Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.09.2008, 22:29   #1
davidr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.09.2007
Mjesto: stuttgart
Postovi: 102
Downloads: 2040
Uploads: 32
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: korg pa 900
davidr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard pomoc oko ubacivanja sredivanja semplova u pa 80

narode kako mogu naj lakse da sredim pojedine semplove u pa 80 tj ako nadem neku harmoniku primer ovde i skinem je kad otvorim folder unutra ima primer 10 harmonika jel moram svaku posebno da ubacujem vec sam ubacivao i nezvuce mi dobro jel ima tu neki program za ubacivanje il gde gresim tako isto i sa bubnjevima kad otvorim ima 100 bubnjeva udaraljki i svega drugog kako da to sredim unapred hvala od davida sam je kriv sto je kupio korgaaaaaaaa
davidr je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2008, 01:09   #2
gogspa80
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Postovi: 424
Downloads: 1960
Uploads: 32
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
gogspa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kada otvoris folder, recimo nek se zove harmonika3, i u njemu imas 10 harmonika, ti fajlovi se zovu kfs i to su semplovi, a pored toga foldera moras imati kmp fajl koji se zove kao i taj folder, na disketu snimis taj folder i pored njega taj kmp fajl, u njemu je ''zapisano'' koji ce sempl od onih iz tog foldera biti od neke tipke do neke druge tipke.. ako si imalo shvatio.. ako nisi nema veze, samo unesi sve kako treba... i nije kriv korg, nego si pogresno unosio, mislim da je pa 80 dosta lagana klavjetura za rukovanje...
a za bubnjeve , unosis sto zelis, ako hoces dobos bass i fus, uneses jedno po jedno, i onda otvoris drum kit i u njemu moras sredjivati za svaku tipku posebno... eto pozdrav
gogspa80 je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2008, 08:40   #3
davidr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.09.2007
Mjesto: stuttgart
Postovi: 102
Downloads: 2040
Uploads: 32
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: korg pa 900
davidr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nisam sad shvatio sta moram sve na disketu da snimim kfs ili kmp ili i jedno i drugo pokusao sam da ubacim kmp i stalno mi pise working file not found

Promijenjeno od davidr (24.09.2008 u 08:44 sati)
davidr je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2008, 14:45   #4
gogspa80
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Postovi: 424
Downloads: 1960
Uploads: 32
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
gogspa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Na disketu snimis foder taj i kmp pored njega, u klavjeturu ucits kmp i ono ce automatski unjeti i te kfs.. i onda moras u programu boju naci...o svemu ovom je vec pisano, i sve je detaljno objasnjavano ja mislim, potrazi malo po forumu..
gogspa80 je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2008, 16:16   #5
medino
Ovaj baš voli da kuca
 
medino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 42
Postovi: 447
Downloads: 495
Uploads: 25
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: roland g 70 i triton le
medino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
medino pošalji poruku preko MSN messengera medino pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

to je nedim detaljno objasnio...evo ja ga nadjoh...


1.Iskopiras onaj folder sa multi semplovima negde na Hd u klavijaturu!U folderu moras da imas
KMP fajlove i koverte sa istim imenom!Npr Precision bas i Koverticu sa istim imenom u kojoj su Ksf fajlovi!
2.Udjes u SONUD
3.Stisni crveno dugme u donjem levom uglu ispod displeja RECORD
4.Zatim stisni MENU i onda idi MULTISAMPLE
5.Zatim ides u Scroll menu u desnom gornjem uglu na displeju i izaberi opciju IMPORT
6.E onda otvori fasciklu gde si smestio semplove i stisni videces zeleni KMP fajl PRECISION sa zvucnom grafikom i onda ti se otvara opcija LOAD i stisni LOAD.
7.Kada si ucitao sempl onda ides na EXIT tamo pored menija pa opet na crveno dugme RECORD i onda potvrdi YES.
8.Sada te vratio u SOUND MODE i stisni MENU pa na displeju BASIC!
9.Posto si sada u osnovnoj strani idi na prvu opciju u donjem levom uglu Sound Basic i gornjem levom uglu nasteluj OSCILLATORS COUNT na 1.
10.Zatim idi na drugu stranicu donjem levom uglu OSC BASIC i gore u desnom uglu gde ti pise OSC Multisamle prebaci sa ROM nek ti bude na RAM.
11.Posto smo usli u Ram klikni na taj broj ispod rama i okreci tockic dok ne dodjes do trazenog sempla u ovom slucaju PRECISION bas gitare koji mozes da prosviras i da cujes kako zvuci
12.Posto si nasao zeljeni fajl stisni EXIT i nadji prazno mesto na USER1 ili USER2 ili neko koje ne zelis da koristis jer ti se ne svidja boja
13.U scroll baru na desnom gornjem uglu na displeju izaberi opciju write sound i umemorisi zeljeni sempl!
Kad si sve to odradio mozes da koristis sempl koji si ubacio
__________________
medino bend
medino je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio medino za ovaj koristan post:
Todorgm (22.12.2011)
Star 24.09.2008, 16:38   #6
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

To je moje uputstvo i ima zalepljeno u FORUM->KORG->ARANZERI i ovo je za Pa1x i Pa800 i Pa2xPro ali slicno je i za Pa80
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (24.09.2008 u 16:41 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2008, 17:26   #7
medino
Ovaj baš voli da kuca
 
medino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 42
Postovi: 447
Downloads: 495
Uploads: 25
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: roland g 70 i triton le
medino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
medino pošalji poruku preko MSN messengera medino pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

uuups...e pa sory marco7,ja ga skinuo poodavno pa sam mislio nedim
jos jednom izvini
__________________
medino bend
medino je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2008, 10:47   #8
davidr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.09.2007
Mjesto: stuttgart
Postovi: 102
Downloads: 2040
Uploads: 32
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: korg pa 900
davidr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od medino Pokaži Post
to je nedim detaljno objasnio...evo ja ga nadjoh...


1.iskopiras onaj folder sa multi semplovima negde na hd u klavijaturu!u folderu moras da imas
kmp fajlove i koverte sa istim imenom!npr precision bas i koverticu sa istim imenom u kojoj su ksf fajlovi!
2.udjes u sonud
3.stisni crveno dugme u donjem levom uglu ispod displeja record
4.zatim stisni menu i onda idi multisample
5.zatim ides u scroll menu u desnom gornjem uglu na displeju i izaberi opciju import
6.e onda otvori fasciklu gde si smestio semplove i stisni videces zeleni kmp fajl precision sa zvucnom grafikom i onda ti se otvara opcija load i stisni load.
7.kada si ucitao sempl onda ides na exit tamo pored menija pa opet na crveno dugme record i onda potvrdi yes.
8.sada te vratio u sound mode i stisni menu pa na displeju basic!
9.posto si sada u osnovnoj strani idi na prvu opciju u donjem levom uglu sound basic i gornjem levom uglu nasteluj oscillators count na 1.
10.zatim idi na drugu stranicu donjem levom uglu osc basic i gore u desnom uglu gde ti pise osc multisamle prebaci sa rom nek ti bude na ram.
11.posto smo usli u ram klikni na taj broj ispod rama i okreci tockic dok ne dodjes do trazenog sempla u ovom slucaju precision bas gitare koji mozes da prosviras i da cujes kako zvuci
12.posto si nasao zeljeni fajl stisni exit i nadji prazno mesto na user1 ili user2 ili neko koje ne zelis da koristis jer ti se ne svidja boja
13.u scroll baru na desnom gornjem uglu na displeju izaberi opciju write sound i umemorisi zeljeni sempl!
Kad si sve to odradio mozes da koristis sempl koji si ubacio

care negde gresim
kao prvo ja nemogu nadem kod mene sonud
ako idem na program pa stisnem record pojavi mi se sempling menu nigde nema multisample
tad imam na monutiro impotr pcg
import kmp
export kmp
i na dnu imam load sample

ako idem na import kmp i otvorim ordner folder i stisnem write onda mi pise working file not found prijatelji gde gresim mozda sam malo dosadan al muke su to teske kad nemas pojmaaaaaaaaaa hvala unapred
davidr je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2012, 19:54   #9
PhoeniX
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.10.2010
Godina: 32
Postovi: 43
Downloads: 506
Uploads: 0
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Triton Extreme
PhoeniX befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
PhoeniX pošalji poruku preko Skype™ messengera
Lächeln

Pozzz. . .Ja imam drugi problem:Ubacim sempl,snimim i td,ali kad nameshtam performans nikako nemogu da dobijem ostrinu kod boja(sve se cuju kao iz bureta)Zna li neko u cemu je problem???
PhoeniX je offline   Reply With Quote
Star 16.05.2012, 20:36   #10
gogspa80
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Postovi: 424
Downloads: 1960
Uploads: 32
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
gogspa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

jeli ti u programu gdje si snimio sempl sempl zvuci kako zelis a u performansama mutno ?
ako je tako probaj kada si u style play stisnuti menu pa track edit, desno ce ti se pojaviti reson : pa neki br, stavi 0, onda reson promijeni u release - opet stavi nula, tako i za attack i cutt off - moze biti do ovoga ako je podeseno u minus... javi imali ista novo
gogspa80 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
oko, pomoc, semplova, sredivanja, ubacivanja

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije