Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.10.2010, 14:02   #31
pobro44
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.09.2010
Postovi: 4
Downloads: 16
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
pobro44 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

možeš ti stavit cijenu i od 10000 ojrića, ali te nitko neće platit toliko. Drži se radije uhodane cijene, jedino ako ocijeniš da možeš proć bolje, onda riskiraj ako te volja
pobro44 je offline   Reply With Quote
Star 17.11.2010, 04:00   #32
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Nedavno sam cuo od jednog prijatelja novinu u pogadjanju tezgi i snalazenju za posao. Kaze bio je na nekoj svadbi u Nisu i svirao orkestar koji mladencima za svadbu poklanja DVD player ili televizor ili sporet,kako kad i kako kome.Sta sve necu jos cuti da se radi
  Reply With Quote
Star 17.11.2010, 23:12   #33
MT775
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.09.2004
Godina: 48
Postovi: 68
Downloads: 225
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 11 puta u 8 Postova
Instrumenti: korg pa 800 i korg pa600
MT775 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln mala cena uvek ostaje mala

evo ovako iz mog iskustva radim vec 10 god aktivno na zapadu tacnije u njemackoj sviram samo kafansku muziku diskoteke slabije nekada se ovde uzimalo 500dm po clanu a sada samo 150 do 200 evrica veliki se bednovi raspali i rade samo aranzeri i pevacice i pevac znaci 2 event.3 clana i to je to svadbe su sve redje jer je jeftinije praviti svadbu u domovini nego ovde kafici slabo rade zato sto ove mladje generacije pice samo u klubove kafici nisu interesantni...e jedino sto se jos radi nek 18ti ili 40,50,60 rodjendan tu moze da se dobro pogodi ali ako znas ko su gosti koliko ih ima i odakle su jako bitno moja ekipa ima dva clana i sviramo sve pesme sa podrucija balkana o slovenije do albanije ima razlike u baksisu zavisi skojeg kraja ljudi dolaze takodje samo stariji placaju pjesme jer znaju kafanske obicaje dok omladina narucuje a niko se ne hvata za dzep katastrofa takodje sviramo kvalitetno i imamo adekvatnu cenu sve zavisi sta se svira rodjendan svadba krstenje sunet i koliko gostiju od koliko do koliko sati sve to ima uticaja na cenu ali nikada ne idemo ispod 200 evra po clanu to je minimalno takodje smo svatili ma koliko spustali cenu dizali cenu zvakali price sa gazdama pogadjali poslove pod svakakvim uslovima sve je to ne mjenja cinjenicu da mora kvalitetno i ozbiljno da se radi i da ko hoce da te uzme i ko voli da te slusa taj ti dobro i plati zna da ces ga ispostovati a svako ko trazi jeftinije a misli da je bolje prosao na kraju shvati da je za sitne pare pokvario sebi shtimmung i atmosveru na zabavi ....gosti su sa nama uvek bili zadovoljni i nemamo ni sajt niti reklamu mahom nas zovu ljudi godinama i famelije kod kojih smo vec radili i to tako kruzi ...postoje mladi muticari koji tek stasaju na scenu obicno su arogantni kupili sebi dobru opremu i naucili 3 pesme i 2 kola i misle to je to...medjuti mi straiji drzimo jos neki kodeks i imamo krug muzicara koji se medjusobno poznajemo i postujemo ne krademo tezge jedni drugima i neidemo ispod cene nebiton kakav ko muzicar bitno je da si covek da postujes svoj rad a i rad drugih nebitno ko kako radi kvalitet se uvek izkristalise i odvoji od mase...vjerovatno ce me starije kolege sa foruma podrzati u mom misljenju...takodje nikada nisam bio zavidan boljim muzicarima niti se rugao mladjim kolegama svi mi radimo taj posao iz ljubavi i svako na svoj nacin ima para jos uvek za nas sve ...muzika je zivi i u ratu i u miru takvi su balkanci bili i ostali...pozdrav
MT775 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio MT775 za ovaj koristan post:
milence (19.11.2010)
Star 19.11.2010, 09:33   #34
Goran-MNE
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 26.11.2008
Postovi: 25
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Goran-MNE befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Iako je tema poodavno postavljena, zelim da odgovorim ovo za "dogovaranje preko telefona".
Nedavno sam bas telefonom dogovorio svirku na vjeridbi, sve je dobro islo, ali na kraju se gazda "iznenadi", kao nije dobro cuo to je preskupo itd.
Dakle samo u cetiri oka
Goran-MNE je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2010, 16:56   #35
luka22
Početnik forumacije!
 
luka22's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.10.2010
Mjesto: Osijek
Postovi: 35
Downloads: 192
Uploads: 4
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg pa500
Interesi: Web Dizajn
luka22 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Goran-MNE

Stvarno bezobrazno od vlasnika... tebi je propao vikend za svirku a i novci od toga ... nisam se jos nikad susreo s takvom situacijom a i bolje ... ja prilikom svirke trazim onu cijenu koja je realna.. al ponekad i extra zaradim kad malo vise popiju pa za svaku drugu pjesmu dobacuju novce
__________________
Just be yourself, cause life is too short to be somebody else..


Promijenjeno od luka22 (19.11.2010 u 16:59 sati)
luka22 je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2010, 10:45   #36
zeks
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.07.2010
Postovi: 57
Downloads: 142
Uploads: 2
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
zeks ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Vule Sta sve ljudi ne rade, ne bi me iznenadilo da za par godina mi njima dajemo gazu i baksis
zeks je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2010, 13:07   #37
buco bass
Početnik forumacije!
 
buco bass's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.05.2010
Postovi: 25
Downloads: 210
Uploads: 1
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
buco bass befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

da bi dobro pogodio neku svirku nije potrebno samo dobro svirat i imat dobar repertoar moras vodit racuna i o nekim drugim stvarima moras imat dobru opremu moras selijpo obuci a nije naodmet imat i neko lijepo auto jer bitan je prvi utisak koji ces ostaviti na nekog gazdu i naj bitnije je znat slozit pricu i biti ubjedljiv da bi mogao gazdi nametnut svoje uslove koje si zacrtao ikoji ne idu ispod zadovoljavajuceg nivoa
buco bass je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2010, 13:38   #38
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma,danas je sve bitnije od dobre svirke i pjevanja...Na žalost,slušalački ukus publike je sve gori i gori...Ako neki ljudi(namjerno neću spominjati imena),na granici sluha,mogu biti kraljevi splavova(na žalost i u samom Beogradu),šta onda tu treba da se priča...Ako si dobar,a neagresivan i nenametljiv,nećeš imati ni dobru dnevnicu...A,da bi bio kralj splavova moraš biti dobar sa krimosima,koji baš i nisu čuveni po prefinjenom slušalačkom ukusu,a najčešće su i sa sluhom ˝na Vi˝.Ja sam ogorčen zbog takvog stanja,ali šta da se radi...Sreća,ne živim samo od tezge,pa biram poslove i mjesta koja mi se sviđaju..Pozdrav!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2011, 23:34   #39
Deeda
Drugar foruma
 
Deeda's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.09.2010
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 70
Downloads: 210
Uploads: 15
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: Teretana,Popravka racunara
Deeda befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Deeda pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zavisi kako gde,ako sviras u drustvu starijih ljudi,svirati one starije narodne pesme
ako si u omladini tu mozes sve,najvise folk,ove novije i stare kafanske
Deeda je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2011, 15:35   #40
ELKO
Vredan član društva
 
ELKO's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.08.2009
Mjesto: Usa
Postovi: 102
Downloads: 1482
Uploads: 12
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 16 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
ELKO befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ELKO pošalji poruku preko ICQ messengera ELKO pošalji poruku preko AIM messengera ELKO pošalji poruku preko Yahoo! messengera ELKO pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja im lupim cifru, a onda oni pocnu da pricaju da je skupo, kako ce tu biti bar hiljadu eura baksisa. Ja im onda kazem da ako bude hiljadarka baksisa, sviracu u pola cijene i onda pretezno pristanu.
ELKO je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije