Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.09.2013, 15:58   #1
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 649
Downloads: 3686
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard pitanje BK9 roland?

ee ljudi de mi recite nesto, ima bk5 cist, ok, ima bk 9 orjental malo skuplji, e sad on je oko 1000eu nije puno, ali mene interesuje bk9 posto nije ni on skup, ja od kad sam cuo ove demos od njih kazem po mom misljenju jebes i pax i ketron i tirose (msm bez ljutnje samo moje misljene tako sam sebi kazem jebes se ostalo gde se ti boris i dan danas da dobijes zvuk i ritam, ,, ovde to nema radi zvuci svetski), roland ima ubedljivo najbolji ton i boje za ONE MAN BAD,

evo ovaj demo sa dal Bk5 cist ili OR verzije, interesuje me dali svi ti zvukovi i drumovi imaju na bk9? posto je duplo skuplji a nema verzije bk9 orijental? znaci ima to ona sve u sebi?
drugo pitanje posto jos nisu pripremili nase zvukove i ritmove za bk9, u pripremi su, moze li ona vec one sto postoje na roland planet za bk5, nasi ritmovi i boje?

https://soundcloud.com/serkanturkum-1/bk5-mix-demo-1

sada bk9 je u banjaluci u music shopu 3500km , ja bi to uzeo odma ako to sve vako radi i ima! i onako imam solo triton le, ako treba za solo boja
Dodato:
ispravka ima bk5 OR orjental, ne 9
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (02.09.2013 u 17:39 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
branoy je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio branoy za ovaj koristan post:
Dexmusicarilje (24.01.2014)
Star 03.09.2013, 14:48   #2
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ako je za tebe bk5 najbolje sto si cuo do sad,onda kupi nju i uzivaj,ne vjerujem da bk9 ima u sebi i orient skupa
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2013, 15:09   #3
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za sad stoji ovako K 5 cist nema terce,BK 5 Orijent ima terce,BK 9 je izvrstan instrument ali i BK 5 nezaostaje puno za njim.BK 9 ima terce.

To se po mom misljenju,naglasavam mom misljenju dva jako dobra i upotrebljiva aranzera.Ako imas vise para kupi BK 9 ako imas manje onda BK 5.Neces pogresiti ni u jednoj kombinaciji.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nesaband za ovaj koristan post:
Dexmusicarilje (24.01.2014)
Star 03.09.2013, 16:32   #4
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 649
Downloads: 3686
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ma ne,, pricam da bi uzeo bk9 odma ne bi se zezao, samo da sve to ima sto cujem na demoima,

odusevili su me fabricki, a tek ovi orjental to je cudo!! e sad to pitam ako uzmem bk9 ocu li imati u njoj i sve ovo iz orjental posto je duplo skuplja a ne postoji bk9 orjent, znaci samo jedna ,pa pitam jel sve u njoj?
ovo bi ja nastimao da ubija kad znam kakav ton zvuk daje, i kakve boje ima

tu sam pregledao jedno 10 videa od bk5 or, ubisee zvukom i ritmovi i boje
http://www.youtube.com/channel/UCzvt...HH5vnIg/videos


plus fabrika eurosong ton, ako sve stavis na mixer na 0
https://soundcloud.com/rolandcom/rock-beat
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (03.09.2013 u 16:41 sati)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2013, 18:43   #5
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imao sam prilike da probam i tursku i nasu verziju BK5 pa cu morati da demantujem prvo sebe a posle i kolega Nesu,BK5 OR nema terce i pored toga sto mu se Scale podesavanja nalaze u performansi.Ima poznati problem da se Scala podesavanje primenjuje i na Upper1 i na Upper2 istovremeno a nikako odvojeno.
Sto se pak boja tice,orijentalna verzija BK5 ima naravno vise "turskih" boja u odnosu na evropsku verziju a medju tim bojama se nalaze i par turskih setova bubnjeva kojih nema ni na BK9.Osim drum setova BK5OR ima i set turskih udaraljki koga naravno nema ni u BK9 ni BK5 Euro verziji.Od drugih vaznijih boja BK5 OR ima citav set Bouzukuija,Oud-a i slicnih instrumenata kojih nema na BK5 Euro verziji sto je iznenadjujuce znajuci da je "Europskim" muzicarima bliza Grcka muzika od Kineske i Indijske(BK5 ima i obilje ovih nama beskorisnih boja).
Sto se lakoce pakovanja,pravljenja i modifikovanja ritmova tice,bez upotrebe raznih ekvilajzera,shtemovanja i shtimovanja po raznim osnovama nece biti zadovoljavajuceg rezultata i bez tih operacija Bk5 bi bio samo bleda kopija G serije.Sto rece jedan moj kolega, zvuk koji daje BK je previse "sirov" pa mora proci ove operacione zahvate da bi zablistao u pravom sjaju.(Ma biva me za kritichara,rascepujem )
Bk9 ima dodatnih 20-tak Super Natural boja(ma sta to treba da znaci) ali od njih je na zalost samo 6 klavira ,jedan Harpsikord,jedan sax i jedan clarinet...
Bas gitare nisu po mom ukusu jer nema pre svega cuvenog Piketa sa Gserije kao ni par basova sa Phantoma Xa a kojih je bilo na GW8 recimo.
Elektricne i akusticne gitare "utepuju" kolko su dobre a to se odnosi i na harmonike.Saxofona i truba u izobilju ali je malo paznje dato clarinetima i violinama u BK5 verziji.Setovi bubnjeva imaju po mom ukusu malo mutniji zvuk i malo ih je(to sto ima tuce setova ne znaci nista jer su mnogi isti samo drugacije obojeni ekvilajzerom i nastimovani drugacije) ali je pohvalno sto svaka udaraljka u setu ima svoj tropojasni ekvilajzer i moguce je imati vise drum traka u ritmu sto je jos jedan od uslova da BK zazvuci onako kako treba i kako je zamisljen.
Dakle na BK9 neces imati sve sto ima na BK5OR i obratno,jedino ako sacekas da se pojavi ovaj dodatni pak sa bojama pa onda da odlucis.Moj ti je savet da skines one listinge boja za sve ove klavijature pa da uporedis pa ces tako najbolje uociti razliku koju sam ja sada samo prepricao.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Boban010, za koristan post:
branoy (04.09.2013), Dexmusicarilje (24.01.2014)
Star 03.09.2013, 19:01   #6
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa Boki ti mi rece da BK 5 or ima terce kad ono corak.
Izvinjavam se na dezinformaciji.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2014, 21:59   #7
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 841
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I ja sam bio pre nekoliko dana da probam roland fa 06, pa sam probao i bk-9, mmedjutim nije bio prodavac koji je zaduzen za klavijature. A i dosao sam pola sata pred zatvaranje radnje. Tako da sam povrsno probao klavijaturu.
Prvi utisak je da su dirke mnogo dobre kao i zvuk. Tasteri nisu losi. Mene jedino plasi kakva je za pakovanje, da li ima nekih programa za komp koji olaksavaju editovanje stylova i perfomansi.
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2014, 22:06   #8
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 508
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS2, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

jedina serija aranzera koja se moze programirati i kontrolorati direktno preko ipada. :-)
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 10.07.2014, 11:15   #9
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Real time boje (upper1 i 2, lower i bass) imaju zajednicke send efekte (reverb i chorus, a chorus se moze podesiti da bude delay) plus ima 2 MFX-a. Svakoj boji mozete dodeliti reverb i delay plus da je uputite kroz jedan od dva MFX efekta. Takodje, moguce je nakon prolaska kroz MFX da dodelite send ka reverbu i delay-u.
Ritam sekcija ima posebne send efekte, reverb i chorus (delay) i ima tri MFX-a. Svaki instrument mozete poslati na jedan od ta tri MFX-a.
Naravno, postoji tropojasni ekvilajzer (sa promenjivim frekfencijama) za svaku real time boju, za svaku boju u ritmu ali i za svaku posebnu komponentu u okviru bubnja!
Pored ovoga, za svaku boju imate cutoff, resonance, attack, release...i jos toga gde se dodatno menja i boja i karakter tona.
I, nakon svega, tu je master EQ i master multibend kompresor, sa preciznim podesavanjima, posebno za real time boje, posebno za ritam sekciju.

Kada ucitate performance boju, ona povlaci sva podesavanja svih ovih parametara. Moguce je u globalnim podesavanjima da namestite zakljucavanje MFX/EQ pa nakon ucitavanja performanse ce pamtiti podesene parametre efekata ako idete i birate fabricke boje...sve dok ponovo ne izaberete neku performance boju, kada ce pozvati ona podesavanja koja su tamo usnimljena. Dakle, moguce je napraviti jednu "preset" performance boju pa odatle posle zvati farbe pojedinacno a da ostaju efekti koje smo pripremili u pomenutoj preset performansi.
Moguce je birati performanse putem numerickih tastera (2-9) a tasterima 1 i 0 pomeramo stranicu napred nazad u performance listi, bilo je vec reci o ovome...tako se izbegava koristenje tockica...Moguce je zakljucati ritam (i tempo) pa menjanjem performansi menjamo samo boje.
----------------
Postoji "BK9 Performance Editor" program za iPad koji olaksava rad. Da bi ovaj program radio, potreban vam je, naravno, iPad (bilo koje generacije) i camera connection kit.

Promijenjeno od Morison (10.07.2014 u 11:18 sati)
Morison je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Morison, za koristan post:
SMusic studio (10.07.2014), worga (18.08.2014)
Star 10.07.2014, 12:46   #10
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Korisno i jasno kao i uvek od Deje.
Ja opet moram da pomenem moj VA7. Sve je to od efekata za real parts imalo i kod VA, s tim što je u masteru bilo delaya a sad ga kod BK nema, pa ga moram sada dodavati kroz performance, ako sam to dobro shvatio.
Drugo, na VA sam imao opciju u globalu da po uključivanju kavijature izaberem jedan user program koji će se automatski učitati na startu i koji želim da mi bude default.
Takav user program sa podešenim efektima koje sam ja postavio mi je bio osnovna postavka za dalji rad,ali bez pozivanja drugih user programa. Znači, svi reverbi, delay-i, MFX i EQ su mi ostajali takvi kakvi su bez obzira koju boju ili ritam dalje birao ručno, kažem - bez pozivanja drugih user programa.
Ako sam hteo da te postavke imam i u drugim userima, ja sam ovaj početni user jednostavno iskopirao na druga mesta i tamo dodao već šta treba, druge boje, ritmove,transpose,d-beam i ostalo...
Nadam se da to postoji i kod BK.

Što se točkića tiče, znam da ga mogu izbeći, ali samo kada uradim performance. Ovako, kao ja u prodavnici, nepregledno je i mučno tražiti točkićem (samo zato što nema touch).
Zašto mi je ovo bitno? Zato što ja kad radim, najčešće tražim na stotine ritmova ili boja koje će mi se uklopiti u tu pesmu i tada još nemam definisan performance, pa mi je malo nepregledno i pipavo okretati i stiskati točkić za svaki taj ritam ili boju koje isprobavam. Posebno mi je "pipavo" što okretanjem točkića često kursorom promašim ono što sam želeo da kliknem, jer kolena na točkiću su blizu i lako umesto 2 pozicije preskoči za 3 ili čak 4 mesta.
Nije ovo strašno, treba vremena da se navikneš, pa ne može sve da bude idealno.

I na kraju, ovde izgleda nema vlasnika BK-9 osim vas dvojice.
Tužno...

Hvala, Dejo, na odgovoru
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije