Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.05.2012, 01:28   #31
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja se izvinjavam ali video sam da se raspravlja o Bk-5 i pa80 pa sam rekao svoje misljenje...Kolegi koji je postavio temu nisam pomogao ali onima koji se dvoume izmedju ove dve klavijature jesam...Pozdrav i sve najbolje!
Dodato:
Uzivaj ti u svojim ritmovima onda na Bk-5 a proklete narodnjake ne dirajJer da si narodnjak siguran sam da ne bi uzeo Bk-5...Svako ima svoj ukus prema tome ne raspravljamo vise i eto jedva cekam da cujem koji domaci ritam na ovoj klavijaturi,mozda kao aranzer i nije tako los ali je jos uvek ''zelena'' sa programiranjem ali vreme ce pokazati svoje...
__________________
Tuti Fruti Band

Promijenjeno od Minicevac (15.05.2012 u 01:39 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2012, 01:55   #32
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od mikimiki Pokaži Post
Pa dobro imali koja druga muzika osim prokletih narodnjaka?Zar se samo po tome mjere klavijature.
Cudno je poimanje muzike kod nas na Balkanu. Nemoj uopste da te cude ovakve izjave i tirade u slavu pojedinih instrumenata koji su inace samo istorijska stavka i nista vise. Porediti ROM od 256 MB i 32 MB je ne samo neozbiljno nego i smijesno... pa ostaje da se samo nasmijes i... vozi dalje. Ubjedjivanje, cinjenice, argumenti... ovdje ne pomaze.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2012, 02:05   #33
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jarane sviram i ja narodnjake isto kao i ti.Ali ne sviram samo narodnjake.Sviram i ostalu muziku,pogotovo nasu staru zabavnu muziku.Takodje sviram i stranu.

A dzaba nam toliki sampleri u kalvijaturama kad se uvijek iste stvari stavljaju od dx11,pa M1 i tako u krug.Znaci nista novo.Kupujemo nove klavijature da bi ih punili sa starim klavijaturama.Ovo ti govorim jer sam godinama svirao Korga, i PA80 a takodje sam imao zadnjih nekoliko godina i Pa800.Znaci znam o tim klavijaturama sta mogu i sta ne mogu takodje.
A ti kudis klavijaturu koju vjerovatno nisi jos ni vidio uzivo i poredis je sa jednim pa80 koji je 10 godina iza bk5.
I bk5 ima mnogo mana kao i svaka druga.

Kad bi Roland htio malo da uradi neke stvari pa da recimo napravi APP za Ipad da kontrolise bk5 ili bk7m kao sto je uradio Mackie sa njihovim novim mixerom DL1602 onda bi to bila druga prica.
Nemoj da uzimas stvari srcu, nego pregledaj specifikacije i i sagledaj cinjenice.Ako ti pa80 radi posao onda odlicno, nema potrebe da mijenjas.
Ja recimo uz dobre narodne ritmove moram da imam i odlicne ritmove za zabavnjake a tu je pa80 dosta tanak i zastario.

pozdrav
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2012, 02:06   #34
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10250
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tranzit znas sta je tu naj smjesnije sto je cova doso hvalit svoj set,a sint radi srednja zalost.....ono kad sam reko da je veca klasa mislio sam da je u svoje vrijeme bio na vrhu,a BK5 nije na vrhu jer je tu E80 i G70..... glupo je sto se uopce dvije firme uporedjuje svaka ima svoj pravac i odkud u ovoj prici uopce pa80-BK5...BK5 je noviji vjekovima.....pozzz
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio GALA za ovaj koristan post:
Todorgm (15.05.2012)
Star 15.05.2012, 02:06   #35
rocco
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2010
Postovi: 96
Downloads: 664
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 26 puta u 23 Postova
rocco ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od mikimiki Pokaži Post
Pa dobro imali koja druga muzika osim prokletih narodnjaka?Zar se samo po tome mjere klavijature?

Neznam zasto se uopste poredi BK5 sa Pa80?

Sta je srce svakog arrangera?? Ritmovi.A tu je pa80 kanta naspram BK5 ili BK7m. Ovi Rolandovi ritmovi se mogu mjeriti sa Tyros4 ili PA3x ritmovima, a kosta tri puta manje.

Da ima mane, bogami ima. Ali kao i svaka druga klavijatura ali za to ne kosta puno para.
vrlo lepo si ovo napisao em kratko em jasno....nemoj da se salimo sa rolandovim ritam sekcijama ma kakvi oni bili,koliko kostali i u kakvoj kutiji upakovani,mnoge velike firme napreduju oko OS,funkcije itd al bubanj i bass nikako da im krene onako muski...ta fabrika instrimenata zvana roland ti udovoljava da za 600-700 eura nogom isprogramiras ritam i bass i to sve da zvuci pristojno....U svakom slucaju sample nece nikad da prosvira kao sto ce fabrika...
rocco je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2012, 02:07   #36
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Minicevac Pokaži Post
Ja se izvinjavam ali video sam da se raspravlja o Bk-5 i pa80 pa sam rekao svoje misljenje...Kolegi koji je postavio temu nisam pomogao ali onima koji se dvoume izmedju ove dve klavijature jesam...Pozdrav i sve najbolje!
Dodato:
Uzivaj ti u svojim ritmovima onda na Bk-5 a proklete narodnjake ne dirajJer da si narodnjak siguran sam da ne bi uzeo Bk-5...Svako ima svoj ukus prema tome ne raspravljamo vise i eto jedva cekam da cujem koji domaci ritam na ovoj klavijaturi,mozda kao aranzer i nije tako los ali je jos uvek ''zelena'' sa programiranjem ali vreme ce pokazati svoje...
slatko si me nasmejao kolega.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2012, 02:26   #37
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od GALA Pokaži Post
Tranzit znas sta je tu naj smjesnije sto je cova doso hvalit svoj set,a sint radi srednja zalost.....ono kad sam reko da je veca klasa mislio sam da je u svoje vrijeme bio na vrhu,a BK5 nije na vrhu jer je tu E80 i G70..... glupo je sto se uopce dvije firme uporedjuje svaka ima svoj pravac i odkud u ovoj prici uopce pa80-BK5...BK5 je noviji vjekovima.....pozzz
Taman tako, nikako ljudi da shvate da je tehnika u tih desetak godina zestoko napredovala. Da se tu radi o nekakvom synthesizeru koji ima specificnu sintezu koja je jedinstvena, kao sto je recimo moog ili neki stariji nord lead, pa solina ili kod e-klavira wurlitzer, pa kod orgulja B3 itd... ni po jada, ti instrumenti su i danas isto toliko i kvalitetni i vazni i aktuelni kao i kada su se pojavili i ne gube na svom znacaju ali aranzere ili samplere od prije jedne ili dvije decenije porediti sa ovim danasnjim je nebulozno.

Promijenjeno od tranzit (15.05.2012 u 02:27 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2012, 02:43   #38
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln

E kad bi Roland ovako nesto napravio za BK5 i bk7m ne bi mu bilo ravnog.A mislim da mogu samo da hoce.Tu bi mogao Deja Morison da urgira kod Rolanda.

http://youtu.be/ha4Yzjv0Fiw
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2012, 03:06   #39
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kako ubacuju dx i m1 tako moze i novije stvari da se ubacuju tako da ti to nije merilo a sa pa800 preci na Bk5 to mi ne ide u glavu nikako.Neso mozemo zajedno da se smejemo nije problem
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2012, 03:23   #40
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja samo ne znam ko je i kada postavio za aksiom tu "cuvenu" rolandovu ritam sekciju...jeste bila "cuvena" 1998.kada G1000 nije imao konkurenciju...Sada su skroz neka druga vremena,tehnologija je napredovala,kao i konkurencija... Ja sam misljenja da je dzaba veci ROM klavijature ako sama klavijatura nije sto operativnija za LIVE nastup-ali ne pod staklenim zvonom-programska svirka u hotelu ,nekom krem prijemu i slicno- nego narudzbine i resetanje. Isprobavao sam BK5 i misljenja sam da je BK5 za "stakleno zvono" ili za ustogljene svadbe bez baksisa,ako uopste moze da se to okarakterise kao kategorija:-D :-D :-D ...tako da mi je skroz normalno kad u ovakvim situacijama neko poredi babe i zabe,konkretno bk5 i pa80...svako gleda iz ugla svojih potreba,i ljudi komentarisu sa te tacke gledista,a pritom nesveno prave takva poredjenja kojima se cudite...Od pojave Rolandove VA serije je operativnost Rolandovih klavijatura otisla niz brdo i od tada Roland i dalje pada sto se operativnosti za LIVE nastup tice.

Voleo bih da kolega Morison opise proces sredjivanja ritma na BK5,koliko je potrebno da se jedan ritam ispegla da bi zazvucao ozbiljnije,kao sto zvuci u njegovim snimcima. Cuo sam licno da to sve ne zvuci bas tako "out of the box"...koliko na primer dB-a na EQ-u mora da doda na bass drum-u da bi zazvucao,i sta sve mora da "ispegla" u ritmu u Make Up Tools da dobije konacan rezultat....Verujem da ima dosta posla.

Licno ,Roland aranzer mi se ne svidja sto sa njim mogu da dobijem ton kakav Roland zeli,a ne kakav JA zelim- u simislu da ce se sta god uradio Rolandov ROM cuti i prepoznati na 100km.

Trebali su BK5 sa soundom i mogucnostima da spakuju u neko ozbiljnije kuciste ,sa vecim display-om i vise funkcijskih tastera i sa nesto vecom cenom(tipa 1200-1300e). Bili bi shvaceni ozbiljnije i verujem da u tom slucaju niko ne bi pravio poredjenja tipa bk5-pa80...onda bi se verovatno vodila polemika bk5 vs pa800 sto opet ne bi moglo da se poredi.

Roland je prica za sebe i ne vredi ga uopredjivati sa drugim proizvodjacima...kao sto treba kolege koji sviraju Rolanda pustiti da uzivaju u svom svetu i obratno-Korg,Yamahu i Ketron u svoj kutak,bas iz razloga sto sam primetio da su se stvorili tabori i svako misli da je najbolja firma ona na kojoj taj pojedinac svira zbog subjektivnog dozivljaja lakoce koji je stvoren naravno radom i navikom. I posle ce taj neko zeleti da pronadje Rolanda u Korgu i obratno ili koja god kombinacija - a to nece naci i onda krece nezadovoljstvo i omalovazavanje. Mislim da je to glavni problem.

Sent from Tapatalk 4
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:33


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije