keyboard. With exclusive Korg features such as the XDS Dual Sequencer, intuitive TouchView interface, quarter-tone on-the-fly and a four way joystick for realistic articulation, the only thing really
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2008, 12:03   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Opet ti moj Marko sa proizvodjacima, a ja ti jednom isprica da oni svasta pisu:
http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=3339
U slucaju PA500 nije proizvodjac slagao nego si ti pogresno razumio. Tehnologija kod PA500 jeste RX ali je sinteza EDS (Extended Definition Synthesis) koju PA80, PA60 i PA50 nemaju. To je onih 16 oscilatora po programu. Drugo, RX tehnoligiju je Korg prvi put upotrijebio kod PA1X a ta RX tehnologija nema posebne veze sa sintezom jer se odnosi na ukupnu performansu instrumenta, zanaci sve ono sto on nudi i na koji nacin je to organizovano. A posto ti kako vidim dobro razumijes engleski evo ti kratki test od PA500 sa najmjerodavnije svjetske stranice na ovom polju pa procitaj:
http://namm.harmony-central.com/WNAM...-Station-.html
a evo ti i sta Korg kaze o tome:
http://209.85.135.104/search?q=cache...nk&cd=10&gl=de

Promijenjeno od tranzit (27.01.2008 u 14:01 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.01.2008, 16:14   #10
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ...

Brate uzmi lepo procitaj post pre nego sto das komentare da ne bi prdeli u prazno!Lepo sam napisao da u korgu Pa 500 ima rx sistm na farbama i da je pola boja preuzeto sa Pa1 x i ima boja sa Pa 800 a ti mi opet pricas o sintezi zvuka!Uzmi lepo pre nego sto das bilo koji komentar procitaj prethodne postove!Aj sad zdravo
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
istine, korgu, pa500, zablude

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:52


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije