Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.12.2007, 13:58   #1
playboyz
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.12.2007
Postovi: 1
Downloads: 88
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
playboyz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Help ! Pa80

Zdravo Zoran iz MK !
Dal neko zna ili ima ideu sta e bilo sa mom PA 80 ?? Probao sam jedan set od YU-MIDI-Downloads i zaglavilo mi USER2 sad nemogu nikako da radim sa STYLE/USER 2 kaze "style select failed-press exit"!
Sve drugo radi samo zezame STYLE/USER2 i nikako ne mogu da brisem ili da se loadira nove styles u njega !?? Dali to e neki "virus" ili sta??
Instalirao sam OS v.3.06 po novo ali isto.....!?

Pozdrav Zoran

Promijenjeno od Vaxter (03.01.2008 u 04:02 sati) Razlog: Adresu izbrisao Vaxter! Bez maila na forumu!
playboyz je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2007, 14:22   #2
dragonik
Početnik forumacije!
 
dragonik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.05.2006
Postovi: 10
Downloads: 1047
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
dragonik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Isti taj problem sam imao i ja. Pa sem morao nacisto da ispraznim sint i onda
nanovo fabricki Backup i neki set sto normalno radi.
dragonik je offline   Reply With Quote
Star 16.12.2007, 14:32   #3
sevce
Početnik forumacije!
 
sevce's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: NjeMacka
Godina: 54
Postovi: 45
Downloads: 169
Uploads: 8
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: i3 - pa80
sevce befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
sevce pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Da bi procitao u forumu naso bih ovo
nemoj se mucit i trazit evo citaj i sredi

Nemoj se meni zahvalit nisam ja ovo pisao trazi u forumu ko je pisao i ZAHFALJUj se Coveku ko je pisao.....
Za korisnike Korga Pa80-60-50

Svi korisnici ovih klavijatura treba da imaju 7 flopy disketa. Za cega ce im te diskete sluziti?
Ja cu objasniti na primeru Pa80, a za korisnike Pa60 i Pa50 je isti princip samo su druga imena fajlova.
Za Pa80 > Software > Operating System - Version 3.06 > skinuti fajl "osPa80_v306.zip".
> Software > Musical Resources - Version 3.02 > skinuti fajl "Pa80_res_v302.zip"
Kao sto mozete primetiti oba fajla su Zipovana, znaci treba da ih raspakujete. Kada ih raspakujete dobicete 6 fajlova.

Od fajla osPa80_v306.zip, dobicete fajl osPa80_v306.exe. Sada je potrebno da ubacite PRAZNU flopy disketu u kompjuter i da pokrenete fajl osPa80_v306.exe. Ovaj fajl ce vam na disketi napraviti OS tj operativni sistem. Obelezite ovu disketu sa OS v3.06.

Od fajla Pa80_res_v302.zip, dobicete 5 fajlova,
rs80_v3_dsk1.exe
rs80_v3_dsk2.exe
rs80_v3_dsk3.exe
rs80_v3_dsk4.exe
rs80_v3_dsk5.exe
Sada pripremite 5 PRAZNIH disketa. Ubacite prvu i pokrenite fajl rs80_v3_dsk1.exe. Kada se postupak zavrsi ovu disketu OBAVEZNO opbelezite sa brojem 1. Isto ponovite i za ostale diskete koje cete obeleziti sa 2, 3, 4 i 5. Sada imate 5 disketa na kojima se nalazi "Musical resource" ili nasim jezikom receno "Fabricka postavka klavijature" tj stylovi, boje i performnasi koji su na klavijaturi kada je nova.

Kada i kako koristite ove diskete?

1 OS disketu koristite kada zelite da instalirate novi OS (operativni sistem).
Postupak je sledeci:
Ugasite klavijaturu > Ubacite disketu sa OS-om > Upalite klavijaturu > Kada vas pita da li zelite da ucita novi OS, pritisnite ENTER > Kada se ucitavanje zavrsi ugasite klavijaturu > Upalite ponovi klavijaturu i novi OS je ucitan.
NAPOMENA! Ovim postupkom svi user podaci (ono sto smo mi ucitali ili napravili), style, performance i program OSTAJU NEPROMENJENI.

2 Musical resource, 5 disketa, koristite kada zelite da postavku klavijature vratite u fabricko stanje. Mozda ste preko fabrickih stylova upisali svoje, mozda zalite da prodate klavijaturu, mozda zelite ..... Bez obzira sta zeleli postupak je sledeci.

Na klavijaturi pritisnite dugme DISK > Utilities 1 page, izaberite opciju "Restore data" > Izaberite sa ENTER da je izvor flopy disk > Potvrdite opet sa ENTER > Kada trazi da ubacite disk1, ubacite disketu broj 1 i pritisnite ENTER > Sacekajte da se operacija zavrsi > Ovo sve ponovite i za diskete 2, 3, 4 i 5 > Kada se sve zavrsi ugasite klavijaturu > Ponovo upalite klavijaturu i imate Fabricku postavku,( sad je ko nova).
NAPOMENA! Ovim postupkom svi user podaci (ono sto smo mi ucitali ili napravili), style, performance i program BICE POBRISANI.

3 Postoji i situacija kada koristite svih 6 disketa. Ova situacija je takozvano VIRUSNO STANJE, tj kada klavijatura blokira ili ne radi kako treba. Ovom procedurom cete pobrisati SVE podatke sa SSD (internal SSD memory).

Postupak je sledeci:
Ugasite klavijaturu > Ubacite disketu sa OS-om > Upalite klavijaturu > Kada vas pita da li zelite da ucita novi OS, P R I T I S N I T E d u g m e "FADE IN/OUT". !!! Ovo je jedina razlika u odnosu na prethodnu proceduru >Sada se formatira (brise) kompletana SSD memorija i ucitava OS. > Kada je to gotovo pritisnite bilo koje dugme na klavijaturi i izvadite disketu iz klavijature > Sada uradite postupak pod brojem 2 tj ucitavanje Musical resource >
Pritisnite dugme DISK > Utilities 1 page, izaberite opciju "Restore data" > Izaberite sa ENTER da je izvor flopy disk > Potvrdite opet sa ENTER > Kada trazi da ubacite disk1, ubacite disketu broj 1 i pritisnite ENTER > Sacekajte da se operacija zavrsi > Ovo sve ponovite i za diskete 2, 3, 4 i 5 > Kada se sve zavrsi ugasite klavijaturu > Ponovo upalite klavijaturu.
NAPOMENA! Ovim postupkom svi user podaci (ono sto smo mi ucitali ili napravili), style, performance i program BICE POBRISANI.

I na kraju sedma disketa, koja je prazna, sluzi da u nju ucitate set koji imate, i da ga imate u rezervi, kao Backup, ako se kojim slucajem nesto desi od gore pomenutog.
Postupak je sledeci
Pritisnite dugme DISK > Opcija SAVE > Opcija ALL ( to znaci da ce da sacuva ceo set) > Ubacite disketu > Pritisnite F1 da izaberete flopy > Dobicete opciju NEW_NAME.SET, u tom trenutku mozete da date ime setu > Pritisnite F2, Save > Potvrdite sa ENTER
sevce je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2008, 20:12   #4
rudi72
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.12.2007
Postovi: 2
Downloads: 523
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
rudi72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Beitrag (Linguage) Italiano/Albanian - user2 korg pa60!!!

Ciao, non va user2 nella korg pa60 è lo stesso problema ke avete spiegato voi nel forum, ma io non capisco la lingua?? e possibile spiegare in ITALIANO/ENGLISH/ALBANIAN
*****.***** grazie!!!

Citat:
Originalno postovano od sevce Pokaži Post
Da bi procitao u forumu naso bih ovo
nemoj se mucit i trazit evo citaj i sredi

Nemoj se meni zahvalit nisam ja ovo pisao trazi u forumu ko je pisao i ZAHFALJUj se Coveku ko je pisao.....
Za korisnike Korga Pa80-60-50

Svi korisnici ovih klavijatura treba da imaju 7 flopy disketa. Za cega ce im te diskete sluziti?
Ja cu objasniti na primeru Pa80, a za korisnike Pa60 i Pa50 je isti princip samo su druga imena fajlova.
Za Pa80 > Software > Operating System - Version 3.06 > skinuti fajl "osPa80_v306.zip".
> Software > Musical Resources - Version 3.02 > skinuti fajl "Pa80_res_v302.zip"
Kao sto mozete primetiti oba fajla su Zipovana, znaci treba da ih raspakujete. Kada ih raspakujete dobicete 6 fajlova.

Od fajla osPa80_v306.zip, dobicete fajl osPa80_v306.exe. Sada je potrebno da ubacite PRAZNU flopy disketu u kompjuter i da pokrenete fajl osPa80_v306.exe. Ovaj fajl ce vam na disketi napraviti OS tj operativni sistem. Obelezite ovu disketu sa OS v3.06.

Od fajla Pa80_res_v302.zip, dobicete 5 fajlova,
rs80_v3_dsk1.exe
rs80_v3_dsk2.exe
rs80_v3_dsk3.exe
rs80_v3_dsk4.exe
rs80_v3_dsk5.exe
Sada pripremite 5 PRAZNIH disketa. Ubacite prvu i pokrenite fajl rs80_v3_dsk1.exe. Kada se postupak zavrsi ovu disketu OBAVEZNO opbelezite sa brojem 1. Isto ponovite i za ostale diskete koje cete obeleziti sa 2, 3, 4 i 5. Sada imate 5 disketa na kojima se nalazi "Musical resource" ili nasim jezikom receno "Fabricka postavka klavijature" tj stylovi, boje i performnasi koji su na klavijaturi kada je nova.

Kada i kako koristite ove diskete?

1 OS disketu koristite kada zelite da instalirate novi OS (operativni sistem).
Postupak je sledeci:
Ugasite klavijaturu > Ubacite disketu sa OS-om > Upalite klavijaturu > Kada vas pita da li zelite da ucita novi OS, pritisnite ENTER > Kada se ucitavanje zavrsi ugasite klavijaturu > Upalite ponovi klavijaturu i novi OS je ucitan.
NAPOMENA! Ovim postupkom svi user podaci (ono sto smo mi ucitali ili napravili), style, performance i program OSTAJU NEPROMENJENI.

2 Musical resource, 5 disketa, koristite kada zelite da postavku klavijature vratite u fabricko stanje. Mozda ste preko fabrickih stylova upisali svoje, mozda zalite da prodate klavijaturu, mozda zelite ..... Bez obzira sta zeleli postupak je sledeci.

Na klavijaturi pritisnite dugme DISK > Utilities 1 page, izaberite opciju "Restore data" > Izaberite sa ENTER da je izvor flopy disk > Potvrdite opet sa ENTER > Kada trazi da ubacite disk1, ubacite disketu broj 1 i pritisnite ENTER > Sacekajte da se operacija zavrsi > Ovo sve ponovite i za diskete 2, 3, 4 i 5 > Kada se sve zavrsi ugasite klavijaturu > Ponovo upalite klavijaturu i imate Fabricku postavku,( sad je ko nova).
NAPOMENA! Ovim postupkom svi user podaci (ono sto smo mi ucitali ili napravili), style, performance i program BICE POBRISANI.

3 Postoji i situacija kada koristite svih 6 disketa. Ova situacija je takozvano VIRUSNO STANJE, tj kada klavijatura blokira ili ne radi kako treba. Ovom procedurom cete pobrisati SVE podatke sa SSD (internal SSD memory).

Postupak je sledeci:
Ugasite klavijaturu > Ubacite disketu sa OS-om > Upalite klavijaturu > Kada vas pita da li zelite da ucita novi OS, P R I T I S N I T E d u g m e "FADE IN/OUT". !!! Ovo je jedina razlika u odnosu na prethodnu proceduru >Sada se formatira (brise) kompletana SSD memorija i ucitava OS. > Kada je to gotovo pritisnite bilo koje dugme na klavijaturi i izvadite disketu iz klavijature > Sada uradite postupak pod brojem 2 tj ucitavanje Musical resource >
Pritisnite dugme DISK > Utilities 1 page, izaberite opciju "Restore data" > Izaberite sa ENTER da je izvor flopy disk > Potvrdite opet sa ENTER > Kada trazi da ubacite disk1, ubacite disketu broj 1 i pritisnite ENTER > Sacekajte da se operacija zavrsi > Ovo sve ponovite i za diskete 2, 3, 4 i 5 > Kada se sve zavrsi ugasite klavijaturu > Ponovo upalite klavijaturu.
NAPOMENA! Ovim postupkom svi user podaci (ono sto smo mi ucitali ili napravili), style, performance i program BICE POBRISANI.

I na kraju sedma disketa, koja je prazna, sluzi da u nju ucitate set koji imate, i da ga imate u rezervi, kao Backup, ako se kojim slucajem nesto desi od gore pomenutog.
Postupak je sledeci
Pritisnite dugme DISK > Opcija SAVE > Opcija ALL ( to znaci da ce da sacuva ceo set) > Ubacite disketu > Pritisnite F1 da izaberete flopy > Dobicete opciju NEW_NAME.SET, u tom trenutku mozete da date ime setu > Pritisnite F2, Save > Potvrdite sa ENTER

Sorry, but without e-mail adress.
What is your problem on Pa80 ?
Please send your question on English language, because a some people know Italiano.

Promijenjeno od kreso (04.01.2008 u 13:33 sati)
rudi72 je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2008, 20:47   #5
zoki-41
Drugar foruma
 
zoki-41's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.10.2005
Mjesto: Makedonija Makedonski Brod
Postovi: 79
Downloads: 593
Uploads: 4
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 10 puta u 6 Postova
Instrumenti: Pa1x
zoki-41 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zoki-41 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pozdrav za "playboyz"-a tek sam sada procitao temu o tvom problemu ako si resio problem pomocu instrukcija koje je dao "SEVCE" ovde, onda je sve ok ako i dalje imas problem kazi ili se javi na moj MSN .
pozdrav
__________________
zoran
zoki-41 je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2008, 22:04   #6
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Rudi, you Albanian?
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2008, 22:11   #7
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kazite nam koji je SET u pitanju da ga skinemo sa Download-Centra.
__________________
---------------------------------
PRIDRZAVAJTE SE PRAVILA NA FORUMU
www.yu-midi.com
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 03.01.2008, 11:01   #8
sevce
Početnik forumacije!
 
sevce's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: NjeMacka
Godina: 54
Postovi: 45
Downloads: 169
Uploads: 8
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: i3 - pa80
sevce befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
sevce pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Zarazni Set

Citat:
Originalno postovano od yu-midi Pokaži Post
Kazite nam koji je SET u pitanju da ga skinemo sa Download-Centra.
Zdravo svima...
Zdravo Gazda

mislim da se zbog ovog seta radi # .....romski set od demail italija za pa50,60,80....#
a ujedno posto ste kod brisanja ja sam duplo uploadovao AHMET RASIMOV SET ZA PA80 bilo koj moze se izbrisat
Ujedno Cestitam Novu Godinu svimdobrim ljudima ovog foruma
Pozdrav
sevce
sevce je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
help, pa80

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije