Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.03.2017, 18:12   #21
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

rolandx moze biti sinteza kakva hoce kad ujebu glavni izlaz da tako zvuci ta sinteza.. ili nemas uho ili ti je na 12khz haha..
prguseno deluje i pa3x, ili vise kompresovano,,, isti semplovi harmonika u triton le su ubijali, harmonike ko da harmonikas svira siwa harmoniku slatko izlazile,, na pa3x one su mrtve bukvalno isti sempl iz semplera, znaci neka boja nabijene , osetis neku boju ko kompresora, tvrdo itd.

svirao ja na pa2x u jednoj sali sticajem okolnosti, ista operema, isto kanal nastiman, ubiii ko da bend svira taj set tako u basu u tepihu svuda zvuci jebenoo dobro da kazes to je to ne treba vise nista za nase svirke. isti taj set , znaci klasika u isti sempler idu soundi, sound isto nastimam set kako je tako isto ovde. to je zadnji set na kom bih svirao na pa3x!! znacii samo svirka ista a celokupan sound tog druma basa ritam sekcije i solo manje vise nije to to ni na dvadeseto slusanje istog seta, niti je isto na pa3x vani na isti stim i isti razglas, tanje, drugacije sve sav zvuk.

jebu oni nas iz korga dobro i uvek ne bitno koliko je para klavijatura dal 5000 ili 1000.. (jer svaku ocekuju da menjas logicno ili jeftinu za jeftinu ili skupu za skupu, taman uvek na sledecoj osetis to sto si mogao imati i u svojoj , ili izmedju modela ostave negde ok , a negde tona vise opcija ali drugacije, svaku oni caku znaju napamet i sve je to samo radi jednog, mora se sledeca serija bilo koja opet prodati) to ko cuje ima uho i to je to, ko ne cuje i tvrdi neke sinteze i kur.ee nemam sta nit citat nit pisat sa takvim .. neka to zadrzi za sebe i neka se tesi.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (22.03.2017 u 18:14 sati)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2017, 23:16   #22
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od svirac007 Pokaži Post
To bi moglo biti to.
Eto nisam do sada znao za to mjerenje izlaza i DA Konvertora...Kada je izasao PA500 kupio ga moj kolega odmah sam primijetio cuo da neradi kao pa800 nego i njemu nesto fali...nekako zagusen (naravno fabrickim bojama)

Pokvario mi se pa800 ja od kolege pozajmim pa2x ubacim svoj set covjece 30% moj set bolje cisce otvorenije zvuci na pa2x... bez ikakvog prepravljanja i eq...
Meni se čini da su smanjili dinamički opseg (headroom) na pa600 ali ne u samim d/a koncerteru već na sumirnom pojačalu prije samog audio out-a. Pogledajte slijedeću komparaciju koja je po mom mišljenju odrađena korektno...
https://youtu.be/dBtC97tWhCA
__________________
ktisljar je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2017, 00:49   #23
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pa normalno je dase cuje svuda drugacije kad su u samom eq drugacije namestili svuda
po ovom snimku pa3 ubija a svi drugi su sranje idite sad na onosto sam ja postavio na prvoj strani i uporedite paralelno samo sa pa3 pace da ispadne pa600 onako suv bolji od pa3
prvo odnos nije svuda isti u balansu izmedju obe ruke drugo eq
e sad glavna prirodna stavka matematika,bas super sto si postavio rumune toje veoma zaftevna tehnika sviranja pogledajte ovaj decko sto solira kako brlja kad svira na pa2 i pa3
pa nemoze da postigne te trilere da izvede kako treba a steta sto je svirao druge istrumente na pa600 i pa800.Sve u svemu dobar primer ali lose uskladjen.
__________________
NELE 1
nele1 je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2017, 02:58   #24
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

hahaha manite ovih tankih rumuna, ni druma nemaju kako treba, gde ce te to uporedjivati, pa to zvuci svuda ko kanta ,ahhaha. ritmovi bas kotnra i harmonika i trzalica haha!!
a kad krenu one serpice od druma tankog .. pa ovde ne znas ko je ludji!!
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2017, 08:53   #25
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od branoy Pokaži Post
rolandx moze biti sinteza kakva hoce kad ujebu glavni izlaz da tako zvuci ta sinteza.. ili nemas uho ili ti je na 12khz haha..
Ja čujem odlično, a da je ,,glavni izlaz " ( šta god to značilo ) u problemu, niko ne bi Pa600 kupovao, bar ne za profesionalno bavljenje muzikom ( mislim na tezgarenje ). Dakle ne mogu da kažem da Pa600 zvuči pristojno , već da zvuči odlično. I nemoj porediti sa pa2x, Pa3x jer nije ni realno a ni pravedno ( sada bi neko ovde naveo automobile primera radi... ). Pa900 je preslikan Pa600 ( 95% što se ROM zvuka tiče ). Možemo i ekperiment da napravimo, Pa600, Pa2xPro, Pa900 i Pa3x rame uz rame. Garantujem ti da nećeš pogoditi. Na istom ritmu u sve tri klavijature ( može neko namensko kolo... svejedno).

Pljuvati po nečemu i nekome je lako, ako se pljuvanje zasniva na rekla kazala. I evo ja se izvinjavam što ja ( a verovatno i mnogi koji dele moje mišljenje )nemam uho i što imam sluh na 12khz, a komentarišem klavijaturu koja je lošija od Casio-ja.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (23.03.2017 u 08:56 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2017, 20:40   #26
toni-bt
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: bitola-mkd
Godina: 53
Postovi: 114
Downloads: 666
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: klarinet-buffet rc,sax-boston (alt) klavijature-2xkorg pa3x61,,roland g-800 ,korg triton le
Interesi: muzika,muzika muzika i lepo druzenje
toni-bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toni-bt pošalji poruku preko MSN messengera toni-bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

evo i ja da se umesam u temu ,posedujem obe klavijature ,pa3x 3 godina i pa600 godinu dana ,na pa600 svira sin ali ja je sredzujem.Potpisujem oba rukama da pa600 moze da se nastima 90% da zvuci kao pa3,znaci na isti stalak postavim obe klavijature ubacim u razglas na dva stereo kanala ,isto namestena i ubacim isti set sa iste komponente od pa3 na pa600,na prvo prelusavanje pa 600 zvuci ko serpa ali kada postavis iste efekte kao na pa3 i kada je malo zategnes garantujem ti da ne mozes da osetis koja klavijatura svira.imao sam i pa 800 i dobro je poznajem nemojte mi reci da sa 64mb rama i ni pola editing bubnja i efekte pa800 je bolja,kao sasija da daleko bolja ali kao masina malo sutra,isto ti je kao da uporedis mercedes 123 japanac i mercedes e klasa ,123 ima bolja limarija kao tenk je ali to ne znaci da le bolji auto,a nemojte sa pausalne konstatacije cuo sam je kod komsije hahaa i nemojte je uporedzivati sa pa2x to su dve razlicne klase uporedba ide pa600 vs pa800 i odgovorno i sa argumentima tvrdim da zvuk je na strani pa600 a sasija na strani pa800,kod pa600 je sasija uzas kao kod najevtiniji casio za bebesku upotrebu.pozzz ako me neko demantuje neka kaze sta ima vise u pa800(imao sam je jos kada je izasla i dobro znam sta ima )
toni-bt je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio toni-bt za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (25.03.2017)
Star 23.03.2017, 21:33   #27
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Grijesis kolega,grijesis.
Neki ljudi,nele i gale npr. su vrlo kompetentni što se tiče ove teme.
I treba ih poslušati.
Noviji članovi neka pogledaju u galetovu demo sekciju.
Ili neletovu.
Bit će im jasnije koliki su teški njihovi komentari.


Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio romario za ovaj koristan post:
GALA (24.03.2017)
Star 23.03.2017, 22:49   #28
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav kolege , slusajuci ovaj primer na youtube ,,, 4 sinta 4 razlicita saunda kao da su razlcito podesena eq master ,,, pa 600 mnogo tanko izlazi , pa 800 nesto punije , pa2x tanko ali cistije , a pa3x punije od ova tri modela i nekako cistije ,,,. al dobosi kao kod pa 50 .... nemoj te se naci uvredjenim al tako je , hvala
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Star 24.03.2017, 09:35   #29
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Poštovani kolege,
Cijenim i poštujem mišljenje i dugogodišnju praksu svakoga od vas. Međutim primijetio sam da se većina vas poziva na postavke EQ-a. Ako bolje pročitate moj post vidjet ćete da sam napisao da mi se čini da je smanjen dinamički opseg (headroom) na pa600. Znate ono, kao kad u nekom audio editoru otvorite File, a on bude spljošten od vrha do vrha. Upravo sam zato postavio onaj primjer. Možda tu leži zec koji autoru ovog posta pravi probleme, nek se poigra postavkama kompresora, a ne EQ-a. Svaki od nas podešava EQ prema vlastitom ukusu,uhu i prostoru u kojem svira, i to je po meni u redu, Ali previše komprimirati zvuk nije poželjno. Evo da ne duljim dalje, samo sam htio objasniti u kom smjeru sam slušao onaj klip na YouTube. Lijepi pozdrav svima i uživajte u onom u čemu uživa i vaše uho.
ktisljar je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2017, 01:59   #30
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

kakav druze EQ rekao sam ti ja , tako je.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio branoy za ovaj koristan post:
ktisljar (25.03.2017)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:50


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije