Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.02.2011, 20:12   #31
efendija80
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.11.2010
Mjesto: Split
Postovi: 65
Downloads: 464
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
efendija80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da ne otvaram novu temu, vec dugo po ovom forumu citam ali i po drugima teme vezane uz Korg PA50, odlucio sam sebi kupiti klavijaturu, aranzer, nije da sam pri novcima, kao i vecina, i dobio sam priliku kupiti Korg PA50SD, nov dakle, prijatelj bi mi ga dao za nekih 4700 kn, ali stvar je sto bi mi dao na otplatu, a nedavno je kupljen, i sad mi se nekako to cini dobra prilika, jer gotovinu nemam, a pocetnik sam, pa bih volio cuti od vas savjet? Pjesmu mogu uhvatiti onako po sluhu desnom rukom dalje od toga nista
Koliko sam uspio vidjeti ova nova verzija sa SD karticom osim dakle kartice umjesto diskete ima navodno poboljsane tipke, ja doduse nisam imao prilike cuti kao zvuci PA50 ali vidim i po youtube-u da to moze fino zvucati, sad opet koliko su snimke na youtube autenticne ne znam. Nije da sam za pocetak zahtjevan, ali jeli istina da se stvarno moze fino srediti ova klavijatura da zvuci onako malo punije da nije tanko? Ovo sad u biti postavljam vise pitanja, sve ono sto sam uocio citajuci po netu bas vezano za ovu klavijaturu.
Pronasao sam po oglasima i PA80, i jos neke modele koji mi se cine ok, ali problem je sto je sve to gotovina, a ko ce skupiti gotovine, kad je puno troskova, eto ovo mi je prilika jer je otplata, pa nekako to mogu bezbolno proci..
efendija80 je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2011, 20:58   #32
oskar
Vredan član društva
 
oskar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2009
Mjesto: Kragujevac
Postovi: 100
Downloads: 387
Uploads: 1
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland Fantom
oskar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Uzimaj taj pa50sd, pouzdano ti je sto je od prijatelja, nov je, a jos ti daje na rate, gde ces vise povoljnosti. Moze se dobro srediti taj sint. Ima dosta ljudi koji rade tezge sa njim, cak rade i kao OMB. To je moje misljenje, a nadam se i jos mnogih sa ovog foruma
oskar je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2011, 22:27   #33
Mirka
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.11.2009
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Mirka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja imam Pa50 sa Hd-om staru dvije godine.Radi bezprijekorno i odradila je vec dosta svirki.Nikad me nije ostavila.Solidno sam je sredio i za svoje potrebe ne treba mi nista vise za sada.U neko dogledno vrijeme planiram uzeti TR-a za desnu ruku ali nije neophodno.I ovaj Pa 50 zvuci fino.Uzmi taj Pa50 Sd i neces se pokajati.To je provjerena masina.Pozz od Zorana iz Osijeka.
Mirka je offline   Reply With Quote
Star 02.02.2011, 22:54   #34
efendija80
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.11.2010
Mjesto: Split
Postovi: 65
Downloads: 464
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
efendija80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ove informacije iz prve ruke mi super dodju, hvala vam, da znam da se s njom moze, u biti lakse je kad se dobije potvrda od nekoga tko s ovom klavijaturom radi. Rado bi ja kupio mozda nesto bolje, ali ne mogu sad ici u kredit veci, a ovo mi je onako zgodno, ima i garanciju, stara je tek par mjeseci, vidim da se nova s garancijom moze uzeti za 5500 kn, ali ovo mi je opet nesto jeftinije, a prijatelj mi je, tako prema svemu sudeci ako Bog da uskoro ce biti kod mene u sobi
Vidio sam neke komentare da je bubanj kao slab, ali se opet citajuci nasao sam informacije da se i to moze fino srediti uz naravno ulozen odredjeni trud, a opet nekako pocetnik sam, i sam sam misljenja da mi mozda za pocetak se ne isplati uvaljivati u vece investicije, pa kako bude..
Dodato:
Evo donio sam odluku tako da ce pasti ova PA50-ka
Jedna stvar me zanima, bio sam u nekoj kao raspravi, recimo, kolika je razlika u zvuku izmedju PA50 i PA80 ali s tim da PA80 ne koristi sampleove, znaci tvornicka jedna i druga, ili recimo da su obe sredjene onako solidno, sad ne znam jeli malo glupo pitanje, al me bas zanima, pretpostavljam da je razlika, ali volio bih cuti od vas koji ste culi obe?

Promijenjeno od efendija80 (09.02.2011 u 11:20 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
efendija80 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije