Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Yamaha

Yamaha Za one čiji su ljubimci Yamahe

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.11.2007, 15:41   #1
mikica_v50
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.10.2007
Mjesto: norveska
Postovi: 12
Downloads: 83
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: yamaha v50
mikica_v50 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mikica_v50 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Upomoc! Yamaha V50

trebami pomoc oko yamahe v50 kad je prikljucim na midi sa kompom.
i kad hocu da prebacim boju sa kompa pritisnem send na kompu i na ekranu na klavijaturi mi pise dal hocu da prihvatim tu boju kako da je sacuvam u klavijaturu? koji program je najlakse koristiti za prebacivanje boja ? kako da preslusam boju pre nego sto je prebacim na klavijaturu?

Promijenjeno od mikica_v50 (06.11.2007 u 15:43 sati)
mikica_v50 je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2007, 16:41   #2
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav kolega !

Potraži na netu neki editor ili program za slanje SYS podataka. Ima ih džaba stvarno na bacanje.
Kad konektiraš MIDI kablom V50 i PC tada startaj program (SYS editor). Mislim da ti neće biti potrebni neki specijalni driveri jer to je obično dumpanje. Sendiraš boje u kljavu i to bi bilo to. E sad boje češ malo teže čuti na PC-u ako baš nije neki jači Yamahin editor, ali morao bi imati i karticu s FM standardom što češ malo teže nači za male pare. No barem ti je proces prebacivanja boja brz i neće ti biti teško prebaciti boje s PC-a na V50, pa ih preslušati. To je barem danas najlakša i najprovjerenija metoda.
Potraži ovdje na forumu postove u vezi Yamahe V50, imaš u njima jedno 10-tak naziva editora za dumpanje sys podataka između kljave i PC-a. Ja ne koristim Yamahine solo synteve već 10-tak godina pa neznam više nazive tih programa napamet. Zadnje sam radio ovakav prijenos s PC-a na KORG-a M1 preko običnog sys editora i radi bez problema.
Prije prebacivanje odproctectiraj memoriju na V50. Obični sys editore šalju kompletan SET u memoriju kljave. Jači editori imaju mogučnost slanja na pojedinu banku i mjesto.
Npr. send A00 Stage piano u A01 (yes). Po prenosu save podatke i protect memory i mislim da više nemaš nekakvih večih problema.

Nadam se da će ti barem malo pomoć. Ako zapneš javi se, nači čemo na netu i program da si ga negdje downloadaš.

Pozdrav

Promijenjeno od kreso (06.11.2007 u 16:46 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2007, 16:47   #3
mikica_v50
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.10.2007
Mjesto: norveska
Postovi: 12
Downloads: 83
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: yamaha v50
mikica_v50 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mikica_v50 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

cao svima
al baki kako da sacuvam boju na klavijaturu?
mikica_v50 je offline   Reply With Quote
Star 07.11.2007, 10:18   #4
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega ja te ne razumijem što ti nije jasno. Kolega Nedim ti je u prethodnom postu opisao čitav proces slanja boja u sam sint. (Preko MIDI Questa)
Ako tako napraviš to ti je to ...
Stvarno neznam što te sad još muči. Putem MIDI kabla prebaciš boju iz PC-a u V50.
Ili istu očitaš s FDD (flopy disca) sa same Yamahe V50 ili memorijske kartice.
Drugi način prijenosa ne postoji.
Znači ili dumpanjem podataka s PC-a putem MIDI kabla ili očitavanjem sa same diskete s FDD-a ili da iste povučeš s kartice.

Promijenjeno od kreso (07.11.2007 u 10:21 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 07.11.2007, 10:37   #5
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ajde onda korak po korak jer vidim da češ dočekat i novu godinu ovdje
Trebaš neki program za dumpanje/sendiranje. Uzmi npr. program SENDSX (mislim da je za DX i V Yamahine syntheve najjednostavniji), MIDI kabel (s jedne strane game port, s druge strane MIDI IN/OUT). Spoji V50 sa PC (to nemreš zahebat jer game port ide u PC, a oni okrugli konektori (btw to je MIDI) u MIDI In/Out na V50
Instaliraj SysEx program u PC, poveži Midi In na V50 sa Midi Out-om na
PC Sound kartici (game port) i obrnuto (PAZI ! Ovo je jako važno da skontaš !!!). Na Yamahi V50 provjeri da li su podešeni parametri "Exclusive=on" i "Recive Ch = 1" (oba parametra češ nači pod "Utility") tako da je slobodan protok podataka.
Potom provjeri da li "Memory Protect" stoji na Off.
Sada startaj SysEx program, uvedi sysex fajl (Open file) i preko Send
funkcije pošalji sve ili samo jednu boju s PC-a na V50.

Kod isprobavanja boja na V50 vidjet češ na desnoj strani programa SENDSX (pod Midi In) da se upisuju neke informacije (brojevi). Njih obavezno izbiši (Selektiraj s Ctrl+A ili mišem sve podatke i stisni Backspace)
To polje "MIDI IN" neka ti bude clear tj. prazno.

Ako je željena boja npr. na V50 pod brojem 10, onda pritisnite jedanput to dugme 10 i ta boja će se pojedinačno pojaviti na Programu pod "MIDI IN". Sad je dovoljno da tu boju memoriraš "SAVE MIDI IN AS" pod imenom kojim hočeš. Tako pojedinačno možeš taj cijeli paket boja da rasformiraš i da iz njega vučeš boju po boju na bilo koje mjesto. Ovo se naravno odnosi samo za boje iz Single Moda
kreso je offline   Reply With Quote
Star 07.11.2007, 13:33   #6
merlin
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.05.2004
Mjesto: njemacka
Postovi: 14
Downloads: 491
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
merlin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
merlin pošalji poruku preko MSN messengera merlin pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

ljudi imam i ja slican problem,samo sto kod mene nije sysex format nego od yamahe(v01 format)
sto se inace preko diskete ubacuje u klavijaturu.moje pitanje.dali postoji neki program za taj(v01 format)da prebacim prko midi kabla u klavijaturu.
__________________
merlin
merlin je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
upomoc, v50, yamaha

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije