Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.02.2011, 08:03   #1
KORGX5D
Drugar foruma
 
KORGX5D's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2006
Mjesto: Njemacka i naravno Bosna u srcu
Postovi: 62
Downloads: 1697
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 105 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korgovi razni, gitare, saz...
Interesi: Razne sfere kroz koje covjek ucenjem postize napredak
KORGX5D befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Frage Ko je on, sta je on???

Evo, ne mogu a da ne opsujem koju!
Neka me brisu iz ovog foruma zauvijek, ali ima jos foruma svi znamo! Ali ako nisam u pravu!
Upravo dolazim sa nazovi koncerta ili ti muzickog spektakla Sabana Saulica i njegove cerke Ilde ili ti Hilde ( ne znam tacno, ali nije ni bitno) u Lüdenscheid u Njemackoj. Demokratski je stvar necijeg opredjeljenja i njegovog volje.
Svi mi volimo svoju djecu i zelimo im sve najbolje.
Neko je zakljucao tu temu, pa sam ja morao ovu novu da otvorim.
Mozda nece da traje dugo, ali bas me interesuje koliko ce da dogura!
Kad se izvjesni Saban Saulic pojavio na ovom forumu, 99% forumasa se usralo i pocelo da mu lize dupe, a mozda 1% ih je ostalo suzdrzano, oliti po strani, ne zeleci da kaze iskreno svoje misljenje i stav.
Ne mogu da budem bezobrazan ili kako to da nazovem, a da ne odam i sam svoje postovanje gospodinu Saulicu za ono sto je ostavio iza sebe i iza nas. Njemu jednostavno i ne treba ni orkestar ni razglas, on ce samo svojim glasom da napravi odusevljenje svima nama.
Ali...
Njegova cerka pjeva kao prosjecna kafanska pjevacica i sumnjam da ce postici nesto vise, a neka se prevarim pa neka bez svoga oca napravi nesto vise, ali i dalje sumnjnam...
Mnogi su gurali svoje sinove da postanu fudbaleri, ali su opet fudbalerima postali oni ciji su ocevi samo davali moralnu podrsku i ljubav svojoj djeci, a ovih prvih nisam bas zapazio da su nesto zaista napravili u svojoj karijeri.
Moram ovako malo opsirnije da pokusam da docaram svoju misao, a mislim da mi svi imamo pravo na svoje misljenje, pa i da ga iznesemo ovako javno pa kakvo takvo bilo.
Ali vracam se na zapocetu temu...da pokusam da prikazem svoju misao.
Pa zar jedna legenda kao sto je Hamis (ili tako nesto, ako sam pogrijesio u imenu ili nadimku)
povlaci za sobom bubnjara i jos jednog klavijaturistu , a da mi koji ih slusamo, cujemo samo njegov talenat i jos moram reci talenat meni nepoznatog bubnjara, a da pored sve te danasnje tehnike ne cujemo niti ritam niti bas gitaru, onda ja dovodim u pitanje gdje cemo sutra da poslusamo zivu muziku, osim da okupimo prave instrumentalce.
Ali eto i da ih okupimo, znaci zivi orkestar, hajde da vidimo ko ce to da naplati.
Ja ne znam a i ne interesuje me koja je cifra u dzepu ovih muzicara, pa se pitam ko i zasto pokupi kajmak a ko i zasto surutku?
Ipak, moram reci da ovaj orkestar, na nacin na koji je ozvucen, moze i od mene samog koji nikad javno nisam zapjevao, da napravi zvijezdu veceri. Dakle uzmem ja mikrofon po prvi put u zivotu (hajde neka je treci put, heheheh) i sutra sam pjevac, hahahahaha.
Ali, idemo dalje i od ove teme i vracamo se navedenom koncertu.
Cerka je odradila svoje (60% vremena trajanja muzike), a onda uskoci povremeno naravno Kralj i u svojih 40% vremena napravi ono sto se od njega i moglo ocekivati.
I onda dolazi do zapleta situacije!
Jedan moj poznanik, vadi 50 eura iz dzepa i daje ih Kralju uz zelju za jednom pjesmom (ne znam koja je, a i nije bitno) i ovaj ih naravno uzima, ali sada nema isprike da orkestar ne zna da svira tu pjesmu, jer ce Hamis da odsvira svaku naravno.
Momak mu naravno nije zalijepio na celo 50 eura (a ja znam sigurno kako ih je tesko zaradio) i nije Kralja naravno nicim ponizio nego naprotiv mu pokazao postovanje i respekt.
Ali, narucene pjesme nema! Nije bilo niti trazenja neke spektakularne najave, nego samo pjesma. Ali pjesme nema!
I tada taj momak nakon izvjesnog vremena pokusava da upita sta je sa njegovom pjesmom...a onda se nadje u rukama "buldoga" ili ne znam vec da se prisjetim pravog naziva za te nepismene momke iz obezbjedjenja i izbiva van objekta... i ne samo on, nego jos desetak ljudi iz njegovog drustva, a koji su uredno platili ulaznice po 20 eura i jos napravili racun za stolom preko 500 eura...????
Mene i moju pratilju ne dirase iako smo bili u istom drustvu???? Kao da su ovi psici osjetili da je bolje ne dirati i staru dzukelu (mene) koja je nekih 18 godina odradila u policiji i jos sto sta... Valjda su u medjuvremenu se naucili po mirisu koga mogu da maltretiraju a koga se mozda bolje zaobici...
Ali sta cu sad i ja tu??? Dobro su naucili svoj posao!!! Odoh i ja... Onakve kao sto je Hilda, mogu da slusam u svakoj kahvani...
Ipak, odoh potraziti neke svoje kolege sa ovog foruma koji ce sigurno, ama bas sigurno da zadovolje zelje po pitanju muzike i moga poznanika a i moje...

Lijepi pozdravi!
KORGX5D je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2011, 12:27   #2
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega ja se sve slazem sa time, sto ste rekli, i nije "kralj" jedini taj kojem je taj tvoj drug dao 50 eura i nije pjevao pjesmu, ima gomila izvodjaca koji tako rade, pokupe pare i sta ces im, ne mogu ti nista! Hajd napadni, izbacit ce te zastitari, pogodi ga necim, izbacit ce te zastitari..... Iskreno ja Sabana ne slusam, niti je to moj svijet glazbe, mislim da se ne bi trebao opterecivati sa time, da je i Gibonni, da je Haris Dzinovic..... svejedno! E jedino se ne slazem s vama u pocetku recenice "Neka me brisu iz ovog foruma zauvijek, ali ima jos foruma svi znamo!" To se ne slazem s vama! Naravno da ima drugih sajtova, ali nema dobrih kao je su ovaj! Po mom misljenju svatko ima pravo na svoje misljenje...... eto veliki pozdrav!
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2011, 14:14   #3
cash
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 16.08.2008
Mjesto: sarajevo
Postovi: 83
Downloads: 1769
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: KORG PA 800
Interesi: muzika
cash befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sad ima mnogo kombinacija sto se tice tih 50 €.,,,Mozda mu nije ni narucio pjesmu,,,mozda Saban nije cuo da je narucio pjesmu,,,mozda je zaboravio,,,a mozda nije htio ni pjevat tu pjesmu,,,a sto se tice Ilde, neznam kako uzivo pjeva, al mislim da je jedna od kulturnih pjevacica ( po odjevanju, ponasanju . . .) ,.,.,POzzz
__________________
Volim te sve više. . .
cash je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2011, 14:41   #4
KORGX5D
Drugar foruma
 
KORGX5D's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2006
Mjesto: Njemacka i naravno Bosna u srcu
Postovi: 62
Downloads: 1697
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 105 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korgovi razni, gitare, saz...
Interesi: Razne sfere kroz koje covjek ucenjem postize napredak
KORGX5D befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala tebi Mirandess!
Hvala ti sto si dao svoj komentar pa makar tvoje misljenje i bilo suprotno od moga, jer zato i sluze forumi da se ljudi druze i razgovaraju.
I ja se slazem sa tobom u ovome sto si rekao da nisam u pravu, jer u stvari i ja mislim da je ovo ipak najbolji muzicki forum na netu.
Ali iskreno, ocekivao sam zaista vise komentara na ovu temu koju sam otvorio a nema ih.
Opet, moram biti iskren pa reci da vjerovatno veliki broj forumasa, posto je nedjelja, sada odmara nakon tezge ili nekog drugog provoda, pa ce vjerovatno doci i jos mnogi komentari kasnije.
Naravno, pokusao sam da i samoj temi dam takav naslov "Ko je on, sta je on?", mozda nedostaje zenski rod, pa u njoj mozemo staviti komentar o bilo kome.
Pa zar nije demokratija na sve strane i imamo pravo da svako od nas ima svoje misljenje?
Nadovezao bih se samo jos i komentarom da sam vise puta bio u situaciji gdje nasi proslavljeni pjevaci profesionalci (evo sad necu da ih imenujem iako bi trebalo), ni u kom slucaju nisu htjeli da uzmu bilo kakvu nagradu a kamoli novac, a ispunjavali su gotovo sve porucene zelje, govoreci ljudima da su oni vec platili ulaznicu i nastojeci da im zato i udovolje koliko je to objektivno moguce...

Lijepi pozdravi!
Dodato:
Hvala i tebi CASH.
Slazem se i sa tvojim stavom, a i sto se tice Ilde slazem se sa tobom i mislim da i nisam rekao nista lose o njoj, osim ako je mozda nekome uvreda ako ga se usporedi sa kafanskom pjevacicom ili pjevacem.
Na kraju krajeva, vecina nasih najdrazih estradnih umjetnika je zapocela u kafani...

Lijepi pozdravi!

Promijenjeno od KORGX5D (06.02.2011 u 15:00 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
KORGX5D je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2011, 15:25   #5
dominik
Vredan član društva
 
dominik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.07.2007
Postovi: 160
Downloads: 765
Uploads: 36
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
dominik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega ništa to nije čudno, nedavno gostuje Mitar Mirić, prati ga klavijaturista a mi odmaramo, em je jadnog momka utišavao 50 puta, izmaltretirao ga, em se nije s nikim htio slikati em pridje zaštitaru u pola pjesme i kaže mu da izbaci nekog "ćelu" iz prvog reda jer ga "krivo" gleda!
Mi smo se zgrozili na sve te njegove postupke, al smo na kraju zaključili da je on sit svega, da čova svaku pjesmu pjeva po tri tona niže, da se gubi u ovim novim ritmovima i da jednostavno živi na staroj slavi!

A iskreno žao mi je tog tvog kolege, što kažeš trebaš ti i zaraditi danas te novce, al koliko znam Šaban ima svoj program i pjeva za sve goste, možda je to shvatio kao eto na cugu, ne znam.
Uostalom ulaz je iovako koštao 20 eura, tako da ja ne vidim uopće razlog što mu je uopće dao novce, jer on je s ulaznicom plaćen da pjeva i da napravi štimung.
Moje mišljenje.
Svako dobro, ne treba se puno uzrujavati. Lijep pozdrav
dominik je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2011, 16:06   #6
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

naslov ti je promasaj
mislio sam da trazis akorde

slazem se da je bila neugodna i nepotrebno
ruzna situacija.
ja kada sam poceo svirati sa "zvijezdama" tj. upoznavati ih,
shvatio sam da je sto se nekih od njih tice,
bilo ljepse slusati njihove pjesme dok ih nisam upoznao...

sto se tice djece pjevaca,nogometasa ...
svatko svoje dijete voli najvise na svijetu i zeli mu
priustiti najvise sto moze .
romario je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2011, 16:50   #7
Simke
Vredan član društva
 
Simke's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 245
Downloads: 882
Uploads: 34
Rekao HVALA: 55
Zahvalili mu 387 puta u 275 Postova
Instrumenti: magpotIZ
Interesi: magpotIZ
Simke ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Simke pošalji poruku preko ICQ messengera Simke pošalji poruku preko AIM messengera Simke pošalji poruku preko MSN messengera Simke pošalji poruku preko Yahoo! messengera Simke pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam otvorio temu za Sabana i Ildu,krenulo je nesto lose i tema ja zakljucana,ja nemam sta da dodam ovde jer sam sve tamo napisao i dao moje misljenje i sud o njima kao pevacima!Sto se tice"kralja"i pored toga sto ga postujem kao pevaca i kao sto rece kolega korgx5d njemu niko nije potreban,sam sebi je dovoljan jer covek peva i moze bez ikoga da napravi stimung...elem...nije mi jasno zasto toliko forsira g-djicu Ildu, a ne moze da se uporedi sa tatom po pevackim sposobnostima(mozda se malo i popravila od proslog puta),ali definitivno je vidim kao veoma nezrelu osobu sto se tice estrade,i samo hoce da sebi izgradi ime na konto prezimena,a mislim da je ona veoma daleko od toga.Licno bi trebala bi da prodje godine i godine kafana,raznih mentaliteta,da nauci i da ceni posao,ljude,goste...i pored svega sto sam naveo u prosloj temi koja je LOCK,ona je meni veoma simpaticna,ume kulturno da se obuce,i mislim da jedino tako moze da sebi izgradi ime,kao na primer Jelena Brocic koja je odlicna pevacica,i za primer kako treba da se neko oblaci i da peva,znaci bez i jedne mrlje u karijeri.Ali realnost je drugo...Ilda hoce ubrzanim tempom i precicom da dodje do slave,pa videcemo dokle ce stici i kojim ce tokom ici!Sto se tice Sabana,ja se pitam da li je mnogo za jednu pesmu dati 50e ili nije?Mnogi od nas rade celu tezgu od 8-10 sati za 50e ili koji evro vise..ali ne mozemo svi da budemo "kraljevi" i taj jadnik koji dao taj novac ,mislim da je covek ipak trazio da mu se pesma odpeva(neko rece da mozda nije nista trazio,vec samo onako dao pare)imao sam prliliku da gledam gde G-din Saulic peva na svadbi pesmu "verujem u ljubav"i za tih 3,5 min je uzeo po mojoj proceni oko 1000e(hiljaduevra) samo za tu pesmu,i naravno kraljevi se ne zahvaljuju,pa nije ni on sto me je strasno razbesnelo,jer je mogao bar da klimne glavom u znak zahvalnosti,ali bi mnogo lepse bilo da je rekao preko mikrofona.Ali sta je tu je...estrada je dzungla,i samo najjaci(predatori) opstaju.Pa ne znam zasto bi i odpevao tom "obicnom smrtniku" pesmu iako mu ovaj dao 50e,kad covek je navikao za mnogo vece pare da peva nego od tih samih.Ne bih dalje komentarisao,jer se plasim da cu izazvati revolt kod pojedinaca,a ne zelim...i tek bi onda poceo svasta da pisem!
__________________
https://t.me/pump_upp
Simke je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2011, 17:10   #8
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Da vidimo gde su pare
Grafički Fajlovi
File Type: jpg PEVACI01.jpg (64,5 KB, 62x skinuto)
Highslide JS
  Reply With Quote
Star 06.02.2011, 17:12   #9
Simke
Vredan član društva
 
Simke's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 245
Downloads: 882
Uploads: 34
Rekao HVALA: 55
Zahvalili mu 387 puta u 275 Postova
Instrumenti: magpotIZ
Interesi: magpotIZ
Simke ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Simke pošalji poruku preko ICQ messengera Simke pošalji poruku preko AIM messengera Simke pošalji poruku preko MSN messengera Simke pošalji poruku preko Yahoo! messengera Simke pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Vule
to je taj rad!!
__________________
https://t.me/pump_upp
Simke je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2011, 17:14   #10
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

E sad ja ovde ne vidim ni jednu novcanicu od 50 eura,mozda je kolega dao 5 po 10?
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije