Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.02.2007, 18:26   #1
vularenga
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 22.12.2006
Postovi: 85
Downloads: 1075
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
vularenga befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg x5 vs x5d

koja je razlika izmedju korga x5 i x5d sta da kupim
__________________
vularenga
vularenga je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2007, 18:32   #2
Vlajko
Drugar foruma
 
Vlajko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.05.2005
Mjesto: Germany
Postovi: 88
Downloads: 121
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Vlajko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hm... :roll:


kupi ti ipak Tritona...
Vlajko je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2007, 19:03   #3
vularenga
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 22.12.2006
Postovi: 85
Downloads: 1075
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
vularenga befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nisam te to pitao
__________________
vularenga
vularenga je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2007, 19:20   #4
dux
Vredan član društva
 
dux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2006
Mjesto: hrvatska
Postovi: 155
Downloads: 191
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: pa80
dux befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dux pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

opa dečki lakše malo Vlajko ti je samo savjetovao puno,puno bolju klavijaturu. X5d sam slušao a na X5 sam svirao nešto malo,nisam osjetio razliku al javit će se sigurno neko ko zna bolje

pozdrav
dux je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2007, 19:35   #5
vularenga
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 22.12.2006
Postovi: 85
Downloads: 1075
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
vularenga befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja sam postavio ozbiljno pitanje kao da ja neznam sta je triton
__________________
vularenga
vularenga je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2007, 19:52   #6
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja pravo da ti kažem bio sam magare jedno veliko kad sam prodo Korg T3 i kupio sebi Korg X5D...To ti je prijatelju KANTA među kantama...X5 ne poznajem ali mogu ti potvrditi da je X5D jako "jeftina" to znači siromašna...Za te pare ti je isplatnije kupiti kakav Dx il slično...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 14.02.2007, 22:48   #7
vularenga
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 22.12.2006
Postovi: 85
Downloads: 1075
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
vularenga befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

imao sam x5d znam sta je interesuje me razlika korga uzimam najvise zbog harmonika yamahu ne poznajem mozda bi bolje bilo da mi kazete nesto vise o dx da li ima transpozer terce i naravno neke dobre harmonike a ne samo solo boje,ako moze neko da mi preporuci neku solo klavijaturu a da nije skupa 200-300e max hvala
__________________
vularenga
vularenga je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2007, 10:41   #8
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav ekipo !

Kao prvo nemojte pričati o KORG X5D da je kanta jer to nije istina. Nije baš TOP klasa od KORG-a no ne zaboravite da je klavijatura bila 64-polifona još 1997/98. Drugo, X5D ima isti engine kao i KORG N364, samo duplo manje memorije za rad i pohranu u user. Po meni X5D je jači solo synth čak i od X3. U biti najbliže bih ga opisao kao KORG M1 s novim sound enginom u manjem kučištu. Naravno, nije savršen. Mana mu je što nema FD za spremanje PCG-a i što ima externi adapter za napajanje. Ima samo 200 program i 200 comby mjesta. Od toga je promjenjivo tj user 100 + 100. No, prednosti su mu što je lak za programiranje (barem je meni vrlo jednostavan editor), vrlo je lagan i malih dimenzija.
Stavljati ga u isti koš za Yamahinim DX zujalicama je svetogrđe jer radi se ipak o KORG-ovoj AI2 sintezi zvuka koja je oho-ho ispred FM synteze iz Yamahinih DX zujalica.
Samo bez uvrede, ipak će jedan X5D prije reproducirati neku DX boju nego će ikoji DX pa i V-50 zvučati kao ikoji KORG-ov workstation s Ai2 generatorom zvuka.
S obzirom da je klavijatura vrlo jeftina (cca. 200 €) nije baš toliko loš deal u odnosu na druge modele u tom rangu, aposebice paleta narodnjačkih boja s X5D je čisto dovolja za bilokojeg ozbiljnog tezgarpša. Ne treba mu više ništa.
Btw. znao sam čuti X5D koji duplo bolje zvuči od sampliranog LE-a, no svirao ga je istinski majstor, a i programirao isto tako.

@ Alix
Prijatelju, nemoj žaliti previše za T3. Istina u kompletu gledano T3 je bio svojevremeno babaroga za X5d, samo što je razlika punih 8 godina u starosti između njih što je u svijetu klavijatura jako mnogo. No da su X5D radili kao T3 krajem 80-tih onda se nebi zvao X5D nego Trinity (tada).
U vrijeme T3, KORG Poly 800 je bio X5D tako da je čisto neumjesno uspoređivati TOP brend s kraja 80-tih godina s KORG-ovom igračkom iz kraja 90-tih godina prošlog stolječa.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2007, 12:47   #9
Emir82
Drugar foruma
 
Emir82's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2006
Mjesto: Australia
Godina: 42
Postovi: 81
Downloads: 66
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: PA3X, CZ-230S, itd...
Emir82 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Emir82 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

POzdrav Moji Korgovci.
Evo da kazem da licno imam X5D. Imam ga vec 2 godine odpriike. Kupio sam ga samo zato, sto sam nasao na prodaju ovdje. Za totalno blesavih $AUS 50 ( 30 Eura) sam ga kupio u absolutnom novom stanju. U to vrijeme znao sam da nije bas najbolja, za nasu muziku, i da nije bas neka top klasa kao sto je Kreso naspomenuo. ALi ipak sam ga uzeo, kao solo synth, za te pare, sto da ne?! Arranger koji sam trazio u to vrijeme pa80 i tako dalje nikad nisam kupio. Nazalost x5d je sjedio na stalku i kupio prasinu, ali skoro sam kupio PA1x kao sto znate, pa i nekad X5D upalim uz njega i poneke boje koje imam na nje mu sviram na njemu.

I dan danas nikad nisam sjeo, i probao da neke boje sklepam na X5D, a pogotovo sad kad sam kupio pa1x, mislim da nikada i necu. Mozda X5D nije neka vrhunska Korg sprava, ali znam da i nije totalna kanta. Imao sam priliku na 2, 3 puta da slusam sta se moze i kako na x5d. Imam isto nekoliko kaseta, sa Muhamed Sehic Hamices kad je svirao na intaku, nekoliko koncerata, da svira x5d, i boje koje je imao na njemu su strahota!

A za odgovor za vularenga, ja licno neznam, nikad nisam vidio niti znam sta o X5, pa nemogu reci koja je razlika.

Pozdrav
Emir82 je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2007, 12:58   #10
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Aja da napomenem velika greška kod Korga X5D je ta,da se gajda gubi...Dakle kad držiš jednu tipku i odsviraš nešto na brzo izgubi se i ne daje zvuka...To je mana i prijašnjih verzija Korga,PA-serije i Trinity-a (za V3 ne znam)...U svakom slučaju Krešo moj veliki druže nisam ga ja pljuvo ali na predhodnike bogami dragog meni je slabiji i od M1 i od T3...Na pojačalima (tad sam sviro na krševima od ozvučenja) X5D zvuči jadno a i funkcija ima manje nego T3-samo pomisli koliko menija i raznih đavola je T3 imo :roll: ..."Vulčarenga"-Prijatelju kako hoćeš,uglavnom radije sebi kupi Korg N364 nećeš se pokajati,Ja sam ga propustio kad su mi kolege na forumu svjetovali da ga kupim i danas dani žalim-X5D je za moje pojmove siromašna...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, x5d


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije