Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.04.2010, 15:01   #41
bokivelik
Donator
 
bokivelik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.04.2009
Mjesto: H 68° L 51
Godina: 41
Postovi: 193
Downloads: 684
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: KORG PA4
bokivelik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokivelik pošalji poruku preko MSN messengera bokivelik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ....

Usli smo malo u politicke vode ali cu samo da napomenem.
Ponovo ce obican narod da trpi sve ovo. Mi kao muzicari i vlasnici lokala moramo podici cene usluga da bi mogli da platimo Sokoj-u.
To povlaci niz drugih okolnosti koje su lose po nas a koje vec svi znamo.
Mislim da je ovom narodu dosta tih Haraca kao u vreme turaka.
Neznam kao ce biti ali ko prezivi pricace.
__________________

"Nemorate biti bolji od drugih budite samo najbolji sto mozete"



bokivelik je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2010, 23:41   #42
mishamusic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.04.2010
Postovi: 0
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mishamusic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard O sokoju

Sokoj je nasa organizacija koja u medjunarodnoj organizaciji CISAK. U njoj je preko 100 organizacija iz raznih zemalja. Ona treba da stiti prava autora muzika na nasoj teritoriji (slicnno ZAMP-Hrvatska i mislim PAN Crna Gora i sl.) Nemozes biti clan nijedne druge organizacije kompozitora u svetu ako si iz Srbije osim SOKOJ-a. Da smo u EU mogli bi da biramo da li hocemo da budemo u npr. GEMA - Nemacka ili TONO Norveska i sl.

Autori peama predaju svojim nacionalnim organizacijama svoja autorska prava da ih zastupaju. I ja kao clan SOKOJ-a sam stvarno upisan sa svojom sifrom u medjunarodni registar. Problemi pocinju onde gde je raspodela i koliko je SOKOJ sposoban da izvrsi naplatu i pravilnu raspodelu po tantijemama. Pravilnik postoji ali... (koga interesuje moze da skine sve sa sajta SOKOJa. Moje pesme su npr. pustane na stranim radijima pitanje je kako sokoj stoji u naplati toga jer je verovatno i sam mnogo duzan strancima (jedni drugima nista ne placaju ili te uplate kasne dve i vise godina).

Koliko sam ja saznao i mi autori izvodjaci gresimo jer (kako sam shvatio) trbalo bi prijaviti svirku (ukoliko gazda lokala i placa sl. organizaciju u svojoj zemlji) onda bi ucestvovao u raspodeli novca koji je ukupno skupljen (a mnogo je veci taj iznos od npr. 100 eura koliko gazda placa slicnoj organizaciji). Da, istina je da su se nakad pisale kosuljice o pesmam koje su se izvodile na nastupu i ta forma bi trebala da postoji i danas, ali to vise niko ne radi jer ljudi ne znaju gde ti novci idu). Cini mi se da to deli par "informisanih", a oni koji to nisu nazalost ne dobijaju nista. Tu bi trebali da budu zasticeni ne samo kompozitori, autori teksta vec i aranzeri pesama.

Ja sam malo mozda konfuzan jer je to siroka tema, a trebalo bi da to svi muzicari malo prouce i da se vise interesuju. U nasem je cilju (i izvodjaca i autora) da se pravila postuju kao i svuda u normalnom svetu. Onda bi i ova nasa struka bila postovanija. Eto, da budem kratak informisite se i idite u sokoj da ih pitete o svemu. Mnoge stvari treba iskontrolisati i ako nevalja menjati.

(Isto je i sa izdavacima koji su medjunarodnoj organizaciji BIEM)

Pozdrav svim kolegama uz zelju za puno dobrih svirki,

iskreno

Misha
mishamusic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije