Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.05.2012, 23:31   #431
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Marco7 Pokaži Post
Hahahaha . . . Uzmi i poseri se na nju slobodno kako god . . . Ugasenu ili upaljenu
Kolko god i ja isto mislim o ketronu kao i ti, to ti ne daje za pravo da ovako nešto napišeš ko si ti privatno je tvoja stvar zabole me ovde na forumu smo svi jednaki, pa i kolega @gerag iako ima suprotno mišljenje od mog, i da sam ja admin tebi bi zalepio bananu ko vrata.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2012, 00:21   #432
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bilo bi divno cenjene kolege da se ova rasprava povede u smeru iznošenja problema vezanih za klavijaturu o kojoj pričate i sa Maksom se slažem i želim vam puno para i da znate da svirate jer sam više puta doživeo majstore muzičare sa lošom opremom ali jedinstvenim dobrim zvukom i ekstra sviranjem.A da o ukusima ne treba raspravljati to svi znamo.
Mene ozbiljno interesira informacija iskrena i istinita kao što je reset zbog smrzavanja na Audyiji i baterija na pa3x .
Iako ja neću nikad najverovatnije kupiti nijedno....
Ne spadam u ekstra muzičare,ali informacije koje mi stižu preko interneta u meni bude želju za skaganjem vst orientiranog audio pc ,a za te novce možete kupiti štošta .Mana je u tome da je potrebno znanje u nekim područjima,ali ako čovek radi na klavijaturi može da nauči i na kompjuteru.Prema tome se i vladam i polako sklapam audio pc .
Eto meni za ljubav smirite strasti i podelite sa nama probleme i greške .
Sve su to WORKING STATION-i i prožaju velike mogućnosti za rad na njima...
I opet da počnete priču nema kraja zato i postoje svi jer ih neko kupuje.I nekom se dopada nešto.
momo je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio momo za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (07.05.2012)
Star 07.05.2012, 00:30   #433
gerag
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.12.2008
Mjesto: Vranje i Beograd
Postovi: 66
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Gitara,Aranzer i pevam
Interesi: Dobra muzika i zene
gerag befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

"momo" mislim da ce ti u slapanju tvog PC WORKING STATION najbolje pomoci tranzit sa foruma,on je expert za tu problematiku i mislim da ti nece naplatiti.A mi se ne svadjamo samo iznosimo misljenja.Pozdrav.
gerag je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2012, 00:42   #434
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Iako mi je lično jako drag, upravo sam banovao Marka.
Sve sve, ali nekultura nije neophodna!

Cela ova tema mi ide na živce jer se svodi na svaki ciga svoga konja hvali, kao i na većini tema u kojima se raspravlja o klavijaturama koje nisu Korg.
Umesto teme na kojoj bi trebalo da se priča o Ketron Audya tema se pretvorila u to "čiji je veći".
Prelazim preko svih gluposti ode u nadi da će se možda provući i poneka bitna stvar, ali od toga izgleda ništa.

Temu ću ostaviti otvorenu, i banovati svakoga ko napravi post koji nije vezan za samu klavijaturu.
Ne želim da vidim čak ni postove vezane za moj post i slično.

Dakle, pročitajte naslov teme i držite ga se!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vaxter za ovaj koristan post:
gerag (07.05.2012)
Star 07.05.2012, 01:07   #435
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja ne znam ništa ja sam samo pošao da odnesem tetki lek

Nadam se da će tema ponovo krenuti pravim putem..... nego kolega @gerag iz svega do sad napisanog, nisam nigde pročitao, koliko dugo treba ketronu od momenta pritiska na ON taster do momenta kad klavijatura postaje "operativna" tj. spremna za svirku? Ako je negde već napisano izvinjavam se unapred moguće da sam napravio previd.... ali rasplinusmo se....

i još nešto, u kom sve formatu klavijatura prepoznaje loopove te za koje kažete da ih "vuče" direktno sa hdd-a u ritam? Da li je u pitanju klasičan wave ili neki specifičan format? I koliko je editabilna što se tiče prepravke ritmova na licu mesta, ako znate kako je na korgu (isto je od pa1x do pa3) voleo bi da čujem neko upoređenje da li je potrebno manje ili više klikova da se npr u sred tezge zameni neki instrument i to snimi u ritam?

edit: @gerag da li i dalje svirate u onom lepom restorančiću kod parka ako budem dolazio ponovo do Vranja da svratim da malo pažljivije poslušam klavijaturu? Prošlog puta sam više obraćao pažnju na ženski svet nisam ni video da neko svira uživo nit čuo šta se svira
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.

Promijenjeno od nikadvisekorg (07.05.2012 u 01:10 sati)
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2012, 02:44   #436
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aranzeri su nekako postali instrumenti koji getoiziraju muzicare pa su stvoreni citavi klanovi Korgovaca, Rolandovaca, Yamahovaca a evo polako sve vise i Ketronovaca. Definitivno su to instrumenti koji zestoko polarizuju muzicare a onda i forume. Zasto bi bilo sramota ili nemoguce da vlasnik instrumenta nabroji i sam kritikuje negativnosti tog svog instrumenta. Na zapadu je to sasvim normalno i uobicajeno, pa se na osnovu toga pisu i peticije proizvodjacima ali kod nas... ne daj Boze da neko pljune moj instrumjent. Ovo je u neku ruku vrlo zalosno jer veoma brzo (poslije samo nekoliko postova) postaje nemoguce diskutovati na profesionalnom nivou. Ova tema je ocigledan primjer za to. Posto ne pripadam nijednom od klanova (jer sve te instrumente koristim istovremeno i nijedan ne zovem svojim a radi kvaliteta sviram na sasvim drugacijem setupu) u poziciji sam da nepristrasno i sa potpuno neutralne pozicije posmatram sve te brendove. Audyja je bez sumnje dobar instrument ali i instrument koji ima svoje mane koje uostalom imaju i top instrumenti ostalih firmi. Medjutim kod Audyje uvijek imam blagi propratni utisak nestabilnosti kompletnog sistema, koji je nekako na staklenim nogama a koji bih najblize mogao opisati "otuzno slatkim ukusom". Taj kompletni sistem je dosta dobro zamisljen (sa svim svojim silnim playerima i audio loopovima) i bio bi sigurno na vrhu top liste i bez konkurencije da su "inzinjeri" koje je neko vec pomenuo, obratili malo paznje i na to da taj instrument treba da sluzi za profesionalnu svirku i da izdrzi bez greske, potpuno stabilno i bez stucanja, sve torture live svirke pod zadimljenim satorima na +45°C ili -10°C, u prasini ili vlazi a i da su malo pazljivije odradili sounde. Stalno se od strane poklonika Audyje u ovoj temi zaobilazi nepobitna cinjenica da Audyja ima problema sa "stucanjem", odnosno vrlo kratkim prekidima (reda velicine milisekundi) ali koji se ipak cuju i konstantno nerviraju (zamislite band sa bubnjarem, basistom i gitaristom, koji malo, malo pa nesto "stucnu"). Nema nikakve sumnje da nijedna midi sekvenca ne moze zamijeniti autenticnost audio filea i da je tu Audyja na visini zadatka ali samo kada se radi o kvalitetu tih audio loopova, sto odmah pada u vodu kada ti loopovi u radu krenu da "stucaju" ili kada na primjer, pri prelasku sa FillIna ili Brake u varijaciju, cinela ili neki percussion sa duzim release vremenom iz audio loopa biva brutalno presjecen. Onda, jedan ovakav instrument jednostavno ne smije da ima Reset komandu jer to je odmah znak da se radi o instrumentu koji ce konstantno imati manjih ili vecih problema u radu. Neko je pomenuo i klavir sa Audyje koji je veoma dobar, sto nije ni cudo jer je 1/6 ROM contenta Audyje otisla na taj klavir (64MB samplova) ali niko ne pominje mrsav kvalitet kompletne brass sekcije koja u prosjeku zvuci vrlo sinteticki. Ni solo strings soundima (violina, viola, celo) se Audyja ne moze posebno pohvaliti pa ni oni nisu na nivou, posebno kada se ima u vidu njena cijena. Synth soundi su ispod svakog ocekivanja, a ni ovo ne cudi radi one slabe sinteze koju sam vec pomenuo i koja se sastoji od maksimalno tri voicea sa minimalistickim editorskim mogucnostima i jos manjim modulacionim matrixom. Ovo mora kod jednog instrumenta te klase biti puno bolje. U globalu, sound je ipak transparentan i prepoznatljiv pa i kvalitetan ali ne u cijelom opsegu. Sama klavijatura jeste poluotezana ali djeluje nekako lijeno i neodredjeno (nisu bolje klavijature ni kod ostalih proizvodjaca). Posljednja kritika koju bih dao, su totalno nespretno i laicki postavljene kontrole za style koje se nalaze po sredini klavijature. Sve ostalo je zadovoljavajuce ili cak i veoma dobro. Evo u ovom postu namjerno nisam poredio Audyju ni sa jednim drugim aranzerom i sakupio sam na jednom mjestu samo ono sto smatram vrlo vaznim ali nedovoljno dobrim na Audyji a sto sam parcijalno najvecim dijelom vec pominjao ali kada se to pobroji na jednom mjestu daje drugaciji utisak. Neka mi neko od kolega pobornika superiornosti Audyje nad ostalim aranzerima odgovori na ove kritike, to jest neka ih demantuje ili potvrdi jer cemo se tako pribliziti pravoj slici o ovom instrumentu sto i jeste cilj ove teme, koja se nepotrebno rasplinula i povremeno pretvarala u svadje i vrijedjanja, sto smatram jadnim i bijednim za jedan ozbiljan forum sa ozbiljnim muzicarima. Ama neka taj koji bi odgovorio zaobidje u sirokom luku nebuloze u stilu povlacenja audio loopova direktno sa hard diska i slicna buncanja jer to ne pije vode.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (07.05.2012)
Star 07.05.2012, 14:55   #437
gerag
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.12.2008
Mjesto: Vranje i Beograd
Postovi: 66
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Gitara,Aranzer i pevam
Interesi: Dobra muzika i zene
gerag befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ja ne znam ništa ja sam samo pošao da odnesem tetki lek

Nadam se da će tema ponovo krenuti pravim putem..... nego kolega @gerag iz svega do sad napisanog, nisam nigde pročitao, koliko dugo treba ketronu od momenta pritiska na ON taster do momenta kad klavijatura postaje "operativna" tj. spremna za svirku? Ako je negde već napisano izvinjavam se unapred moguće da sam napravio previd.... ali rasplinusmo se....

i još nešto, u kom sve formatu klavijatura prepoznaje loopove te za koje kažete da ih "vuče" direktno sa hdd-a u ritam? Da li je u pitanju klasičan wave ili neki specifičan format? I koliko je editabilna što se tiče prepravke ritmova na licu mesta, ako znate kako je na korgu (isto je od pa1x do pa3) voleo bi da čujem neko upoređenje da li je potrebno manje ili više klikova da se npr u sred tezge zameni neki instrument i to snimi u ritam?

edit: @gerag da li i dalje svirate u onom lepom restorančiću kod parka ako budem dolazio ponovo do Vranja da svratim da malo pažljivije poslušam klavijaturu? Prošlog puta sam više obraćao pažnju na ženski svet nisam ni video da neko svira uživo nit čuo šta se svira
Kod mene se sistem digne za 57 sekundi sad sam merio.
Lupovi su u wav formatu.
Neznam kako se to na Korgu radi jer me nije ni interesovalo a na Audyi u toku svirke mogu da se menjaju "svi" instrumenti koji se nalaze u aranzmanu stila koji se trenutno reprodukuje i da se u toku svirke sejvuju pod istim ili drugim nazivom editovanog stila.Audya ima i jos jednu fantasticnu mogucnost-mozete da loop automatski sa dva klika na trak prebacite u "midi" informaciju i koristite set bubnja koji zelite i da isti editujete kako vam volja!!!
Svakog petka i subote sviram tamo slobodno svrati da se upoznamo i da vidis i cujes uzivo klavijaturu a naravno i da je sviras nije nikakav problem.

Sto se tice Audye napisacu bas opsirno MOJE utiske i utiske mojih kolega koji je imaju i sa kojima saradjujem cim ugrabim malo vremena.Pozdrav

Promijenjeno od gerag (07.05.2012 u 14:56 sati)
gerag je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2012, 16:43   #438
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od gerag Pokaži Post
....Audya ima i jos jednu fantasticnu mogucnost-mozete da loop automatski sa dva klika na trak prebacite u "midi" informaciju i koristite set bubnja koji zelite i da isti editujete kako vam volja!!!
Wav Loop da prebacis u midi format i koristis drugi set bubnja ?!
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2012, 18:03   #439
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dok ne vidim i ne čujem ne verujem!
Dakle, video snimak kako se ovo radi i na šta to liči, ako i radi!
Dokaz!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2012, 18:09   #440
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Klega Ace Odavno postojie programi koji mogu Wav format da prebaci u midi. Ja sam ga koristio za deonice gitare koje su bile u Wav i to funkcionise kako kad.
Verovatno je nesto slicno ubaceno i u Ketron nadam se da je poboljsano.
Za recimo gitaru ,bas itd.... odredjuje raspored tonova i tako ih rasporedjuje u midi formatu. E sad kako to radi sa bubnjem nemam pojma jedino ako nema uradjeno kao na Rolandu da svakom udarcu mozes da dodas odredjeni deo bubnja po zelji recimo cinelu,dobos ......
Nadam se da ce nam kolega objasniti.

Promijenjeno od sinisa (07.05.2012 u 18:10 sati)
sinisa je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sinisa za ovaj koristan post:
gerag (07.05.2012)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije