Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.07.2018, 20:22   #21
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E pa baš to mi trebalo još.
Hvala
Pozdrav
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 14.07.2018, 22:18   #22
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znam, zato sam to i napisao. ;-)

Sent from my XT1052 using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
flosarka (14.07.2018)
Star 27.07.2018, 01:51   #23
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav prijatelju.

E pa toliko da malo javim kako stoje stvari sa KN7000.
Sredio sam ga več manje više tako da mogu sa njime na po koju svirku bez problema.
Korg je več odavno išao od kuče a uopšte mi nije žao za njega jer taj KN sasvim je dovoljno jaka mašina još i danas a sve više i više pronalazim na njemu.
Jedina mu je mana puno rada oko sređivanja kako hoču sve da imam to jest podešavanja idu puno sporije nego na Korgu.
Ali Korg je ipak bio nova mašina i naravno za neke radove više ispunjen tako da se radi na njemu puno brže ili je ipak još kriva navika kako sam navikao na Korgu.
Za neke stvari mislio sam da nema kao što su primjer podešavanja pojedinih udaraljka u samom drumu ali i to sam pronašao baš prije nego kad sam hteo da te o tome pitam.
Tako da ima jednaku tu funkciju kao Korg da možeš primjer u stazi ritma na drumu svaku udaraljku to jest notu udesiti po svome posebno sa jačinom,dužinom i tako dalje.
Ta funkcija je nešto drugačijeg prijegleda nego na Korgu te ostalim klaviaturama ali uglavnom jednako sve se podesi.
Za sada nimalo nije mi žao što sam prodao Korga i zadržao taj Technics jer svakim danom mi se čini da sam više zadovoljan sa njim nego sa Korgom šta znam zvukovi Gitara i puno drugih instrumenata bolji su i kako kod bio Korg novi on nema tu čistoču ni jačinu na instrumentima jer prema Technicsu zvuče njegovi zvukovi nekako tupi.
Mada ni Korg nema loših i takođe puno ima mogučnosti podeseti ih ipak nema svega oko toga kao Technics.
Baš je stvarno šteta da je Techics prestao sa proizvodnjom klaviatura a razlog je bio šta sam več prošli put hteo napisati taj da je nešto poslije kad je izašao taj zadnji Technics KN7000 umro njihov glavni programer i šta je sve bio tamo pa su pretali sa izradom jer se više nije našao drugi koji bi bio u stanju preuzeti rad predhodnika.
Dugo firma tražila je čovjeka koji bi zadovoljavao njihove potrebe ali očito niko nije dorastao prvome koji je još da situacija bude gora imao večinom sve u glavi a ne na kakvom kompjuteru a i ono što je imao nisu pronašli ni na firmi ni kod njega u kuči pa su tako postojale sumnje i oko njegove smrti (ne sječam se više svega) koje su bile jako nelogične te se sumnjalo da mu neko pomogao na drugi svijet i oplačkao ga.
Tako se valjda Technicsu više nije isplatilo sve jovo na novo a valjda nisu imali više ni interesa jer su proizvodili i druge vrhunske artikle pa im valjda bilo dovoljno.
Na tom Technicsu kojeg sam sada nabavio i zadržao još uvijek radi ama sve šta je na njemu do poslijednjed dugmiča,lampica to jest ama baš sve i to još po toliko godina koliko več ima.
Na Korgu starom tek nekoliko mjeseci morao sam več mijenjati nekoliko lampica te dugmadi tako da je o kvaliteti izrađe ili jedne klaviature ili druge odmah jasna slika.
Ok čujemo se pa čak i vidimo ako te put nanese ovdje skroz.
Pa i ako,ču te morati opet šta zamoliti o pojašnjenju jer mi se več par puta desilo da sam pronašao rešenje ali nisam bio svaki dan na klaviaturi pa obet zaboravio i pobrkao sve hehehe ali na kraju sve sam ponovo sredio nazad.
Pozdrav
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2018, 09:53   #24
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Drago mi je što si zadovoljan s KN i što si prepoznao sve njegove prednosti. Uživao sam svirajući na njemu, a svoj KN7000 sam prodao prijatelju u Koprivnicu koji ga i dana koristi. Kao što je slučaj i kod tebe, nema niti najmanjih problema pri radu. Stvarno se radi o izuzetnom insturumentu.



Pričalo se da je proizvodnja prestala zbog smrti tog jednog čovjeka ali sumnjam da je to prava istina. Takve su situacije moguće u nekakvim malim projektima i niskobuđetnim inicijativama nekih pojedinaca ili manje grupe ljudi. Tada je vrlo vjerojatno da će se dogoditi dva scenarija. Ili će proizvodnja i projekt propasti zbog deficita ljudstva/znanja, kao što se pričalo za Technics. Ili će u slučaju dobrog razvoja tu malu firmu preuzeti veći konkurent. Kod Technicsa je slučaj potpuno drugačiji i nikada se nije radilo o "malom projektu". Naime, Technics je u stvari robna marka velike tvrtke Panansonic tj. Matsushita Electric Industrial sa sjedištem u Japanu. Ona se (Technics) uglavnom bavila proizvodnjom hi-fi opreme ali je tu nekako 90 tih godina uletio i projekt aranžera i synthetizera. I što s događa te 2003, godine kada su objavili da će prestati ova linija muzičkih insturmenata? "Gazda" tj. Matsushita Electric je 2003. godine objavila da će postati globalni brend i svoje poslovanje je prilagodila tom planu. Ujednila je sve svoje marke u jednu i prilagodila poslovanje globalnom tržištu. U takvoj situaciji je najvjerojatnije otpao onaj dio proizvodnje koji nije bio rentabilan. S obzirm da su imali samo dvije linije klavijatura, SX-KN i SX-WSA, odlučili su da se razvoj istih ne isplati. Eto, to je moje razmišljanje i gotvo sam siguran da je ispravno. Kako god da jest, takav instrument se više neće proizvoditi od strane dva najjača brenda, Yamahe i Korga. Pa eto, i Roland je potpuno odustao od razvoja aranžera, a sigurno da imaju znanje i tehnologiju kojom bi mogli izbaciti neki novi stroj. Jednostavno, procjenili su da im se to ne isplati i svoju razvnoju strategiju su bazirali na nekim drugim proizvodima.


Odoh ja malo u širinu, kao da smo na nekom forumu za proučavanje globalne tržišne ekonomije. Ma ubi me ovaj pun mjesec, pa ne ide san na oči. A treba vikend odradit ...


Samo ti uživaj u svom instrumentu. Ima tu dosta materijala za proučavanje. Tako recimo neki tvornički instrumenti imaju dodane tonove kao što je tek poslije uvela Yamaha u svoje aranžere, Tkz MultiVoice soundovi. Ovdje sam pisao kako oni funkcioniraju. Dovoljno je ući u tone edit, pomaknuti oktavu ili dvije prema gore i na skroz visokim tipkama koje se ne koriste za sviranje, postoje ovi sondovi koji daju prirodnost instrumentu. Recimo, na bubnjevima pored standardnih elemenata koji su propisani GM standardom, postoje dodani elementi kojima se proširuje njihov broj. Oni se isto nalaze na mjestima koja nisu "zauzeta", tj, na donjim i gornjim tonovima. Interesantna je ponovna podudarnost sa Yamahom. Na F#-1, G-1, G3-1 i A-1 se nalaze dodatne 4 činele pored onih koje već postoje po standardu na F#1, G#1 i A#1. Gledaj čuda, na istim tim mjestima se u Genosu nalaze neki od novih 13 činela koji se koristi u REVO bubnju! A kada već govorimo o tome, ove dvije karakteristike (MV i Činele) je imao KN5000 proizveden davne 97 ili 98. ako se ne varam.



Opet se malo raspisah. Ako negdje zapne i ne nađeš rješenje, samo ti pitaj.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
flosarka (27.07.2018)
Star 27.07.2018, 22:10   #25
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa valjda je i tako bilo kako si napisao a što sam ja napisao pročitao sam negdje na jednom čini mi se Technics portalu.Istog sam mišljenja i također za Rolanda jer je svemu krivo valjda baš več napunjeno tržište sa klaviaturama pa se nekim jakim firmama više ne isplati nova izrađa.Pa i svirki je na sve strane skroz manje i manje pa ljudi više i ne kupuju klaviature kao dosad.Ok poznam nekoliko nijemaca koju skroz kupuju novi model kad izađe a imaju ga samo za sebe kod kuče za razonodu a puni su para pa jebi ga kupuju.Ali takvih nema baš puno odnosno,da bi time lakšali tržišta.
Te soundove koje pominješ također sam več nešto promatrao i na nekima video,da su deljeni po djelovima te poštelovani različitih visina i nižina ali još nisam skužio njihov pravilan sastav.
Kako kažeš tako ima i Yamaha znam kad sam još imao Tyros2 sa nekim programom za Mega Voice otvorio sam instrumenat i video,da su neki pojedinačni tonovi bili metnuti jako visoko što mi nije bilo logično ali sam posle skužio da zato jer su i u ritmovima bili dodatno dodati i na svakom tom tonu bio je poseban dodat zvuk.Tako se u ritmu ili gitari čulo ono primjer vučenje prstova po strunama.
Da imaš sasvim pravo taj sistem Yamaha je kopirala od Technicsa a i Korg je uradio jednako samo manje uspješno jer očito nije provalio sve kako treba.
Yamaha uspjela je u potpunosti najprije sa tim što je nazvala MEGA VOICES i više joj nije bio problem savršavanja te dopune tog sistema šta je i primječeno kod Yamahinih klaviatura a sasvim potpuna dovršenost očita je sada na novom Genosu kako i sam znaš bolje nego ja jer ga imaš.
E pa i ja se malo raspisao hehehe.
Da sasvim logično je,da če mi još biti potrebna tvoja pomoč za neke stvari kojih ni sada bez tvog objašnjenja sigurno ne bi mogao srediti jer mi ni na kraj pameti nije palo a ništa o tome nisam našao u nijednoj uputi niti na Youtube gdje sam sve pretražio.
Čak sam več nekoliko godina član u Njemačkoj na jednom Technics forumu kojeg ima onaj Lanze od kojeg si i ti ovdje stavio link za video snimak.
Imaju te KN7000 još jako puno nijemaca ali o tome nitko nije imao pojma a taj Lanze iako valjda zna samo pisao kao,da trenutačno nema vremena za pojašnjenje i pojasnit če kad stigne tako,da sumnjam da li uopče on to zna da sredi mada valjda bi morao jer ima i neke druge korisne upute dane na Youtube.
Zasad polako sređujem još ritmove koji mi trebaju i koje sam od Korga konvertovao sa Styleworks ali sve je više užas naročito Styleworks pravo je sranje a imam i originalnog kojeg sam dobio od jednog nijemca koji u toj tvrdki radi.Sada imam sa svakim ritmom kojeg naložim nenormalno puno rada jer moram na svakoj variaciji te ostalom svaki instrumenat podešavati ručno od volumna pa nadalje.
Znam,da se ritam vrlo brzo i odlično napravi iz Midifile ali do tamo još nisam došao pa kad se bacim na to djelo sigurno,če mi biti potrebna oko toga poneka tvoja pomoč jer mi nije baš sve jasno šta sam o tome pronašao i video.
E pa prijatelju za sada pozdravljam te zahvaljujem još jednom pa budi dobro ti i tvoja cjela porodica naročito,da budete svi zdravi i živi pa se još ponešto čujemo ili čak i vidimo ako bude prilike.
Pozdrav
Dodato:
PS:
Casper pročitao sam tu tvoju pojašnjenje o stylovima i moram priznati svaka ti čast na poznavanju tog područja jer sasvim ispravno napisao si.
Interesantno je,da si kod konvertovanja ritmova na Styleworksu Technics baš automatski poredi te Panorame lijevo desno a Korg ne jer si on uvijek na konvertovanom ritmu sve panorame stavi na centar to jest PAN 64.Sad mi je više jasno zašto su ritmovi konvertovani na Korgu zvučali baš tako tupo kako si opisao.
Naime tu panorama strukturu lijevo desno ja sam upotrebljavao kad sam imao Korg Pa80 sječam se još dobro.Ali desilo mi se nekoliko puta na svirci,da sam jedan zvučnik morao staviti u drugo prostoriju i onda je došlo do velike zajebancije jer mi se ni tu na zvučniku ni tamo u drugoj prostoriji nisu čuli naravno svi instrumenti u ritmu.
Na ovom zadnjem Korgu Pa4x podesio sam večinu instrumenata koje sam upotrebljavao u ritmovima u Sound Editoru stavio umjesto Centar pana na RANDOM.
Kako i sam znaš ta funkcija automatsko pomera PAN lijevo i desno ali napišem ako,ko čita ovo pa nezna za šta ona postoji.
Nego hteo sam te pitati oko tih efektova na stazama ritma na KN7000.
Na ritmovima koje sam konvertovao od Korga za KN7000 na svim stazama stoje jako velike cifre primjer REVERBA.Tako su na Drum stazama brojevi cirka 99 reverb a i na ostalim prilično su cifre visoke šta mislim da je jako pretjerano jer na Korgu smanjivao sam ih na minimum na Drumovima večito sam reverb isključio ili smanjio na broj maximum 5rev.
I ovde na KN7000 več sam ih smanjio ali me zbunjuje zašto kod svakog ritma na stazi BAS GITARE stoji reverb na 0 kako i mora po pravome biti.
Zato te i pitam dali su te visoke brojke za reverb tako normalne odnosno da li moraju biti za pravilan zvuk ritma ili je ipak bolje da ih smanjim na dole jer Styleworks ne odradi kako bi trebao.
Najviše mi je čudno jer ritmovi sa tako visokim reverbom uopšte ne zvuče loše ili da bi kljaviatura zbog toga suviše bubnjala to jest da bi se čulo suviše odmijeva (momentalno se baš ne sjetim kako se več kaže na srbskohrvatskom).
Znam da češ valjda reči stavi ih po svome ukusu kako čuješ hehehe ali pitam sad kad to štelujem,da posle ne idem ponovno ako bih zbog toga došlo poslije do problema kod stavljanja DSP SETA.
Te postavke DSP SET zasad još ne diram jer moram prvo tačno znati kako koja funkcioniše pa ču posle kad budem isprobao i skužio koje mi trebaju jer ne znam da li je i ovdje jednako kao na Korgu gdje su bile dvije te funkcije ali je jedna važila za ritam a druga za zvuke desne ruke.
Ovde takođe u DSP stoji DSP1 i DSP2 pa još ne znam dali su oba dva samo za ritam ili kako sam napisao za Korga.Na desnoj strani pored stoji još napis DSP1 a ispod njega SOUNDMODE i sa dugmičem uključi se TOTALMODE i još nemam pojma o tom DSP funkcioniranju pa zasad to i ne diram dok neču znati tačan postupak to jest kako funkcionira.
Hvala i pozdrav

Promijenjeno od flosarka (28.07.2018 u 20:54 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 30.07.2018, 01:18   #26
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

StyleWorks sam koristio u par navrata, nije mi se nikada sviđao takav pristup. Ne samo zato jer je program to loše odradio, nego zbog toga jer je uvijek lakše, brže i bolje napraviti ritam samostalno. Očito je za Technicsa Style Works programski bolje odrađen pa se i panorame postave pravilno. Isto vrijedi i za količinu reverba. Ali obje je vrijednosti potrebno dodatno podesiti i ne možemo očekivati da će program to napraviti kako valja. Količinu reverba na Technicsu postavi po vlastitoj želji, a neka te ne opterećuje što je on veće brojčane vrijednsti nego kod Korga. To prije svega ovisi o tome kakve karateristike ima reverb koji je ugrađen u klavijaturu. Pogledaj vrijednosti koje se koriste kod tvorničkih ritmova i samo iskoristi "znanje" koje su inžinjeri ugradili u klavijaturu. Neka ti to bude polazna osnova jer ćeš tako najmanje pogriješiti.

Vezano uz panoramu i pitanja uz taj dio, moj je prijedlog da njih uvijek podesiš samostalno, bez nekakvih Random opcija koje se pružaju u Korgu. Postavljanje "u centar" kod svih kanala pratnje je pogrešan pristup. Pisalo se o tome u mnogo navrata na forumu. Kada su uvijeti svirke takvi da smo primorani svirati "mono" zbog specifičnog prostora u kojem nastupamo ili ako je potrebno ozvučiti dvije odvojene sale samo sa dvije kutije, onda se pristupa na najjednostavniji mogući način. Zbog takvih par svikri godišnje nema smisla posebno podešavati stylove, tim više, to je kontraproduktivno. Dakle, ritmovi se uvijek rade da najbolje sviraju u stereo okruženju, a kada se mora svirati "mono", pristupa se na slijedeći način. Klavijatura se spaja na mixer samo jednim kablom i to iz mono izlaza klavijture MAIN OUT L/R u jedan kanal mixera. Na taj smo način osigurali da se Style na razglasu, tj, na obje kutije čuje kao mono. I onda je sasvim svejedno gdje će i kako one biti postavljene panorame na Stylu jer svaka kutija svira kao mono.

Pored master Reverba i Chorusa, na Style još možeš dodati dva DSP. Oni mogu raditi kao sistemski kada su postavljeni na TOTAL MODE ili kao insert u SOUND MODE. Konkretno, možeš imati dva odvojena efekta postavljena na po jedan kanal (SOUND MODE) ili dva efekta kojima ćeš dozirati količinu po želji za svaki kanal u ritmu (TOTAL MODE). Trebaš znati da će na svakom zvuku u Stylu biti još dodjeljen i jedan efekat koji pripada tom zvuku po defaultu. To određuješ u koloni DIGI EFF. Na svaki zvuk desne ruke, RIGHT1 i RIGHT2 se mogu staviti po jedan posebni DSP. Pored toga, postoji i MULTI efekt koji je u neku ruku kao još jedan sistemski kojeg možeš dodjeljivati pored ovoga što sam nabrojao. Rezime, imaš sistemski REVERB i CHORUS, onda je tu i MULTI, a što se tiče DSP-a, ide ukupno 5 komada ako koristimo i part LEFT.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg kn-style-setup.jpg (91,9 KB, 85x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
flosarka (31.07.2018)
Star 31.07.2018, 00:05   #27
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Šta drugo da kažem nego opet odlično pojašnjeno.
Za Styleworks potvrđujem posve jer se ni meni nikad nije svideo pogotovo ako sam na njemu pravio ritam iz Midifile nikad nisam mogao sasvim tačno dolučiti taktove koje sam hteo.Ili mi je nešto falilo ili bilo previše tako,da sam poslije na kljavi ručno odstranjivao note.Koristio sam ga jedino uvijek zbog mijenjanja klaviature tako,da sam što brže konvertovao ritme na koje sam bio več navikao.Posle sam radije na Cakewalku isjeckao Midi file na djelove za Intro,Filove,Variacije,pa ih tako importirao u Korga te iz njih sastavio ritam.Ti ritmovi radili su jako dobro poneki čak više nego odlično.
Posve sam shvatio sa tim kanalom Mixete što si objasnio ali gde bi se za kog vraga toga uopče sjetio a naročito na svirki kad te zadesi tako nešto više ni ne znaš gdje ti stoji glava.
Donekle sav shvatio jer zasada baš nisam siguran ako tačno pa ču sada sve to isprobati oko DSP jer kako shvačam onda je to baš nekako jednako kao kod Korga i baš zbog toga sam pitao.Naime zbog toga jer sam na Korgu sa time jednom zajebao sve ritmove koje sam pravio jer sam podešenja umjesto na desnu ruku kako sam nameravao podesio baš na ritmove i obrnuto tako,da je posle od njih nastala samo ogromna tutnjava.
To sam morao znati,da mi se opet ne desi jednako i opet moram naravno da ti zahvalim na pojašnjenju pa ču sada najprije napraviti Beckup svega za svaki slučaj pa isprobati.
Inače sprobavao sam ja več to na ritmovima u Compozeru ali kad sam probavao te DSP pa SOUND i TOTAL MODE nije se promijenilo baš ništa tako,da bi valjda morao isključiti negdje neku zaštitu ili šta znam šta je u pitanju,da se ne mijenja zvuk na bilo šta stavim.
Uglavnom sad mi je donekle jasno o tome pa ču tako dugo tražiti,da nađem.
Promijene koje stavim u tom DSP poslije kad memorišem i izađem iz Compozera očite su to jest sasvim drugčije nego prije ali nezgodno je ako ne čujem promjene u Compozeru jer bi na takav načim na pamet morao hiljadu puta iz i nazad u Compozer.
Koliko sam skužio moram da isključim neku od zaštita jer drugog objašnjenja nema pa ču se time još poigrati i potražiti možda stoji gdje u uputama jer znam,da ni tebi nije lako takvu pojašnjavanje na daljinu a naročito ako više nemaš te klaviature kod sebe a pomogao si mi oko stvari za koje nemaju pojma ni ti koji još imaju te KN7000.
Svi znaju,da srede ritmove samo preko registracija a ne kako sam ja htio i kako si mi jedini znao pojasniti.Sasvim dobro je da se srede registracije i ja sam več počeo na njima ali zbog svakog slučaja,da se izbrišu greškom ili slično odmah imam u ritmu poštelovane instrumente i desne ruke koje mogu koristiti direkt bez registracija.
Pa zasada sam sa tim KN7000 više nego zadovoljan za to što ga trebam mada svejedno moram priznati,da ima podosta razlike između Pa4x barem šta se tiče naprijednih nekih stvari za brži i lakši rad a ispočetka nedostajao mi i Sampler ali tog više ni ne pogriješam.Naravno Korg je bio puno noviji model i to je sasvim normalno ali i taj KN još sada je odličan a od svih Korgova koje sam imao najviše je valjao Pa1x/pro sa kojim mogu dati ruku u vatru nisam nikada imao ama nijednog problema i nikad me nije ostavio na cjedilu na svirci što mi se sa Pa4x desilo a da ne pominjem Pa3x na kojem mi je usred svirke crkao neki USB ključ ili šta je več imao ugrađen umjesto HD-ja.
Nisam mogao sa njime više uraditi ama ništa jer se nije digao system,da bi svirku barem dovršio sa tvorničkima ritmovima nekako i morao sam se pakirati kuči dao tu sranje na popravku pa odmah prodao.Ne bi uzeo ni Pa4x jer mi se te klave posve zasrale ali sam napravio zamjenu za Tyro3 koju je po svaku cijenu htio čovjek,da zameni a još mi kod zamjene doplatio mada nisam tražio.
Uzeo je novog tog Pa4x ali nikako se nije mogao na njemu snači jer je do tada imao samo Yamaha Tyros 1 i 2 i nekoliko stariji je čovjek i nikako mu se Korg nije dopao.
Pa i meni puno ne nedostaje mada moram priznati,da je to odlična klaviatura svakako ali ako se uzme u obzir njena cijena još je daleko od njenih nekoliko konkurenata za te pare.
Ali svatko ima svoj ukus pa najbolje zna šta mu odgovara i šta ne pa uzme ono šta mu najviše treba.
Kako ja sada tog starčka Technics KN7000 hahahahaha.
Pozdrav Casper i hvala.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2018, 00:35   #28
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kada si u Composeru, biraj PART SETTING. Pogledaj sliku iz mog predhodnog posta. Na donjem ekranu (PAGE2/2) imaš u desnom gornjem kutu DSP SET. Kada klikneš otvara se prozor kao na slici u ovom postu. Sada za DSP 1 stavi neki specifičan efekt (neki Distorded Amp) kako bi odmah mogao uočiti/čuti kada gadodaš na neku traku ritma. Odaberi SOUND MODE u desnom donjem uglu i onda se vrati nazad kako bi došao do prikaza PART SETTING (to je slika iz gornjeg posta). Označeni su DSP1 i DSP2 crvenim okvirom. Unesi vrijednost u rubrici ispod za one kanale koje želiš. I mora se čuti dodani efekt na tom kanalu.

Jedna mala opaska ali mislim da to nisi koristio. Moguće je ova dva DSP efekata "preusmjeriti" prema SONG. U tom slučaju oni ne mogu biti istovremo aktivni i na Style, pa za svaki slučaj provjeri da nije to uključeno. Provjeri na REVERB EFFECT > ALLOCATION > dolaziš na prozor kao na slici ispod
Grafički Fajlovi
File Type: jpg kn7000 dsp.JPG (78,2 KB, 78x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg alocation .JPG (71,4 KB, 77x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od casper (31.07.2018 u 09:40 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
flosarka (03.08.2018)
Star 03.08.2018, 21:57   #29
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sada sam shvatio.Baš tako kako si napisao nisam do sada probao pošto nisam čuo nikakvih promjena kad sam mijenjao efekte u DSP pa sam radije tako ostavio dok neznam u čemu je fora.
Ja osobno nisam imao namjeru koristiti DSP za SONG nego za ritmove ali sada sam shvatio,da je sigurno baš u tome fora jer je taj od kojeg sam ja uzeo taj Kn7000 njega koristio i radio samo na songovima to jest midi file tako,da nema druge nego,da je on tako imao podešenu klaviaturu.
Ja sam je dosad tako ostavio kako je bila jer nisam mogao,da na novo stavim OS-sys pošto više na nijednom računalu nisam imao flopy pa sam tek sada nabavio jedan
izvana na USB priključak.Mada je na Windows 10 napravio kao diskete klaviatura nije ih čitala pa sam sad na jednog starog prijenosnika stavio Windows xp i kroz vikend,ču to srediti.
Siguran sam,da je baš to kako si napisao jer sam i ja sumnjao,da negdje nešto nije postavljeno kako treba ili,da je moguče negdje stavljena koja zaštita ali neznam koja,da je isključim jer bilo šta sam na DSP stavljao nije bilo nikakve promijene mada bi naravno morala da se čuje.Sad,ču ja to pregledati i nema boga,da ne nađem a gdje bi uopče pomislio,da je to kako si napisao posebno za Style i posebno mora se promijeniti za Songove.Očito taj je imao podešeno baš za Songove i ako je to zapamtio u memoriju naravno tako je ostalo.
Hvala Casper.
Pozdrav
Dodato:
Svaka čast Casper uspjelo je.Na svakom ritmu na stazama na prozorčima za podešenje DSP1 i DSP2 imao sam sve brojke stavljene na 0 i zato nije se čula nikakva promijena kod mijenjanja efekata.
Pa svaki ritam može fantastično,da se podesi jer za svaku stazu može se po okusu staviti jačina efekata te ostalog i to je izvanredna odlična osobina te klaviature.Usput našao sam i još puno mogučnosti što mi izgleda skoro nemoguče šta sve još KN ima izrađen za onu vrijeme.
Pa trebat,če mi očito još jako puno dok ga ne skužim bar donekle jer ima još ogromno različitih funkcija te mogučnosti kako vidim sve više mada več sada sve radi odlično.
Očito na njemu potrebno je puno rada a osobito znanja ali bez sumnje na kraju ispada fantastična mašina za svirku ne bih voleo baš da preterivam ali neke koje sam dosad imao daleko su od tog KN7000.
I kako je več bilo govora o tome zašto Technics nije bio baš popularan za naše krajeve sve više mi se čini,da baš zbog toga jer nitko nije znao da ga sredi kako treba i šta sve se može napraviti od njega jer upute sve koje se nađu ne koriste ama ničemu jer u njima ništa koristno i ne stoji.Baš zbog toga svi su uzimali klaviature koje se mogu brže doterati več zbog toga što je o njima bilo više pojašnjenog a neki valjda smatrali su,da se čak neke stvari na KN uopšte ne mogu srediti isto kako sam i ja od početka čak bio sasvim siguran dok mi nekih nisi pojasnio.
Osobno ja sa njegovim tvorničkima ritmovima potpuno sam nezadovoljan jer za našu zabavnu i narodno muziku naročito Cro i Slo a ta mi je najviše potrebna nisam našao valjda više od 2-3 ritma koja bi mi još nekako odgovarala mada ima korisnih ritmova ali na svakome nešto svira na stazama šta je suvišak i netreba mi.Shvatio sam,da se svi ti ritmovi mogu sasvim prepraviti ali ako nemaš pojma toga ne možeš uraditi i da se kolješ pored.Isto tako mora se znati podesiti ritmove u Composeru one koje naložiš na nju kakav je i sada još kod mene problem dok još svega o tome neznam.Tek sam jedva našao kako se i tvornički ritmovi mogu naložiti u COMPOSER i prije toga mislio sam da je to nemoguče pa sam več hteo,da te pitam jer si u jednom od postova koje sam čitao napisao neka se pogleda kako stoje postavke na tvorničkim ritmovima.
Naravno to je nemoguče pogledati ako ih ne staviš u Compozer jer tek tamo vidiš kako su postavljena podešenja na samim trakama od efekata pa i nadalje i tek onda možeš te postavke postaviti ili približiti svojim ritmovima koje naložiš na nju.
E pa sada ako tvorničke ritmove stavim u COMPOZER naravno drugačija je slika jer ih tamo mogu preraditi kako hoču ili ih međusobno kombinirati a čak i dodati staze kopirane iz Sequencera (za taj rad Sequencer to compozer još neznam tačno malo sam samo probao a i zasad ču to ostaviti za kasnije kad budem više znao o klaviaturi).
Sve klaviature dosad provalio sam skroz od pravljenja samplova pa i nadalje pa i nema boga da neču polako i taj KN mada moram slobodno priznati da za neke stvari bez tvoje pomoči ne bi nikada došao do mjesta na kojem se več nalazim a naravno znam još,da ču trebati tvoju pomoč o nekim objašnjenjima ali ima još vremena jer ipak ne ide sve odjednom jer sve se pobrka.
Kako sada več imam sređenu više nego odlično je a sada ču se još jednom baciti na sve te ritmove da im sredim DSP.
Pozdrav Casper tebi i cjeli tvoji familiji pa i onima svima koji čitaju ove postove pa se naravno čujemo.

Promijenjeno od flosarka (05.08.2018 u 14:48 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2018, 16:57   #30
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I meni je bila čudna mala zastupljenost Technicsa na našem području. Na to je utjecalo više čimbenika, ali ne bih kao osnovni razlog stavio kompliciranost klavijature. KN je veoma lagan za rukovanje i ima odličan sound. Mogućnosti su daleko iznad ostalih brendova koji su se proizvodile u to vrijeme i to vidim samo kao prednost.

Mislim da je osnovi razlog zašto Technics tada nije bio "popularan" to što su naši distributeri (čitaj: šverceri iz inozemstva) imali lakše dostupne Korg, Roland i Yamaha modele. Čim se na tržištu pojavi 50% jednog brenda i k tome s povoljnom cijenom (jer je prošvercan u duplom podu nekog kombija), svi muzičari navale kao muhe na g... I onda je teško promjeniti situaciju, a priča svaki cigo svoga konja hvali dodatno podiže popularnost brenda. Kako god, to je ionako prošlo svršeno vrijeme pa je nepotrebno o toj temi trošiti riječi. Neka, barem se ti i ja zabavljamo dopisivajući i pišući o svemu i svačemu.

Da budem malo koristan i samo se nadovežem na tvoja iskustva. Kao što sam u temi već par puta predpostavio u kom grmu leži zec, tako ću ti i sada malo olakšati. Pogledaj ova dva gumba koja su uokvirena na slici. Da ne objašnajvam na široko, samo stisni SET i prilagodi soundove na nekom od tvorničkih ritmova. Uvijek kada imaš upaljen ON na gubmu do njega, tvornički ritam će imati one karakteristike koje si sam podesio. Praktički, svaki tvornički ritam može svirati s tvojim vlastitim postavkama i nije ga potrebno upisivati u COMPOSER. Dovoljno je upaliti ON funkciju.

Tako jednostavno i funkcionalno, zašto samo sa dva dodatna gumba ne prošire dvostruko i naše nove Yamahe i Korgove?
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Das-Technics-sx-KN7000_cr.jpg (77,9 KB, 67x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
flosarka (05.08.2018)
Odgovor

Favoriti

Oznake
kn7000, technics

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije