Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.11.2012, 15:38   #1
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Guerrini President Oro 2001 uzas

Majko moja, kakav je to fuseraj. Zvuk i nije tako los, ali sve ostalo... lepak curi kroz kozice ventila tako da se tipke lepe, plasticna dekla, losa zavrsna obrada, neizbruseno kako treba, registri lose uradjeni, zbog konstrukcije dela dekle koji prolazi ispod registara srednji kad se pritisnu Musete i okolni registri (znaci par centralnih registara), taj deo dekle se ulegno (?!)... uzas jedan, nije ni cudo sto su pukli, ko bi preziveo konkurenciju sa takvim fuserajem i sa cenom koja je bila.
Amater_svirac je offline   Reply With Quote
Star 03.11.2012, 17:58   #2
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

da li si siguran da je to originalni instrument?nesto mi to lici na neki krpljeni rucni rad a ne na pravi instrument?
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 03.11.2012, 18:28   #3
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Provereno

originalan, plus papiri su tu, slaze se sve sa serijskim brojem. Verujem da bi bolji bio da ga je npr majstor Bajic iz Cacka krpio nego sto su ga originalno uradili. Pricao sam sa velikim brojem ljudi koji imaju servise o tim novijim serijama Guerrini, i sve si slazu u jednom: izbegavati kasnije serije Guerrinija, zvucno su OK, tehnicki su fuseraj.
Dodato:
ah da, ako pogledas na forumima koji su mnogo aktivniji sto se harmonike tice (npr muzikaharmonike) videces da se ljudi i te kako zale na nove Guerrinije i ako su prvi vlasnici (produvavanje, rastimovanje itd itd). Poznato je da kod nekih serija ne samo Guerinija nego i drugih prozivodjaca, za lepljenje kozica na ventilima koriscen lepak koji ne vezuje kako treba, tj ne stvrdanjava kako treba i onda vremenom "probije" kroz kozicu (i stvarno, na ovoj harmonici tragovi lepka se lepo vide na starim kozicama, na onim koje su lepljive, izgledaju kao "masna polja" na delovima koji su u kontaktu sa metalom).

Ja nisam cak ni aktivan amater, sad sviram samo za sebe, kupio polovan instrument, zamenio sam pads (ne, ne "duva", stavise sad i mnogo bolje "dihtuje") dosta stvari oko harmonike znam sam da radim, ukljucujuci i kompletno skidanje klavijature, stelovanje (kabina i van kabine), rad na fasenima kao sto je zamena ventila itd itd... jedino sto ne radim to je stimovanje instrumenta, to vec zahteva posebno umece, iskustvo znanje, tunere, a ja nemam toga , sa druge strane instrument se jednom stimuje u zivotu za nekoga ko svira isti cesto koliko ja sviram. Proverio sam stimung na mom malom stimeru koji imam (ono hromatskom) i sasvim je OK (jos bi samo falilo da je rastimovana

Sad je moj instrument solidan, pritegnut, medjutim gledam to sa strane jednog profesionalca ili vrlo aktivnog amatera koji bi platio punu cenu instrumenta i za koju godinu bio razocaran.

Naravno stoji ono sto je Kiro cesto pisao: harmonika je akusticni instrument, razlika u izradi postoji izmedju instrumenata istog proizvodjaca, pa tako i ja racunam da neka serija mozda omane, neka bude malo bolja itd... ali, jos jednom, puno ljudi mi je reklo da treba izbegavati Guerrini instrumente od kraja devedesetih i 2000-tih, jer je verovatnoca naletanja na losu izradu veca...

Promijenjeno od Amater_svirac (03.11.2012 u 19:00 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Amater_svirac je offline   Reply With Quote
Star 04.11.2012, 16:12   #4
shtimerserviser
Moderator
 
shtimerserviser's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2008
Mjesto: Skopje Makedonija
Postovi: 341
Downloads: 2
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 58 puta u 48 Postova
Instrumenti: harmonika i kontrabas
shtimerserviser befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
shtimerserviser pošalji poruku preko MSN messengera shtimerserviser pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav svima! Uvek sam gledao da budem kratak-koncizan, u moje dosadashnje komentare. Ko se vishe razumevao, shvataome shta sam hteo da kazem. Tako i sada bicu vrlo kratak.
Guerrini kako i sve druge fabrike imalisu tradicionalno nekoliko modela duze godina ,sve dok 1979-1980god. nije izasho PRESIDENT. Dali ste se zapitali zashto toliko brzo posle PRESIDENT ORO izasho PRESIDENT ORO ELEGANT kako i CRISTAL. Da kazem da neki clanovi koji su hteli kupovati GUERRINI pisali da fabrika ne radi, a samo radio bancin konto Guerrinija. Osetio Guerrini svetsku recesiju i Evropsku krizu na vreme i zato izmishljavao nove modele koji mu ih drugi radio. Dallape takodje prestao da radi.Mislim daje dovoljno toliko, a vi prosudite dali ima logike i dalije istina ovo shto sam napisao.Pozz.
shtimerserviser je offline   Reply With Quote
Star 04.11.2012, 23:36   #5
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard jos nesto...

Kiro, to je sve lepo sto si ti koncizno izlozio, jedini je problem sto si izostavio vremenski interval zatvaranja fabrke Gurrini. Ja sam pokusao da nadjem nesto od podataka u kom trenutku je poslednja harmonika izasla iz njihove fabrike ali nista na zalost - interesuje me informativno, ni iz dzepa ni u dzep, bilo bi lepo a mozda nekima i korisno imati taj podatak.

Kao sto rekoh, koncizno , nisam video ni jednu drugu bolju harmoniku iznutra (npr. Scandali, Dallape, Beltuna) tako da ne mogu da uporedim sa ovom, ja sam samo od Guerrini-ja ocekivao mnogo vise sto se finalne obrade tice. Na ovoj Guerrini stoji da je iz 2001. Da li je nesto bilo posle te godine, ja ne znam.

Pricao sam sa John Castiglione-om (ako se ne varam on je zastupnik Beltuna u USA) i sa Guenadiy Lazarovim (vlasnikom Accordiongallery i zastupnikom Siwa and Figli u USA) i obojica su mi dali slicno misljenje o Guerrini-ju, u principu novije harmoniku mogu da se srede da budu OK, ali to moze da kosta. Ako nista drugo, u USA nije ni problizmo toliko falsifikata Guerrinija koliko ih ima u Srbiji.
Amater_svirac je offline   Reply With Quote
Star 04.11.2012, 23:58   #6
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Prezident je izasao ranije

Citat:
Originalno postovano od shtimerserviser Pokaži Post
Guerrini sve dok 1979-1980god. nije izasho PRESIDENT. .
Ja neznam tacno kada je prva prezident pravljena ali znam 100% da je vec od 1975 postoji
__________________
NELE 1
nele1 je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2012, 09:02   #7
shtimerserviser
Moderator
 
shtimerserviser's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2008
Mjesto: Skopje Makedonija
Postovi: 341
Downloads: 2
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 58 puta u 48 Postova
Instrumenti: harmonika i kontrabas
shtimerserviser befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
shtimerserviser pošalji poruku preko MSN messengera shtimerserviser pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nismo mi Unutrashnja finansiska kontrola-policija, da bi sve do detalja znali / dan , mesec, godina izlaska modela i sve ostalo/. Bitno je : Dali ono shto sam naveo o izlasku vishe modela za kratko vreme neshto vam kazuje ili ne , kao shto sam napisao u mom predhodnjem postu.
shtimerserviser je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2012, 10:26   #8
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Dobra namera samo

Nista nije zlonamerno misljeno ja sam samo naveo da znam par drugara koji posedovali te harmonike koje su tamo 75 , eto toliko od mene ( pozdrav)
__________________
NELE 1
nele1 je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2012, 19:41   #9
shtimerserviser
Moderator
 
shtimerserviser's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2008
Mjesto: Skopje Makedonija
Postovi: 341
Downloads: 2
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 58 puta u 48 Postova
Instrumenti: harmonika i kontrabas
shtimerserviser befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
shtimerserviser pošalji poruku preko MSN messengera shtimerserviser pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

nele1 ! Moj komentar na tebe uopshte se nije ni odnosio,zato shto tema nije PRESIDENT. 100% nemoj nikada da budesh siguran,zato shto ti nisi bio kupac te 1975 godine. Ja sam prvi u Makedoniju kupioCHAMPION PRESIDENT No21 /1980god, dok Milan Zavkov takodje prvi kupio klavirnu. Na Guerrinijev prospekat na zadnju stranu je Bata Kanda i Lubisha Pavkovic sa klavirnim harmonikama.Ukoliko je neko prijatelj na bilo kakav nacin/ makar i na F.B./upitajte ih, ako vam toliko neshto godina precizno znaci. Pozz.
shtimerserviser je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2012, 01:28   #10
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard pa dobro sad...

Kiro, uz duzno postovanje, ja I dalje ne razumem toliku“enigmu” da ne kazem “misteriju” oko izlaska velikog broja (3 da budemoprecizni) Guerrini-ja u kratkom periodu (nije cak ni toliko kratak). Kao stoznas, raznorazni roizvodjaci cesto izlaze sa novim modelima posle par godina,tacnije kad god se tehnicki/konstrukcijski proizvod znacajno promeni. U odnosuna prosle modele (President) ovi novi (ORO I ostali) imaju svoje specificnosti,vizuelne istina, kod harmonike ne moze bas ko zna tehnicki da se promene stvari…da li hoces da kazes da je neko drgugi radio te harmonike a Guerrini prilepioplocice? OK, razumem ja, ima to cak I smisla kad se uporedi danasnje trziste(ponovo da se vratim drugim proizvodima siroke potrosnje, Honda se proizvodi Iu USA I u Japanu I u Kanadi… ali je ipak Honda… ili pak mobilni telefoni:iPhones se prave u Kini, ali su ipak Apple-ovi, Apple stoji iza njihovogQuality Control, ako neko I proba da kopira isti telefon sa istim imenom itd,znase sta sledi)… razumem ja da se ovde radi o instruemntima, ali I instrumentisu prozivod, jel tako, nacin sticanja profita kompanijama koje ih prave, pretome moja analogija ima smisla. Da li hoces da kazes da sve poslednje serijeGurreni –ja su “uslovni” plagijati koje je neko u dosluhu sa Guerrini-jemproizveo a guerrini dao “blagoslov” za lepljenje plocica sa seriskim brojem,nazivima modela itd itd…>>

Cenim ja tvoju konciznost, ali svako konciznost izlaganja uprincipu treba da prati preciznost istog, konciznost bez preciznosti ne znacipuno. Naravno, nista licno, ovde se radi o diskusiji, razmeni misljenja, iskustava,niko ko se ne oseca spremnim da diskutuje nece biti sankcionisan ni na kojinacin, zar ne?>>
Amater_svirac je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije