Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.11.2019, 15:43   #21
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Landison Pokaži Post
Napravio sam mali pokus.
Pošto nemamo u Scale Tune odvojene Right partove(što očekujemo..uskoro) došao sam na ideju da iskoristim Left part koji je odvojen i napravim ono o čemu smo jučer pričali,da provjerim dali će to funkcionirati kada dođe novi OS sa odvojenim partovima....i da.. po svemu sudeći hoće!
U Yemu sam odabrao neku harmoniku koja se sastoji od 4 elementa..sva 4 sam povisio (shift) za +3..
Stavio sam tu harmoniku u nekakav pack prebacio u klavijaturu i stavio je na Right 1.
U sekciji "Voice Setting-Tune", Right 1 sam stavio (+50).U sekciji "Tuning-Scale Tune" sam stavio (C+25),(D-64),(E-64),(F+25),(G+25),(A-64),(H-64).

Na part Left sam stavio nekakav string kao osnovni ton i onda svirao unisono C-dur skalu s obe ruke (desna Right 1 a lijeva Left)..ljudi meni je ta terca skroz pristojno zvučala.
Možda bi vrijednost od 50 u sekciji "Voice Setting-Tune" trebala biti +49 a u sekciji "Tuning-Scale Tune" +26 umjesto +25 ali to će svako od zainteresiranih individualno ocjeniti.
Sekcije "Voice Setting-Tune" i "Tuning-Scale Tune" se mogu memorirati u registraciju.
I šlag na kraju tako dobivene terce se transponiraju bez problema!
Ako si instalirao V2 onda probaj ovo, ali sukladno ovom primjeru Right 1 zamjeni npr. sa Right 3 a Left sa Right 1 ...naravno u Scale Tuningu čekiraj samo Right 3!

Promijenjeno od Landison (16.11.2019 u 15:52 sati)
Landison je offline   Reply With Quote
Star 16.11.2019, 23:29   #22
drzof
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 22.01.2009
Postovi: 80
Downloads: 100
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
drzof befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prekosutra sam za klavijaturom isprobaću pa se javljam.
drzof je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
genos terce tyros terce

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije