Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > DEMO > Demo snimci

Demo snimci Pravo mesto da postavite svoj demo...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.03.2013, 00:44   #11
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ma aco sve si shvatio da, u biti najveci problem je u tome sto se uopce ne kuzim u to stelanje neznam ni kako u sta uci, ovo znam smanjiti jednino na mikseru i da to sam napravio, smanjio sam bas gitaru, a morat cu i boje i meni se cini da su preglasne a sad ovo sa efektima stvarno neznam sta uopce da napravim...problem je najveci sto do sada nisam imao nikakav kontakt s klavijaturama pa mi je sve ovo uzasno komplicirano...podobivao sam i poskidao hrpu setova za pa 50 ali nisam ih sve isprobao...kad si rekao da je nekako suplje isao sam preslusavati svoju rumbu i drugih klipova po yt isto rumbu i moja zvuci skroz nekako "suplje", ima ih jako puno koje zvuce nekako punije...boje su takve kakve jesu u tom setu, e sad ja nisam ni sam pametan sta napravit, najradije bi neki set ubacio koji je dobar ali neznam ni sam sta valja...mozda najbolje da probam nekoliko setova odsvirat nesto snimit, ovdje ubacit pa da mi kazete vi koji ste malo iskusniji i bolji od mene u tome, sta da ostavim i kako da napravim...svakako hvala i na ovom savjetu...
makl je offline   Reply With Quote
Star 30.03.2013, 01:34   #12
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo ti jedan snimak dole u prilogu....Skroz bezveze naletoh, a evo ti da cujes kako lepse radi od tvog Pa50....Cak mislim da je kolega sa ovog foruma ovde, pa mozes da ga pitas da ti malo vise pomogne oko Pa50 i da ti kaze sta i kako da iznevilises....Cini mi se da je imao nick nesto tipa Pa3xpro ili tako nesto....Probaj polako da se snalazis sa klavijaturom, "osecaj" na sluh kad bi trebalo da iznevilises aranzer sekciju i solo deonicu do te granice da se cuju u bar pribliznom 50%-50% odnosu ili za nijansu (blago) jace da se cuje solo deonica vise od aranzer sekcije, ali ne preterano....Ako jos ne mozes da pratis, pogledaj po forumu ovde da nadjes kolege koji imaju Pa50, a ima ih bar dosta, da ti na PP-u ili na Skype-u naprimer malo vise objasne oko klavijature i samim tim se kasnije lakse snadjes....Takodje, ako mozes, i ako tako hoces, ucitaj neki set koji je taj koji ga je radio iznevilisao da radi kako treba, pa onda snimi demo, i onda ces da vidis koj odnos volume-a trebas da imas, i posle ce to kasnije ici mnogo bolje....Svirka kao sto rekoh i pre je sasvim ok, ali bila bi jos bolja da ti je Pa50 sredjeniji, ali samo polako....Docice i to sve na svoje....Sve u svemu je ok....Toliko od mene....Pozdrav

http://www.youtube.com/watch?v=jHnnvXSXZ3M
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 30.03.2013, 13:45   #13
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

hvala ti aco cjenim to sto gubis svoje vrijeme i pokusavas mi objasnit neke stvari...pokusat cu mozda neke setove ucitat pa postavit pa cemo vidjet kako sta zvuci...
makl je offline   Reply With Quote
Star 30.03.2013, 14:38   #14
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma kakvo gubljenje vremena....Svrha je da ti pomognem, i sto bolje objasnim sta da uradis da bi zvucao kvalitetnije (a i te kako mozes) a gubljenje vremena je nesto sasvim drugo....Samo polako....Istrazuj klavijaturu iz dana u dan, i videces kasnije kako ce to biti mnogo bolje, pa i ta nivelacija ce doci na mestu, evo mogu da kazem vec od sledeceg snimka koji budes postavio, posto si poslusao savet za gitaru i odma bolje zvuci, pa ce tako biti i sa nivelacijom izmedju aranzera i sola....Samo polako....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio AcaG600 za ovaj koristan post:
makl (30.03.2013)
Star 30.03.2013, 17:05   #15
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

potrudit cu se, usnimit cu cjeli set ritmove pojedinacno pa stavit bas da cujete svi koje zanima kako mi zvuci pojedini ritam pa cete mi rec sta ostavit a sta izbacit...
Dodato:
Evo ovako snimio sam15ak min ovdje svoju klavu i set razne ritmove pa se ovdje moze poslusati i komentirati...(eto aco prvenstveno ti, ako nitko drugi ne zeli...)


Moj set pa 50 sd
You need to upgrade your Flash Player

a evo ispod sad na ovom linku sam usnimio neke ritmove iz seta juzni vetar koji mi se cine dosta bolji nego ovi moji pa poslusajte i recite misljenje


Moj set 2
You need to upgrade your Flash Player

Promijenjeno od makl (30.03.2013 u 22:22 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
makl je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2013, 00:30   #16
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hmmm, nije bas da je katastrofa, ali nije ni nesto extra....Sto se tice JV-a, on je blago receno katastrofa....Znaci extra lose zvuci da se tako izrazim....E sad ovi univerzalci iz prvog snimka....Imas dosta ritmova kod kojih je naprimer bas gitara u jednoj varijaciji vise izrazena od bas gitare iz druge varijacije, onda naprimer, varijacija 2 se jace cuje u odnosu na varijaciju 1 i tako dalje da ne nabrajam....Naprimer, rumbe su ti nekako lose, i tu bi morala neka bolja da upadne, onda 7/8 ti je ok, estam ok, cetvorke ok,....Sad, da ti ne bi za svaki ritam posebno davao ocenu, jer je i ritam invidualna stvar i stvar ukusa, pa je tebi naprimer bolje, meni nije i da ti ne bi na taj nacin davao ocene o setu, imam u kompu neke setove za Pa50 koje su mi neki drugari davali u zameni, a bili su placeni, a meni i onako nista ne znace, pa eto dacu ti ih, pa mozda budu bolji, jer ja nemam Pa50 da probam da vidim kakvi su....Cujemo se na PP u vezi tih setova da ti dam....Imas tu takodje i JV koji kada sam probao u StyleWorks-u, rade mnogo bolje od ovih tvojih....U jednom od onih JV, drum maltene da nemas, radi bas gitara samo i neke serpe u pozadini....Definitnivno ti treba bolji set....Cujemo se na PP da ne spamujem temu vise....Pozdrav i sve najbolje
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio AcaG600 za ovaj koristan post:
makl (31.03.2013)
Star 31.03.2013, 01:20   #17
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

a meni se cinilo da je ova rumba u JV bolja od moje, opet sam pogrijesio...ali cinila mi se nekako punija...nema veze posalji pa cemo probati i snimiti opet nesto pa da vidimo jel valja ili ne...a svoj set uvijek cuvam na kartici tako da nema brige da ce se izgubit...
makl je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2013, 01:31   #18
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mozda je los snimak, pa se ne cuje lepo, ali sredice se taj Pa50, pa ce da cujes kako radi rumba, jer znam sigurno da Pa50 moze mnooogo vise....Probaj od onih setova sto sam ti posalo da vidis kakve stvari ima da se izvuku, pa ako ne moze jedan da se iskoristi, od svih ce da izvuces najbolje ritmove i slozis u jedan i onda ce biti to to sto bi se reklo....Sto se tice rumbe, imas ih u tim setovima sto sam ti posalo dosta, pa ce i sam da cujes koja je dobra, a kad budes imao vreme, mozes i da snimis, pa da ti pomognem/o koliko toliko....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2013, 02:01   #19
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da se i ja javim, malo sam iz dosade preslusavao tvoje demo snimke pa mi zapao za uho ovaj demo juve ritmova. Jesi ti te ritmove ucitavao iz nekog drugog seta u tvoj set? Meni se cini da jesi. Ritmovi su sigurno dobri, ali si zaboravio iz tog drugog seta prebaciti user drum kit kojeg je vlasnik tog seta isprogramirao da imitira juve bubanj. Probaj naci u tom drugom setu u user drum kitovima bas taj kit pise sigurno juve ili tako nekako, i zameni ovaj bubanj sto ti je sad nastelovan sa tim bubnjem. videces da ce svi ritmovi leci kako treba.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2013, 14:00   #20
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 304
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

yamahapassion

da ucitao sam samo ritam moguce je da je zbog toga sto kazes, probat cu danas ucitati cjeli set kompletno sa bojama i sa svime pa cemo vidjet, usnimit cu opet mali demo sa ritmovima pa cemo poslusat kako se cuje...pa onda cete mi rec misljenje nakon 2-3 seta sto stavim...
Dodato:
evo kolege da mozete komentirat preslusat, i dat savjet 2 seta koja sam ucitao i usnimio ritmove...

juzni vetar set


Juzni vetar set korg pa 50 sd - video
You need to upgrade your Flash Player

alko set 1 dio


alko set 1 video 1
You need to upgrade your Flash Player

2. dio


alko set 2 video 2
You need to upgrade your Flash Player

Promijenjeno od makl (02.04.2013 u 23:56 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
makl je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije