Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.07.2007, 13:20   #1
karloruzni
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard Palac na dugmetari

Dosad sam svirao klavirku i tek sam poceo da vezbam na dugmetari. Jedna stvar oko prstoreda mi nije jasna, i to da li se u nasoj muzici uopste upotrebljava palac desne ruke na dugmetari? Gledajuci neke snimke Kemisa i drugih, ucinilo mi se da oni to zapravo ne rade.
  Reply With Quote
Star 14.07.2007, 16:54   #2
gligorije
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Iskreno recheno, u nashoj muzici se redje koristi palac, ali se ipak koristi jer olaksava u nekim situacijama prstoredna reshenja. A i naravno za sviranje u duplikatu palac je neophodan...
  Reply With Quote
Star 15.07.2007, 11:18   #3
karloruzni
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

E dobro, znači nije "zabranjeno"
Da li znaš slučajno i za neki udžbenik za dugmetaru u kojem se to sve objašnjava?
  Reply With Quote
Star 08.02.2008, 00:13   #4
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kad bi negde mogao da nadjes knjige od Miodraga Todorovica Krnjevca,skola za harmoniku 1 i 2,pa da to odradis za recimo godinu dana,bilo bi sve malo jasnije.Po tim knjigama su ucili svi najjaci dugmetarci pocev od Kemisa(ucio kod Krnjevca),pa bukvalno svi direktno od matorog ili od njegovih ucenika koji su dalje sirili tu skolu.Mozda probas da to nabavis od nekog ucenika Mice Ivanovica ili Ace Krnjevca koji jos uvek rade sa ucenicima i imaju po 50-70 ucenika,a direktna linija su te Krnjevceve skole.Ja sam radio po tim knjigama(ali posto je to bilo pre 30 god.ko zna kome sam ih dao) a radio sam i Albina Fakina 1,2,3,4 ali za klavirsku harmoniku pa je profesor morao da mi pise prstored.Palac se ranije nije toliko koristio u klasicnoj sumadiji ali u zadnje vreme mora da se koristi jer bugare,rumune ,turke ne mozes da sviras bez palca a u klasici se koristi najnormalnije.Moj savet ti je Krnjevcev raspored+palac+bar dve god.po 6 sati dnevno i stajes na crtu 90%,harmonikasa.
jeftabgd je offline   Reply With Quote
Star 12.05.2008, 21:16   #5
karloruzni
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Puno ti hvala na savetima. Moram reći da je nemoguće ovde u Nemačkoj doći do odgovarajuće literature, ni preko interneta nisam do sad ništa mogao da nađem.
Ako je ikako moguće, bilo bi mi od velike pomoći ako bi mogao da mi pošalješ neke note sa naznačenim prstoredom. Prema tome bih dobio približnu predstavu u čemu je caka tog rasporeda.
Pozdrav
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
dugmetari, palac

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije