Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 21.03.2014, 23:25   #31
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobro ,tako gledano da...Ali na primer ,mi sa jeftinijim ulaznicama (16.0.2) imamo veliku razliku i u ceni i u mogucnostima... A meni trenutno za to sto ja radim ne treba bolje od 16.0.2...
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline  
Star 22.03.2014, 04:04   #32
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od zox2003 Pokaži Post
Tranzit,

Nazalost moram da te razocaram...
Nisi me razocarao jer ne nalazim da je QU-16 kvalitetniji od bilo koje Presonus konzole. Zasto pokusavas da mi dokazes nesto sto je u sustini totalno suprotno. Vrlo dobro mi je poznato sta zna A & H, a sta Presonus da napravi. I jednu i drugu firmu pratim od njihovog dolaska na evropsko trziste. Jednu veoma bitnu cinjenicu si smetnuo s uma. Postoji uvijek faktor covjek u svemu tome, tako da to sto se tebi cini da QU-16 ima veci Headroom i bolje Filtere, to jos uvijek ne znaci da je to i zaista tako. To ti samo tako cujes ili i psiholoski faktor, to ti hoces tako da cujes. Motor Faderi su elegantan Tool ali i dalje samo sminka. Cini se da ekstravagantni dizajn A & H cini svoje, sto nije nikakvo cudo jer upravo radi toga i jeste takav kakav je.

Da se vratimo tom vecem Headroomu, koji ti pominjes, a koji je dakako veoma bitna karakteristika ali ne i jedina jer se tu mora uzeti i Noice faktror u obzir jer je i on dio signala. Po zvanicnim specifikacijama oba miksera to u stvarnosti (bez faktora covjek) izgleda ovako:

A & H QU-16

Dynamic Range = 112 dB
Noice = -89 dB



Presonus 16.0.2

Dynamic Range = 118 dB
Noice = -94 dB


Za poiredjenje sam uzeo samo dva najbitnija parametra koja definisu Headroom. Odmah upada u oci vanprosjecno veci Headroom (za citavih 6dB) kod Presonusa. Tih 6 dB je ogromno u audio tehnici. Ovo ne samo da pobija tvoju tvrdnju da je Headroom kod A & H bolji, nego upravo suprotno. Headroom je kod Presonusa toliko bolj, odnosno veci, da to prelazi granice normalnog iz cega se da zakljuciti da su A & H QU-16 ima veoma "plitak" sound. Inace su Presonusovi uredjaji poznati po svom velikom Headroomu, pa bilo da se radi o mikserima, bilo o audio interfaceima, bilo o predpojacalima i Channel Strippovima. Ovo skoro uvijek ima za uzrok odlicna XMAX predpojacala. Ona su takodje "kriva" i za nevjerovatno nizak nivo Noicea (za tu cjenovnu klasu) koji je za 5 dB nizi od onoga na A & H. Samo ove dvije navedene vrijednosti cine Presonus za citavu klasu kvalitetnijim mikserom od A & H. Ta razlika u kvalitetu, u korist Presonusa, bi postala jos uocljivija, ukoliko bi se pogledale sve karakteristike miksera ali za to nema potrebe jer su i ove dvije vrijednosti i vise nego dovoljne. Ljudi se jednostavno, sve cesce daju prevariti i zaslijepiti jeftinim dodacima ili kompletnim dizajnom i spremni su platiti dosta losiju stvar, skoro dva puta skuplje, sto je neposredan primjer u ovom slucaju. Kvalitet sounda jednog miksera ne cine ni Motor faderi, ni lampice, a ni boja. A & H je rijesio da grdno prevari klijentelu i cini se da je uspio.

Rezime: zadrzi ti ipak taj Presonus jer on zaista ima, za citavu klasu, kvalitetniji sound, samo ti nisi "htio" ili "mogao" da ga cujes, vjerovatno ponesen zaista dobrim dizajnom i pojedinim dodacima (koji nemaju nikakve veze sa samim soundom) na A & H.

Promijenjeno od tranzit (22.03.2014 u 04:13 sati)
tranzit je offline  
Star 22.03.2014, 06:33   #33
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E, sa ovakvim predznanjem se ide u kupovinu miksete...
Tačno sam znao da sledi Tranzitov opširan post po ovom pitanju, a koji mi još više potvrđuje da nisam pogrešio u odluci za Presonusa.

Odmah mi je bilo sumnjivo što se u prezentacijama stavlja akcenat na motorizovane fadere i touch screen dok je kod presonusa sasvim "opušten" pristup.

Ne bih da ispadne da navijam za ovo ili ono, ali, nikada ne volim kad mi prodavac hvali onu stranu proizvoda bez koje se može. To je kao kad bi kupovao automobil samo zbog lampica i dizajna komandnog panela...

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline  
Star 22.03.2014, 17:46   #34
zox2003
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: USA
Postovi: 171
Downloads: 283
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
zox2003 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tranzit i ostali,

Moja namera nije da bilo sta dokazujem ili da nagovaram. Korisnik sam i jednog i drugog miksera.Imao sam jedan od prvih modela Presonusa koji je izasao u USA i imao sanse da ga koristim dosta i hvala bogu sluzio me je bez ikakvih problema.
Motorizovani faderi,touch display i ostalo sto si spomenuo a koje Presonus nema za mene nisu sminka nego veoma korisni delovi interface-a koji omogucavaju laksi i brzi rad sa digitalnim mikserom.Plot prezentacija i touch podesavanje PEQ i EQ je izvrsno i koristeno u mnogim drugim pro mikserima.
Sve specifikacije koje si prezentovao su OK ali zavisi i kako su merene i koliko se to u stvarnosti primeti u realnoj situaciji.Presonus ima XMAX preamp ali i A&H ima veoma cenjena i popularna pretpojacala iz GLD serije…
Osim toga u digitalnom svetu muzike preamps nisu i najbitniji i jedini faktor koji utice na konacnu zvucnu sliku…zaboravio si na ADC i DAC's. U tome ih A&H sije za citave dve generacije (presonus koristi konvertore koji su dizajnirani pre 3 godine vs. A&H koji koristi najnoviju generaciju konvertora)….

Da se razumemo …..imam obadva miksera i ne pokusavam da nikog uverim da kupi ovo ili ono. Presonus je odlican mixer ali koncepcijski i tehnicki malo zaostaje ispred nove generacije.Pa zato valjda i postoje nove generacije….U ovom slucaju dajem prednost A&H QU-16 iz mnogih razloga kao izmedju ostalog i mnoge vodece sound kompanije.

Pozdrav
Dodato:
Eh da zaboravih da kazem da A&H iLive EFX algoritmi su daleko ispred Presonusovih DSP EFX…i da sad ne idem dalje u sitnice kao sto je realan LPF kod A&H umesto 6db/oktavi filtera kod Presonusa, A&H poseduje digital snake….itd….itd….. I verujte mi A&H zvuci odlicno….

Promijenjeno od zox2003 (22.03.2014 u 18:01 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zox2003 je offline  
Sledeći član vam se zahvalio zox2003 za ovaj koristan post:
mikimiki (22.03.2014)
Star 23.03.2014, 02:42   #35
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Po cijim mjerama su algoritmi kod A & H ispred ??? Da li ti je poznato da Presonus izradjuje veoma, veoma kvalitetne VST efekte a medju njima i odlicne hallove. Presonus pise algoritme za te hallove !!! Ti isti, potpuno isti algoritmi, se nalaze i u StudioLive mikserima. Gdje su efekti koje izradjuje A & H ??? Ko je za njih i o njima cuo, gdje su to oni u upotrebi ? U kojem studiju ? Presonusovi efekti su se dokazali i u studijskom i u Live radu !!!




Dalje, odakle ti opet tvrdnja da su AD/DA konverteri kod A & H bolji od onih na Presonusu ??? Znas li da kvalitet AD/DA konvertera direktno zavisi od onih gore podataka koje sam naveo i da je prva stavka u specifikaciji AD/DA konvertera bas Dynamic Range ? U najvisoj mjeri se upravo njima ocjenjuje nivo kvaliteta AD/DA konvertera i on je osnovna karakteristika AD/DA konvertera. Znas li da Presonus izradjuje Audio Interface i da je tu jedan od vodecih svjetskih proizvodjaca ? Znas li da je kod tih Audio Interfacea najbitnija stavka bas AD/DA konverter ? Gdje su Audio Interfacei koje je napravio A & H ? Mislim da ne treba dalje nabrajati.

Niko aksplicitno ne tvrdi (kao sto ti sve vrijeme neargumentovano radis), da je taj A & H QU-16 los mikser, vec samo da ni u kom slucaju nije kvalitetniji od Presonusovih konzola i to je podkrijepljeno egzaktnim i nepobitnim specifikacijama. U jednoj drugoj temi sam prije izvjesnog vremena upravo pisao da sam iz nedostatka povjerenja u specifikacije, koje je dao Presonus za svoje Audio Interface, izvrsio vrlo precizna i totalno neutralna mjerenja svih tih karakteristika ali se doslo do potpuno istih rezultata. Vidis da i sam nisam mogao da vjerujem bezuslovno u te specifikacije unatoc ekstra kvalitetnom zvuku. Medjutim Presonus je pokazao da mu se mora vjerovati. Uzgred, Audio Interfacei imaju nesto losije karakteristike od StudioLive konzola.

Onih 6dB Dynamic Range prednosti, sto ima Presonus, to je toliko mnogo, da ne mozes ni da zamislis koliko je to mnogo. To su dva svijeta, dvije galaksije, ako to posmatramo sa stanovista akustike i audio tehnologije. I onih 5dB manje suma, odnosno Noice Flor-a je strahovito puno. Tebi se A & H "dopada" vise, postujem tvoj izbor, medjutim tvrditi poslije toga, da su pojedine tehnicke karakteristike i to najbitnije tehnicke karakteristike, kao sto su Head Room (Dynamic Range), pa zatim AD/DA konverteri (o efekt algoritmima necu ni pisati jer je ta tvrdnja neozbiljna) bolje kod jednog ili drugog, a to je u stvarnosti, odnosno po preciznim specifikacijama sasvim obrnuto i to ekstremno obrnuto, to se treba i mora demantirati. Tebi se naravno i dalje moze vise dopadati A & H i tome nista ne stoji na putu ali je red da ljudi koji ove redove citaju ipak dobiju stvarne podatke na uvid, one podatke koji ne podlijezu nikakvom dizajnu, lampicama, bojama, futuristickom obliku itd... Ovo su suhi podaci koji se jedini cuju i osjete u zvuku. Po svim tim podacima od ulaza, pa do izlaza iz miksera ali zaista kroz cijeli put signala, je Presonus primjetno kvalitetniji. Nije onda ni po njima moguce, da je sound koji izidje na njegove analogne ili digitalne izlaze manjeg kvaliteta, Ovi brojevi imaju veliku iskaznu moc i neposredno govore o kvalitetu sounda miksera. Na kraju, da pomenem, da su svi Presonus mikseri u isto vrijeme i FireWire Audio Interfacei visokog kvaliteta, ultra niskih Latneci i u upotrebi su u velikom broju studija bas u tom svojstvu. Uostalom ne nose uzalud naziv StudioLive. A & H QU-16 ne moze da se nadje u studijskom okruzenju jer mu nedostaju upravo ti vrhunski leveli koje sam napisao (Dynamic Range i Noice Rate), to jest previse je suma u signalu QU-16 da bi mogao da posluzi u studijske svrhe. Ono sto se dokaze u stotinama i stotinama studija sirom svijeta, sigurno je i na bini uvijek dobrodoslo.

Promijenjeno od tranzit (23.03.2014 u 02:47 sati)
tranzit je offline  
Star 23.03.2014, 05:34   #36
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ima jedna, za mene, mnogo vazna stvar kod Presonusa a to je "user community" ili kako oni zovu, "Presonus family". Tesko ce se neko naci u problemu vezanom za Presonus a da nece uspeti da ga resi "preko noci" u zavisnosti iz koje vremenske zone se javlja, a to je veoma bitno.
Takodje i nesebicna razmena iskustava u najsitnije detalje u svim sferama audio tehnike (od studijskog do zivog rada) je zlata vredna.

Mozda to nekome zvuci smesno, ali meni licno znaci isto koliko i sam proizvod, jer, do sada mi je ta "virtuelna porodica" pomogla mnogo puta kod S1 i VSL1818 i ne sumnjam da ce, ukoliko negde zapne, kod SLa biti ista podrska...
sale_band je offline  
Star 23.03.2014, 06:00   #37
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Taj Community uopste nije smijesan, a kolege bi mogle da pogledaju i poslusaju silne video Clipove, koji se nalaze na Presonusovoj stranici, u vezi sa StudioLive konzolama i prakticnog rada sa njima, kao i fenomenalnim rezultatima koji se postizu ovim mikserima. Inace ovi Clipovi su od ogromne pomoci, a demonstratori su sve od reda kvalitetni muzicari, ton majstori i audio inzinjeri. Tek kada se StudioLive upozna na ovakav detaljan nacin, jasno je sta je Presonus ponudio za relativno mali novac, u odnosu na konkurenciju. Presonus se posluzio jednom vrlo pametnom poslovnom praksom, poilitikom niskih cijena za masovnu proizvodnju uredjaja veoma visokog kvaliteta, gdje je zarada po jednom primjerku relativno niska ali zato je ogroman broj prodatih primjeraka nadomjestio ukupnu zaradu. Ovu politiku Presonus slijedi kod svih svojih uredjaja i veoma brzo je preuzeo veliki procenat trzista u domenima gdje se pojavljuje sa adekvatnim proizvodima. Iz ovog razloga i moje prijedjasnje upozorenje, da se ne obraca posebna paznja na nisku cijenu Presonusovih proizvoda jer moze da prevari.

Promijenjeno od tranzit (23.03.2014 u 06:01 sati)
tranzit je offline  
Star 24.03.2014, 00:43   #38
zox2003
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 06.02.2006
Mjesto: USA
Postovi: 171
Downloads: 283
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
zox2003 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prijatelju Transit,

Da ja i ti ne bi preuzeli ovaj forum (jer nije samo nas) ja bih da prekinem ovaj "ping-pong" game. Imam oba mixera i danas sam proveo mnogo vremena i na jednom i drugom i odgovorno tvrdim da je A&H kao celokupan mixer(kvalitet,jednostavnost koristenja, pa i "sminka"….) za jednu klasu iznad. Presonus je odlican mixer kao sto sam vec i rekao…
Ni na jednom sound forum nizam nasao jednu osobu koja je tvrdila suprotno pa cak i na Presonus forumu se deli isto misljenje…Ali sto bi rekli "Thats fine"…Idemo dalje...
Neka se zavrsi na ovome a to je da imam pravo na svoje misljenje ili svoj opinion….

Pozdrav
zox2003 je offline  
Star 24.03.2014, 01:39   #39
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nista drugo od pocetka i nisam napisao, do da ti imas legitimno pravo da ti vise odgovara jedan ili drugi mikser, a to sta se pise po ovom ili onom forumu, uopste nije nikakvo mjerilo kvaliteta, kao ni tvoja ili moja naklonost jednom od tih miksera. Bilo je rijeci o kvalitetu sounda, a ne o kompletnom mikseru jer si tvrdio da A & H ima bolji Headroom i bolje filtere. Samo to i nista drugo nije bilo razlog mog odgovora, odnosno pisanja. Nisam sudio o kompletnom mikseru vec iskljuciovo o kvalitetu sounda, sto sam i podkrijepio argumentovanim cinjenicama u vidu zvanicnih specifikacija. Dovoljno je napisano da svako moze da stvori svoj sud, to jest, da sve ovo pisanje, bar malo pomogne, nekome ko je pred odlukom o kupovini. To i jeste jedna od bitnih funkcija foruma uopste, a nas "ping-pong" nije nista lose, niti destruktivno, naprotiv. To je samo diskusija koja je bila za mnoge korisna.
tranzit je offline  
Star 24.03.2014, 14:15   #40
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Neko je kako se secam ovde ne tako davno tvrdio da je headroom totalno nebitna stvar i da to treba komplet iskoristiti :-).

Sto se tice ova dva miksera, ralno kupovinu miksera ne resava uvek kvalitet zvuka vec celokupan paket.
Ako neko recimo radi barske svirke gde svira po 2-3 benda na vece, njemu ce motorizovani faderi biti esencijalna stvar.

Kod presonusa je recall malo zajeban. Jes da ti pokazuje na led diodama gde bi trebalo da ti bude fader ali ti ne pokazuje gde treba da ti bude gain. Tako moras sve iznova.
MarjanMilosevic je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije