Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.12.2011, 21:56   #1
KorgPA50JV
Drugar foruma
 
KorgPA50JV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2008
Mjesto: Svedska a inace rodom iz Nis be!
Postovi: 75
Downloads: 1118
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA80
KorgPA50JV befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard PA80 problem sa FIL2 dugme????

Pokvario mi se korgpa80. Dugme za FIL 2 nema dobar spoj i sad mi se sve mesa kao naprimer mi se pali INTRO 1 kad stisnem dugme(FIL2) i plus kad menjam varijaciju 2= mi se menja BANK 1. Dal se ovo moze napravi i sta mu je??? Dali moze ovako jedno dugme za FIL 1 da pravi ovakve probleme?
Da nije nesto drugo u pitanju otislo? Dal da ga popravljam ili je ova opravka skupa pa bolje mozda da ga tresnem od zemlju????
Poludecu daj jel neko imao slican problem?????
KorgPA50JV je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2011, 03:27   #2
jestersband
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.07.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 9
Downloads: 320
Uploads: 3
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Klavijatura
Interesi: Muzika
jestersband befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jestersband pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Koliko se ja secam kolega je imao slican problem, vremenom mu se zaprljao sami taster i nije dobro radio, ali je to resio ciscenjem istog. A to da mesa komande se desilo takodje, ali je pre toga bio poliven picem pa je to bio uzrok svega, a neznam tacno koliko ga je kostala popravka. Ako ga nisi polio nicim onda ti savetujem da pitas nekog servisera, nije to nista strasno, ali je dovoljno da te ometa u radu.
jestersband je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2011, 11:36   #3
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Mikro prekidac kako ga ti nazivas taser ne mozes da cistis samim tim sto kad ga rastavis nema vise sastavljanja. To sto mesa komande je do toga sto je jedan taster ili vise neispravno. Npr. ako ti ode taster STYLE PLAY taster WRITE DISK IN USE se onda ponasa kao taster EXIT.

Sto se tice zamene mikro prekidaca kod mene je zamena do 4 kom 1000 din.
Sto se tice cene mikro prekidaci nisu skupi ali je problem u tome sto mora da se rastavi cela klavijatura da bi se doslo do njih.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2011, 14:34   #4
vladimir68
Ovaj baš voli da kuca
 
vladimir68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.10.2008
Mjesto: vojvodina
Godina: 56
Postovi: 316
Downloads: 493
Uploads: 10
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Instrumenti: nekoliko vrsta instrumenata
Interesi: muzika
vladimir68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisi naveo ali možda ako si premeštao klavijaturu a sad je zima,tj izneo/uneo u sobu .....razlika temperature......orosio se......pa taj intro koji te zeza.......dok tone popraviš osuši ga nekako (fen za kosu) za početak,možda pomogne
__________________
zajeban je život muzičara
vladimir68 je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2011, 15:04   #5
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Svasta ovde covek moze da cuje. Ne podcenjujem nikog i postujem svacije misljenje ali dajte ljudi ako se ne razumete u nesto nemojte o tome ni da pisete svakakve gluposti tek da bi nesto napisali..
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2011, 15:50   #6
KorgPA50JV
Drugar foruma
 
KorgPA50JV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2008
Mjesto: Svedska a inace rodom iz Nis be!
Postovi: 75
Downloads: 1118
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA80
KorgPA50JV befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eto imao sam problem sa ovaj FIL2 dugme vec 6meseci ; cas radi cas ne i juce je skroz otkazao jer sve mi se mesa sada. Nista neradi kako treba, Cak sam ubacio OS i izbrisao sve memoriju i opet neradi. Mora da je crko kao sto kolega JESTERBAND kaze. Sadf cak imam drugi problem jer sam sve izbrisao a nisam usparao one 5 diskete restore.exe. Pokusavao sam da skinem sa korgovu stranicu ali nikako nece da mi primi kompjuter floppy kad uradim ono sto tamo oni kazu. ERROR se pojavljuje celo vreme i nikako da vratim sad u fabricko stanje. kompletno se sve ibarisalo i sad nemam nista. Sacuvao sam ja ceo backup svoh seta ali nemam fabricki backup . Ima li neke druge fore da se to ubaci nekako??
Dodato:
Slazem se SINISA i ja to mislim da je otiso prekidac i zato ovako radi? Moram da ga dam u servis

Promijenjeno od KorgPA50JV (25.12.2011 u 15:56 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
KorgPA50JV je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2011, 21:15   #7
KORGX5D
Drugar foruma
 
KORGX5D's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2006
Mjesto: Njemacka i naravno Bosna u srcu
Postovi: 62
Downloads: 1697
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 105 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korgovi razni, gitare, saz...
Interesi: Razne sfere kroz koje covjek ucenjem postize napredak
KORGX5D befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Blinzeln

Definitivno ti je otisao taj taster i to samo on vjeruj. Problem je taj sto je ostao u ukljucenom polozaju i zato ti ne dozvoljava ni jednu drugu komandu. Da je ostao u iskljucenom polozaju onda ti ne bi stvorio toliko problema i tada ne bi samo on radio. Ali ovako posto je ostao u ukljucenom polozaju (vjerovatno si ga zbog njegove defektnosti jace stisnuo) sad ti ne dozvoljava ostalim komandama funkciju. To ti kolege koje posjeduju te Korgove mogu pomoci da rijesis svaku dilemu tako sto na svojim klavijaturama drze stalno stisnutu tu tipku i vidjece da nece moci koristiti ostale komande odnosno imace iste simptome problema.
Ti tasteri nisu skupi ali ima dosta posla dok se dodje do njih (ima puno sarafanja).
Ako imas nekoga ko ti to moze uraditi onda bi najbolje bilo dok ne nabavis nove tastere da se taj taster samo ukloni i moci ces se sluziti klavijaturom normalno osim sto neces moci koristiti samo tu komandu.
Preporucio bih ti da ako ne mozes sve tastere da zamijenis (kad se vec moras upustiti u taj posao) da barem kupis vise tastera i da zamijenis one koje najvise i najcesce koristis kako ti se u skoro vrijeme ne bi pojavio novi problem sa nekim slijedecim tasterom.

Lijepi pozdravi!
KORGX5D je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2011, 22:31   #8
KorgPA50JV
Drugar foruma
 
KorgPA50JV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2008
Mjesto: Svedska a inace rodom iz Nis be!
Postovi: 75
Downloads: 1118
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA80
KorgPA50JV befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala na info KORGX5D. Eto sutra cu da pogledam ako mogu da ga dam na servis. A jel mi moze neko pomoci sta i kako da radim sa RESTORE klavijature jer sve sam izbrisao kad sam ubacivao novi OS i sad nista nemam a nisam ni sacuvao backup u zurbi
KorgPA50JV je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2012, 13:27   #9
KorgPA50JV
Drugar foruma
 
KorgPA50JV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2008
Mjesto: Svedska a inace rodom iz Nis be!
Postovi: 75
Downloads: 1118
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA80
KorgPA50JV befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo ljudi klavijatura je u servis i promenili su to dugme ali opet nista idalje se sve mesa kad pretisnem fill2 se pali intro1. Kad menjam varijacije onda se menja STYLEbankovi. Kad pretisnem dugme pored display da izaberem ritam ili boju onda mi se pali RECORD. Poludecuuuuu!Eto opet ce majstor u servis da je otvari i pregleda ali kako je moguce ovoliko da zeza i da se sve mesa? Dali se mozda jos neko dugme pokvarilo pa zeza? Ali nisam imao problem sa nijedno dugme ranije osim Fill2 dugme. Cudna stvar! Da napomenem da kad su ovi u servis pregledali Fill2 dugme su mi rekli da nije bilo u kvaru dugme ali ipak su ga zamenili. Zato sad sumljam da mozda to dugme nije stvarno bilo u kvaru pa da je neko drugo pravilo nered a ovo se ponasalo cudno a ja sam mislio da je fill2 dugme ukvaru?? Sta vi kazete? Imate li vi neku dobru teoriju?
"Pomagajte drugovi hocu da se ubijem......
KorgPA50JV je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2012, 20:09   #10
KorgPA50JV
Drugar foruma
 
KorgPA50JV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2008
Mjesto: Svedska a inace rodom iz Nis be!
Postovi: 75
Downloads: 1118
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA80
KorgPA50JV befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

SREDJENO JE!
Obican kontaktic mali nije bio dobro prikljucen kad sam je otvarao i cistio prasinu
KorgPA50JV je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije