Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Tehnike i teorija

Tehnike i teorija Usavršite Vašu tehniku!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.10.2010, 21:12   #1
driftkiller
Ovaj baš voli da kuca
 
driftkiller's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.05.2008
Mjesto: Hadžići, Sarajevo
Godina: 30
Postovi: 321
Downloads: 1198
Uploads: 8
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa50 i Yamaha Psr 620, Alesis QX49 midi controler
Interesi: Svirka, Računari, Tehnologija
driftkiller befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln Bas i solo_ poneka vjezbica

Vozdrica svima, naime dosao sam sada u takvu situaciju da osnivam bend ja bubnjar i pjevacica, i da moram da sviram bas i solo, tako da me zanima sta najvise pomaze da razfovjim lijevu od desne ruke, jer ja npr dvojku perfekt sviram, al rumbu nema sanse, i tako to, te kompleksnije ritmove: pomozite, hica mi je!
__________________
Alestis bend, tu za vas.
https://www.facebook.com/pages/-Alestis-Band-/214815251928691
driftkiller je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2010, 21:21   #2
Simke
Vredan član društva
 
Simke's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 245
Downloads: 882
Uploads: 34
Rekao HVALA: 55
Zahvalili mu 387 puta u 275 Postova
Instrumenti: magpotIZ
Interesi: magpotIZ
Simke ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Simke pošalji poruku preko ICQ messengera Simke pošalji poruku preko AIM messengera Simke pošalji poruku preko MSN messengera Simke pošalji poruku preko Yahoo! messengera Simke pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne mozes ti to za kratko vreme da naucis! To se uci dosta dugo,za pocetak nauci bass skale i akorde desne ruke! Probaj na pr.da sviras levom rukom(bass)rumbu...posle probaj desnom rukom,a onda moras to da sinhronizujes sa obe ruke.Moj savet ti je da nadjes nekog dobrog muzicara,koji svira bass i kontru,i da ti pokaze kako to da naucis na najlaksi nacin! Onda ti ostaje..vezba,vezba,vezba....
__________________
https://t.me/pump_upp
Simke je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2010, 22:30   #3
cane612
Drugar foruma
 
cane612's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.03.2009
Mjesto: BEOGRAD
Postovi: 62
Downloads: 1085
Uploads: 2
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: KORG pa500
cane612 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
cane612 pošalji poruku preko MSN messengera cane612 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

upravu je simke ... nista dok ne uzmes profesora! iz licnog iskustva ti kazem!
(jos bolje ako ima neko za DZ da ti pokaze) ali ti ipak treba vremena i dosta dosta vezbe!
cane612 je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2010, 23:15   #4
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da ti nije pametno da ucis sam.Moguce je da sam naucis ali naletaces na bespotrebne probleme kao sto su postavka prstiju(prstored leve ruke) tj.moze se desiti da naucis pogresno a onda ti kasnije mnogo vise vremena treba da to ispravis.Tako da ja se slazem sa kolegama da ti je najbrzi i najlaksi nacin da ti neko pokaze pa da ti sam vezbas.ako vezbas kako treba,imas dobrog ucitelja i VOLJE.Mislim da za 3,4 meseca mozes da naucis osnove neke koje ti kasnije omogucavaju da naucis da sviras po tvom ukusu.Poz
energy je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2010, 00:10   #5
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Naravno da je potrebno mnogo vezbe,ali za pocetak preporucio bih video skolu mog omiljenog klavijaturiste Jordan Rudess-a imaju mnogo dobre vezbe za odvajanje leve i desne ruke!zove se Keyboard Madness.i savetujem iz licnog iskustva jer sam radio bas i solo u bendu neke 2 god.,da u veoma sporom tempu vezbas bas liniju i postepeno takt po takt dodajes desnu ruku i videces da je veoma efikasna ova metoda.poz
zoric je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2010, 00:50   #6
alexandar123
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 11
Downloads: 191
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
alexandar123 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ako ti se ne daju pare za casove kod profesora, imas program karaoke, i tamo ima da za svaku pesmu bas, i solo, mozes da iskljucis i samo bas, ili samo solo, i mozes oba odjednom, napr u svakoj pesmi mozes da nadjes i rumbu, i begin, 9/8, 7/8, ako se razumes u ritmove naravno
ja sam imao na casove kod profesora, ali mesec dana i kad ukapiras sustinu, to samo ide... pozz
alexandar123 je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2010, 23:04   #7
driftkiller
Ovaj baš voli da kuca
 
driftkiller's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.05.2008
Mjesto: Hadžići, Sarajevo
Godina: 30
Postovi: 321
Downloads: 1198
Uploads: 8
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa50 i Yamaha Psr 620, Alesis QX49 midi controler
Interesi: Svirka, Računari, Tehnologija
driftkiller befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega zoricd mi je jedino pomogao konkretno, ja sam pitao neke vjezbice da mi kazete, a meni profa ne treba, ja sviram vec bas i solo sa uspjesnocu od 50 posto, i trazim samo da to usavrsim, ali niste me shvatili, u ritmove se perfektno razumijem i sve! pozdrav svima
__________________
Alestis bend, tu za vas.
https://www.facebook.com/pages/-Alestis-Band-/214815251928691
driftkiller je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2010, 09:45   #8
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nema na cemu drug u smo da pomazemo jedni drugima!ako nemozes da nadjes taj dvd javi se na pm!
zoric je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2010, 10:19   #9
Simke
Vredan član društva
 
Simke's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 245
Downloads: 882
Uploads: 34
Rekao HVALA: 55
Zahvalili mu 387 puta u 275 Postova
Instrumenti: magpotIZ
Interesi: magpotIZ
Simke ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Simke pošalji poruku preko ICQ messengera Simke pošalji poruku preko AIM messengera Simke pošalji poruku preko MSN messengera Simke pošalji poruku preko Yahoo! messengera Simke pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@zoricd
Uz duzno postovanje,ja opet ne znam kako bi njemu (driftkilleru)pomogla ta tehnika sviranja,koja neme veze sa nasom da kazem"balkanskom muzikom"?
Jordan Rudess je po meni savrseno vrhunski muzicar,i"dream theater"na celu sa john petrucci-jem je najbolji band svih vremena,bar za mene...ali oni ne znaju nista o nasoj muzici!
Decko treba da razdvoji ruke,da mu leva ruka svira 7/8,9/8,rumbu,sa-sa,beat...itd,
a Jordan mu to necu prezentovati.Driftkiller se lepo izjasnio da treba da nauci da"svira rumbu i neke kompleksnije ritmove"
U najgorem slucaju mu treba isto neki DVD ali sa ucenjem nase muzike i ritova,i tehnikom"step by step"opcijama za svaki ritam sa sto laksim i sto prostijim objasnjenjem kako da to nauci!
...ali i dalje stojim sa stavkom iz prvog posta da mu treba neki dobar"muzicar profa"koji ce mu sve to prezentovati i nauciti ga licno!Kad nauci da dobro svira ritmove i kad ih usavrsi i nabifluje,onda moze da se zeza i da uci Jordanovu tehniku sviranja,koja ce mu svakako kasnije verovatno i trebati
Nadam se da si me razumeo sta sam hteo da kazem...pozdrav
__________________
https://t.me/pump_upp

Promijenjeno od Simke (14.10.2010 u 10:21 sati)
Simke je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2010, 11:42   #10
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ako decko hoce tek da uci sviranje basa u levoj ruci,potrebno je prvo da "odvoji" levu od desne a te vezbe koje kolega pominje od J. Rhodesa su bas za to,tako da nemojte da pisete napamet.Ne pocinje se ucenje ni u jednoj skoli sa rumbom i sa-sa nego sa laganim vezbama. Ima snimaka na Youtube pa koga ne mrzi neka pogleda,po mom misljenju vezbe su odlicne.

kasnije kada ruke prorade lako je nekome objasniti bass linije za nasu muziku i da to usavrsava lagano
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije