Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.01.2009, 10:46   #31
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ti očigledno nisi pročitao moj komentar?

Obratio sam se kolegama koji su rekli da Korg ima odličan bubanj......nikome se nisam smejao...
  Reply With Quote
Star 21.01.2009, 13:41   #32
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od rolandinjos Pokaži Post
Pročitah ovde postove nekolicine "stručnjaka" koji će još malo da tvrde kako je korgov fabrički bubanj u stvari najbolji na svetu i da mu nema ravnog......izvolite kolege pa to potvrdite snimcima kao jedinim merodavnim načinom,jer sve do sad što je postavljano je najblaže rečeno smešno što se tiče fabričkog bubnja kod Korg aranžera...
A ovi sto se pale na Rolanda su najveci spameri i flejmeri na forumu Ima milion snimaka na forumu gde Korg opravdava svoju vrednost,dok neki demo Rolanda-em se retko pojavi-em su to snimci klavijatura iz proslog veka (G800-G1000)...exr serija,G70-tu i tamo,to i slabo slusam jer znam sta cu cuti- e to je meni smesno... 7 godina sam svirao Rolanda i reko sebi -neka hvala,ali necu vise da se mucim (svaki ritam na Rolandu sam morao ponovo da izmisljam da bi dobio neka mooda na raglasu, da to lici na nesto).-ovo se odnosi naravno SAMO na aranzere.

Tako da je bzvz pljuvati po Korgu kad je cinjenica da se za ovih 10-tak god od kada pravi aranzere dokazao-ne samo na nasim prostorima nego i sire- sto dokazuje i ogromna kolicina setova za Korgove klaviature,a i raznorani demo snimci na Youtube-u itd
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2009, 14:02   #33
kljucko
Vredan član društva
 
kljucko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 225
Downloads: 1072
Uploads: 10
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: G1000
Interesi: Sve sto je vezano za tehniku..
kljucko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve je to stvar ukusa i kakav zanr muzike se svira na aranzeru.
Meni se kod Korga jedino ne svidja sto stvarno trazi mnogo vremena za sredjivanje(sto u danasnje vrijeme malo ko od nas ima),a da moze da zvuci extra sam se vec uvjerio.
Dok sam svirao na Rolandu mnogo manje mi je trebalo vremena da sredim neki ritam za odredjenu pjesmu.
Bez veze je porediti Roland koji nema sempler i Korg koji ga ima,ali hajde da poredimo ova dva aranzera a da zanemarimo sempler....nema sanse.
Ne kudim Korga,i on ima dobrih stvari na sebi,ali treba malo cinjenice pogledati i onda uporedjivati stvari,a ne "ja imam Korga i on je najbolji".
Ja sam radio na Rolandu 10 godina,sad imam Korga,ali mi je Tyros trenutno ispred svih..
kljucko je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2009, 14:10   #34
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Samo jedno malo podsećanje na temu...ovde se ne priča ni o Rolandu ni o Semplerima niti o semplovanim bubnjevima...priča se o fabričkom bubnju na Korgu pa1x...

Ja tvrdim da taj bubanj ne valja...do sada niko nije postavio snimak fabričkog bubnja da zvuči dobro...

@ Vex...spusti loptu malo,nema potrebe za dizanjem tenzija...
  Reply With Quote
Star 21.01.2009, 14:22   #35
Dare 82
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.09.2008
Mjesto: Svajcarska
Postovi: 170
Downloads: 496
Uploads: 30
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
Instrumenti: Harmonika,klavijature
Interesi: Crtanje,filmovi
Dare 82 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja ne kazem da je ceo bubanj los ali ako se tebi No.1 svidjaju njegovi bas bubnjevi meni se ne svidjaju i tu je kraj price.Ja sam samo izneo svoje misljenje i necu da se upustam u raspravu oko toga.
Dare 82 je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2009, 14:25   #36
kljucko
Vredan član društva
 
kljucko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 225
Downloads: 1072
Uploads: 10
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: G1000
Interesi: Sve sto je vezano za tehniku..
kljucko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od rolandinjos Pokaži Post
Samo jedno malo podsećanje na temu...ovde se ne priča ni o Rolandu ni o Semplerima niti o semplovanim bubnjevima...priča se o fabričkom bubnju na Korgu pa1x...

Ja tvrdim da taj bubanj ne valja...do sada niko nije postavio snimak fabričkog bubnja da zvuči dobro...

@ Vex...spusti loptu malo,nema potrebe za dizanjem tenzija...
Ok izvinjavam se,malo sam odlutao
Potpisujem ovo sto je kolega rolandinjos rekao za bubanj..
kljucko je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2009, 16:00   #37
Igorčina
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2008
Mjesto: Nekad Priština, sada Aranđelovac
Godina: 47
Postovi: 148
Downloads: 1051
Uploads: 12
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Guerrini superior 2, Korg Pa2xpro
Interesi: Pecanje
Igorčina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Igorčina pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Volim ROLAND-a , trenutno sviram KORG-a pa1xpro, ako stignem popodne, napraviću par snimaka sa fabričkim jazz rx2 kit-om, da čujete...dobri su to bubnjevi (semplovi bubnjeva) mada treba poraditi na njihovom štelovanju...e to je sad stvar ukusa svakog od nas.

Moja zapažanja :
Kick drum (ako želimo oštriju nogu onda je to neki tight kick iz ROM-a)
Snare drums ne bi menjao...možda transposer na - 1 ali to je stvar ukusa
Hi-hat, open hi-hat možda isto -1 na transpose
Timpani - sve bi ih zategao +2 na transposer
Ride činele su mi ok
Crash činele, tu treba razmisliti , onu na C# bi malo podigao na +2 trans...
i eto tako nekako mada ...sve je stvar ukusa..treba puno isprobavati...to iziskuje mnogo slobodnog vremena, i lično mislim da Korg može da se namesti baš da zvuči dobro.
Ne treba ga porediti sa Rolandom...jer to su različite mašine konceptualno i zvučno...tako da ima nade za nas Korgovce...lično sam ubeđen da Korg može opako dobro da zvuči, samo treba umeti!!! Lično mislim na osnovu demo snimaka ovde sa foruma da još uvek nismo iskoristili Korgove mogućnosti ni 80% jer samo muljamo sa tuđim setovimo, od 20 setova krpimo jedan, pa ritmova, pa semplova jednih istih koje vrtimo u krug postavljajući ih pod različitim imenom...i bla...bla...!!! Dosadni smo!!!

Nego lepo treba sesti, ubaciti najkvalitetnije semplove bubnja i bass-a u klavijaturu (neke studijske visokokvalitetne) i ništa drugo, ostalo korg ima!
I to je to!!!
a snimak ću napraviti pa ću okačiti da malo komentarišemo. Eto, pozdrav od Igorčine!
Igorčina je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2009, 19:34   #38
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega Rolandinjos,

ja sam pročitao tvoj post, samo me je kolega Vex pretekao,da te citiram.
Evo, ja sam Korgaš, al šta se tiče Rolandove ritam sekcije, i njegovog, da tako kažem sirovog druka, skidam kapu, iako je tema bubnjeva u samom pa1x
Al zato za nikoga, niti za bilo čiji bubanj ne govorim da je '' u najmanju ruku smešan '',
I dobro zbori kolega Kljucko: svaki ima svoj stil, svakome paše njegovo, i to treba poštivati i cijeniti, jel neki sa tim '' smiješnimi bubnjem '' i sviraju na tezgama.
A šta se tiče Korga, otiđi brate na www.korgpa.com, ili na razne stranice koje imaju veze sa PA serijom, pa češ čuti kako zvuči tvornički ritam, al nemoj to slušat na laptop ili PC, nego pusti na neku imalo bolju liniju.
__________________
Bolje bit mrtav pijan, nego mrtav trezan





Promijenjeno od svirko (21.01.2009 u 19:39 sati)
svirko je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2009, 22:07   #39
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Kolega Svirko...a da se manemo mi praznih priča i ćorava posla,da ne odemo u bespotrebnu raspravu...i ti pominješ Rolanda a to mi smrdi na frku...nema potrebe za tim...pozdrav....


P.S. hvala na uputima gde treba da potražim informacije o Korg aranžerima i zvuku...inače imam jedan pa2x pro u vlasništvu tako da će mi tvoj savet svakako značiti...
  Reply With Quote
Star 21.01.2009, 22:41   #40
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam ti samo rekao hvale za Rolanda i za njegovu ritam sekciju.
Zar nisi pročitao moj post?
A i ako si vlasnik pa2xpro, onda bi ga trebao i malo proučit
__________________
Bolje bit mrtav pijan, nego mrtav trezan




svirko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
bubanj, fabricki, idealan, pa1x


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije